DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Najlepszy soft do MediaNav Evolution

dudu$ - 2018-03-02, 20:24
Temat postu: Najlepszy soft do MediaNav Evolution
Tematów o MediaNav i MediaNav Evolution na forum jest kilka, trochę poczytałem na ich temat ale nie mogę znaleźć prostych odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Otóż od wczoraj stałem się posiadaczem MediaNav Evolution. zakupiłem je od kolegi robson330. Radyjko w stanie idealnym działa ok, nawigacja również, zainstalowane są najnowsze mapy z grudnia 2017r, kamera cofania odblokowana itp. Mój egzemplarz MNE jest z 05.05.2017r, jaka wersja softu jest najlepsza dla tego radia ? Ja z tego co zauważyłem mam wersję 6.0.4 czy to jest dobry soft do tego radia? Znalazłem informacje że nowszy rom to 8.0.5 a nawet 9.1.1. Który w trzech w/w wersji oprogramowania będzie najlepsza? Wgrywając aktualizację utracę wgrane mapy? Skąd wziąć nowszą wersję i jak ją zainstalować? na pewno przez pendriva tyle wiem. Co wnoszą nowsze wersję oprogramowania? czy bez większych modyfikacji można odtwarzać pliki mp4? z góry dzięki za informację
Adamerio - 2018-03-02, 21:01

Wgranie wyższej wersji oprogramowania spowoduje zablokowanie kamery cofania^^ Ja niestety wgrałem 8.0.5 i nie potrafię jej odblokować :(

Co do odtwarzania filmików wystarczy nakładka Media-Pik
Nowsza wersja wprowadziła między innymi graficzny obraz czujników parkowania, menu 4x4 (kompas, przechyłomierze) jednak bez odpowiedniego modułu działa tylko kompas to samo w przypadku parktronica.

topdrive - 2018-03-03, 17:28

dudu$, 6.0.4 to najlepsza, najlepiej rozgryziona, wersja. Jak wszystko działa, to nie aktualizuj ;).
dudu$ - 2018-03-03, 18:44

Dzięki za info, w takim razie nic nie będę w niej grzebał. Jak możecie napiszcie jeszcze jak aktualizuje się w tym radiu mapy? Oczywiście aby nie płacić za aktualizacje. Na pewno będzie potrzebny mi pendrive. Skąd wziąć nowe mapy ( na chwilę obecną mam chyba najnowsze grudzień 2017). Z góry dzięki

Ściągnąłem instrukcję obsługi MNE i niby jest tam napisane jak aktualizuje sie mapy ale czy procedura jest identyczna w odblokowanych Radiach?

Kolejna sprawa, nie wiem jak anulować trasę już wybraną? Ustawiłem trasę a po pewnym czasie chciałem ją wyłączyć aby już nie nawigowała ale nie wiem jak, cały czas mi gada i gada. Nigdzie nie widzę pozycji zamknij ani nic w tym stylu

paul7 - 2018-03-03, 21:00

Jak masz odblokowane to podmiana map wg. wcześniejszych opisów jas_pik.
Mapy były w wątku http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7361, ale w 2018 jeszcze nic nie przybyło.

dorota4i - 2018-03-04, 02:06

chyba że włączasz kamerę clipem jak ja, to wtedy zostaje na zawsze więc dowiedz się jak masz u siebie aktywowaną
shrek - 2018-03-04, 06:26

dudu$ napisał/a:


Kolejna sprawa, nie wiem jak anulować trasę już wybraną? Ustawiłem trasę a po pewnym czasie chciałem ją wyłączyć aby już nie nawigowała ale nie wiem jak, cały czas mi gada i gada. Nigdzie nie widzę pozycji zamknij ani nic w tym stylu

Nawigacja-> trasa->anuluj trase.
Jak chcesz miec wszystko na biezaco to odblokuj wg opisu jas_pika.
Sprawa prosta i nieskaplikowana.

paul7 - 2018-03-04, 13:21

shrek napisał/a:
Nawigacja-> trasa->anuluj trase.
Jak chcesz miec wszystko na biezaco to odblokuj wg opisu jas_pika.
Sprawa prosta i nieskaplikowana.

No nareszcie shrek ,
Bo jak czytam , to się sam zastanawiam, ile razy można tłumaczyć to samo.
A wystarczy tylko posiedzieć sobie na postoju i pobawić się swoim MN. Chyba , że mróz :roll:

DokkerKRK - 2018-03-07, 00:04

Cześć

Mam fabrycznie zamontowany zestaw kamery cofania. Czy jak wgram nowszy soft zostanie ona zablokowana?

Mam oryginalnie zainstalowaną aktualną mapę na 2018 rok. wyszła w lutym 2018. (Do 90 dni od odbioru auta można ZA DARMO zaktualizować mapy)

Czy przy zmianie softu albo odblokowaniu możliwości oglądania filmów itp. stracę te mapy?
Czy w ogóle można odblokować filmy lub wgrać windowsa żeby nie stracić map?

O co chodzi z możliwością wpisania numeru VIN?
Jakie są najważniejsze możliwości windowsa który można wgrać?

jas_pik - 2018-03-07, 00:23

DokkerKRK napisał/a:


Mam fabrycznie zamontowany zestaw kamery cofania. Czy jak wgram nowszy soft zostanie ona zablokowana?

A jaki masz soft? Po co chcesz wgrywać nowszy ? Żaden soft nie zmienia konfiguracji zapisanej . Nie blokuje kamery.

DokkerKRK napisał/a:
Mam oryginalnie zainstalowaną aktualną mapę na 2018 rok. wyszła w lutym 2018. (Do 90 dni od odbioru auta można ZA DARMO zaktualizować mapy)

Chyba źle odczytałeś daty map . Na pewno nie masz mapy z datą wydania luty 2018 ( jeśli już to masz mapę oznaczoną Q2 2017 , i raczej nowszej przez system naviexxtras nie będziesz miał przez najbliższe 90 dni ( może jedna uda Ci się zaktualizować na Q3 2017) . Ale to dalej nie będzie najnowsza dostępna dla wersji "uwolnionych " gdzie są już dostępne mapy Q4 2017 .

DokkerKRK napisał/a:
Czy przy zmianie softu albo odblokowaniu możliwości oglądania filmów itp. stracę te mapy?

Po zmianie softu ( nie wiem na jaki to nie wiem czy stracisz) . Po wgraniu mojego uwolnienia nie - patrz wyżej
DokkerKRK napisał/a:
Czy w ogóle można odblokować filmy lub wgrać windowsa żeby nie stracić map?

A po co chcesz wgrywać Windowsa - już go masz :) . Jeśli masz system w wersji 8.0.5 to mogę Ci wgrać nakładkę która uwalania system i daje możliwość oglądania filmów :)

dudu$ - 2018-03-07, 23:27

a do wersji 6.0.4 też jest taka nakładka ?
jas_pik - 2018-03-08, 00:45

Oczywiście.
I jak dotychczas polecam wszystkim ta wersję - bo jest najbardziej stabilna i nie powoduje błędów z zarządzaniem pamięcią tak jak to robi wersja 8.0.5 ( co powoduje reset do ustawień fabrycznych co jakiś czas)
Jedyne czego nie ma to wyświetlania na ekranie działania czujników cofania ( ale mało kto posiada czujniki cofania wysyłające sygnał do sieci CAN) . Na pewno żadna wersja z dokładanymi czujnikami cofania.

dudu$ - 2018-03-08, 12:00

Mógłbyś podesłać taką nakładkę do wersji 6.0.4 i dobrze napisanego manuala jak to zrobić aby czegoś nie schrzanić. Ewentualnie można było by się kiedyś spotkać bo widzę , ze tez jesteś ze Stolicy
jas_pik - 2018-03-08, 13:10

Przecież masz w tym dziale temat ( poszukaj bo ja na telefonie tego nie znajdę ).
W Warszawie będę jutro

Dymek - 2018-03-08, 13:53

dudu$- a czy aby przypadkiem MNE od kol. robsona330 nie jest już uwolniona, skoro masz nowe mapy?
dudu$ - 2018-03-08, 17:12

I jest, z tym że nigdy nie miałem stycznosci z tym radiem i nie chce od razu czegoś zepsuć. Tablety telefony, komputery są mi nie straszne, bez obaw je rozkręcam, rootuje, zmieniam softy itp.ale jakoś nie czuje się na siłach aby nie maja wiedzy zacząć dłubać w sofcie MNE. Wolałbym się spotkać z kimś ogarnietym kto pokazał by mi co i jak. Niby to wszystko jest proste, tak samo jak włączenie kierunkowskazów autostradowych, instrukcja była, programy również a ja nie byłem w stanie tego aktywować. Okazało się że żadna z wersji polecanych na forum nie była w stanie połączyć się z moim ECU, dopiero wersja sciagnieta z jakiejś rosyjskej strony w postaci instalki dała radę to zrobic
jas_pik - 2018-03-08, 17:38

A wystarczy trochę poczytać moje posty w tym dziale.
MNEvolution to zwykły komputerek na WindowsCE z nakładka zrobioną przez LG na zlecenie Renault.
Problematyczne jest tylko użycie przez LG nigdzie więcej nie stosowanego procesora zamiast standardowego ARM ( wtedy by działała Automapa) a tak pozostaje nam wyłącznie nawigacja iGo ( w spory sposób wykarczowana z większości funkcjonalności) ale w wersji MNE ze względu na użycie TMC bardzo dobra.

dudu$ - 2018-03-08, 23:11

mam taki mały problem ze swoim MNE. Wgrałem na pendriva ponad 50 utworów mp3 a radio wykrywa mi tylko 19. Jakiś pomysł ?

Zrobiłem test i utworzyłem 2 katalogi do których przeniosłem wcześniej wgrane pliki mp3. Po włączeniu MNE, odtwarzacz w jednym katalogu widzi tylko 11 utworów natomiast w drugim 9. O co chodzi z tym radiem? niby maiło być takie super a tu takie krzaki.

Dymek - 2018-03-09, 09:00

Podstawa, to pendrive sformatowany w systemie FAT32 - ale to na pewno masz.
Jeżeli nie widzi zawsze tych samych plików, to na początek przyjrzyj się właściwościom tych plików porównując do tych plików widzianych- porównaj typ kodeka-enkodera użytego do konwersji. Ogólnie przyjęty jest "MPEG 1, Layer III".
Być może są jakieś enkodery, których MN nie toleruje?
Chociaż ja mam obecnie ok. 70 katalogów, w niektórych są podkatalogi- więc w sumie ze 100 katalogów będzie. Łącznie co najmniej 1300 plików MP3 i nie zdarzyło mi się żeby któregoś nie widział. Ale ja mam wyłącznie pliki MPEG1.

dudu$ - 2018-03-09, 11:48

Dzisiaj w domu to sprawdzę. jeżeli jest tak jak mówisz to to radio jest po postu do dupy. Aby w dzisiejszych czasach były takie problemy? Ponad 10lat temu każdy sprzęt który miał obsługę mp3 odtwarzał wszystkie utwory , nie było problemów z enkoderami. Jak nie uda mi się tego ogarnąć to będę żałował, ze kupiłem to radio.
Dymek - 2018-03-09, 12:55

dudu$ napisał/a:
Dzisiaj w domu to sprawdzę. jeżeli jest tak jak mówisz to to radio jest po postu do dupy. Ponad 10lat temu każdy sprzęt który miał obsługę mp3 odtwarzał wszystkie utwory , nie było problemów z enkoderami. Jak nie uda mi się tego ogarnąć to będę żałował, ze kupiłem to radio.

Niezupełnie jest tak jak piszesz- w drugim samochodzie mam bardzo przyzwoity i chyba dokładnie 10-letni radioodtwarzacz szanowanej firmy CLARION i jak parę razy trafił mi się plik MP3 zgrany jakimś mniej typowym enkoderem, to też go nie widział. Wcześniej miałem jakiś tani niemarkowy sprzęt i też nie wszystko łykał. Poza tym pliki MP3 oficjalnie dostępne i ściągane z internetu kodowane są zawsze w MPEG1 (256 do 320kbit/s i 44100Hz), inaczej zdarza się gdy ktoś zgrywa pliki sam na kompie i nie zwróci uwagi na rodzaj enkodera.
EDYTUJĘ
Sprawdziłem przed chwilą- plik zapisany MPEG 2 Layer III jest odtwarzany przez MNE bez problemu.
Może ktoś z większym stażem w obsłudze MNE się wypowie?

topdrive - 2018-03-09, 13:54

MNE (jak i MN) ma limit do 320kbps dla MP3, o ile mnie pamięć nie myli. Sprawdź, może to jest problem?
jas_pik - 2018-03-09, 14:55

dudu$ napisał/a:
to radio jest po postu do dupy. Aby w dzisiejszych czasach były takie problemy?

Ja nigdy nie widziałem żadnych problemów. Problemy najczęściej powstają ze względu na nieprawidłowe działanie czynnika biologicznego.
dudu$ napisał/a:
Ponad 10 lat temu każdy sprzęt który miał obsługę mp3 odtwarzał wszystkie utwory , nie było problemów z enkoderami. Jak nie uda mi się tego ogarnąć to będę żałował, ze kupiłem to radio.

A nie użyłeś niedopuszczalnych przez system Windows znaków diakrytycznych w nazwie czy też zbyt długiej nazwy plików? To tylko Windows i ma ograniczenia określone przez twórcę czyli Małego i Mietkiego

Dymek - 2018-03-09, 15:00

jas_pik napisał/a:
Problemy najczęściej powstają ze względu na nieprawidłowe działanie czynnika biologicznego.

Pyszne! I ta sentencja powinna na stałe zdobić nagłówek tego "Działu technicznego". :mrgreen:

dudu$ - 2018-03-09, 18:18

Już prawie wszystko sprawdzałem i dalej lipa. Pliki maja odpowiednia nazwę, parametry samych plików równiez są ok, odtwarzane są te co mają 320kb/s a niektóre co mają 128kb/s czy 160km/s już nie. To jest jakieś chore, w oryginalnym radiu nie miałem z tym problemów, zgrywałem x plików na pendriva i wszystkie były wykrywane i odtwarzane. Sformatowałem nawet pendriva z opcją wolne formatowanie ale to nic nie dało, gdy ponownie zgrałem te same pliki na tego pendriva z tym , że nie tworzyłem katalogów a wrzuciłem wszystkie pliki bezpośredni , to ilość wykrywanych plików zmalała z 20 do 17.

Zrobiłem jeszcze jeden test i nic nie pomogło, utworzyłem osiem katalogów do których skopiowałem po 10 utworów. MNE wykryło mi w każdym z katalogów po 4 pliki. Myślę ze problem tkwi w sofcie i przydałoby się wgrać go jeszcze raz. Jak wcześniej pisałem jeszcze tego nie ogarniam wiec z chęcią przyjmę kogoś pomoc kto mi za cztero pak dobrego piwa albo drobną opłatą przeinstaluje soft zachowując aktywną kamerę cofania oraz aktualne mapy Q42017


Tak sobie trochę poczytałem temat założony stworzony przez kolegę jas_pikna dotyczący uwolnienia MNEVO do wersji 6.0.4 i małymi krokami myślę że powinienem dac sobie z tym radę,mam tylko jeszcze dwa pytania. Wcześniej gdzies czytałem na forum, że wgranie softa powoduje usunięcie aktualnych map. W tej chwili mam najnowsze mapy czyli 4Q2017, po wgraniu softa zamieszczonego w tamtym temacie będę miał stare mapy z 2Q2016. Czyli przed wgraniem softa muszę zgrać na pendriva swoje aktualne mapy ale jak to zrobić? mam zgrać na pendriva plik dboot604MN2.lgu i po jego instalacji radio uruchomi się ponownie w totalcomandera w którym trzeba zgrać na pendriva zawartość wszystkich kart pamięci. Po zgraniu wszystkiego przeinstalowuję soft tak jak w instrukcji ( 3 etapy) i w ostatnim z nich podmieniam mapy na te co wcześniej zgrałem. Dobrze kojarzę czy nie?

shrek - 2018-03-10, 03:46

Nie panikuj z mapami. Uwolnij i potem pomyslimy.
Moze z samym MN cos nie tak, bo ja mam chyba z 12 giga muzyki na usb i czesc to zapos z przed 10-ciu lat. Czesc nowa, rozne zrodla, przerabiane przez konwentery itp., zapisane w 10- tkach folderow i wszystko czyta.

Krystian67 - 2018-03-10, 09:19

Czesc. Bywa tak ze pliki maja zabezpieczenia przed kopiowaniem. Oczywiscie urzadzenia i softy tez. Zdarza mi sie ze plik ktorego systemowy odtwarzacz nie jest odtworzyc w win 7 leci w innym np. Vinampie bez ptoblemu. Proponuje uzyc np. np darmowego pr. Cool record edit. Zaciagnij plik i ponownie go zapisz jako mp3 . Mozeszmu skrocic nazwe lub tylko edytowac np znaki miekkie. Wiem ze to zabawa. Ale jeden przyklad mozesz wykonac. Nasze MNE jak pisza koledzy malym win. I chyba chodzi o rozpoznanie formatu. A w tle o jego zapis. Skoro czesc leci.
dudu$ - 2018-03-10, 10:46

Na pewno nie jest to wina starych / nowych plików mp3. Na standardowym radiu Dacii wszystkie utwory były odtwarzane bez problemu wiec wątpię aby MNE ich nie odtwarzało. Jak wcześniej pisałem uważam że problem jest z samym radiem a konkretnie z oprogramowaniem. Dzwoniłem wczoraj do kolegi robson330 od którego zakupiłem MNE i powiedział, że pierwszy raz się z czymś takim spotkał i nie ma zielonego pojęcia w czym tkwi problem. Na razie nie mogę iść do auta bo zostałem w domu sam z dzieciakiem ale przygotuje sobie pendriva z softem 6.0.4 oraz uwolnienie i wieczorem się pobawię. Jak stracę mapy mam nadzieję, że ktoś z kolegów udostępni je na jakimś serwerze abym mógł je ściągnąć
jas_pik - 2018-03-10, 15:22

dudu$ napisał/a:
softem 6.0.4 oraz uwolnienie i wieczorem się pobawię.

