DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Program Dacia Media Nav Toolbox nie widzi Pendrive'a

alg80 - 2019-03-09, 14:59
Temat postu: Program Dacia Media Nav Toolbox nie widzi Pendrive'a
Witam wszystkich forumowiczów :)

Kilka dni temu odebrałem swoją nową Lodgy z salonu. I teraz chciałem zaktualizować swoje mapy w aucie.
Ściągłem program Dacia Media Nav Toolbox i go zainstalowałem ale wcześniej oczywiście ściągłem pliki na pendrive z Media Nav Evolution w samochodzie.

No i oczywiście włożyłem do kompa w domu, odpaliłem program Dacia Media Nav Toolbox i niestety program nie widzi mojego pendriva :(

System: WIN 10 -wyłaczyłem wszystkie zapory, sprawdzałem także na kompie z WIN7 i to samo,
Pendrive: 8Gb sformatowany był na FAT32

No i jestem w kropce :( nie wiem co mam zrobić. Może ktoś miał podobny problem

gggg - 2019-03-09, 17:20

Może zainstalowałeś toolboxa do MNE2 a nie 3.
d3mol3k - 2019-03-09, 17:23

Jeśli jest to nowe MNEvo z Android Auto to zapewne masz złą wersję dacia maedia nav tolbox
Poszukaj u nich na stronie przy Dacia wersją LATE:

Media Nav Evolution Late 2018
https://dacia-ulc.naviextras.com/downloadagent?op=win

paul7 - 2019-03-09, 17:48

alg80 napisał/a:
Kilka dni temu odebrałem swoją nową Lodgy z salonu.

To masz MN3 i jak kolega d3mol3k radzi wybierz odpowiednią wersję.

alg80 - 2019-03-09, 18:03

Bardzo Wam dziękuje :)

Właśnie mi nagrywa na pendriva aktualizacje i mam pytanko: Jak mi już wszystko sciagnie to wystarczy włożyć pendriva w samochodzie do sprzętu MNEvo i następnie zaktualizować oprogramowanie i mapy?

gggg - 2019-03-09, 19:23

Po włożeniu pendrive radio samo wykryje aktualizację. Potwierdzasz i czekasz. Tylko rób to na właczonym silniku aby radio w trakcie aktualizacji ci się nie wyłączyło.
alg80 - 2019-03-10, 15:27

Dzięki Wielkie :)

Wszystko zadziałało jak trzeba :) Wszystko zaktualizowane:)

Pozdrawiam

jarek1977 - 2019-05-15, 12:07

alg80 napisał/a:
Dzięki Wielkie :)

Wszystko zadziałało jak trzeba :) Wszystko zaktualizowane:)

Pozdrawiam


u mnie tez nie widzi usb, mam wersje softu 8.0.5 media nav evolution, co zrobiłeś ze zadziałało?

cowcar - 2019-05-15, 12:45

Może pendrive ma za dużą pojemność i/lub nie jest sformatowany w poprawnym systemie.

Podepnij pod kompa i sformatuj jako FAT32

jarek1977 - 2019-05-15, 12:46

juz tak zrobilem i nic
Dymek - 2019-05-15, 12:57

d3mol3k napisał/a:
Jeśli jest to nowe MNEvo z Android Auto to zapewne masz złą wersję dacia maedia nav tolbox
Poszukaj u nich na stronie przy Dacia wersją LATE:

Może się mylę, ale pomimo wyszczególnienia, wszystkie aktualnie dostępne wersje Toolbox wskazują dokładnie ten sam plik (ta sama ścieżka, nazwa i parametry pliku)...
Również po zainstalowaniu wygląda na ten sam, uniwersalny program.

paul7 - 2019-05-15, 13:39

MNE zawsze widzi pendriva, ale będzie dopiero reagował , jak zobaczy plik .lgu . Gdybyś miał pena z ledem, to by co pokazał , czy coś zczytuje.
jarek1977 - 2019-05-15, 13:52

ja pisze ze toolbox nie widzi pendrive a nie MNE
Black Dusty - 2019-05-15, 14:08

Cytat:
ja pisze ze toolbox nie widzi pendrive a nie MNE

Ale zacząłeś od tego że prawidłowo sformatowany pen włożyłeś do MNE i przygotowałeś go do aktualizacji zanim próbowałeś go popdłączyć do Toolboxa? Pytanie może dziwne ale nigdy nie wiadomo.

d3mol3k - 2019-05-15, 15:04

Dymek napisał/a:
d3mol3k napisał/a:
Jeśli jest to nowe MNEvo z Android Auto to zapewne masz złą wersję dacia maedia nav tolbox
Poszukaj u nich na stronie przy Dacia wersją LATE:

Może się mylę, ale pomimo wyszczególnienia, wszystkie aktualnie dostępne wersje Toolbox wskazują dokładnie ten sam plik (ta sama ścieżka, nazwa i parametry pliku)...
Również po zainstalowaniu wygląda na ten sam, uniwersalny program.


