DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Powitania - Cześć

BastarPL - 2019-03-04, 07:23
Temat postu: Cześć
Witajcie.
Prawdopodobnie jeszcze w ty roku zakupię DD2. Do tej pory czytałem tylko forum więc czas zacząć się powoli udzielać.

Na celowniku miałem ogólnie Ford Focus, Fiat Tipo SW i DD. Focus odpadł po przeczytaniu ich forum... ;) Fiata Tipo SW miesiąc temu zakupił kolega z pracy więc takiego samego nie będę kupował:P Pozostaje mi w sumie najfajniejsze auto czyli DD2 :)

Na początku chciałem wersję z silnikiem Diesla ale ile razy bym nie wyliczał opłacalności takiego zakupu, to mi wychodzi, że się zwyczajnie taka inwestycja nie opłaca (dopłata 12 000 zwróci się w paliwie po przejechaniu dopiero 140 000 km)... ale za to mamy wysoki moment obrotowy... W trasie będę jeździł około 80% czasu więc tu pojawia się dylemat:P

Brałbym wersję benzynową Sce ale niepokoją mnie doniesienia na forum o falowaniu silnika, błędach itp... Tak więc wstrzymam się z zakupem jeszcze kilka miesięcy aż sytuacja się wyjaśni.

Póki co jeżdżę Oplem Corsa C CDTI, 2005 rocznik, na liczniku już ponad 407 000 km... i zaczyna powoli sprawiać problemy zimą (nie zawsze odpala za 1 razem).

Pozdrawiam

Żywiec - 2019-03-04, 07:33

Cześć i czołem !!!
Dar1962 - 2019-03-04, 08:32

;-)
Marek1603 - 2019-03-04, 09:21

Witam w klubie.


Przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum. ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556

Belphegor - 2019-03-04, 09:25

BastarPL napisał/a:
na liczniku już ponad 407 000 km... i zaczyna powoli sprawiać problemy zimą


No hmm... chyba jednak ma już prawo zacząć sprawiać problemy. :shock: ;-)

Witamy. 8-)

Sam jeżdżę DD2 z dieslem i polecam.

ppart - 2019-03-04, 10:49
Temat postu: Re: Cześć
BastarPL napisał/a:
niepokoją mnie doniesienia na forum o falowaniu silnika

O co chodzi ? Ja sam przesiadam się z diesla na benzyną i mnie to zainteresowało ? Jak może silnik falować? Może chodzi o LPG? Przez 9 lat zero problemów z Dusterkiem i myślę, że tak będzie też z SCe.

Obywatel MK - 2019-03-04, 11:34

ppart napisał/a:
O co chodzi ? Ja sam przesiadam się z diesla na benzyną i mnie to zainteresowało ? Jak może silnik falować? Może chodzi o LPG? Przez 9 lat zero problemów z Dusterkiem i myślę, że tak będzie też z SCe.


Niektórzy użytkownicy skarżą się na falowanie obrotów, czy też na skokowy spadek obrotów.
Pytanie tylko czy dotyczy to wszystkich Dusterów 1.6 SCe czy tylko nielicznych.
Już niedługo sam się o tym przekonam bo na dniach mam odbierać z tym właśnie silnikiem.

ppart - 2019-03-04, 12:12

To się przekonamy oboje, bo ja zamówiłem w zeszłym tygodniu z odbiorem koniec kwietnia.
BastarPL - 2019-03-04, 12:38

Dokładnie, jak koledzy powyżej piszą.
Obroty niektórym przy wyciskaniu sprzęgła spadają skokowo... 2000...1500...1000...

Jeden z użytkowników pisał, że miał tak nawet w wersji demo na jeździe próbnej. Były też problemy z szarpaniem w trakcie jazdy i tryb serwisowy...

Czekamy na Wasze doświadczenia :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group