Przeciez masz wersję uwolnioną od robson330 :) nie musisz uwalniać


dudu$ napisał/a:
Jak stracę mapy

Map nie stracisz - nie wiem gdzie to przeczytałeś ?

dudu$ - 2018-03-10, 16:01

Czyli wystarczy że wrzucę jeszcze raz soft 6.0.4 z Twojego tematu

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13698

i soft powinien zainstalować mi się jeszcze raz ale map nie stracę.

to idę do auta i będę się bawił.

jas_pik - 2018-03-10, 16:11

Skoro masz już 6.0.4 to nie musisz wrzucać jeszcze raz 6.0.4 ( chyba nawet się nie da)
dudu$ - 2018-03-10, 17:16

to co zrobić żeby wgrać oprogramowanie jeszcze raz ? Faktycznie nie da się przeinstalować aktualnej wersji softu, nie wykrywa pliku. Odpaliłem TotalComandera i zgrałem mapy, POI i TMC więc o to się już nie martwię.
jas_pik - 2018-03-10, 17:39

Ale co chcesz osiągnąć ? Bo już się zgubiłem .
Krystian67 - 2018-03-10, 17:58

Rozumie ze opisujac poprzednie standartow radio nie bylo MNE. Tu mamy do czynienia z win. Czyli softem miekkim. I nieco podtrzmam swoja wersje. Soft wedlug mnie nic nie uczyni. Ale chetnie chcialbym doczekac rozwiazania Twojego problemu. A tak z ciekawosci chetnie poejme temat pliku ktory sprawia Ci klopot. Chocby jeden.
dudu$ - 2018-03-10, 18:29

jas_pik, chcę rozwiązać problem z nieodczytywanymi plikami mp3. Skoro nikt z posiadaczy MN i MNE nie ma problemu z plikami mp3 to wina leży w oprogramowaniu ( może jakiś błąd się wkradł podczas instalowania) albo w samym radiu, tylko w czym może tkwić problem?
Krystian67, wątpię aby była to wina kodowania plików oraz samych i ekodeków. Wystarczy że te same pliki wgram w różny sposób ( wszystkie razem do katalogu głównego lub porozbijam po katalogach) to odtwarzacz widzi ich różną ilość, raz 20 innym razem 27 a jeszcze innym 32 .

eio - 2018-03-10, 18:38

Podłączę się pod temat odtwarzania mp3 z radia w Dacii (radio classic). Kilkadziesiąt piosenek nagrałem na 4gb pamięć w formacie MP3 (o najmniej stratnym poziomie). I teraz - radio czasem odczytuje pamięć i piosenki. Innym razem nie odczytuje. Pomyślałem że to jest taki urok tego radia. A może problem tkwi gdzieś indziej.
d3mol3k - 2018-03-10, 19:38

spotkałem się z takim czymś w plug&radio
Nie wiem ale według mojej ocenie albo radio nie odczytywało długich nazw plików, albo nie tolerowało znaków specjalnych w ich nazwach a czasami głupiał przy kropce w nazwie utworu:

aksjsnsikj.jshjsj.mp3

gdzie .mp3 nie jest widoczna w nazwie pliku ale masz w niej pierwszą kropkę po której powinno być rozszerzenie pliku. A te jest dopiero po następnej.

Wiem że edycja nazwy pliku powodowała że nagle plik stawał się widoczny dla sprzętu.

jas_pik - 2018-03-10, 19:43

dudu$ napisał/a:
z plikami mp3 to wina leży w oprogramowaniu

To udostępnij ten zestaw plików - i zobaczymy czy na naszych MN widzimy wszystko czy nie :)
Może masz szajsowaty pendrive?
Mnie życie nauczyło : jeśli pendrive to tylko od Sandisk - inne to wielkie ( albo bardzo wielkie) gów..o

topdrive - 2018-03-10, 23:10

dudu$, nie wiem dlaczego zakładasz, że dwa zupełnie inne urządzenia nie mogą mieć różnych ograniczeń dla plików MP3? P'n'P radio może nie mieć pewnych rzeczy, jak np. weryfikowanie plików MP3, co może posiadać MN i MNE. Podziel się jednym plikiem, który nie działa i jednym który działa, sprawdzi je więcej osób. Obstawiam, że problem jest w pliku, a nie w samym radiu... ;)

jas_pik, u mnie bardzo mocno pracują Kingstony DataTraveler Ultimate. Do tej pory żaden taki mnie nie zawiódł (na dziś mam ich 5 sztuk, od 32gb to 1TB :) ). Sandisk też spoko. Ogólnie, oby wyższy model ze wsparciem USB 3.0, okazuje się wtedy, że kontroler jest lepszy (u większości producentów).

Adamerio - 2018-03-10, 23:11

Mam 3 różne pendrivy "no name" 8Gb każdy - zapchane do pełna różnymi plikami mp3 - w niektórych utworach wstawiałem znaki specjalne, jeden folder posiada w nazwie również kilka znaków specjalnych.
Czyta i widzi wszystkie utwory na każdym z 3 nośników - wkurza tylko brak samoczynnego przesuwania się <prawo/lewo> nazw dłuższych utworów oraz brak możliwości scrollowania listy z utworami..

dudu$ - 2018-03-10, 23:22

W tygodniu będę sie zastanawiał w czym tkwi problem dzisiaj mi się już nie chce a jutro nie wiem czy znajdę czas. Na pendriva ( NOWY Sandisk 16GB) nagrałem około 480 plików mp3 w 3 folderach. MNE widziało 78+78+7 czyli 163 utwory. Pobawię się tymi nazwami plików i zobaczę co si e stanie. Może być też tak jak koledzy pisali ,któryś format mp3 może nie być czytany bo dla testów podłączyłem swojego pendriva u kolegi w radiu GMS 6808 ( za 1500zł) i u niego było wykryte 233 utwory z 480.
Dymek - 2018-03-10, 23:31

Jak już wspominałem mam na jednym pendrive ponad 1000 plików MP3 w wielu katalogach i podkatalogach (zgrane całe płyty CD). W nazwach plików są i polskie znaki i wiele znaków specjalnych- akurat MNE zachowuje się idealnie pod względem czytania plików i czytania nazw i tytułów- porównuję z innymi sprzętami CarAudio. Czyta wszystko, jedynie nie przewija nazw i tytułów, gdy się nie mieszczą. Nie wierzę więc, że problem dotyczy czcionek, znaków itp. Zresztą sprzęty które nie czytały nazw wstawiały po prostu "krzaczki" w miejscu nieznanych znaków a pliki i tak były odtwarzane.
dudu$ - 2018-03-10, 23:54

Najprościej będzie spotkać się z kimś ze stolicy kto ma MNE , wymienić się na 2 minuty swoimi penami i wtedy będzie wszystko jasne. Jeżeli mój pendrive na innym MNE będzie wyswietlał i odtwarzał wszystkie pliki to coś nie halo jest jak wcześniej pisałem z oprogramowaniem lub samym radiem
eio - 2018-03-11, 07:16

Moje radio czasem czyta, czasem nie. Slowo "czasem" nie dotyczy różnych piosenek, a kolejnych dni w które korzystam z pendrive'a (kingston 4gb). Jednego dnia czyta wszystkie piosenki. Innego nie odczytuje pendrive'a, jakby go widział po raz pierwszy. Albo zdarza mu się podczas odtwarzania piosenki zgubić ją (przestać czytać pena) i po dłuższej chwili ciszy przełącza się na radio.

W instrukcji brak sensownej pomocy. Są tam informacje typu - jeśli nid słychać muzyki, to podgłośnij klawiszem x.

Powinno grac zawsze gdy włàczè. Niezależnie od pogody, kierunku wiatrj czy prędkości jazdy. Dlatego, po przeczytaniu Waszych ostatnich postów, podejrzewam że raczej mój stary pen może sprawiać kłopoty. Na razie go sformatuję i ponownid wgram mp3-ki. Jeśli problem się powtórzy, wymienię pena na nowy.

kiniu_tar - 2018-03-11, 08:14

jas_pik napisał/a:

Mnie życie nauczyło : jeśli pendrive to tylko od Sandisk - inne to wielkie ( albo bardzo wielkie) gów..o


No właśnie od tego bym zaczął. Walczyłem ostatnio z jas_pik na PW bo nie działał mi secure boot. właśnie z perdrivami kingstona (usb3.0 DTmircu duo 32 i 63gb) Pliki się czytały, jak pendrivy bły podłączone przed startem MNE to zawieszało urządzenie. Jedna 32 zadziałała po sformatowaniu pena w routerze cisco 1941 jak FAT16. Potem doszedłem to tego że 32 działa także gdy jest sformatowana w PC jako partycja dodatkowa.

Działał także jakiś stary noname 1GB.
Efekt końcowy kupiłem sandisk cruzer fit i problem z głowy.

@dudu$
a jak skasujesz z pana jakiś mp3 który mne widzi to dalej widzi te 73 w folderze czy już nie ?
Udostępnij gdzieś jeden taki plik którego nie widać.

Krystian67 - 2018-03-11, 08:34

Moze inny przykłlad spoza auta. Zajumuje się muzą i posadam odtwarzacz w tzw.racu. Ograniczenia pena do 16gb . A na przejsciówce leci co popadnie. A drugi przykład to zwykła przenosna mp3. Która równiez wszystkiego nie odpala.Albo wariuje . Słaby konwerter . słabe bebechy. Chce dopowiedziec ze ograniczenia pliku idą w rózne strony. Mam równiez odtw. w kenwooda na płyty. I za chiny nie czyta płyt CD-RW jako mp3. .A zwykłe wav już tak. Itd .
dudu$ - 2018-03-12, 21:12

Dzisiaj pobawiłem się trochę plikami mp3. Prze konwertowałem je wszystkie na 128kb/s z opcją odtwarzania przez stare urządzenia. nic to niestety nie pomogło, z 67 utworów widoczne było 22. Sprawdziłem równiez ile będzie widział plików wma i tak jak powyżej MNE widziało tylko 22 pliki. Zastanawiam sie czy nie zaktualizować softa do wersji 7.0.5 lub 8.05 i sprawdzić czy to coś poprawi. Jak tak będę chciał zrobić downgrade do niższej wersji i z powrotem wgrać 6.04. Tylko teraz zastanawiam się które restore.lgu mam wgrać do do powrotu do oryginalnego softa aby następnie przejść do 6.0.4. Na chomiku u kolegi jask_pik jest tych plików mnóstwo i nie wiem który będzie odpowiedni.
Adamerio - 2018-03-12, 21:27

Tak jak napisał ktoś wyżej - wrzuć owe pliki mp3 na dysk - sprawdzimy u siebie.
dudu$ - 2018-03-12, 21:40

W środę wieczorem jestem umówiony z kolegą Dymek na sprawdzenie czy moje pliki będą u niego odtwarzane bez problemu i na odwrót. Ale wydaje mi się że mój egzemplarz jest jakieś felerny i nie rozwiąże tego problemu. Kolega który sprzedał mi to radio nigdy nie miał takiego problemu, po cichu myślałem, ze zaproponuje inny egzemplarz ale niestety tak się nie stało. Żałuję tylko, że kupiłem je bezpośrednio a nie przez Allegro, bo wtedy miałbym szanse na zwrot lub wymianę a takto zostałem ze swoim MNE na lodzi ( 500zeta w plecy)
Dymek - 2018-03-12, 21:54

Problem wygląda przecież na programowy, więc na pewno da się usunąć.
dudu$ - 2018-03-12, 22:47

Zobaczymy, własnie siedzę w aucie i zaktualizowałem oprogramowanie do 7.0.5. Nic nie pomogło tylko straciłem mapy - nawigacja sie nie odpala. Teraz jestem w trakcie powrotu do 6.0.3 a następnie do 6.0.4 uwolnionego z chomika kolegi jas_pik. Mam nadzieje że uda mi się uruchomić nawigację aby działała. Mapy miałem zgrane wie c mam nadzieje że będzie ok

Wersja 6.03 nie wniosła nic nowego. Dalej MNE widzi tylko 22 utwory. Po odpaleniu MNE wyskakuje mi komunikat twoja licencja nie pozwala na wczytanie mapy . Co z tym zrobić? jak naprawić aby mieć znowu mapy tomtom 4Q2017 ?

Własnie wgrywa się soft 6.0.4

Na chwilę obecna stanąłem na tym , iż wgrałem wersję 6.0.4 oraz udało mi się odpalić nawigację. Tylko teraz mam dwa małe problemu. pierwszy to taki, że przy wyłączonym aucie nie chce się włączyć MNE przedtem nie było z tym problemów, a drugi to taki, ze pojawia się logo startowe Dacii i zamiast napisu dboot 1.5 2016 i czerwonej kropki na środku pojawia mi się okienko TaskMenagera, które po chwili znika i pojawia się menu główne MNE. jak rozwiązać te dwa problemy? Aha no i niestety dalej występuje problem z nieczytaniem wszystkich plików mp3

jas_pik - 2018-03-13, 00:05

A dlaczego się nas nie słuchasz?
Zaczynasz mieszać w systemie , zaraz przestanie Ci się wszystko odpalać.
Zrobiłeś kopię wszystkich StorageCard? Czy tylko map?
Jak masz zamiar się bawić to zawsze rób kopie zapasową wszystkiego.
Nie wiemy co namieszałeś w systemie .

dudu$ - 2018-03-13, 05:53

Na pewno coś źle zrobiłem, pierwszy raz to robiłem i dlatego. Niestety ale dałem Ciała i zgrałem tylko zawartość map/poi/tcm i speedcam. Na samym początku zainstalowałem soft z mediaskin i odtwarzaczem pików wideo. Następnie Zainstalowałem soft z Twojego chomika o oznaczeniu 7.0.5. Później powróciłem do wersji 6.0.3 i 6.0.4 ( również z Twojego chomika MediaNavEvolution 6.0.4 FREE). Ostatnie zmiany które przeprowadziłem to tz. Etap II i etap III i na tym zakończyłem. Dzisiaj z rana dograłem jeszcze dboot i wszystko wróciło do stanu po zakupie MNE. Niestety ale dalej jest problem z mp3. jak wcześniej pisałem jutro spotykam się z kolegą Dymek i zobaczymy czy moje mp3 będą u niego odtwarzane bez problemu
michele - 2018-03-13, 07:49

Ja się Tobie dziwię. Jesteś z Ząbek, do najlepszego speca od Navi w Polsce masz rzut beretem (mowa o jas_pik), ja bym od razu brał i się z nim umawiał na spotkanie, zapakowałbym co nieco do bagażnika ;-) i miałbym navi ustawione lepiej niż producent to przewidział. Ale Ty to kombinujesz...
route2000 - 2018-03-13, 08:15

Jak jak widać, że kolega dudu$ nie kwapi się do kolegi jas_pik, bo chyba się wstydzi.... :->

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak, jak pisze kolega michele, że po prostu poprosiłbym kolegę jas_pik o osobiste spotkanie i pomoc, przecież ileś razy on na tym forum zawsze zaprasza na pomocne spotkanie, przecież on sam nikogo nie gryzie... ;-)

dudu$ - 2018-03-13, 09:12

Spokojnie, z kolegą jas-pik na pewno będę chciał się spotkać, wiem że jest ogarnięty w sprawie MNE i mam nadzieję, ze uda mu się rozwiązać mój problem. Poza tym samemu też trzeba się, nauczyć wgrywania aktualizacji, podmiany map itp. , Jak kiedyś już pisałem lubię bawić się takimi rzeczami ale nigdy nie maiłem styczności z MNE i bałem się je uceglić. Od kilku lat bawię się laptopami, nawigacjami, tabletami, smartfonami, rootuje, wgrywam softy itp. dla was moje pytania są śmieszne tak samo jak dla mnie gdy ktoś idzie do serwisu komputerowego i za wgranie windowsa płaci 100zł gdzie w nowych sprzętach są partycje recovery i wystarczy nacisnąć jeden przycisk i system z całym oprogramowaniem i sterownikami nam się zainstaluje. Wczoraj posiedziałem 1,5 godziny i dużo się nauczyłem pewnie większość z was jak zaczynało swoją przygodę z MN i MNE miało takie same przygody jak ja, tylko wstydzą się o tym pisać. ja się nie wstydzę bo chciałem się czegoś nauczyć. Najważniejsze jest to, że swoje MNE udało mi się doprowadzić do stanu w chwili zakupy i to jest duży sukces.
route2000 - 2018-03-13, 09:26

dudu$, cieszę się, że uczysz się tego... ;-)
Będziesz potem następcą kolegi jas_pik w tej sprawie.