Swego czasu były dwie wersje dacia toolboxa. Brązowa i late biała. Ostatnio kiedy sprawdząłem czy to działa z uwolnioną medianav brązowy wył o aktualizację do białego - klikałem instaluj ale za każduym razem po wyjściu i uruchomieniu dacia tolboxa znowu wył o aktualizację programu. W końcu go odinstalowałem i zainstalowałem na nowo. I zadziałało. N

Program widział pena z odciskiem MNEvo i za każdym razem poberał aktualizację oprogramowania dla mojej 9.1.3 ale nie aktualizowłem sprżetu bo po pierwsze uwolnione a zapewne po wgraniu aktualizacji uwali mi uwolnienie (mylę się?) no i jeszcze info że jak zwykle poprawiając pierdółke uwalili co innego (godzina)

A nie wiem tak do końa czy trzeba się rejestroać w nowej wersji programu by ściągnąć aktualizacje. To musiał by ktoś potwierdzić. Przy brązowej nie trzeba było. Przy tej nowej coś jak przez mgłę chyba wołał o logowanie.

cowcar - 2019-05-15, 15:20

Ja się musiałem zalogować by pobrać poprawki do map.
Dymek - 2019-05-15, 21:37

1. Logowanie było konieczne w starej i jest w nowej wersji Toolbox. Bez zalogowania nie pokaże nawet czy jest coś do pobrania.
2. Aktualizacja wersji starej do nowej polegała na zainstalowaniu drugiego, niezależnego programu w innym miejscu i pod inną nazwą bez usunięcia starego- dlatego stara wersja działała nadal i wołała o aktualizację. To nie jest "update". Nadal mam zainstalowane obie wersje Toolbox.
3. Wgrywanie poprawek do uwolnionego softu nie powoduje problemów. Jedynie aktualizacja do wyższej wersji usuwała uwolnienie.

d3mol3k - 2019-05-16, 18:00

1. Z tym nie będę polemizował choć wydaje mi się że robiłem to bez logowania. Ale głowy nie dam sobie obciąć
2. A tego to nie wiedziałem więc usunąłem starą i zainstalowałem nową.
3. Czyli rozumiem że jeśli MNEvo jest uwolnione to przy takiej aktualizacji tego samego oprogramowania (9.1.3) nie tracę uwolnienia i wszystko pracuje prawidłowo? Bo zaglądałem w to co tam jest na pendrivie i pomimo wywalenia map z navi które były od nowości teraz próbuje dograć stare wersje tych wyrzuconych.

Dymek - 2019-05-16, 18:40

Cytat:

3. Czyli rozumiem że jeśli MNEvo jest uwolnione to przy takiej aktualizacji tego samego oprogramowania (9.1.3) nie tracę uwolnienia i wszystko pracuje prawidłowo? Bo zaglądałem w to co tam jest na pendrivie i pomimo wywalenia map z navi które były od nowości teraz próbuje dograć stare wersje tych wyrzuconych.

Uwolnienie straciłem tylko raz- gdy z 8.0.5 zaktualizowałem do 9.1.3- logiczne, trzeba było uwolnić ponownie plikiem dla 9.1.3.. Żadne poprawki do 9.1.3 nie powodowały problemów (aż do obecnych z zegarem). A mapy to już całkiem osobna sprawa i nie wpływają na uwolnienie. W Toolbox wybierasz co chcesz aktualizować- soft albo mapy albo wszystko. Jeśli masz wgrane nowe mapy to nie wgrywaj map z Naviextras, bo tam są starsze.
Poza tym zawsze domyślnie będzie ci chciało wgrac mapy tych krajów które były fabrycznie. Ale to też można wybrać w Toolbox przed wgraniem na pendrive lub potem usunąć z pendrive ręcznie.

d3mol3k - 2019-05-16, 21:36

Dzięki. To poczekam sobie kiedy naprawią to co spitolili poprawiając coś innego :roll:
Dymek - 2019-05-17, 09:17

d3mol3k napisał/a:
Dzięki. To poczekam sobie kiedy naprawią to co spitolili poprawiając coś innego

Z ostatniej chwili- jest poprawka do pobrania, sprawdziłem- zegar znów działa poprawnie.

