DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Żarówki w Oplu

PiotrWie - 2019-03-07, 20:05
Temat postu: Żarówki w Oplu
Całe popołudnie wymieniałem żarówki świateł mijania w Oplu Zafirze - masakra. Jak ktoś mi jeszcze powie że Dacia jest prymitywna i niewarta kupienia to mu każę wymienić w trasie żarówki w samochodzie który dużo lepiej się opłaca kupić :mrgreen:
A jak bym kupował kolejny samochód to pierwsza rzecz jaką będę chciał zobaczyć w salonie to jak wymienić w nim żarówki.

arczi_88 - 2019-03-07, 20:45

A już od jakiegoś musi być dostęp do wymiany żarówki bez zdejmowania całego przodu.
laisar - 2019-03-07, 21:02

Od 30.12.2011 - https://info-car.pl/infocar/artykuly/urzednicy-nakazali-latwiejsza-wymiane-zarowek.html

Tylko że przepisy gwarantują właśnie jedynie to, co napisane - czyli brak konieczności użycia narzędzi i "pomocy eksperta", a nie, że wymiana będzie naprawdę łatwa.

Jak widać po przykładzie wątkotwórcy...

PiotrWie - 2019-03-07, 21:40

Owszem - bez narzędzi - trzeba zdjąć zaślepkę w nadkolu, najlepiej położyć się na ziemi i w ciasnym utworze wymieniać - już chciałem iść do sąsiada "wypożyczyć" 10-latka choć dłonie mam raczej małe.
Obywatel MK - 2019-03-07, 22:33

Zafira? Jak się kupuje minibusa to później silnik trzeba pod podłogą szukać :mrgreen:
tAboon - 2019-03-07, 23:00

W Grand Scenicu II wymiana zarówek jest prosta i szybka, ale dłonie leczy się tydzień :)
po każdorazowej wymianie żarówek ślady uszkodzeń skóry dłoni goiły się tydzień, dlatego zawsze jak przepaliła się jedna żarówka wymieniałem 2 z tych co się przepaliła jedna ;) Jeden okres rekonwalescencji :lol:

Belphegor - 2019-03-08, 09:23

tAboon napisał/a:
dlatego zawsze jak przepaliła się jedna żarówka wymieniałem 2 z tych co się przepaliła jedna


Teoretycznie tak się powinno robić, ponieważ jak wymienisz jedną, to będzie różnica w świeceniu. ;-) A już przy żarnikach ksenonowych to jest bardzo ważne.

Ciekaw jestem, jak będzie z wymianą w DD2, ale mam nadzieję, że nieprędko się przekonam.

tAboon - 2019-03-08, 09:32

Belphegor napisał/a:
Ciekaw jestem, jak będzie z wymianą w DD2, ale mam nadzieję, że nieprędko się przekonam.
weekend się zbliża, więc można rozpalić pierwszego grilla, zrobić łomżing z wymieningiem testowym żarówek :) Przełóż z lewej na prawą i prawej na lewą wszystkie żarówki :lol:
Belphegor - 2019-03-08, 09:36

I przy okazji przećwiczyć to w ekstremalnych warunkach. W weekend ma być deszcz ze śniegiem i wiatr. :lol:
tAboon - 2019-03-08, 09:48

No cóż, taki mamy klimat :)
Pedros - 2019-03-08, 10:04

Cytat:
Cytat:
Ciekaw jestem, jak będzie z wymianą w DD2

W DD2 wymiana jest dość prosta - przynajmniej w światłach mijania. Przetestowałem bo zakładałem u siebie żarówki tzw. premium. Już dawno w żadnym aucie nie poszło mi tak łatwo :-)

PiotrWie - 2019-03-08, 10:43

Pedros napisał/a:
Cytat:
Cytat:
Ciekaw jestem, jak będzie z wymianą w DD2

W DD2 wymiana jest dość prosta - przynajmniej w światłach mijania. Przetestowałem bo zakładałem u siebie żarówki tzw. premium. Już dawno w żadnym aucie nie poszło mi tak łatwo :-)

Bo w Daciach jest łatwo - i dlatego nie warto ich kupować :mrgreen:

Fruxo - 2019-03-08, 13:33

Teraz w każdym nowym aucie masz ledy i niczego nie wymieniasz.
tAboon - 2019-03-08, 14:00

Fruxo napisał/a:
masz ledy i niczego nie wymieniasz.
Nie prawda :) Wymieniasz.... ale cały reflektor :)

Choć:
https://www.google.com/se...chrome&ie=UTF-8

Więc jak sa firmy, to i pewnie rzemiosło przydomowe też, a jak oni robią to i samemu można próbować. Ale to już wyższa szkoła jazdy.

marko - 2019-03-08, 15:21

Witam w klubie niezadowolonych z Opla. Niestety również, na szczęście jedynie przez pół roku miałem Opla tyle że Corsę D. Nie doświadczyłem wymiany żarówki w reflektorze ale słyszałem, że nie jest to proste a przynajmniej tak jak w Dacii.
PiotrWie - 2019-03-08, 19:00

marko napisał/a:
Witam w klubie niezadowolonych z Opla. Niestety również, na szczęście jedynie przez pół roku miałem Opla tyle że Corsę D. Nie doświadczyłem wymiany żarówki w reflektorze ale słyszałem, że nie jest to proste a przynajmniej tak jak w Dacii.

Ogólnie to jestem zadowolony - ze wszystkiego oprócz żarówek - a najbardziej z silnika starego typu - z poj. 1,8 ma 120 KM. A po wymontowaniu tylnej kanapy powstaje minikamper.

wuju - 2019-03-09, 16:19

To chyba nie widzieliście trudnej wymiany żarówek. Nissan Cabstar bije chyba wszystko. Trzeba zdemontować prawie pół przodu żeby się dostać do reflektora który trzeba odkręcić żeby się dostać do żarówek. Znajomy jak widział początek pracy tzn. demontaż przodu to pierwsze co spytał w co przydzwoniles.
Hamil - 2019-03-10, 15:00

w Oplu Astrze żarówka dostępna od nadkola, też niewygodnie. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group