Ale lepiej to zrobić z ogarniętym fachowcem, jak nie czujesz się na siłach tego robić, przy okazji nabierzesz w pełni wprawy do wszystkiego, a MNE będzie całe (nie uceglone) czyli wilk syty i owca cała. ;-)

dudu$ - 2018-03-13, 09:33

Napisałem PW do jas_pik w prośbą o spotkanie, jak będzie maił chęci i czas wolny aby pomóc i się spotkać to fajnie. Na pewno poinformuję w tym temacie w czym tkwił problem oraz czy dało się go rozwiązać czy nie
Dymek - 2018-03-13, 10:18

Doskonale rozumiem, że gdybyś nie miał problemu z MP3, to nie grzebałbyś przecież bez potrzeby w tym sofcie... Ale chyba działasz jednak zbyt "gorączkowo" i na oślep. Ja bym jak najszybciej zweryfikował - porównał czytanie Twoich plików na innym MNE i dopiero (zakładam, że problem tkwi w Twoim sprzęcie) działał dalej. Istnieje też możliwość, że finalnie problem okaże się programowy, lecz leżący głębiej niż te nasze nakładki softu, lub sprzętowy, choć nie wiem co mogłoby być powodem, jakiś... brak pamięci? Nie wiem...
Poza tym, w razie udowodnienia wady- możliwość zwrotu niesprawnego urządzenia jest przecież zawsze, niezależnie od metody zakupu.

dudu$ - 2018-03-14, 14:11

Jak się okazało moje Media Nav Evolution jest 100% sprawne. Popełniłem gafe i tyle. Myślałem, że liczba podana z prawej strony nazwy plików mp3 to ilość utworów odczytanych przez MNE. Byłem w błędzie bo jak się okazało są to tz. strony na których znajdują się po 3 utwory/pliki czyli mając 22 strony po 3 utwory na każdej daje nam 66 plików czyli wszystko jest ok. Przyznaje się do błędu, przed zabawą z MNE trzeba było przeczytać najpierw instrukcję obsługi i wszystko było by jasne. Z całej zaistniałej sytuacji są dwa plusy. pierwszy to taki, że wiem jak wgrać aktualizację oraz podmienić/ skopiować mapy,a drugi plus , że osobiście poznałem kolegę Jas_pik, który sprzedał mi trochę wiedzy na temat MNE i nie tylko :)
szczerze, polecam kontakt z w/w kolega na prawdę można dużo przydatnych informacji od niego uzyskać...

Dymek - 2018-03-14, 15:46

No niestety, MNE to jest pozornie prosty "kombajn", ale żeby go dobrze poznać trzeba naprawdę długo się nim pobawić i dosłownie wymacać wszystkie zakamarki Menu. Nie wszystkie rzeczy są dokładnie opisane, zwłaszcza nawigacji trzeba poświęcić sporo czasu żeby się oswoić z ustawieniami i funkcjami, bo nie wszystko jest tam intuicyjne. A przy działającym TMC robi się jeszcze ciekawiej. Powodzenia na dalszej drodze życzymy :-D
route2000 - 2018-03-15, 09:08

dudu$ napisał/a:
Jak się okazało moje Media Nav Evolution jest 100% sprawne. Popełniłem gafe i tyle. Myślałem, że liczba podana z prawej strony nazwy plików mp3 to ilość utworów odczytanych przez MNE. Byłem w błędzie bo jak się okazało są to tz. strony na których znajdują się po 3 utwory/pliki czyli mając 22 strony po 3 utwory na każdej daje nam 66 plików czyli wszystko jest ok. Przyznaje się do błędu, przed zabawą z MNE trzeba było przeczytać najpierw instrukcję obsługi i wszystko było by jasne. Z całej zaistniałej sytuacji są dwa plusy. pierwszy to taki, że wiem jak wgrać aktualizację oraz podmienić/ skopiować mapy,a drugi plus , że osobiście poznałem kolegę Jas_pik, który sprzedał mi trochę wiedzy na temat MNE i nie tylko :)
szczerze, polecam kontakt z w/w kolega na prawdę można dużo przydatnych informacji od niego uzyskać...

Czyli nauka nie poszła w las... ;-)

gwr760 - 2018-03-15, 23:58

Mam uwolnioną Dacia Media Nav MediaNav Evolution
z TMC mapy tomtoma soft 8,05 i mam problem taki że gdy mam ustawioną nawigację przejdę chwilę na radio i wracam do mapy to już ją nie widać i muszę ustawiać od nowa ale nawigacja w tle cały czas nawiguje i mam prośbę do kolegów może ktoś podpowie jak to poprawić

jas_pik - 2018-03-16, 00:01

Może zacznij od przeczytania instrukcji czyli RFTM :)
W MNE z nawigowania przechodzisz do Radia i z radia przez ikonę wracasz do nawigacji - nie widzę tu żadnego problemu .
Ale może się mylę i odkryłeś jakiś nowy sposób wejścia do radia ?

Dymek - 2018-03-16, 10:18

jas_pik napisał/a:
W MNE z nawigowania przechodzisz do Radia i z radia przez ikonę wracasz do nawigacji - nie widzę tu żadnego problemu .

Przy przejściu do radia albo do odtwarzania z USB i powrotu do nawigacji- zgoda, są ikonki.
Ale ja np. też mam problem w sytuacji gdy nawigacja jest włączona, słucham radia a chcę przejść na słuchanie muzyki z USB (albo odwrotnie). Przechodzę do radia, ale żeby się przełączyć na USB muszę przejść do ekranu głównego menu i po przejściu na odtwarzanie z USB nie ma już ikonki nawigacji, trzeba wrócić do ekranu głównego i odpalić nawigację normalnie- wtedy widać i słychać, że nawigacja cały czas pracuje, ale nie wyświetla nawigowania, tylko opcje ustawienia trasy lub mapy i nie wiem jak wywołać normalny ekran z widoczną trasą. Jedynie mogę ponownie zatwierdzić punkt docelowy i trasa oblicza się na nowo. Jest jakiś skrót żeby wrócić do normalnego ekranu nawigacji, skoro trasa jest pamiętana? Nie udało mi się znaleźć...

jas_pik - 2018-03-16, 10:39

Klikasz ikonę MAPA i już :mrgreen:
Dymek - 2018-03-16, 10:41

jas_pik napisał/a:
Klikasz ikonę MAPA i już :mrgreen:

Sprawdzę...

Ja pier.... MISTRZU!!! Jesteś Wielki! :mrgreen:
Od grudnia tego szukałem, ale nie wpadłem na to, żeby szukać nawigacji nie wchodząc w NAWIGACJĘ... :lol:
Uznałem, że MAPA to zawsze taka mapa bez nawigacji.
Myślę, że koledze powyżej też o to chodziło.

jas_pik - 2018-03-16, 12:12

Pisałem to już nie raz. Sam chyba nawet o tym wspomniałeś że trzeba czytać instrukcję i jeszcze samemu nawigację trochę rozkminić
jas_pik napisał/a:
Może zacznij od przeczytania instrukcji czyli RFTM :) :mrgreen:


Pamietaj tez o tym że funkcje ww wszystkich wersjach Media_Pik sa jeszcze bardziej rozbudowane bo wykorzystuje rozwiązania które zazwyczaj nie istnieją w żadnej innej wbudowanej nawigacji fabrycznej a jedynie w specjalizowanych nawigacjach.

Dymek - 2018-03-16, 13:22

jas_pik napisał/a:
Pisałem to już nie raz. Sam chyba nawet o tym wspomniałeś że trzeba czytać instrukcję i jeszcze samemu nawigację trochę rozkminić

Tak jak napisałem- rozkminiam od 3 miesięcy i na pewno jeszcze wszystkiego nie rozkminiłem. A tylko na własne rozkminianie albo pomoc starszego użytkownika można liczyć.
Bo na instrukcję w tym wypadku się nie powołuj, pomimo pozornej szczegółowości nie opisuje wszystkiego, szczególnie interakcji pomiędzy funkcjami a w paru miejscach wręcz mija się z prawdą. W każdym razie nie ma tam słowa o przypadku, którego szukałem. Nawet nie bardzo może być, bo na obrazku w instrukcji w miejscu przycisku MAPA widnieje przycisk DRIVING Eco z bogatszych wersji... Z kolei gdzieś później opisują przycisk MAPA przypisując mu funkcje dostępne pod przyciskiem NAWIGACJA a tak przecież nie jest jeśli nawigacja nie jest uruchomiona.
No nic, obsługiwałem jeszcze Elektroniczną Maszynę Cyfrową ODRA, to może i Media Nav jakoś z czasem rozkminię... :roll:

jas_pik - 2018-03-16, 13:38

Dymek napisał/a:
No nic, obsługiwałem jeszcze Elektroniczną Maszynę Cyfrową ODRA, to może i Media Nav jakoś z czasem rozkminię... :roll:

Ja też :) Mój pierwszy duży program był w Fortranie na kartach które sam kodowałem a w moim programie było ich ponad 5000 sztuk.

Wersje z uruchomionymi zakładkami ECO czy też w wersji 8.0.5 ikony Pojazd powodują dość duże zmiany innych ikon i funkcji.

gwr760 - 2018-03-16, 23:54

To nie jest tak co koledzy mówią ,po odpaleniu samochodu pojawia się ekran główny choć zostawiłem na radiu a radio gra na kanale który był ustawiony przed zgaszeniem dzień wcześniej , a teraz przechodząc z radia na mapę muszę ustawić trasę by się mapa ukazała bo mam ekran meni i po ustawieniu trasy mam mapę i już nawiguje po naciśnięciu ikonki radio przechodzę do radia i teraz naciskam ikonkę mapa i pokazuję się ekran menu mapy a nawigacja w tle pracuje aby zobaczyć mapę muszę ponownie ustawić trasę a tam tą anulować
jas_pik - 2018-03-17, 09:48

@gwr760 A jaką wersję softu masz ?
Przeczytaj co napisałem.
Jeśli masz już ustawioną trasę w nawigacji i przejdziesz do innej funkcji ( radio/odtwarzacz) to aby wrócić do nawigowania wg wcześniej ustawionej trasy przyciskasz ikonę MAPA a nie NAWIG
Chyba że masz wersję z ECOJAZDA wtedy to rozwiązanie nie działa

gwr760 - 2018-03-17, 13:44

Soft mam v. 8.0.5 a ten manewr co piszesz to nie działa a czy mam ECOJAZDę nie wiem a gdzie to w ogóle odczytać
gwr760 - 2018-03-17, 14:23

Soft mam v. 8.0.5 a ten manewr co piszesz to nie działa a czy mam ECOJAZDĘ nie wiem a gdzie to w ogóle odczytać
Przepraszam nie mam ECOJAZDY

gwr760 - 2018-03-20, 00:22

Nikt ni nie pomrze?????
jas_pik - 2018-03-20, 00:39

Ale w czym mamy Ci pomóc skoro u mnie i u innych działa.
Przeczytałeś instrukcje ?
Pobawiłeś się trochę ?
Skoro nie masz Ekojazdy a masz przyciski ekranowe MAPA i NAWIG to na pewno działa Ci poprawnie .
Jeśli najpierw wybierzesz trasę i zatwierdzisz ją , a następnie przejdziesz do innych funkcji to aby wrócić do nawigowania ( gdy znikła Ci ikonka powrotu do nawigacji w formie małej ikonki z flagą) wystarczy wrócić do głównego ekranu i kliknąć na MAPA i już
Prościej tego ja nie potrafię wytłumaczyć

Dymek - 2018-03-20, 08:25

gwr760 napisał/a:
...po odpaleniu samochodu pojawia się ekran główny choć zostawiłem na radiu a radio gra na kanale który był ustawiony przed zgaszeniem dzień wcześniej , a teraz przechodząc z radia na mapę muszę ustawić trasę by się mapa ukazała...

Kolego, jakoś dziwnie to opisujesz i tak naprawdę nie wiem też o co chodzi...
Jak wyłączę samochód, to później po włączeniu MNE zawsze startuje mi od ekranu głównego menu, niezależnie czy wcześniej było włączone radio, czy np odtwarzanie z USB. Ale jeśli zostawiłem na radiu, to gra radio a jeśli USB, to nadal odtwarzane jest USB od miejsca w którym przerwano. A czy po wyłączeniu samochodu podczas nawigowania trasa jest pamiętana i da się ją wyświetlić np. następnego dnia? Nie sprawdzałem, ale myślę, że tak :roll:

gwr760 - 2018-03-20, 21:24

Przesyłam krótki film kolego jas_pik i proszę o analizę
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

jas_pik - 2018-03-20, 22:05

Może masz zamienione nazwy ikon z Nawigacją :)
Co masz pod ikona Navi?

gwr760 - 2018-03-20, 22:26

Wszystko jest ja w instrukcji nic nie pozmieniane i właśnie nie wiem z kąt ten błąd a dustera mam od 3 tygodni 2016r
dudu$ - 2018-03-20, 22:29

Dymek napisał/a:
gwr760 napisał/a:
...po odpaleniu samochodu pojawia się ekran główny choć zostawiłem na radiu a radio gra na kanale który był ustawiony przed zgaszeniem dzień wcześniej , a teraz przechodząc z radia na mapę muszę ustawić trasę by się mapa ukazała...

Kolego, jakoś dziwnie to opisujesz i tak naprawdę nie wiem też o co chodzi...
Jak wyłączę samochód, to później po włączeniu MNE zawsze startuje mi od ekranu głównego menu, niezależnie czy wcześniej było włączone radio, czy np odtwarzanie z USB. Ale jeśli zostawiłem na radiu, to gra radio a jeśli USB, to nadal odtwarzane jest USB od miejsca w którym przerwano. A czy po wyłączeniu samochodu podczas nawigowania trasa jest pamiętana i da się ją wyświetlić np. następnego dnia? Nie sprawdzałem, ale myślę, że tak :roll:


a u mnie niestety jest tak, że po dłuższym postoju ( nocy) gdy wsiadam do auta i włącza mi się MNE startuje zawsze pierwsza piosenka na Pendrivie a nie ta na której został wyłączony silnik

jas_pik - 2018-03-20, 22:34

gwr760 napisał/a:
Wszystko jest ja w instrukcji nic nie pozmieniane
To zrób jeszcze film i zamiast ikony MAPA użyj ikonę NAVI
gwr760 - 2018-03-20, 23:10

Drugi film;
https://www.youtube.com/watch?v=1KraHbwwRSE

Fruxo - 2018-03-20, 23:23

u mnie jest tak samo
gwr760 - 2018-03-22, 19:09

Widzę że nic nie da się zrobić jedynym warunkiem chyba będę musiał sprzedać i kupić inne dobre
gwr760 - 2018-03-25, 15:12

Długo nastąpiła cisza na forum , czy ktoś mnie uświadomi w tej sytuacji albo pomoże (oczywiście wiadomo) lub doradzi jakie mam kupić i od kogo by dobrze chodziło
polon18 - 2018-03-25, 16:55

Skoro wszyscy mają tak jak ty to co mają tobie pisać
jas_pik - 2018-04-14, 19:05

W systemie 8.0.5 niektórzy posiadaja oryginalny Reanult-owski moduł cofania podłacony do sieci CAN który daje na ekanie wizualizację czujników cofania .
Sylwetka samochodu jest jednak szara a tylko wskazania czujników kolorowe.
Można to zmienić podmieniając plik BMP o nazwie ada_car.bmp który jest w katalogu Storage Card \ System \ Img \ M1 \ adas \ (RENAULT)
Storage Card \ System \ Img \ M0 \ adas \ (DACIA)
Możemy te sylwetki zmienić na kolorowe ( jeśli ktoś ma zdolności to może je dodatkowo pozmieniać )
Musza być w formacie BMP 98x206 24 bit
W załączeniu zestaw sylwetek zrobiony przez kolegę z Francji avalunch33

polon18 - 2018-04-14, 22:05

Porównując 8.0.5 i 9.1.1 dla dacii przy wizualizacji czujników cofania
8.0.5 normalny wygląd dacii duster
9.1.1 wygląd najnowszej dacii duster

Avantime75 - 2018-04-25, 15:44
Temat postu: Ikonka Captur
Jas_pik, dzięki !!!
Zainspirowany Twoim postem zmieniłem brzydką ikonkę samochodu w wizualizacji czujników cofania, na ikonkę RENAULT Captur w wersji którą posiadam, czyli biały z czarnym dachem mojego autorstwa.
W załączniku plik, może komuś się przyda.