d3mol3k - 2019-05-17, 22:16

dzięki Dymek
adas530 - 2020-05-17, 18:59

Umnie to samo nic nie idzie zrobić na żadnym programie media nav z android auto Toolbox wystąpił błąd jakieś rady
jas_pik - 2020-05-17, 20:15

Zmień pendrive. Ma być czysty świeżo sformatowany FAT32
adas530 - 2020-05-17, 20:28

Tak zrobiłem nawet nowy dokupiłem nic ręce opadają
jas_pik - 2020-05-17, 21:05

To jeszcze pytanie pomocnicze .
Która wersja software na MN ?
I która wersja Tooboxa z dacia.naviextras?
Z którego linku ?

adas530 - 2020-05-18, 07:19

Wersja oprogramowania 1.0.13.1 a link ten https://dacia-ulc.naviextras.com/downloadagent?op=win
jas_pik - 2020-05-18, 09:58

Na czas działania tego programu wyłącz program antywirusowy na swoim kompie .
adas530 - 2020-05-18, 10:07

Tak zrobiłem jest dalej to samo :cry:
jas_pik - 2020-05-18, 10:53

No to olej to . Po co Ci to jest potrzebne ?
Nowe wersje nic nie wnoszą a mapy możesz mieć za darmo

adas530 - 2020-05-18, 10:55

A co trzeba zrobić żeby mieć mapy za dormo
jas_pik - 2020-05-18, 10:58

Poczytać , wszystko jest opisane na forum ( ale trzeba trochę poszukać)
adas530 - 2020-05-18, 11:06

Ok dzięki
Marcinos28 - 2021-11-27, 21:36

Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Odświeżam temat, ponieważ od kilku tygodni program Dacia Media Nav Evolution Toolbox nie widzi pendrive'a z odciskiem stacji Media Nav Evolution. Do tej pory wszystko przebiegało pomyślnie i bez problemu, ale od czasu aktualizacji Toolbox'a do wersji 3.2 (to z nowym logotypem Dacia) nie wiem w jaki sposób zmusić go do odczytu dysku USB. Próbowałem kilka różnych pendrive'ów, od 2GB do nawet 32GB (co ciekawe taki kiedyś używałem do aktualizacji Media Nav), zawsze format FAT32 jak każe instrukcja. Czy to może być wina nowego Toolboxa? Sam program pobieram z linku https://dacia-ulc.naviextras.com/downloadagent?op=win - pobiera się wersja 2.7, ale zaraz po odpaleniu Toolbox aktualizuje się do wersji 3.2 - nie można tego zatrzymać, anulować itp. Czy ktoś ma też taki problem z nowym Toolboxem?
syn marnotrawny - 2021-11-27, 21:56

Marcinos28 napisał/a:
Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Odświeżam temat, ponieważ od kilku tygodni program Dacia Media Nav Evolution Toolbox nie widzi pendrive'a z odciskiem stacji Media Nav Evolution. Do tej pory wszystko przebiegało pomyślnie i bez problemu, ale od czasu aktualizacji Toolbox'a do wersji 3.2 (to z nowym logotypem Dacia) nie wiem w jaki sposób zmusić go do odczytu dysku USB. Próbowałem kilka różnych pendrive'ów, od 2GB do nawet 32GB (co ciekawe taki kiedyś używałem do aktualizacji Media Nav), zawsze format FAT32 jak każe instrukcja. Czy to może być wina nowego Toolboxa? Sam program pobieram z linku https://dacia-ulc.naviextras.com/downloadagent?op=win - pobiera się wersja 2.7, ale zaraz po odpaleniu Toolbox aktualizuje się do wersji 3.2 - nie można tego zatrzymać, anulować itp. Czy ktoś ma też taki problem z nowym Toolboxem?


Ja dziś zauważyłem, że jest problem.
Wspominam o tym tu w tym wątku: Link

Marcinos28 - 2021-11-27, 22:22

Tylko Tobie coś tam zaczytuje, a u mnie w ogóle nie widzi pena. Wydaje mi się, że nowa wersja Toolboxa została skonfigurowana do obsługi tych nowych wersji Media Nav Evo (z dużym ekranem).
tomkasz - 2021-11-28, 18:30

A w Windows ten pendrive jest widoczny i nie ma problemu z jego odczytem (może ma jakieś błędy)? U mnie w MNE (3, D2 f.1) nie ma problemu z odczytem w 3.2, a ostatnio nawet się coś zaktualizowało (na 3.2) z 10.2 do 10.4.
Marcinos28 - 2021-11-28, 18:51

