DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Nowa Lodzia 1,6

Mikele - 2019-03-14, 20:18
Temat postu: Nowa Lodzia 1,6
Cześć.

MCV-ka od wakacji 2018 ma nowego właściciela, a mnie strasznie tęskniło się za samochodem z Rumunii (czyli Maroka), więc voila.

Od 26.02 szczęśliwie posiadam Daćkę Lodgy Stepway 1,6.
Kolor niebieski.

Samochód kupiony w Polsce, wyeksportowany na Gibraltar, gdzie właśnie czekam na dowód rejestracyjny (taka ciekawostka, za pełen komplet OC+AC+Assistance zapłaciłem niemal 400 funtów, czyli zapewne tyle, ile podobne ubezpieczenie kosztowałoby mnie w Polsce...).


Dzisiaj tylko taki teaser, bo mam naprawdę bardzo mało wolnego czasu (już dawno chciałem napisać...), postaram się niebawem wrzucić zdjęcia "tutejsze", na lokalnych blachach i w miejscowych okolicznościach przyrody.

A także opisać conieco, szczególnie problemy, z którymi raczej nie pojadę do salonu w którym kupowałem (czyli Carrara Lublin), bo daleko, a mianowicie jakieś skrzypiące plastiki z tyłu oraz ciężko domykające się, zapewne przez uszczelkę, drzwi kierowcy.

gg - 2019-03-14, 20:39

Z drzwiami kierowcy mam tak samo - nie da się ich zamknąć bez trzaśnięcia.
Belphegor - 2019-03-14, 20:44

Daleko Cię wyniosło. ;-) Fajne tam macie lotnisko. 8-) A kolor jedyny słuszny do Stepwaya według mnie.
laisar - 2019-03-14, 20:46

To się nazywa miłość do marki (;

Ale skoro i tak sprowadzałeś, to może trzeba było wybrać wersję indyjską? http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11805

No chyba że decydującym argumentem były te SUViaste plastiki, których MCV-ka w końcu się nie doczekała...

Gratulacje, niech się toczy!

cowcar - 2019-03-14, 21:16

Własnie taki kolor stał w salonie i nas strasznie urzekł. Niestety następnego dnia był już sprzedany...
Mogliśmy zamówić i czekać ale na salon przybył szary comete więc braliśmy praktycznie prosto z lawety :D

Z ta uszczelką to ci się wydaje. Podczas zamykania tworzy się podciśnienie które napiera na zamykane dzwi wypychając je dlatego ciężej się je zamyka.
Spróbuj z uchylonymi szybami lub drzwiami a zobaczysz różnicę.

Z kolei ja mam wrażenie, że pusta nie załadowana lodówa tłucze na nierównościach - zwłaszcza tył. Chyba ze to złożone siedzenia w trzeci rzędzie (nie wyjmowałem, złożyłem tylko żeby zasunąć osłonę części bagażowej). Kiedy jedziemy razem (żona i dzieci) to już tak nie tłucze.

Marek1603 - 2019-03-14, 21:23

Gratulacje i zadowolenia.
Zacne autko.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group