Avantime75 - 2018-05-04, 12:59
Temat postu: MEDIA NAV EVOLUTION
Zrzut ekranu z mojej MEDIA NAV EVO
d3mol3k - 2018-05-05, 20:26

Czyli jakby się zrobiło coś takiego (tu tylko biały) i podmieniło plik to powinno się takie autko tam wyświetlić?
jas_pik - 2018-05-06, 21:27

Tak
d3mol3k - 2018-05-06, 21:56

dziękuję
cinas - 2018-05-08, 06:56

Trafiło radio historii nie znam , ale nie słychać nic podczas rozmowy telefonicznej ani w jedną ani w drugą stronę, dzwonek słychać , muzyka przez BT też idzie
Jedynie brak dzwięku z telefonu podczas rozmowy - ktoś miał może taki problem ?
Soft był wgrany 6.0.4 ( obstawiam iż było to uwolnienie ) zrobiłem downgrade do 6.0.3 potem 6.0.4 i bez efektu , mikrofon podłączony zewnętrzny

shrek - 2018-05-08, 08:06

cinas napisał/a:
mikrofon podłączony zewnętrzny

Oryginalny z zasilaniem?
Bo jak tylko podlaczyles zwykly to nie zadziala.

cinas - 2018-05-08, 08:09

Tak mikrofon oryginał , ale nie słychać w dwie strony czyli w głośnikach też cisza i dzwoniący też ma ciszę
shrek - 2018-05-08, 08:11

Sprawdz z innym telefonem.
cinas - 2018-05-08, 08:13

Sprawdzone z dwoma telefonami
jas_pik - 2018-05-08, 08:47

Sprawdź czy jest kontakt . Ewentualnie sprawdź inny mikrofon.
cinas - 2018-05-08, 08:56

Książka telefoniczna dostępna, podstawiłem drugi mikrofon, jak by było coś nie tak z mikrofonem to by było słychać w jedną stronę a tu kompletna cisza w obie strony
jas_pik - 2018-05-08, 09:17

Wejdż w tryb kodów testowych , wprowadź kod 1111 i daj zdjęcie wyświetlonego softu
cinas - 2018-05-08, 20:35

Sprawdziłem
F/W Ver: 6.0.4.0125
B/L Ver: 2132015
OS Ver: 2.1.4.2015
S/W Ver: 07.13.16257
Blue Ver: 6.0.3.071315
Navi Ver: 9.12.65.556501

jas_pik - 2018-05-08, 21:09

BT ma poprawną wersję i skoro piszesz że muzyka leci to jest chyba OK. Stawiam na problem połączenia pomiędzy mikrofonem a gniazdem . Styki w wtyczce sa bardzo delikatne już wielokrotnie się spotkałem. Możesz odkręcić pokrywę i próbować podłączyć mikrofon bezpośrednio do złącza na płycie
cinas - 2018-05-09, 06:02

Ok to mikrofon nie działa , ale w głośnikach też nie słychać rozmówcy :( i to mnie zastanawia
jas_pik - 2018-05-09, 07:48

Może być rozwalona konfiguracja zawarta w plikach BSD.
Możesz ją zmienić za pomocą Clip'a lub kodów testowych . Jeśli się nie uda przyjedź /podeślij coś zrobimy

cinas - 2018-05-09, 11:56

Problem rozwiązany
Clip i konfiguracja automatyczna rozwiązała problem

kiniu_tar - 2018-05-17, 16:57

Mam pytanie czy wersja igo która mamy w naszych MNE obsługuje pliki .fjw (widok skrzyżowań)
Pytam dlatego że oryginalnie w navi nie ma takich plików a jakiś widok skrzyżowań się wyświetlał.
W ustawieniach navi w punkcie widok skrzyżowań widnieje wpis NNG.

Po wgraniu pliku .fjw pokazują się dalej te same widoki skrzyżowań i w ustawieniach navi w punkcie widok skrzyżowań dalej widnieje wpis NNG. (wg. mnie jeżeli navi widziałby ten plik do powinno tam być np. jak w przypadku map lub radarów np. nazwa kraju do którego odnosi się plik)

Plik .fjw wgrany do katalogu z mapami.

Jak to wygląda u Was ?

jas_pik - 2018-05-18, 00:35

To jest bardzo okrojona wersja igo primo.
Wg mojej wiedzy nie obsługuje tego.
Jesli masz mało map i nie bisz sie znacznego spowolnienia działa nawi to możesz uzyć następujących plików które powinny w uwolnionej wersji wyświetlać :

-3dc
-3dl
FDA
MST
oraz DEM ( tak naprawde tylko jedna mapa Full_Europe_CGIAR_Premium_2006.06_170825.dem)

sasio - 2018-05-18, 01:14

W swoim Clio z 2017 mam MNE i 8.0.5, użytkuje jakieś pół roku.
Zauważyłem kilka błędów :
- raz się całkowicie zresetowała
- wariuje czujnik temperatury (wymieniany w ASO nic nie dało)
- wbicie wstecznego biegu i uruchomienie czujników parkowania z wizualizacją podczas aktywnej rozmowy powoduje że ekran cofania zostaje pomimo jazdy do przodu, pomaga tylko wyłączenie auta

I tak jeszcze jako ciekawostkę, plik mp3 MNE krzyczy nie obsługiwany format pliku (tylko jedna piosenka)
W Kadjarze radio CD, monochromatyczny wyświetlacz i czyta bez problemu.

jas_pik - 2018-05-18, 07:27

sasio napisał/a:
W swoim Clio z 2017 mam MNE i 8.0.5, użytkuje jakieś pół roku.
Zauważyłem kilka błędów :
- raz się całkowicie zresetowała

To jest typowe uszkodzenie pamięci w sofcie 8.0.5 . Zgłaszaj to na gwarancję .


sasio napisał/a:
- wariuje czujnik temperatury (wymieniany w ASO nic nie dało)


jak wyżej

sasio napisał/a:
- wbicie wstecznego biegu i uruchomienie czujników parkowania z wizualizacją podczas aktywnej rozmowy powoduje że ekran cofania zostaje pomimo jazdy do przodu, pomaga tylko wyłączenie auta


jak wyżej
sasio napisał/a:
I tak jeszcze jako ciekawostkę, plik mp3 MNE krzyczy nie obsługiwany format pliku (tylko jedna piosenka)
W Kadjarze radio CD, monochromatyczny wyświetlacz i czyta bez problemu.

Z czymś takim się nie spotkałem . Wystawi mi gdzieś ten mp3 to sprawdzę .
Ale zapene to tak samo problem z pamięcią

Tombak - 2018-06-01, 11:39

Witam, od wczoraj po uruchomieniu MNEVO wskakuje mi taki komunikat:
Nie mogę dodać zdjęcia bo coś się poprzestawiało na stronie fotosik więc przepiszę komunikat

Error
Couldn’t write file ‘\Storage
Card4\NNG\LOGMEDIAEVO\Mediaevo.log’

Line23 (\Storage Card\System\Lib.mscr):
WriteFile( ‘‘\Storage
Card4\NNG\LOGMEDIAEVO\Mediaevo.log’’ , ’’<<’’&
FormatTime(’’d/m/Y H:i:s’’) & ’’ >> ’’ & message &
’’^NL^’’ , TRUE )

Komunikat jest po każdym uruchomieniu radia.
Co to oznacza ?

tomeveris - 2018-06-01, 13:18

Witam,
Właśnie mam zamówiony ten samochód w wersji Prestige.
Mimo to zastanawiam się nad zmianą systemu na coś z androidem.
Proszę o fachową poradę, czy w ogóle warto?
Czy MNEVO daje rade?
jeśli chodzi o navi no i o dźwięk audio?
bo głośniki na pewno będę wymieniał.
I czy w MNEVO jest zmiana motywu na inny niż ten seryjny, albo czy można coś takiego zrobić?

Z góry dzięki

jas_pik - 2018-06-01, 14:25

Tombak napisał/a:
Witam, od wczoraj po uruchomieniu MNEVO wskakuje mi taki komunikat:
Nie mogę dodać zdjęcia bo coś się poprzestawiało na stronie fotosik więc przepiszę komunikat

Error
Couldn’t write file ‘\Storage
Card4\NNG\LOGMEDIAEVO\Mediaevo.log’

Line23 (\Storage Card\System\Lib.mscr):
WriteFile( ‘‘\Storage
Card4\NNG\LOGMEDIAEVO\Mediaevo.log’’ , ’’<<’’&
FormatTime(’’d/m/Y H:i:s’’) & ’’ >> ’’ & message &
’’^NL^’’ , TRUE )

Komunikat jest po każdym uruchomieniu radia.
Co to oznacza ?

Masz wersję uwolnioną , wgraj uwolnienie jeszcze raz bo coś się posypał system plików .

jas_pik - 2018-06-01, 14:29

tomeveris napisał/a:
Mimo to zastanawiam się nad zmianą systemu na coś z androidem.

Dla mnie bez sensu - chyba że koniecznie chcesz mieć mirr link i mapy googla ale na ekranie 6 calowym jest to bez sensu za 1500z ł co najmniej . Jelsi ktoś coś takiego planuje bo nie może żyć bez chińskiego androida to nie ma co zamawiać MN tylko brać ze zwykłym radiem

tomeveris napisał/a:
Proszę o fachową poradę, czy w ogóle warto?

J.w. Dla nie nie warto
tomeveris napisał/a:
Czy MNEVO daje rade?

Lepiej niż 90 % chinoli
tomeveris napisał/a:
jeśli chodzi o navi no i o dźwięk audio?

bo głośniki na pewno będę wymieniał.

Jak zmienisz głośniki z przodu i z tyłu na dwudrożne to bije większośc o kilka długości.


tomeveris napisał/a:
I czy w MNEVO jest zmiana motywu na inny niż ten seryjny, albo czy można coś takiego zrobić?

Tak w mediapiku - możesz zmienić motywy i ikony

tomeveris - 2018-06-01, 19:18

jas_pik dzięki za info :mrgreen:
proszę tylko o wyjaśnienie tego:

"Tak w mediapiku - możesz zmienić motywy i ikony"

bo nie za bardzo kumam, co muszę zrobić jak będę miał wozik?
coś trzeba wgrać czy coś zrobić? skąd wziąć i jaki ewentualnie koszt? :-D

jas_pik - 2018-06-01, 21:38

Uwolnic .
Niestety do nwych wersji softu na razie uwolnienie jest płatne .

tomeveris - 2018-06-02, 17:05

jas_pik napisał/a:
Uwolnic .
Niestety do nwych wersji softu na razie uwolnienie jest płatne .


dzięki jas_pik,
ja mam wozik do odbioru dopiero wrześnień/październik, więc wtedy wrócę do tematu :-)

llanecki - 2018-06-04, 18:12

Nowa DD 2018 wersja Comfort - wymiana fabrycznego radia bez GPS na MNE

Zakupiłem od kolegi robson330 MNE wersja softu na naklejce 8.0.5 według opisu jest to uwolnione radio.

Byłem dzisiaj w salonie Daci Sopot i pan z serwisu stwierdził że to radio nie pasuje do wersji comfort i trzeba wymienić instalację elektryczną w Dusterze i będzie to kosztować około 3500 - 4000 PLN

W serwisie w Gdńsku ul. Miałki Szlak w serwisie stwierdzili że muszą rozeznać czy da się to radio podłączyć - koszt około 500PLN

Chciałbym radio wymienić w serwisie żeby zachować gwarancję na instalację elektryczną.

Czy ktoś wymieniał radio fabryczne na MNE ?
Czy macie jakieś zdjęcia wiązki oraz wtyczek z nowego DD?
Czy wie ktoś czy w wersji Comfort jest już fabryczna antena gps ?

Pozdrawiam
Łukasz

jas_pik - 2018-06-04, 18:23

llanecki napisał/a:
Byłem dzisiaj w salonie Daci Sopot i pan z serwisu stwierdził że to radio nie pasuje do wersji comfort i trzeba wymienić instalację elektryczną w Dusterze i będzie to kosztować około 3500 - 4000 PLN

Wygląda na szukanie przez ASO jelenia


llanecki napisał/a:
W serwisie w Gdńsku ul. Miałki Szlak w serwisie stwierdzili że muszą rozeznać czy da się to radio podłączyć - koszt około 500PLN

Chciałbym radio wymienić w serwisie żeby zachować gwarancję na instalację elektryczną.

Wymieniając sam podłaczając się do wtyczek nie tracisz gwarancji - jesli podpinasz sie do wtyczek a ich nie przerabiasz.
llanecki napisał/a:
Czy ktoś wymieniał radio fabryczne na MNE ?

Tak w wersjach 2014/2015/20156/2017 W najnowszych z 2018 jeszcze nie .
Ale wg mjej wiedzy złacza i wtyczki są wciąż te same ( nie rozbierałem jeszcze Dustera 2018 - tu nie jestem pewien ale wg mojego rzoeznania nic się nie zmieniło i wtyczki są wcziąż plud nad play
llanecki napisał/a:
Czy macie jakieś zdjęcia wiązki oraz wtyczek z nowego DD?

A może ty zrobisz te zdjecia ?
llanecki napisał/a:
Czy wie ktoś czy w wersji Comfort jest już fabryczna antena gps ?
Tego nie wiem ale w żadnym innym modelu Dacii w wersjach ze zwykłym radiem nie byo nigdy anteny GPS - to kabelek z niebieska wtyczką Fakra.


llanecki - 2018-06-04, 20:05

Dziękuję jas_pik za szybką odpowiedź :)

Postaram się w przyszłym tygodniu dobrać do kostek radia i porobić zdjęcia.

W serwisie wspomnieli jeszcze że do samochodu (?) trzeba doprogramować radio - nie mam pojęcia co miał na myśli serwisant. Wydawało mi się że uwolnione MNE nie sprawia problemów.

Odnośnie GPS rozumiem że muszę zakupić jakąś antenę GPS z allegro i wrzucić ją za radio.
Czy jest jakiś konkretny model anteny ?

jas_pik - 2018-06-04, 20:22

Serwis zawsze wkręca żeby tanim kosztem oszwabić klienta którey nie ma zielonego pojęcia i daje się wpuszczać w maliny.
Cały czas wmawiają Ci głupoty abyś im jak jeleń zapłacił .
Podjedż do mnie to Ci wszystko zrobię za 100 zł :) wraz z pełnym zaprogramwaniem .
A ty zrobisz sesję zdjęciową i będziesz mógł wyśmiac wszystkich serwisantów w okolicy za 500 czy 4000 zł .
Każda antena GPS z wtykiem fakra na portalu aukcyjnym za 25 - 30 zł. Kazda z nich jest o klasę lepsza niż anteny od Reanult za 200 zł ( pod wzgledem czułości i stabilności trzymania sygnału).
Ponieważ są z magnesem to najlepszy miejscem będzie górna pokrywa MN

llanecki - 2018-06-05, 08:55

Cześć,

Jeszcze się chwilę pokopie z serwisem w Sopocie i w Gdańsku.

Stan na dzisiaj jest taki że w Sopocie mogą mi wymienić radio na MNE jednak będzie bez nawigacji. Powiedziałem człowiekowi z serwisu że do nawigacji będzie podłączona uniwersalna antena GPS na magnes i ma mi tylko to radio włożyć. Jednak pan z serwisu się boi robić takich rzeczy :)

ciekawy jestem co powie serwis w Gdańsku :)

jas_pik - 2018-06-05, 09:37

Przecież Ci napisałem że to plug and play. Wyciągasz radio - jest na 4 wkrętach torx T15 przepinasz wtyczki i wkładasz MNE - robota na 5 minut z podłączeniem abnteny GPS ( masz jedną wtyczkę 12 pinową ( głosniki i zasilanie) jedną wtyczkę 24 pinową sygnałową ( CAN /oświetlenie/mikrofon/kamera, jedną wtyczkę 8 pinową - sterownie z kieronicy , jedną wtyczkę fakra białą - antena FM, jedna wtyczkę niebieską GPS oraz jesli masz wersję z DAB dodatką fakrę koloru bordowego ) i już przepiecie wszystkiego chwila moment.
Pojeżdzasz do mnie i masz zrobione .
Pomyśl czy nie będzie dla Ciebie taniej wybrać się do Warszawy :)
Bo łowcy jeleni w Trójmieście mają się dobrze :)

tomeveris - 2018-06-05, 12:13

jas_pik to jak ja będę chciał rozbroić MNE jak odbiorę swój wozik to też będę musiał przyjechać do ciebie? :-D :roll:
jas_pik - 2018-06-05, 12:22

Sam to zrobisz :)
Ale jak zobaczyłem jakie głupoty wciskają serwisy koledze w Gdańsku to nóż się w kieszeni otwiera

llanecki - 2018-06-12, 21:02

Witam.

Ostatecznie serwis w Spocie przełożył radio za darmo.
Zajęło im to około 15 min.
Radio które miałem było podłączone przez przelotki do złącz które są dedykowane do MNE.
Działa navi - antena gps z allegro za 30PLN. Antenę gps przełożyli nad zegary.
Działa automatyczne przełączanie w tryb Nocny? jak czujnik zmierzchowy włączy światła mijania.
Ramka pasuje idealnie.

Okazuje się że niestety moja DD nie wspiera trybu ECO w MNE.
Nie potrzebnie prosiłem kolegę Robson330 o włączenie ikonki ECO.
Czy przywrócenie ikony (chyba mapy?) to skomplikowany proces ?

Dzięki za pomoc :)

jas_pik - 2018-06-12, 22:22

llanecki napisał/a:
Ostatecznie serwis w Spocie przełożył radio za darmo.
Zajęło im to około 15 min.

Radio które miałem było podłączone przez przelotki do złącz które są dedykowane do MNE.
Działa navi - antena gps z allegro za 30PLN. Antenę gps przełożyli nad zegary.
Działa automatyczne przełączanie w tryb Nocny? jak czujnik zmierzchowy włączy światła mijania.
Ramka pasuje idealnie.

