DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - okulary do nocnej jazdy

jurek - 2019-03-12, 13:11
Temat postu: okulary do nocnej jazdy
Ktoś z kolegów ma, próbował? Nie chodzi mi o dioptrie tylko o wyostrzenie widoku w złych warunkach . pozdr
route2000 - 2019-03-12, 13:39

Mam taką nakładkę do okularów do nocnej jazdy.
A czy tak wyostrza to raczej nie, tylko trochę rozjaśnia noc.
Do wyostrzenia to raczej dioptrie robią robotę.

SWilk - 2019-03-12, 13:54

Ja też mam taką "żółtą" nakładkę do jazdy nocnej na okulary korekcyjne.

W przeciwieństwie do obietnic nic nie rozjaśnia oczywiście, tylko blokuje część światła niebieskiego, za to zwiększa kontrast.

Nie mogę w tym jeździć o zmierzchu, gdy jeszcze światła niewiele dają, ale już brakuje światła słonecznego. Dużo gorzej widać szarych ludzi w szarych cieniach. Ale...

Na noc, gdy działają już światła, świetna sprawa z kilku powodów:
1. Zwiększa kontrast przez co szarych ludzi jednak widać
2. redukuje zmęczenie oczu światłami z pojazdów nadjeżdżających z przeciwka.
3. I najważniejsze - w deszczu redukuje odbicia świateł od mokrego asfaltu.

Od kiedy to mam, warunkiem koniecznym wymaganym od nowych oprawek zawsze są żółte nakładki.

jurek - 2019-03-12, 14:01

Korekcyjnych nie potrzebuję, chodzi mi oten zwiększony kontrast. Potrzebuję kompletnych okularów z takimi szkłami. Możesz podpowiedzieć gdzie kupiłeś ? pozdr
swissman - 2019-03-12, 16:47

te zolte filtruja tez czesc swiatla reflektorow samochodow nadjezdzajacych z przeciwka...
od kiedy zrobil mi sie syf w oku i cialo szkliste mi plywa jak nie przymierzajac bialko z jajka zamkniete w celofanowym worku i zanurzone w wodzie to to mi troche pomaga...

imielinek - 2019-03-12, 21:47

ja jeździłem w takich i jak dla mnie były ok w tym przypadku możesz kupić online i jak nie będą spełniać oczekiwań to zwrócisz ewentualnie zostawisz sobie na rower o ile jeździsz
jurek - 2019-03-12, 22:33

Dzięki. Tak zrobię.Na rower też się przydadzą. pozdr
BogdanK - 2019-03-13, 01:06

Używam takich okularów podczas jazdy nocnej, tylko dlatego, że zapobiegają oślepianiu przez auta jadące z przeciwka.
jurek - 2019-03-13, 11:45

BogdanK, dobre i to. Okulary zamówione. Dzięki za odzew. pozdr
shrek - 2019-03-15, 10:33

Ja mam takie przystosowane do mojej wady, ale mozna wziasc 0. Bardzo fajnie widac w nocy.

http://eyedrive.pl/

Polecam.

jurek - 2019-03-15, 11:07

Dzięki. Boję się, że w cenie złota :shock: pozdr

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group