DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Zanik kierunkowskazu - nie manetka

rysiek223 - 2019-03-09, 11:45
Temat postu: Zanik kierunkowskazu - nie manetka
Dzisiaj przypadła mnie usterka które w 2016 na gwarancji była usunięta otóż w pewnym momencie zanikają kierunkowskazy, nic nie pomaga wyłaczanie odpalanie ponowne, światła awaryjne są. W nieokreślonym momencie kierunkowskazy pojawiają się i działają normalnie. Wtedy wymieniono u mnie moduł BCM 284B17162R i do dzisiaj był spokój. Za 2 tygodnie jestem umówiony na przeglad roczny myslę że naprawią , dobrze ze jeszcze na gwarancji.
Kauris - 2019-03-09, 14:05

W pewnym momencie zanikają, czyli odpalasz - są kierunki, potem jedziesz - znikają?
Czy też czasem odpalisz i nie ma ich od początku?

rysiek223 - 2019-03-09, 14:11

Występuje tak samo w obu Twoich pytaniach
laisar - 2019-03-09, 16:38

rysiek223 napisał/a:
wymieniono u mnie moduł BCM

To skąd wiesz, że tym razem to nie manetka?

rysiek223 - 2019-03-09, 16:52

Objawy są identycznie takie same jak wtedy gdy wymieniono BCM, inne funkcje jak klakson światła działają bez zastrzeżeń. Problem jest z samymi kierunkowskazami gdy próbuję załączyć to nie swiecą na zegarach ani nie dają charakterystycznego dźwięku. I dlatego sugeruję się wczesniejszą sytuacją.
Kauris - 2019-03-10, 13:22

Ze 4 razy miałem brak kierunków zaraz po odpaleniu w pierwszym roku. Zawsze wystarczyło wyłączyć zapłon i odpalić ponownie. Zgłosiłem na przeglądzie, nie wiem czy coś wymieniali. W drugim roku miałem 1 taki przypadek (dlatego zakładam, że nic nie zrobili na przeglądzie) i też pomagał restart. Nigdy mi kierunki nie znikały "po czasie", jeśli działały po odpaleniu. Od +2 lat jest spokój.
karol85 - 2019-03-14, 18:58

Witam,
miałem podobny problem. Przyczyną, jak sądzę, była wilgoć na gnieździe przyczepy. Dodatkowo robiła się choinka przy włączeniu kierunkowskazu. Czasami mrugnął ze dwa razy i przestawał działać do następnego wyłączenia i włączenia zapłonu.
Styki przewodów poprawione, dodatkowa masa bezpośrednio do nadwozia i problem został zażegnany.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group