Przecież Ci pisałem że to plug&play . Sam bys to zrobił szybciej :)
Jeśli podpięłi prawidłowo tro właczenie świateł włącza tryb nocny

llanecki napisał/a:
Okazuje się że niestety moja DD nie wspiera trybu ECO w MNE.
Nie potrzebnie prosiłem kolegę Robson330 o włączenie ikonki ECO.
Czy przywrócenie ikony (chyba mapy?) to skomplikowany proces ?

Żadna Dacia nie ma BIC-a . Mżesz kupić i podpiąć przez złacze OBDII i będzie działać . Ale ASO nie ma o tym wiedzy :) bo nikt im tego nie opisał w manualu :)
usunięcie tego menu to tylko wejście kodami do Micom-a i odklikniecie ECO i temperatury tak aby mieć to co na złaczonym zrucie z Micom-a.
Ale ASO też o tym pewnie nie wie.
On by musieli podpiąć CLIP-a .

lajo - 2018-06-13, 13:24

jas_pik napisał/a:
Żadna Dacia nie ma BIC-a.


Z wyjątkiem Dustera 2 :)

Adamerio - 2018-06-14, 20:05

Miał ktoś problem z niezapamiętywaniem ustawień nawigacji?
Soft 6.0.4 - po zaznaczeniu "ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości" jako "tylko wizualne" za każdym ponownym uruchomieniem MN przeskakuje na "dźwiękowe i wizualne" :evil:

jas_pik - 2018-06-14, 20:12

Wejdź do StorageCard2/NNG/SAVE .
Jesli ulokował się tam plik FILECACHE to usuń go .
Jesli powtórnie się pojawi po reebocie to oznacza że jest problem z kartą pamięci

Adamerio - 2018-06-16, 00:07

Usunąłem wyżej podany plik - problem jednak nadal występuje :-( Rozumiem że w tej sytuacji nie da się już nic zrobić :?:
jas_pik - 2018-06-16, 09:29

A czy reebocie plik się znów pojawił ?
Mogę spróbowac to naprawić ale nie gwarantuję że się uda na 100%

SWilk - 2018-06-18, 08:06

U mnie problem pojawił się ponownie. Tym razem zauważyłem powiązanie "niedziałającej kamery" z resetem ustawień. Wsiadam rano do samochodu, odpalam, wrzucam wsteczny - kamera nie działa, czarny ekran. Luz, znów wsteczny - kamerka zadziałała. No i fajnie... No to jedziemy. Jedyneczka, kamera się wyłącza, a menu już po angielsku i nie ma śladu po ulubionych.

Mam już wystarczająco dużo nagrań "czarnego ekranu", żeby nie mogli stwierdzić, że przecież "teraz działa". Zgłaszam do ASO na przyszły tydzień.
Niech kombinują. Już raz to "naprawiali" (podejrzewam, że usuwali właśnie ten plik cache, bo podobno "przeczyścili" pamięć). Teraz mają naprawić skutecznie.

Zobaczymy na czym się skończy.

Adamerio - 2018-06-18, 12:41

jas_pik napisał/a:
A czy reebocie plik się znów pojawił ?
Mogę spróbowac to naprawić ale nie gwarantuję że się uda na 100%


Sprawdziłem - plik tworzy się na nowo po każdym jego reebocie^^ :(

jas_pik - 2018-06-18, 12:57

Czyli sprżet do wymiany gwarancyjnej raczej.
Zgłaszaj resety aby Ci wymienili - może znajdą rozwiazanie jak będzie duzo wymian gwarancyjnych.

Adamerio - 2018-06-18, 13:11

jas_pik napisał/a:
Czyli sprżet do wymiany gwarancyjnej raczej.
Zgłaszaj resety aby Ci wymienili - może znajdą rozwiazanie jak będzie duzo wymian gwarancyjnych.


To raczej nie wchodzi w grę^^ MN kupiłem od Ciebie, a w moim aucie jako oryginalne wyposażenie nigdy nie występowała ta stacja :-?

jas_pik - 2018-06-18, 13:21

To jesli będą resety to odsyłaj na wymianę
masterczerwi - 2018-06-21, 13:07

A ja mam świeżutki r5 z oryginalnym 9.1.1.
W ustawieniach wyświetlacza nie mam możliwości ustawienia tła w trybie nocnym jako podstawowego. Czy to kwestia softu, opcji? Gdzie szukać?

Znalazłem hiszpańskie forum na którym człowiek (w Clio) opisuje uruchomienie podglądu z czujników cofania na MNE. U mnie nie pojawił się obrazek auta z polami, ale opcja w ustawieniach wł/wył asystenta parkowania jest.
Pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo że BIC odpowiada za współpracę czujników cofania (fabrycznych) z MNE ? Bo tak trochę powątpiewam w istnienie magicznego modułu do parkowania.

jas_pik - 2018-06-21, 13:51

masterczerwi napisał/a:
A ja mam świeżutki r5 z oryginalnym 9.1.1.
W ustawieniach wyświetlacza nie mam możliwości ustawienia tła w trybie nocnym jako podstawowego. Czy to kwestia softu, opcji? Gdzie szukać?

Czy chodzi Ci o tryb mapy czy tła ?
Te dwa zruty są rózne po wyborzez tła

masterczerwi napisał/a:
Znalazłem hiszpańskie forum na którym człowiek (w Clio) opisuje uruchomienie podglądu z czujników cofania na MNE. U mnie nie pojawił się obrazek auta z polami, ale opcja w ustawieniach wł/wył asystenta parkowania jest.
Pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo że BIC odpowiada za współpracę czujników cofania (fabrycznych) z MNE ? Bo tak trochę powątpiewam w istnienie magicznego modułu do parkowania.

Moduł parkowania musi być podłaczony do sieci CAN . Ale są różne moduły - od tego zależy wyświetlanie.
Ale wg mnie lepsza jest kamera :)

masterczerwi - 2018-06-21, 18:19

Nie mam wyboru tła [*Tło Noc/podśw.]. Mam Jasność, mapę i kamerę.

Wg mnie kamera też jest lepsza. I jestem na etapie ciągania drutów :mrgreen: . (Zobaczymy efekt jak zepne wszystko do kupy.)
Ale skoro mam fabryczne czujniki, to mógłby być fajny bajer. Teoretycznie obraz z kamery jest (lub może być), a z boku w miejscu regulacji obrazu kamery pojawia się auto z polami. Teoretycznie.

tomeveris - 2018-07-18, 19:18

cześć

czy koledzy mają jakieś info czy producent MNE szykuje może jakąś zmiane systemu tak żeby była możliwa funkcja android auto? :mrgreen:

Belphegor - 2018-07-18, 20:34

Mają. Od produkcji grudniowej ma być ta funkcja w standardzie w MNE.
tomeveris - 2018-07-19, 06:35

Belphegor napisał/a:
Mają. Od produkcji grudniowej ma być ta funkcja w standardzie w MNE.



bardzo proszę o rozwinięcie myśli :lol:
ale czy to oznacza że jeśli ktoś odbiera samochód np w sierpniu może we wrześniu tak jak ja to takiej możliwości nie będzie? czy może jakaś aktualizacja?

alhaz - 2018-07-19, 06:45

tomeveris napisał/a:
Belphegor napisał/a:
Mają. Od produkcji grudniowej ma być ta funkcja w standardzie w MNE.



bardzo proszę o rozwinięcie myśli :lol:
ale czy to oznacza że jeśli ktoś odbiera samochód np w sierpniu może we wrześniu tak jak ja to takiej możliwości nie będzie? czy może jakaś aktualizacja?


Tez odbieram auto we wrzesniu i niestety raczej nie bedzie tego w naszym MediaNav :/ No ale pozostaje czekac, moze fuksem sie uda :D

tomeveris - 2018-07-19, 07:06

pytanie tylko, czy jeśli faktycznie tak będzie, to czy system MNE zostanie zmieniony na jakiś który będzie oparty na androidzie czy zmienią coś w obecnym, i czy stary będzie można jakoś "przeinstalować" na nowy :roll:
zawsze będzie można zmienić całą stacje :-D

tomeveris - 2018-07-19, 07:09

a może kolega jas_pik ma jakieś informacje na ten temat :mrgreen:
alhaz - 2018-07-19, 08:26

tomeveris napisał/a:
pytanie tylko, czy jeśli faktycznie tak będzie, to czy system MNE zostanie zmieniony na jakiś który będzie oparty na androidzie czy zmienią coś w obecnym, i czy stary będzie można jakoś "przeinstalować" na nowy :roll:
zawsze będzie można zmienić całą stacje :-D


Bedzie nowa rewizja hardware i system oparty na linuksie a nie androidzie (ktory defacto tez jest linuksem). Wiec aktualizacja raczej nic nie da, bo stare rewizje sa oparte na Windows CE.

Belphegor - 2018-07-19, 08:34

Nie da się zaktualizować MNE bez Android Auto do wersji, która to ma. Inny system, inne urządzenie.

A rozwijając myśl - ponoć samochody produkowane od grudnia mają mieć tą funkcjonalność, czyli pewnie szczęśliwi nabywcy odbierający swe auta od połowy stycznia 2019 będą już mogli się tym bawić.
Jednak, jak uczy doświadczenie z Renault Polska, produkcja Dusterów z tą funkcjonalnością może przyspieszyć, ale może być też, że "w wyniku niezależnych od nas sytuacji, produkcja modelu Duster z funkcjonalnością Android Auto została przesunięta".

tomeveris - 2018-07-19, 09:26

to lipa :cry:

ale tak myślę że całe urzadzenie będzie się dało wymienić jak ktoś będzie chciał? :-/

Belphegor - 2018-07-19, 09:53

Na pewno będzie się dało, ale na własny koszt.
tomeveris - 2018-07-19, 10:04

nom jasna sprawa ;-)
tomeveris - 2018-07-19, 14:00

cały dzień szukałem informacji na necie na ten temat i nic nie mogłem znaleźć :roll:
Belphegor - 2018-07-19, 14:35

Bo to info od Renault Polska. Napisz do nich, to dostaniesz taką odpowiedź. Chyba, że w ciągu tygodnia coś się zmieniło, ale żadnego info nie dostałem.
tomeveris - 2018-07-24, 07:10

no właśnie dostałem od nich ciekawą odpowiedź, na zapytanie o android auto w MNE, ale nie za bardzo kumam... :mrgreen:

"Uprzejmie informuję, iż od niedawna reklamowana w naszych materiałach funkcjonalność Smartphone Mirroring opiera się na wprowadzonych na etapie produkcji samochodu zmianach sprzętowych. W związku z powyższym funkcjonalność ta nie jest i nie będzie dostępna w samochodach które nie zostały z nią zamówione

Nie posiadamy jeszcze informacji od kiedy można będzie zamawiać samochody wyposażone w tą funkcjonalność."

alhaz - 2018-07-24, 07:13

tomeveris napisał/a:
no właśnie dostałem od nich ciekawą odpowiedź, na zapytanie o android auto w MNE, ale nie za bardzo kumam... :mrgreen:

"Uprzejmie informuję, iż od niedawna reklamowana w naszych materiałach funkcjonalność Smartphone Mirroring opiera się na wprowadzonych na etapie produkcji samochodu zmianach sprzętowych. W związku z powyższym funkcjonalność ta nie jest i nie będzie dostępna w samochodach które nie zostały z nią zamówione

Nie posiadamy jeszcze informacji od kiedy można będzie zamawiać samochody wyposażone w tą funkcjonalność."


Tak na chlopski rozum, jak zamowiles auto, ktore nie mialo tego w specyfikacji to nie dostaniesz, a narazie nie da sie zamowic auta z tym :)

tomeveris - 2018-07-24, 07:20

no tak, nie zamówiłem bo tego nie było i nie ma z tego co wiem, pytanie tylko takie czy jak ktoś będzie coś takiego chciał, to czy serwis będzie mógł to oczywiście odpłatnie zrobić, heh
jas_pik - 2018-07-24, 07:53

Przecież pisałem że będzie nowy HW.
Jesli nie będzie zmiany ekranu na większy to zapewne będzie to plug&play .
Czekamy - nic więcej nie uda się zrobić

tomeveris - 2018-07-24, 08:08

jas_pik napisał/a:
Przecież pisałem że będzie nowy HW.
Jesli nie będzie zmiany ekranu na większy to zapewne będzie to plug&play .
Czekamy - nic więcej nie uda się zrobić



no dobrze- ale tak po naszemu - to jak będzie taki sam ekran to w naszych MNE nawet jak ja jeszcze nie mam, to będzie możliwa możliwe zrobienie tego? albo chociaż wymiana całego navi? czy w ogóle nic się z tym nie zrobi? :-/

tomeveris - 2018-07-24, 08:28

"Uprzejmie informuję, że wedle posiadanych przez nas informacji, jeżeli samochód nie został zamówiony z funkcjonalnością Smartphone Mirroring nie będzie możliwości jej dodania. Funkcjonalność ta będzie dostępna w nowej Dacii Duster od 48 tygodnia produkcji 2018 roku.

Producent nie zakłada możliwości wymiany urządzenia MediaNav na posiadające tę funkcjonalność." :cry:
:cry:

jas_pik - 2018-07-24, 08:48

Tak jak do tej pory była wg mnie najlepsza możliwośc ( sam zresztą tak zrobiłem) zakupu samochodu z radiem standardowym a następnie samodzielną podmianą zwykłego standardowego radia ( które jest za darmo) na MNEvolution kupione od kolegi Robson330 .
Co starciłem - wyłącznie gwarancję na standardowe radio.
Wystarczyło dokupić za mniej niż 30 zł na allegro antenę GPS z wtykiem fakra i miałeś to samo co dopłacając około 1000 zł w salonie.
Zapewne nowe HW będzie miało inne wtyczk ( zamiast 24 pin będzie 30 pin) i zamiast 12 pin będzie 20 pin . Być może znikinie osobne gniazdo do wpięcia pilota i ale takie przejściówki pojawią się na portalach aukcyjnych za grosze ( może klika groszy)
Demontaż MN polega na zdjęciu maskownicy ( jest na kilku zatrzaskach) , odkręceniu 4 wkretów ( torx t15) przepięciu wtyczek i już .
Możesz to porownawać do skomplikowania równego włożeniu i wyjęciu z gniazda MN pendrive :)
Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
Oczywiscie na początku to nowe MN będzie pewnie znaczaco droższe .
Nie wiadomo kiedy uda się je rozgryźć ( ja nigdy nie rozgryzałem linuxa)

tomeveris - 2018-07-24, 08:53

nom oki, dzięki za info :-D teraz coś kumam bardziej :mrgreen: no to faktycznie pozostaje czekać na rozwój sytuacji :roll:
d3mol3k - 2018-07-29, 09:59

jas_pik napisał/a:

masterczerwi napisał/a:
Znalazłem hiszpańskie forum na którym człowiek (w Clio) opisuje uruchomienie podglądu z czujników cofania na MNE. U mnie nie pojawił się obrazek auta z polami, ale opcja w ustawieniach wł/wył asystenta parkowania jest.
Pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo że BIC odpowiada za współpracę czujników cofania (fabrycznych) z MNE ? Bo tak trochę powątpiewam w istnienie magicznego modułu do parkowania.

