DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Kupno logana z 470 tyś przebiegu

Fruxo - 2019-03-09, 20:45
Temat postu: Kupno logana z 470 tyś przebiegu
Doradzam w sprawie wyboru auta dla świeżego kierowcy. Upatrzyłem logana w atrakcyjnej cenie , sprzedający nawet nie wie jaki ma silnik czyt dopiero co go z Niemiec laweta zrzuciła
na blacie 470 tyś km silnik 1.6 8v . O ile ktoś zmieniał olej i regulował zawory powinno być ok.
Pomiar sprężania da odpowiedź na stan silnika. Wole oglądać takie auto niż 1.5 dci z rajchu co ma najechane 90 tyś ... czyli tyle samo ile mam ja w dusterze 2012 gdzie nie jeżdżę nim do pracy i potrafi tydzień stać. Czy ktoś może sprawdzić kompletacje , zderzaki w kolorze ale lusterka czarne, zegary czarne ale klimy brak hmm
https://www.otomoto.pl/of...html#d1a8df22c4

jest też coś takiego
https://www.otomoto.pl/of...d-ID6BKZ8h.html
bardzo fajne wklejone radio na sylikon

Marek1603 - 2019-03-09, 21:18

Drugie.
Pierwsze czyli kolor miały problemy z wada lakierniczą co widać po korozji elementów. Do tego były jeszcze czerwone, niebieskie i chyba białe ale na rynek rosyjski.

Drugie w dużo lepszym stanie. Kolega ma ten sam rocznik i kolor w pracy tylko 1,5 ale stan blacharski bardzo dobry. Niby 1000 różnicy ale odpada sprawa poprawek lakierniczych, a to jest dużo.

DrOzda - 2019-03-09, 22:16

Ten odcień czerwieni też były felerny jeśli chodzi o rudą. Znacznie lepsza jest czerwień jak na wozach strażackich. No i dopiero od 2007 roku poprawiono zabezpieczenia antykorozyjne w Loganach I.
GRL - 2019-03-10, 11:13

Przypominam, iż wciąż w grupie supertanich aut, które nie rozpadną się za pierwszym zakrętem, warto wziąć pod uwagę Daewoo Lanosa.
Bezwypadkowe nie rdzewieję, technika prosta, części tanie jak barszcz.
Autko niezniszczalne i wciąż do wyrwania z prawdziwym przebiegiem poniżej 200kkm.

kapelusznik - 2019-03-10, 16:49

Fruxo, ten pierwszy nie jest z Niemiec. LPG butla Stako i pasta tempo.

Bralbym jednak coś z niższym przebiegiem.

dudu$ - 2019-03-10, 18:26

Myślę, że w kwocie do 3000zł nie ma co wybrzydzać. Zawsze znajdą się jakieś drobne usterki i wady blacharsko lakiernicze. Nie patrzył bym tu na kolor lakieru ani na markę czy model. Po prostu oglądał bym wszystkie do tej kwoty, które na zdjęciach wyglądają w miarę przyzwoicie i wybrał ten który byłby najlepszy. W minionym tygodniu mój kolega z pracy kupił Forda Focusa MKI z 2004r i przebiegiem 185 tyś km. Na zdjęciach wyglądał w miarę ok, na miejscu okazało się, ze skorodowane sa dolne części przednich błotników oraz ranty tylnych drzwi ( lewe i prawe). Gościu chciał 4500zł a ja zbiłem cenę do 3700zł i za te pieniądze war swojej ceny. Progi i podłogi zdrowe bez rdzy, silnik suchy bez wycieków, wymienione sprzęgło i rozrząd. Szukać szukac i jeszcze raz szukać i brać te które jest w najlepszym stanie szczególnie blacharskim. Drzwi i przednie błotniki może miec zgnite ale progi podłoga i tylne nadkola musza być igła bo w autach za ta kwotę naprawa tych elementów jest nie opłacalna.
PiotrWie - 2019-03-10, 22:06

Z takim przebiegiem to ja bym raczej polecał Mercedesa W 124 ew. BMW E34 - to drugie miałem z przebiegiem na liczniku 380tyś a nie wiadomo ile do tego "w pamięci" :mrgreen:
Marek1603 - 2019-03-18, 19:34

Znalazłem coś takiego.
https://allegro.pl/ogloszenie/dacia-logan-i-2006r-1-6b-96135-km-64kw-7477012691


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group