W Windowsie pendrive jest odczytywany bez problemu. Każdy z plików można odczytać. Mam Windowsa 11, ale ta kwestia raczej odpada, bo na innym kompie z Win7 Toolbox też nie widzi pendrive'a. Podejrzewałem jeszcze fakt, że ostatnio aktualizowałem mapy do najnowszych - kupionych na "aledrogo" (v 2020.Q4) i przez to może coś się namieszało w strukturach plików na MN3. Zgrałem zatem na pena uprzednio zrobioną kopię plików odcisku MN sprzed "kombinowanej" aktualizacji, ale tego Toolbox też nie widzi. Brak mi pomysłów. Skoro koledze tomkasz z podobnym Dusterem wszystko działa, to muszę szukać przyczyny gdzie indziej. Sprawdzę jeszcze kilka innych pendrive'ów - może tu coś nie gra.
tomkasz - 2021-11-28, 18:55

Ja mam "nieruszany", oryginalny system i mapy. A jak uruchomisz 3.2 bez pendrive i potem włożysz pendrive to czy przez chwile ekran zmienia się i następuje próba odczytu?
Marcinos28 - 2021-11-28, 19:45

OK mam. W końcu Toolbox wykrył pendrive'a. Problemem były dodatkowe pliki licencji, których nie ma oryginalnie w MN3. Trzeba je usunąć z pendrive'a. Wniosek - każdorazowe kombinowanie przy plikach map czy licencji w Media Nav blokuje wykrycie "odcisku" w Toolboxie. Czyli najpierw uaktualniamy "po bożemu", a potem możemy się bawić z plikami.
Dymek - 2021-11-29, 08:41

Marcinos28 napisał/a:
Problemem były dodatkowe pliki licencji, których nie ma oryginalnie w MN3. Trzeba je usunąć z pendrive'a. Wniosek - każdorazowe kombinowanie przy plikach map czy licencji w Media Nav blokuje wykrycie "odcisku" w Toolboxie. Czyli najpierw uaktualniamy "po bożemu", a potem możemy się bawić z plikami.

Nie potwierdzam powyższej tezy. U mnie MN3 kilkakrotnie wcześniej aktualizowany metodami nieoficjalnymi- najnowsze mapy, dograne nieoficjalne licencje, uruchomione TMC itd. Kilka dni temu wgrywałem "Aktualizację konfiguracji urządzenia" 10.4 za pomocą tej najnowszej wersji Toolboxa- problemów absolutnie żadnych. A więc spokojnie aktualizuje ingerowane wcześniej MN3. W każdym razie nie ma takiej generalnej reguły jak podałeś.

Marcinos28 - 2021-11-29, 14:05

To jak wytłumaczyć fakt, że po usunięciu kilku plików .lic z pendrive'a (tych, które dodałem nieoficjalnie) Toolbox od razu go zobaczył?
Dymek - 2021-11-29, 15:28

Marcinos28 napisał/a:
To jak wytłumaczyć fakt, że po usunięciu kilku plików .lic z pendrive'a (tych, które dodałem nieoficjalnie) Toolbox od razu go zobaczył?

Tego, to nie wiem, może faktycznie miałeś jakieś pliki powodujące problem. Ale jak widać, nie można generalnie twierdzić, że uwolnienie MN3, jakakolwiek ingerencja i dodawanie plików na pewno uniemożliwia potem działanie Toolboxa. Może po prostu zależy to od tego co tam wgramy a może także co usuniemy. Prawdę mówiąc bardziej pasuje mi sytuacja, w której usunięcie oryginalnej licencji powoduje problem (przy uwalnianiu właśnie niektórzy zalecają jej zastąpienie inną), niż dodatkowe dogranie innych. Ja nie usuwałem żadnego pliku zastanego w katalogu licencji, dogrywałem tylko nową.

Łukasz_M - 2021-12-17, 12:50

Marcinos28 napisał/a:
To jak wytłumaczyć fakt, że po usunięciu kilku plików .lic z pendrive'a (tych, które dodałem nieoficjalnie) Toolbox od razu go zobaczył?


Bardzo prosto. Zamiast zakładać że usunięte pliki powodowały jakiś problem, Pomyśl że usunięcie niektórych plików może wywołać efekt resetu ustawień nie związanych z tymi plikami. Coś jak w np. w nowszych Windowsach - jak komputer ma problemy z uruchomieniem to uruchamia procedurę naprawy ustawień zapobiegających\uniemożliwiających start. Tutaj może być proces podobny, odbywający się bardziej w tle.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group