Moduł parkowania musi być podłaczony do sieci CAN . Ale są różne moduły - od tego zależy wyświetlanie.
Ale wg mnie lepsza jest kamera :)


W nowym Dusterze II też nie ma wizualizacji czujników parkowania - uruchomiłem w MICOM'ie
i poza opcjami ustawień tego dobrodziejstwa nie otrzymuje widoku wizualizacji czujników parkowana. Znaczy/z tego by wynikało że Dacia montuje te najbardziej proste nie podłączone do sieci CAN. :(

Czyli klient który zamówi auto z Media Nav Ewolution bez kamery cofania ale z czujnikami parkowania - nie zobaczy ich wizualizacji na ekranie swojej jednostki multimedialnej :-( . W sumie powinni napisać w katalogach że jest to tylko w wersji firmowej radio z okrojonym systemem nawigacyjnym i telefonem bluetooth i odtwarzaczem plików mp3 i ew. ekranem kamery cofania.

marmar - 2018-08-01, 10:06

CODE MN Evo.
Jeśli nie znamy kodu dla MN Evo to pobieramy plik zip.
Rozpakowujemy go na komputerze
i tylko pliki kopiujemy na sformatowany pendrive (FAT32).
Uruchamiamy MN Evo, radyjko gra, pendrive do gniazda USB,
poinformuje, że brak plików multimedialnych stukamy OK
a po chwili otwiera się okno z kodem do naszej MN Evo.
Po zapisaniu stukamy na OK i to wszystko.
Plik pochodzi ze strony: http://kaptur.club/threads/media-nav.102/

xarek - 2018-08-05, 06:58

Panowie mam takie pytanko czy istnieje możliwość uruchomienia jakiegoś Playera video bez ingeręcji w Soft?
jas_pik - 2018-08-05, 07:44

W sumie jest to proste , wystarczy wejść kodami w windows i uruchomić z poziomu windowsa.
xarek - 2018-08-05, 08:41

Extra :-) A jaki jest dokładnie kod do wince dla softu 6.0.4? i jakiego Playera Pan poleca.
jas_pik - 2018-08-05, 08:50

WinCE.
1 Przejdź do TRYBU TESTOWEGO, klikając obszary w oknie dialogowym wersji systemu.
2 Wpisz kod 0362 i kliknij OK
3 Klikając <- wszystko wyczyść
4 Wpisz 6971 i kliknij OK
5 Jesteśmy na pulpicie.
A działa wyłącznie jeden Player CorePlayer bo tylko on działa na MIPS
Poszukaj w moich postach bo go wiele razy publikowałem

xarek - 2018-08-05, 09:00

Bardzo dziękuję :-) ma jeszcze pytanie czy wyjście z WinCE jest tylko możliwe poprzez wypięcie zasilania?
jas_pik - 2018-08-05, 09:07

Prawdopodobnie tylko tak .
Dlaczego więc nie uwolnić i mieć wszystko jak trzeba ?

norton1 - 2018-08-05, 22:09
Temat postu: MediaSkin
A czy ktoś może instalował MediaSkin-a dla wersji 9.1.1? Widzę że zawiera on garść dodatkowych aplikacji, m.in zdaje się że też odtwarzacz filmów, a także jest ikonka do przechodzenia do niego z poziomu menu Media Nav. Opis jego instalacji znalazłem na tej stronie . Po przetłumaczeniu wydaje mi się że jak się ma wersję 9.1.1 z dboot-em to można kroki 1 oraz 2 pominąć i wykonać tylko krok3. W razie czego jest też sposób na powrót do wersji standardowej 9.1.1.
marmar - 2018-08-07, 17:18

"A czy ktoś może instalował MediaSkin-a dla wersji 9.1.1"
zerknij tutaj/:
https://www.drive2.ru/l/488732094986453222/
masz wszystko wyjaśnione co i jak.
A wyjście z Windowsa przez ikonkę jak masz dboot'a.
Ktoś już o tym pisał, lub jak zrobisz podmiana map dla laika "KROK 3".

marmar - 2018-08-07, 19:57

jak się ma wersję 9.1.1 z dboot-em to można kroki 1 oraz 2 pominąć i wykonać tylko krok3

Nie, musisz wykonać krok 2 - patch, czyli uwolnienie!! A następnie krok 3.
Musiałeś sporo map i dodatków do folderów nawrzucać, że z powodu braku miejsca, zablokowałeś :roll:
Pliki dla Nawi plus MediaSkin w folderze MD są na Storage Card 4
i musi zostać 500MB wolnego. Wtedy działa odtwarzacz video i inne dodatki w tym masz dwie nawigacje
od Rosjan Navitel i 7ways. W Rosji sporo użytkowników korzysta z darmowej 7ways, ja na Polskę również z niej korzystam.
Kto chce zobaczyć, jak działa na telefonie to "paczkę" można pobrać z:
http://uploadfile.pl/pokaz/1489222---u9yk.html

norton1 - 2018-08-08, 13:13

Patch z uwolnieniem dla 9.1.1 już wcześniej dogrywałem przy uruchamianiu TMC więc podejrzewam że tego ponawiać już nie muszę. Co do ilości map to możliwę że zablokowałem z powodu ilości miejsca ponieważ zostawiłem mapy Rosji i dodałem wszystkie pliki map/poi/speedcam które miałem fabrycznie. Ale też mogło być to spowodowane tym że plik z licencją .lyc wrzuciłem do katalogu TMC. Sam już nie wiem ale suma sumarum downgrade do wersji 6.0.3 a potem aktualizacjia do 9.1.1 naprawiła navi :-) .

Media Skin spróbuję ruszyć jak znajdę chwilkę czasu, ale nie przed urlopem bo nawigacja się przyda na wyjazd :-)

marmar - 2018-08-08, 19:55

Dziwne jest to również, że jeśli dodawałeś
stosując "Krok 3" to nie został zatrzymany proces kopiowania
z pendrive na MNEvo.
Powinien pojawić się komunikat:
ОPERACJA ZATRZYMANA Brak miejsca na Medianav.
Zwolnij miejsce na Medianav.
Usuń zbędne mapy z Pendrive (XX MB) i ponów procedurę.
*** BŁĄD ***

kiniu_tar - 2018-08-09, 18:23

marmar napisał/a:
"A czy ktoś może instalował MediaSkin-a dla wersji 9.1.1"
zerknij tutaj/:
https://www.drive2.ru/l/488732094986453222/

......

Widzę tam zainstalowaną Operę. sprawdzał ktoś czy działa udostępnianie internetu z telefonu ?

sasio - 2018-08-11, 16:57

Panowie mam takowy problem.
Wczoraj robiłem downgrade z 9.1.3 Media Pik na czysty 9.1.3 czyli najpierw oszukanie wersji systemowej, aktualizacja do 9.1.3 bez bootloadera, później restore do fabrycznych map i zonk...nie załadowali plików map tzn problem z nieaktywnym zgadzam się i brakiem licencji ma mapy, później 9.1.3 cracked bez sprawdzania licencji i ok.
Problem jest taki że gdy system wstaje (logo Renault ) wyskakuje okienko TaskManager i za chwile znika, chce się tego pozbyć.
Od kolegi JasPik wiem że wyrzucić go należy z StorageCard1...ok tylko nie mogę wejść do Windowsa albo zero reakcji albo nieprawidłowy klucz dostępu jak na filmie

https://youtu.be/vT5JCU4SNu4

Ktoś jakieś ma pomysły ?

marmar - 2018-08-11, 17:10

sasio mam taki pomysł, poczytaj.
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=25

sasio - 2018-08-11, 18:04

Tylko teraz po sposobie podobnym do rosyjskiego działa mi TMC, mapy i tak dalej.
Po prostu chodzi o kwestie braku wejścia do Windowsa

gggg - 2018-08-11, 18:34

sasio napisał/a:
Panowie mam takowy problem.
Wczoraj robiłem downgrade z 9.1.3 Media Pik na czysty 9.1.3 czyli najpierw oszukanie wersji systemowej, aktualizacja do 9.1.3 bez bootloadera, później restore do fabrycznych map i zonk...nie załadowali plików map tzn problem z nieaktywnym zgadzam się i brakiem licencji ma mapy, później 9.1.3 cracked bez sprawdzania licencji i ok.
Problem jest taki że gdy system wstaje (logo Renault ) wyskakuje okienko TaskManager i za chwile znika, chce się tego pozbyć.
Od kolegi JasPik wiem że wyrzucić go należy z StorageCard1...ok tylko nie mogę wejść do Windowsa albo zero reakcji albo nieprawidłowy klucz dostępu jak na filmie

https://youtu.be/vT5JCU4SNu4

Ktoś jakieś ma pomysły ?


Pobierasz ULC2_hack rozpakowujesz na pendrive, który jest sformatowany na fat32. Włączasz radio, wkładasz pendrive, potwierdzasz brak plików multimedialnych i czekasz.Radio samo wejdzie w windowsa.
Miałem to samo. Skasowałem TaskManager i po problemie.

kiniu_tar - 2018-08-14, 17:31

Mam pytanie co jest potrzebne aby MNE widział poprawnie pliki z widokiem skrzyżowań .FJW (junction view)
Z tego co widziałem przy różnych okazjach na youtube niektórzy w menu mają widoczną pozycje Junction view. (tak jak mapy np. 2018q1).
Ja ten plik wrzucam do siebie to MNE go rozpoznaje bo pojawia się on w menu ale nie jako junction view tylko ma nazwę składającą się liter i cyfr (nie wiem czy to jest losowe) Tak jakby nie było jakieś licencji lub czegoś w konfiguracji. Oryginalna licencja którą mam w MNE w nazwie ma JV (wnioskuję że jest to junction view, chyba że się mylę).

Czy ktoś coś wie w tym temacie ?

marmar - 2018-08-15, 20:40

Wydaje mi się, że nie czyta plików dodanych do folderu z mapami.
A czyta to co dodane jest w Storage Card4\NNG\DATA.ZIP\config\
mamy to co na częściowych zrzutach.
Być może czyta, gdy ma się zainstalowanego SKINA - jest chyba w Mediaskinie.
Ale jak jest faktycznie.

sasio - 2018-08-15, 21:46

A nie jest to przypadkiem tryb autostradowy ?
Gdy go wyłącze to raz ze na autostradach nie pokazuje pięknie widoku zjazdu a dwa ze nie wczytuje tablic skrzyżowań tj gdzie dany kierunek

kiniu_tar - 2018-08-16, 14:46

Ja to widziałem na youtube to gostek nie miał żadnego skina, ale nie mogę tego teraz znaleźć.
marmar - 2018-08-16, 19:29

A nie jest to przypadkiem tryb autostradowy ?
Ma być włączony, wtedy pokazuje o np. to.

kiniu_tar - 2018-08-17, 15:38

1. A jak włączacie ten tryb autostradowy ?

2. mi chodził o to, aby jak wejdziemy do menu w aktualizację to oprócz map, speedcam, poi, było tam widoczne junction view, bo na razie to co widać na screenach powyżej jest chyba brane z data.zip.
Dostawcy map dodają pliki .FJW i chciałbym aby te pliki były czytane

dudu$ - 2018-08-19, 20:25

Nie wiem czy w tym dziale pisać ale skoro problem dotyczy MNE to napisze tutaj. W lutym wymieniłem seryjne radio własnie na MNE zakupione od kolegi robsona i działa ok z tym, że pod koniec lipca bylem w górach świętokrzyskich a dzisiaj wróciłem znad morza i zauważyłem, że bardzo słaba działa radio. Chodzi mi oczywiście o łapanie stacji radiowych. Coś tam łapie w trasie ale zaraz zaczyna trzeszczeć . Na seryjnym radiu jak słuchałem RMF FM lub Radio ZET mogłem przejechać Polskę wzdłuż i wszerz i stacje automatycznie same łapały mi nowe częstotliwości, w moim MNE coś takiego nie występuje muszę sam w opcjach wybierać aktualizacja ale tak jak wyżej pisałem łapanych jest kilka stacji ale prawie wszystkie trzeszczą. Oczywiście w okolicy większych miast jest lepiej ale to do pewnej odległości. Jadąc dzisiaj S7 stacje warszawskie zaczęły mi odbierać około 50km od warszawy. W czym może tkwić problem ? Wtyk raczej nie wypadł bo chyba nie ma takiej możliwości, wgranie softu na nowo też według mnie nie pomoże bo co on ma do tego. Z góry dzięki za jakie kol wiek sugestie
d3mol3k - 2018-08-19, 21:24

Tryb autostradowy to chyba to:



chociaż jak tak wpisałem w googlu "igo junction view" to wywala mi taki widok jak powyżej. Mi sie takie ekrany pokazują w każdym bądź razie.

kiniu_tar - 2018-08-20, 19:25

@up co to za skin na zrzucie powyżej ? kolory przycisków na dole ekranu jakby takie bardziej niebieskie niż zwykle.
Adamerio - 2018-08-20, 19:26

to jest chyba pełny, oryginalny skin Dacii ^^
charger - 2018-08-21, 09:56

Wczoraj i do mnie zawitało MediaNav Evo od robsona, uwolniona 6.0.4 z TCM.

Najzwyklejsza antenę GPS zamontowałem na dachu przez otwór lampki nad kierowcą. Kable puściłem w uszczelkach na słupku kierowcy. Kupiłem adapter do kamerki.

Całość pracy z przeciąganiem kabli od kamerki (wcześniej miałem kamerę cofania w lusterku wstecznym), montowaniem GPS, rozebraniem deski, wyjęciem starego radia, ułożeniem kabelków, zamontowaniem MediaNav zajęło 1.5 godziny.

Wszystko zadziałało bez zbędnego kombinowania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak fajnie to działa. Generalnie na salonową opcję MediaNAv + kamera raczej bym się nie zdecydował bo wychodzi dość drogo ale przy minimalnych zdolnościach manualnych można wszystko zrobić samemu w jedno południe i zostanie jakieś 2000 zł w kieszeni na piwko :P

Wg cennika:
- system wspomagania parkowania tyłem z kamerą 1 500 zł
- pakiet Media Nav Evolution 2.0 950 zł

Koszt alledrogo:
- MediaNav 300 zł
- Antena 30 zł
- Adapter 70 zł
- Kamerka 40 zł

marmar - 2018-08-22, 16:46

Autostrada.
paul7 - 2018-08-22, 20:01

Ta autostrada to taki obrazek, gdy zbliża się do zjazdu, zmieniają się tylko tabliczki na górze i oczywiście komunikat głosowy. Czasami trwa to bardzo krótko.
sasio - 2018-08-25, 14:53

Problem za milion punktów.
Miałem aktywowana kamerę cofania za pomocą MiCOMa (musiałem poczekać na resetu ) postanowiłem zmienić kamerę na mniejsza, wiec ja wyłączyłem MICOMem (o dziwo nawet bez resetu radia zaczęło to działać ), dziś odpaliłem MICOMa i uruchomiłem kamerę i zero reakcji tj.w MICOMie jest opcja włączona ale wbicie wstecznego biegu pokazuje tylko i wyłącznie wizualizacje :/.
Odlaczalem aku, kilka razy klikałem w tym MICOMie i dalej lipa

gggg - 2018-08-25, 15:45

A czy ta mniejsza kamera ma te same parametry co poprzednia? Jeżeli nie to istnieje możliwość, iż nie będzie współpracowała z radyjkiem, lub się uszkodziła. Podmień ponownie na starą.Co Ci wyświetla na ekranie po włączeniu wstecznego ? Pisze jakiś komunikat?
sasio - 2018-08-25, 16:13

Kamera ma te same parametry (chodzi o inna budowę tj chowa się w blendę).
Gdy kamera byłaby uszkodzona wyświetlał się błąd kamery a tutaj nic).
Wbijam wsteczny i wyświetla się obrazek auta i kreski od wizualizacji czujników oraz tekst Rozejrzyj się dookoła i tyle.
Wyglada to tak jakby kamerka dalej była wyłączona

paul7 - 2018-08-25, 16:17

A wystarczyło odłączyć sygnał z lampy tylnej i nie było by ingerencji w MN. Ale sprawdź kamerę.
sasio - 2018-08-25, 16:24

Włączenie kamery cofania powoduje podawanie prądu na PINy w kostce MNE.
Odłączenie kamery (jak mówisz kabelka) spowodowałoby każdorazowo przy wbiciu wstecznego biegu piękny komunikat o braku lub uszkodzeniu kamery cofania.

polon18 - 2018-08-25, 17:14

A masz włączoną kamerę w ustawieniach Media Nav? Trzeba było tylko tam ją wyłączyć a nie w micomie
sasio - 2018-08-25, 17:31

Polon teraz to po ptakach .
Wyłączyłem ja micomem i jest lipa.
Kilka resetów i dalej nic.

Gdzie w ustawieniach MediaNav masz opcje włączenia kamery?
W MICOM pozycja RVC mam ustawione RVC, a przy wbiciu wstecznego widzę tylko wizualizacje centralnie na ekranie .

O to

marmar - 2018-08-25, 19:07

dudu$ napisał/a:
Nie wiem czy w tym dziale pisać ale skoro problem dotyczy MNE to napisze tutaj. W lutym wymieniłem seryjne radio własnie na MNE zakupione od kolegi robsona i działa ok z tym, że pod koniec lipca bylem w górach świętokrzyskich a dzisiaj wróciłem znad morza i zauważyłem, że bardzo słaba działa radio. Chodzi mi oczywiście o łapanie stacji radiowych. Coś tam łapie w trasie ale zaraz zaczyna trzeszczeć . Na seryjnym radiu jak słuchałem RMF FM lub Radio ZET mogłem przejechać Polskę wzdłuż i wszerz i stacje automatycznie same łapały mi nowe częstotliwości, w moim MNE coś takiego nie występuje muszę sam w opcjach wybierać aktualizacja ale tak jak wyżej pisałem łapanych jest kilka stacji ale prawie wszystkie trzeszczą. Oczywiście w okolicy większych miast jest lepiej ale to do pewnej odległości. Jadąc dzisiaj S7 stacje warszawskie zaczęły mi odbierać około 50km od warszawy. W czym może tkwić problem ? Wtyk raczej nie wypadł bo chyba nie ma takiej możliwości, wgranie softu na nowo też według mnie nie pomoże bo co on ma do tego. Z góry dzięki za jakie kol wiek sugestie

Pobierz i poczytaj
http://world.e-guides.ren...-NX1196_PLK.pdf

dudu$ - 2018-08-25, 20:12

cześć dzięki za odpowiedź ale kilka dni temu rozmawiałem na ten temat z jas_pik. W radiu wszystko mam ustawione tak jak powinno być czyli według tego co na powyższym zdjęciu. W micom ustawiony typ anteny był i jest pasywny czyli ok. Podobno MNE gorzej ściągą fale radiowe niż podstawowe radio, do tego w daciach stosowane są anteny bez wzmacniaczy ( pasywne) a u większości konkurencji w tym i w Renault aktywne ( ze wzmacniaczem). Nie mam w planach wymiany anteny na Aktywną bo to kupa roboty, na allegro znalazłem sam wzmacniacz który podłącza się pod sterownie elektrycznej anteny lub pod 12 v wchodzących do radia, ale nie wiem czy to będzie działać. Na razie zastosowałem sie do zaleceń jas_pik czyli odkręciłem antenę i wyczyściłem jej styk z podstawą oraz przesmarowałem smarem miedzianym aby było lepsze przewodzenie. Za tydzień w sobotę wybieram sie do Krakowa wiec będę mógł przetestować czy coś się poprawiło, możliwe , że do testów w tym tygodniu zakupie bat anteny 40cm z oplotem.
Krystian67 - 2018-08-26, 10:31

Zeby nie otwierac tematu. Mam takie pytanie. Po aktualizacji stacji radiowych nie widac listy do wyboru stacji. . Kafelki sa. w nastepnej zakladce. Aktualizacja Analogicznie taka jest do wyboru mp3 jako katalogi. Czy cos jest nie tak.
Radourba - 2018-10-15, 16:45
Temat postu: Brak obrazu nawigacji
Witam,

mam dość dziwny problem, po wgraniu upgrade z 8 do 9.1.3 i uwolnieniu, mapa zamiast się uruchamiać wiesza się, ale nie do końca się wiesza. Nie wyświetla się mapa ale słychać dźwięk radia i ostrzeżenia o radarach i prędkości.

