DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Hiszpania

PiotrWie - 2019-02-25, 08:46

http://www.daciaklub.pl/f...1779087#1779087
tommylee1 napisał/a:
Już planuję wyjazd w wakacje do Hiszpanii :-) .

A na ile planujesz ta Hiszpanię? Bo z moich doświadczeń wynika, że na mniej niż miesiąc to zdecydowanie lepiej polecieć samolotem i wynająć na miejscu samochód - do Hiszpanii i z powrotem to jakiś tydzień w drodze - no chyba że na sam początek, na Costa Brava to z pięć dni. A na dodatek z reguły wychodzi taniej.

tommylee1 - 2019-02-25, 13:16

PiotrWie napisał/a:
A na ile planujesz ta Hiszpanię?

Hiszpania na dwa tygodnie. Kilka dni w Barcelonie i dalej ku Portugalii. Samolot taniej, jasne ale nie da rady zobaczyć tego co jadąc autem przez wsie ;-) .

PiotrWie - 2019-02-25, 16:05

tommylee1 napisał/a:
Hiszpania na dwa tygodnie. Kilka dni w Barcelonie i dalej ku Portugalii. Samolot taniej, jasne ale nie da rady zobaczyć tego co jadąc autem przez wsie ;-) .

Przez dwa tygodnie jak chcesz dojechać prawie do Portugalii to zobaczysz tylko pobocza dróg szybkiego ruchu, a te są takie same w całej Europie. W czasach " przedsamolotowych" ( a właściwie przed tanimi liniami, w 1999 byłem w Barcelonie na trzy tygodnie, jechałem spokojnie tydzień zwiedzając po drodze, wracałem jednym ciągiem przez dwa dni widząc tylko pobocza autostrad.
Jak chcesz coś zobaczyć to planuj spokojnie - dwa tygodnie nie wystarczy by zwiedzić Katalonię i Andaluzję, leć albo do Barcelony albo do Malagi, wynajmij samochód i spokojnie zwiedź przez dwa tygodnie jedną z tych prowincji - i tak będzie "po łebkach" w 2010 byliśmy 7 dni w Andaluzji i zdążyliśmy jako tako zobaczyć Rondę, Grenadę, Cordobę i Baezę, myślę że jeszcze jakieś trzy tygodnie i zwiedzimy mniej - więcej Andaluzję.

damiaszek - 2019-02-26, 08:46

W zeszłym roku w kwietniu zaliczyłem podobny wyjazd. Samolotem do Sewilli, mieszkałem w okolicach Kadyksu, a zwiedzanie ograniczyłem do Andaluzji. Samochód wypożyczyłem na miejscu. Koszt wypożyczenia zdecydowanie mniejszy niż dojazd własnym plus lot. Tydzień czasu i 2500km to wg, mnie tak na styk na samą tylko Andaluzję (Alhambra, Ronda, Giblartar, Sewilla, Kadyks, kilka plaż po drodze) z tym że nas ograniczały dzieci które ekstremalnego zwiedzania nie zniosłyby.
Hamil - 2019-03-10, 15:02

Ja planuję Barcelonę zwiedzić :)
PiotrWie - 2019-03-10, 22:04

Hamil napisał/a:
Ja planuję Barcelonę zwiedzić :)

Ryanair się kłania - jak jesteś z Warszawy to Modlin. Z Girony rzut kamieniem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group