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

gggg - 2018-10-15, 16:55

Spradź w opcjach czy jest widoczna mapa pl. Możliwe ,że nie widzi mapy.
gggg - 2018-10-15, 17:00

sasio napisał/a:
Polon teraz to po ptakach .
Wyłączyłem ja micomem i jest lipa.
Kilka resetów i dalej nic.

Gdzie w ustawieniach jest opcja..

Jest na pewno. Poklikaj i poszukaj w ustawieniach.

Radourba - 2018-10-15, 17:49

gggg napisał/a:
Spradź w opcjach czy jest widoczna mapa pl. Możliwe ,że nie widzi mapy.


Witam,

problem w tym że nie mam możliwości wejścia do nawigacji i map. Zawiesza się po wybraniu nawigacji czy mapie na oknie zgody (aktywnym).

jak sprawdzałem katalog nng z poziomu TC nie widze pliku nngnavi2.exe, a w wersji 8.0.4 wydaje mi się że był.

gggg - 2018-10-15, 18:05

Ja mam tylko jeden plik NNGNAVI
Radourba - 2018-10-15, 18:50

gggg napisał/a:
Ja mam tylko jeden plik NNGNAVI


hmmm to może przeładowałem mapami.

A ma ktoś plik navigation_restore do tej wersji?

jas_pik - 2018-10-15, 19:03

Radourba napisał/a:
A ma ktoś plik navigation_restore do tej wersji?

To jest link dla MNEvolution ( wyłącznie)

gggg - 2018-10-15, 19:04

Skopiuj część map na pendrive i potem w nawce skasuj. Potem sprawdź. Jeżeli nie zadziała to wtedy kombinuj z przywracaniem. Ja tego pliku nie posiadam.
Radourba - 2018-10-16, 13:32

Witam, wygrałem nng_rest uwolniłem i mam kolejnego zonga. Wiem, że gdzieś już było poruszane na forum, mam nie aktywny przycisk zgody, co należało dalej zrobić?
jas_pik - 2018-10-16, 15:13

Wgrałeś plik 1,6GB - on naprawia nieaktywny przycisk zgadzam się .
Ale jeśli Ci nie naprawił to oznacza że masz problematyczny pendrive.
Wrzuć plik na inny pendrive i wgraj jeszcze raz .

Ikarusiarz - 2018-10-21, 19:25

Miałem problem z parowaniem telefonu Hammer Energy z wozem: Na wpisanie kodu jest 1,5 sekundy :shock: :shock: Udało się za 12 razem, przy drugim podejściu do tematu...
Przy okazji ten Energy to niezły sprzęt: Mój rekoprd to 12 dni bez ładowania.

Dla ciekawostki: Dziś wrzucałem wsteczny przy 70... Taki nawyk z autokarów i cieżarówek. Czujnik wstecznego już zadziałał, ale się zorientowałem....

kiniu_tar - 2018-10-22, 09:32

Czy MNE można w jakiś sposób ustawić głośność tego "bimbania" jak ostrzega przed fotoradarem ?
Czy jest to na sztywno powiązane z głośnością nawigacji ustawioną w opcjach dźwięku MNE ?

jas_pik - 2018-10-22, 13:44

Ten "ding" jest tak zaszyty w programie że do tej pory nie udało się tego ani zmienić ani uregulować poziomu
chmurzasty - 2018-12-09, 10:22

hej, mam pytanie w temacie zmiany koloru menu,

znalazłem poniższy film

https://www.youtube.com/watch?v=rs4T-IVYIh8

czy po zmianie opcji MI na MO należy wcisnąć przycisk wyłączający media nav powyżej radia? film nie pokazuje kolejnego "ruchu", czy może system sam sie zresetuje?

dudu$ - 2018-12-09, 12:30

Potrzebuje na już soft 7.0.5 i plik restore do powrotu do 6.0.3 abym mógł wgrać jeszcze raz wersje 6.0.4. kiedyś miałem ale gdzieś mi wcięło i teraz w necie nie mogę znaleźć.
gggg - 2018-12-09, 12:46

kiniu_tar napisał/a:
Czy MNE można w jakiś sposób ustawić głośność tego "bimbania" jak ostrzega przed fotoradarem ?
Czy jest to na sztywno powiązane z głośnością nawigacji ustawioną w opcjach dźwięku MNE ?

Tak. Jest to na sztywno ustawione z głośnością nawigacji.

gggg - 2018-12-09, 12:49

dudu$ napisał/a:
Potrzebuje na już soft 7.0.5 i plik restore do powrotu do 6.0.3 abym mógł wgrać jeszcze raz wersje 6.0.4. kiedyś miałem ale gdzieś mi wcięło i teraz w necie nie mogę znaleźć.

Tu masz od 6.03 do 9.1.3
https://drive.google.com/drive/folders/0B1baHROsKp7GZ1JJRlQ4VE94djA
Natomiast tutaj pliki restore i inne skiny itp.
https://drive.google.com/drive/folders/1d8CgHW8-mKnjt0xf5xrmhXEht5OLgeoC

tosiek - 2018-12-09, 18:57

gggg, w sumie można by plik z dźwiękiem trochę przyciszyć
gggg - 2018-12-09, 19:03

No jak tak właśnie zrobiłem.
dudu$ - 2018-12-09, 19:16

gggg, dzięki za linki ale udało mi się wcześniej znaleźć stronę z aktywnymi wstawkami.
kiniu_tar - 2018-12-09, 19:23

tosiek napisał/a:
gggg, w sumie można by plik z dźwiękiem trochę przyciszyć


A jak się do tego dobrać ?
Mi się wydaje że u mnie ten dźwięk jest bardzo cichy, i bym go troszkę podgłośnił.

tosiek - 2018-12-09, 19:48

możliwe, że chodzi Ci o \Storage Card4\NNG\data.zip\ui_core\audio
i pliki z ding w nazwie, są to pliki wav. Zrób kopię archiwum data.zip w bezpiecnzym miejscu. Musisz odblokowac navi.

Głośność zwiększysz np. darmowym Audacity (efekty -> wzmacniaj), w archiwum podmienisz 7zipem.

czarkinson - 2018-12-10, 15:49

Witam!
Przeczytałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które dotyczy mojego problemu.
Zakupiłem Renault Captur i poprzedni właściciel miał zainstalowany uwolniony soft.
Pobrałem aktualizację do wersji 9.1.3 ze strony:
https://www.gps-rlink.com...tware-medianav/
Wszystko się zaktualizowało, ale wyrzuca mi teraz błąd, że nie mam licencji na mapy.
Nie zależy mi za bardzo na nawigacji fabrycznej, ale chciałbym się pozbyć tego komunikatu.
Znalazłem na forum plik Patch 9.1.3.zip. Czy wystarczy, że uwolnię navi wgrywając tę aktualizację?
Jestem nowym użytkownikiem Media Nav Evolution i będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!:)

marmar - 2018-12-10, 18:30

Jak dasz uwolnienie to powinno być OK.
joker - 2018-12-10, 18:39

Miałeś poprzednią wersję uwolnioną. Wgrałeś nową i musisz ją teraz tylko uwolnić.
joker - 2018-12-10, 18:48

http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=25
Świetne narzędzie w polskiej wersji udostępnione przez "Anioła" (pod linkiem do 1.3 jest już 1.6)

czarkinson - 2018-12-11, 18:02

joker napisał/a:
Miałeś poprzednią wersję uwolnioną. Wgrałeś nową i musisz ją teraz tylko uwolnić.


Ok, dzięki za podpowiedź. To znaczy, że jak wgram tego patcha to będzie ok? Nie chciałbym zepsuć sobie urządzenia ;)

czarkinson - 2018-12-11, 18:03

marmar napisał/a:
Jak dasz uwolnienie to powinno być OK.


A jak nie pójdzie, to mogę ponownie wgrać oficjelny update?

marmar - 2018-12-11, 21:02

Wgrywasz "patch" dla swojej wersji systemu.
Druga opcja to wgranie z kopii bezpieczeństwa StorageC -4 oryginalnej licencji map.
Wgraj "Patch" to idzie chwilkę jako aktualizacja systemu nic nie uwalisz.

czarkinson - 2018-12-11, 23:53

Ok, dzięki za info, jutro wgrywam ;) Pozdrawiam!
tomeveris - 2018-12-12, 18:39

chmurzasty napisał/a:
hej, mam pytanie w temacie zmiany koloru menu,

znalazłem poniższy film

https://www.youtube.com/watch?v=rs4T-IVYIh8

czy po zmianie opcji MI na MO należy wcisnąć przycisk wyłączający media nav powyżej radia? film nie pokazuje kolejnego "ruchu", czy może system sam sie zresetuje?


też dzisiaj udało mi się wejść do MICOM TEST i to zmienić, ale żadnego efektu nie ma :-| nie wiem dlaczego, może któryś z kolegów coś podpowie :lol:

paul7 - 2018-12-12, 22:02

tomeveris napisał/a:
też dzisiaj udało mi się wejść do MICOM TEST i to zmienić, ale żadnego efektu nie ma nie wiem dlaczego, może któryś z kolegów coś podpowie

Konkretnie co?
Zmieniłeś kolory czy nie? Ten kafelek musi być podświetlony by działał. Wtedy dopiero się naciska, potem MNE sam się przeładuje , niczego więcej nie naciskaj, bo jeszcze zwalisz!
Podobny temat , może ci pomoże: TUTAJ

tomeveris - 2018-12-12, 22:36

Już działa, po prostu Media muszą się wyłączyć całkowicie, czyli jak nie świeci już zegar, włączyłem później bo gdzieś jechałem i ikonki się zmieniły :lol:
dudu$ - 2018-12-13, 19:21

A może ktoś mi wyjaśni dlaczego w uwolnionem sofcie 6.0.4 nie mam możliwości zmiany kolorystyki z daciowej na renault ? Nie mam po prostu przycisku COL w micom. Czyżby zmiana koloru była dostępna od wersji 8.0 5?


tomeveris - 2018-12-15, 07:56

Reasumując jeśli chodzi o zmianę kolorów czy raczej zmianę ikonek grafiki w wersji 9.1.3, to po wejściu do MICOM test i zmianie modułu COL MI na COL MO lub odwrotnie, należy wyjść poprzez przycisk on-off radia (power) i wyłączyć całkowicie.

Zmiany następują dopiero po uruchomieniu MNE od logo. U mnie się zmienioło i nieźle wygląda :mrgreen:

Więcej nic nie zmieniam bo się nie znam :P

gorus - 2018-12-18, 15:54

https://www.youtube.com/watch?v=6iKiILNwJCE

coś takiego znalazłem, jak domniewam jest to podbicie niskich tonów. Czy ktoś próbował? Słychać jakąś różnicę w głośnikach?

metalic - 2018-12-18, 21:20

Czy ktoś z Was testował skórki z tej strony?
http://www.mondoduster.it...e-blue-version/

Podobają mi się i może dałoby radę wgrać coś takiego u siebie :-)

paul7 - 2018-12-19, 09:32

metalic napisał/a:
Czy ktoś z Was testował skórki z tej strony?
http://www.mondoduster.it...e-blue-version/

Podobają mi się i może dałoby radę wgrać coś takiego u siebie :-)

Większość skórek i nakładek na mondoduster jest na nakładce PLUS, ale możesz zmieniać plikami .lgu samodzielnie. Jak już się interesujesz takimi rzeczami , to jest program do tworzenia własnych skórek, wtedy sobie poeksperymentujesz. easySkinner_Evo

metalic - 2018-12-19, 19:04

a gdybym próbował zainstalować tą nakładkę i będzie coś nie tak to jak ten proces odkręcić??
paul7 - 2018-12-19, 21:39

Musisz wgrać z powrotem starą skórkę. Czyli musisz mieć nową i starą .
Mitr0Z - 2019-01-10, 19:23

Ja również zmieniłem radyjko na MNE i mam takie spostrzeżenie że gra dużo lepiej.
Wcześniej chciałem wymieniać głośniki, ale na szczęście się powstrzymałem. Myślałem że wymiana radia nie może spowodować tak dużej różnicy. Wcześniej przy 16/17 Vol trzeszczały basy, wysokie tony były dziwnie płaskie. Teraz może nie jest idealnie, ale mogę słuchać tej samej muzyki głośniej i bez zniekształceń.

jas_pik - 2019-01-10, 19:29

Głośniki zawsze warto wymienić.
A także wyciszyć drzwi , jesli nie w całości to przynajmniej za głośnikami.
Zobaczysz zresztą jak wyglądają jak je będziesz demontował. Nie zdziw się jesli membrany będą pogniecione .

tomeveris - 2019-01-11, 08:11

Mitr0Z napisał/a:
Wcześniej chciałem wymieniać głośniki, ale na szczęście się powstrzymałem.


Ja też lubię mieć w samochodzie fajne car audio, nie koniecznie do głośnego słuchania, dlatego zaraz po zakupie mojego nowego Dusterka oddałem go firmy zajmującej się car audio. Wygłuszyli mi właśnie drzwi wszystkie i bagażnik, efekt bez porównania, no i zupełnie inaczej też jest podczas jazdy jeśli chodzi o zwykły hałas, zdecydowanie ciszej, ponadto wymienili mi gwizdki z przodu, głośniki z tyłu a przede wszystkim założyli taki mały subwoofer blaupunkta, rewelacja, teraz właśnie mam to o co mi zawsze chodziło a nigdy nie miałem w samochodzie :P Koszt wszystkiego ok 2500 zeta :-D

Dziadzia69 - 2019-02-11, 10:34

Witam serdecznie, od razu uprzedzam, że jestem zielony w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym zaktualizować swoją mapę lub wgrać całkiem nową, a dodatkowo "odblokować" możliwe funkcje mojego MNE.
Aktualizowałem softa w lipcu 2017.
Jakis czas temu wyczytałem, że ktoś na OLX oferuje wgranie/aktualizację map, odblokowanie czujników cofania w formie graficznej, oglądanie filmików na MNE itp.
Jak z legalnością takich aktualizacji?
Czy tracę gwarancję w takiej sytuacji?
Czy możecie polecić gdzie i jak to zrobić?
Samemu jedynie co wiem jak robić to aktualizacja map z pendriva :)

Proszę o info tutaj lub na priv.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

gggg - 2019-02-11, 12:20

Musisz trochę poczytać to forum i odblokujesz je sam. Co do odtwarzania filmów też jest teraz udostępniony link do upgrade wersji 9.1.3 i odtwarzacz systemowy też odtwarza filmy. Jest też od Anioł pendrive z odtwarzaczem filmów na nim i nic nie instalujesz. Oczywiście jest to logiczne, że po odblokowania radia a jest to ingerencja w oprogramowanie tracisz gwarancję na nie.
paul7 - 2019-02-11, 13:48

Należy dodać , że nie chwalisz się odblokowaniem radia w serwisie. Jak potrzeba, to zawsze można przywrócić stan fabryczny oprogramowania. Wszystko jest na stronach działu multimedia. powodzenia.
Belphegor - 2019-02-11, 14:09

Samo odblokowanie radia jeszcze nic serwisowi nie powie. Nie sprawdzają tego. Jeśli coś aktualizują to soft/oprogramowanie silnika, a nie MNE. A nawet jeśli... to po prostu wgrają nowy soft do MNE i tyle. I będziesz musiał robić uwolnienie od początku.
Rysiek72 - 2019-02-28, 20:58

Witam, to mój pierwszy post na forum po zakupie używanego auta, które na co dzień użytkuje moja żona. Pomimo uporczywego przeszukiwania forum nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem z MNE. W moim MNE wersja systemu 6.0.4 po "zabawie" i "grzebaniu" w micomtest w celu uruchomienia funkcji eco i wyświetlania temperatury na wyświetlaczu radia ( wynik negatywny) aktualnie mam problem z radiem. Mianowicie nie mogę zaprogramować wybranych stacji na listę stacji a najbardziej irytuje mnie, że radio gubi zasięg czego wcześniej nie było. Nadmieniam, że udało mi się ponownie uruchomić sterowanie radiem manetką pod kierownicą bo też to wyłączyłem bawiąc się w micomtest. Czy coś dezaktywowałem w micomtest i to jest powodem. Nadmieniam, że funkcja antena jest pasywna. Czy faktycznie bez tego BIC-a nie uda mi się uruchomić wyświetlania temperatury oraz funkcji eco ( wyświetla tylko czas pracy silnika bez wskazań na zużycie paliwa). Dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam forumowiczów.
jas_pik - 2019-02-28, 23:04

Bez BIC nie będziesz miał żadnych danych do wyświetlania.
Nie robiłeś zdjęć zmieniając coś ?
W takim razie zrób zdjęcie ekranu a powiemy Ci co masz zmienić

shrek - 2019-02-28, 23:06

Tak sie koncza zabawy z zapalkami.
Rysiek72 - 2019-03-01, 07:37

Dzięki za zainteresowanie. Auto poza domem. Gdy będę miał dostęp do Dacii zrobię zdjęcie i wrzucę na forum. Pozdrawiam.
Rysiek72 - 2019-03-01, 20:36

jas_pik napisał "W takim razie zrób zdjęcie ekranu a powiemy Ci co masz zmienić"
Witam, wrzucam zdjęcie ekranu micom i proszę jas-pik o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.

jas_pik - 2019-03-01, 21:51

Trochę namieszałeś i niestety nie wiem czy uda się wszystko poprzez to menu ekranowe przywrócić.
Odpowiedz na kika pytań:
- czy MNE jest z DAB-em czy nie ( czy ma brązowe złacze Fakra z tyłu?)
- Czy masz automatyczną skrzynię biegów?
- czy masz automatyczną klimatyzację ?
- czy montowałeś tweetery ?
- czy zamontowałeś ( zamierzasz zamontować) kamerę ?

Rysiek72 - 2019-03-02, 08:44

Witam i od razu bardzo dziękuję za chęć niesienia pomocy. Odpowiadam pytania w sposób chronologiczny : MNE raczej nie jest z DAB-em chociaż nie sprawdzałem z tyłu tego złącza Fakra ale jak jest włączone radio i na panelu jest FM i DAB to po wciśnięciu DAB pojawia się komunikat "funkcja jest niedostępna", skrzynia biegów to manual, nie mam klimatyzacji automatycznej, nie montowałem tweeterów ( chodzi o głosniki wysokotonowe ?), nie montowałem ale rozważam montaż kamery. Dodam, że podczas "zabawy" MICOM uwaliłem cały system i mój "chestniak" wgrał mi na nowo wersję 6.0.4.( cos znalazł w necie na rosyjskich stronach ). Poza problemem z radiem przy navi i mapach komunikat "zgadzam się " jest szary i nieaktywny a po włączeniu radia pojawia się komunikat dokładnie nie pamiętam, że nie mam licencji na mapy czy coś w tym rodzaju. Pozdrawiam. :->
gggg - 2019-03-02, 08:52

Jeżeli masz komunikat dab funkcja niedostępna tzn. że masz brak zasięgu stacji radiowych, szary przycisk oznacza o braku licencji. Ja mam podobnie jak auto jest w garażu.
jas_pik - 2019-03-02, 10:55

@Rysiek72 .
Trzeba było tak napisać na początku.
Wygląda na to ze bez przysłania jej do mnie niewiele zrobimy.
Te problemy wynikają z wgrania tego czegoś z rosyjskich stron oraz zabaw.
Moje pytanie wynikało stąd że te wszystkie funkcje masz uruchomione ( o które pytałem) i każda z nich jesli nie ma właświego modułu może powodować problemy) .
Ale najbardziej podejrzany jest soft z Rosjii ( oni używają innego kodowania FM)

Rysiek72 - 2019-03-02, 15:08

Witam, a czy ktoś z forumowiczów z lubelskiego takie tematy naprawia z całym szacunkiem dla jas-pik ?
jas_pik - 2019-03-03, 20:31

Podejrzewam że mało jest takich osób niestety
Rysiek72 - 2019-03-05, 21:05

jas_pik napisał/a:
@Rysiek72 .
Trzeba było tak napisać na początku.
Wygląda na to ze bez przysłania jej do mnie niewiele zrobimy.
Te problemy wynikają z wgrania tego czegoś z rosyjskich stron oraz zabaw.
Moje pytanie wynikało stąd że te wszystkie funkcje masz uruchomione ( o które pytałem) i każda z nich jesli nie ma właświego modułu może powodować problemy) .
Ale najbardziej podejrzany jest soft z Rosjii ( oni używają innego kodowania FM)


Czasami jeżdżę w okolice W-wy. Czy w grę wchodzi tylko wysyłka. Jak długo trwałaby naprawa i jaki byłby koszt ? . Czy wgranie na nowo softu 6.0.4 naprawi sytuację ?. Pozdrawiam.

jas_pik - 2019-03-05, 21:24

To nie jest tylko proste wgranie softu niestety ale znalezienie poprawnych ustawień wielu parametrów (w szczególności radia)
Jak długo będzie trwało trudno zdalnie stwierdzić może sie uda w ciągu jednego dnia może to potrwać i znacznie dłużej ( ostatnio naprawę kilku takich sprzętów robiłem chyba ze 3 miesiące bo tyle trwały próby znalezienia powtarzalnego sposobu naprawy ( trafiło do mnie kilka MN w stanie tzw >Connect Diag Tool< których nawet CLIP nie widział.
Najlepiej podrzucić ale pewnie dopiero w okolicach Wielkanocy bo przez klika tygodni będę poza domem.
Takie rzeczy to dla mnie wyzwanie - zrobię to za darmo - no może za czteropaka dobrego lokalnego browaru :mrgreen:

Rysiek72 - 2019-03-06, 07:31

Dzięki za odpowiedź. Będę pamiętał o przekazanych informacjach.
cowcar - 2019-03-06, 09:16

Witam.
Mam wersję oprogramowania 1.0.13.1
Mapy w wersji 2017.Q2 HERE

Dealer wspomniał, że aktualizacje znajdę na MyDacia (na razie nie mogę dodać samochodu muszę poczekać kilka dni).

Czy MyDacia jest powiązana z Naviextras?

paul7 - 2019-03-06, 09:45

cowcar napisał/a:
Witam.
Mam wersję oprogramowania 1.0.13.1
Mapy w wersji 2017.Q2 HERE

Dealer wspomniał, że aktualizacje znajdę na MyDacia (na razie nie mogę dodać samochodu muszę poczekać kilka dni).

Czy MyDacia jest powiązana z Naviextras?

Kolega z MN3 wskoczył nie w ten wątek. Wystarczy założyć nowy, dla posiadaczy MN3
Aktualizacja map jest darmowa przez pierwsze pół roku na fabrycznym Naviextras/My Dacia.
Trzeba się spieszyć , bo czas liczą od wydania samochodu i jest zakodowany już w MN.
.

Dymek - 2019-03-06, 13:52

cowcar napisał/a:
Czy MyDacia jest powiązana z Naviextras?

To są dwa różne serwisy, osobna rejestracja i logowanie. Wchodź od razu na Naviextras: Tutaj

Black Dusty - 2019-03-06, 19:12

paul7 napisał/a:
Aktualizacja map jest darmowa przez pierwsze pół roku na fabrycznym Naviextras

Jesteś pewien bo mi się obiło o uszy że tylko 3 miesiące.

macminer - 2019-03-06, 19:19

Black Dusty napisał/a:
tylko 3 miesiące

Tylko trzy miesiące.
A dokładniej: jednorazowa w czasie trzech miesięcy. To znaczy, że jeśli raz ściągnąłem aktualizację w tym okresie, a w międzyczasie pojawią się nowsze mapy, to tylko te pierwsze dostanę za darmo.

Belphegor - 2019-03-06, 21:06

macminer napisał/a:
To znaczy, że jeśli raz ściągnąłem aktualizację w tym okresie, a w międzyczasie pojawią się nowsze mapy, to tylko te pierwsze dostanę za darmo.


Dlatego warto robić aktualizację pod koniec tych 3 miesięcy. Ja miałem ostatnio robić aktualizację na 2018Q3 i jak już się prawie do tego zabrałem to pojawiły się mapy 2018Q4, więc warto poczekać prawie do ostatniego dnia.

paul7 - 2019-03-06, 21:40

W MNE jest wpis o dacie uruchomienia, więc można sobie te sprawę prawdopodobnie wyedytować. W MN3 cowcar , to ma jest trochę inaczej. Ale jak jest możliwość aktualizacji, to aktualizuj na nowsze mapy jakie oferują. I nie czekaj , mapy z 2017 w Polsce to inna epoka.
Belphegor - 2019-03-06, 21:51

Swoją drogą to dziwne, bo ja po aktualizacji map w MNE po zakupie Dustera w kwietniu 2018 miałem właśnie 2017.Q2. Teraz po roku widzę, że dają te same, na które ja aktualizowałem... Masakra. :roll:
cowcar - 2019-03-06, 22:00

Przepraszam za wpis nie w tym wątku ale wchodząc na naviextras miałem do wyboru:
MediaNav bez licencji
MediaNav
MediaNav Evolution
MediaNav Evolution late 2018 (myślałem, że ta jest moja...)

jas_pik - 2019-03-06, 22:18

cowcar napisał/a:
MediaNav Evolution late 2018 (myślałem, że ta jest moja...)
to właśnie MN3 ( na linuxie) w Polsce dostępna dopiero od 2019 roku.
Rysiek72 - 2019-03-11, 18:22

jas_pik napisał/a:
@Rysiek72 .
Trzeba było tak napisać na początku.
Wygląda na to ze bez przysłania jej do mnie niewiele zrobimy.
Te problemy wynikają z wgrania tego czegoś z rosyjskich stron oraz zabaw.
Moje pytanie wynikało stąd że te wszystkie funkcje masz uruchomione ( o które pytałem) i każda z nich jesli nie ma właświego modułu może powodować problemy) .
Ale najbardziej podejrzany jest soft z Rosjii ( oni używają innego kodowania FM)

Witam, mam pytanie może banalne ale na jakich warunkach mogę podesłać do Ciebie moje MNE do ewentualnej naprawy ?

czik3n - 2019-03-19, 16:59

Panowie z góry przepraszam, że piszę w sprawie innego autka, ale system ten sam, a nikt mi nic poradzić nie potrafi. Kupione Renault Clio wczoraj odebrane z systemem Media Nav Evolution 9.1.3 jak zaktualizować system ( mapy zaktualizowałem). Na internecie podobno można na tym odpalić Apple Car Play/ Android Auto u mnie to nie działa ktoś pomoże ?

Dodatkowo komputer pokładowy pokazuje tylko dystans/czujniki ciśnienia w kołach i to wszystko nie pokazuje w ogole spalania ani zasięgu ( mam fabryczne LPG silnik 0.9Tce).

jas_pik - 2019-03-19, 17:19

czik3n napisał/a:
Kupione Renault Clio wczoraj odebrane z systemem Media Nav Evolution 9.1.3 jak zaktualizować system ( mapy zaktualizowałem). Na internecie podobno można na tym odpalić Apple Car Play/ Android Auto u mnie to nie działa ktoś pomoże ?

Masz tzw MN2 na Windowsie ( i na tą wersję nie ma i raczej nie będzie ACP i AA)

czik3n napisał/a:
Dodatkowo komputer pokładowy pokazuje tylko dystans/czujniki ciśnienia w kołach i to wszystko nie pokazuje w ogole spalania ani zasięgu ( mam fabryczne LPG silnik 0.9Tce).

Jesli kupiłeś z fabrycznym LPG to masz okrojony komputer niestety

Atlik - 2019-03-19, 17:51

Tak właściwie nic nie tracisz. Mnie działanie nawigacji w MNE doprowadza do szaleństwa. W 2014 jak jeszcze używałem GoClever na Win CE 6 to dostawałem gorączki, ale nie bardzo była alternatywa. W dobie telefonów raczej problemu nie ma. Za 80 zł można kupić sobie spokojnie No Lifetime licencje z TCM i innymi pierdołami, a płynność działania komfortowa. W Lodgy ekran umiejscowiony jest mym zdaniem za nisko, więc nawet jeśli było by to na androidzie, komfort jazdy z nawigacją i ciągłym spoglądaniem w dół, strasznie rozpraszał by podczas jazdy. Ja używam SYGIC albo Google Mapy a telefon przymykam w środkowym schowku i na szybę nic nie naklejam :).
laisar - 2019-03-19, 18:30

Ale wiecie, że z założenia nawigację powinno się obsługiwać wyłącznie na postoju, gdzie jej umiejscowienie względem drogi jest mało istotne, a potem korzystać tylko ze wskazówek głosowych, prawda? <;
jas_pik - 2019-03-19, 20:11

Atlik napisał/a:
Tak właściwie nic nie tracisz. Mnie działanie nawigacji w MNE doprowadza do szaleństwa.

Ale chyba piszesz o czymś innym. W Lodgy 2019 masz zapewne MN3 z Android Auto/Apple Car - czy nie ?
A kolega pisze o ostatniej wersji MN2 na WinCE która nie obsługuje tego.
Jedynie co może zrobić to uwolnić i uruchomić TMC - co jest i tak 1000 krotnie lepszym rozwiązaniem niż jakaś Manta/GoClaver z Biedry.
Może też dokupić moduł BIC i mieć dodatkowe wskazania jakich nie ma na ograniczonym ze względu na fabryczne lpg liczniku

czik3n - 2019-03-19, 20:39

Kurczę Panowie autko jest z końcówki 2018r aż się wierzyć nie chce, że ma coś przestarzałego, ktoś wie czy coś jeszcze można zrobić z tym? jak to uwolnić? co to tak naprawdę mi da ?. Druga sprawa można jakoś za pomocą elm327 i np DTT4ALL rozszerzyć ten komputer pokładowy ?.
Jak to jest, że Lodgy 2019 ma MN3 ( cokolwiek to jest), a już to Clio ma coś starszego :/ kurdę gdybym wiedział nie brałbym tego auta, miałem nadzieje, że będzie to działać bo na internecie na filmikach po wklepaniu nazwy tego radia ACP/AU działało więc założyłem, że Rlinka nie potrzebuje :/

jas_pik - 2019-03-19, 20:49

czik3n napisał/a:
Kurczę Panowie autko jest z końcówki 2018r aż się wierzyć nie chce, że ma coś przestarzałego, ktoś wie czy coś jeszcze można zrobić z tym? jak to uwolnić? co to tak naprawdę mi da ?.

Pewnie brałeś z placu z prdukcji 2019. Wszystkie wyprodukowane w 2019 maja MN3 ( oficjalna nazwa late2018 oparte na Linuxie z CP/AA) Renault wycofało MN2 dlatego że Microshit zakończył wspieranie WinCE. Ale MN2 jest dobrze rozgryzione a MN3 na razie ( i to na dłużej sie tak prosto nie da złamać)


czik3n napisał/a:
Druga sprawa można jakoś za pomocą elm327 i np DTT4ALL rozszerzyć ten komputer pokładowy ?.

Można aczkolwiek ja się tym nie zajmowałem , kupiłem samochód bez lpg i miałem full opcje w kompie a później dołożyłem lpg w ASo cena ta sama a funkcjonalność większa , trzeba było tym poczytać przed zakupem :)


czik3n napisał/a:
Jak to jest, że Lodgy 2019 ma MN3 ( cokolwiek to jest), a już to Clio ma coś starszego :/ kurdę gdybym wiedział nie brałbym tego auta, miałem nadzieje, że będzie to działać bo na internecie na filmikach po wklepaniu nazwy tego radia ACP/AU działało więc założyłem, że Rlinka nie potrzebuje :/

Jakbyś w Google wklepał że kupujesz Golfa to nie patrzałbyś się na rocznik /wersję ?

czik3n - 2019-03-19, 21:06

Kurde tyle lat Clio w produkcji i było ok, a akurat przełom tego jednego roku, i taka zmiana....ehhh byłem pewny, a raczej tak mi się wydawało że to będzie całkowicie bez różnicy między 2018/2019 szczególnie, że to sam koniec 2018, a różnica w cenie na korzyść 2018. Kurde teraz nie wiem co z tym zrobić nie da się już tego zaktualizować do 1.0.13 jak sądzę :/ bezsensu... mówiłem, żeby wziąć 500 :D tam to wszystko już było bo sprawdzałem, niestety to Clio było ściągnięte z Francji więc nie mogłem wcześniej nic w tym aucie sprawdzić.
jas_pik - 2019-03-19, 21:40

Nie da się , chyba że upolujesz na rynku wtórnym albo przepłacisz w ASO.
Pewnie za miesiąc dwa będą dostępne w cenach stanowiących być może 1/4 ceny w ASO (ale musi sie trochę samochodów na zachodzie porozbijać które sa w to wyposażone) .
Będziesz miał AA/CP , instalacja P&P to poradzisz sobie za pomocą jednego Torx T20 :) .
MN2 sprzedasz, to duzo nie stracisz.
Ale będziesz musiał przez dłuższy czas ( może nawet rok) jeździć na Googlach czy Waze bo szybko się nie uda rozgryźć tego/

Rysiek72 - 2019-04-01, 06:56

jas_pik napisał/a:
@Rysiek72 .
Trzeba było tak napisać na początku.
Wygląda na to ze bez przysłania jej do mnie niewiele zrobimy.
Te problemy wynikają z wgrania tego czegoś z rosyjskich stron oraz zabaw.
Moje pytanie wynikało stąd że te wszystkie funkcje masz uruchomione ( o które pytałem) i każda z nich jesli nie ma właświego modułu może powodować problemy) .
Ale najbardziej podejrzany jest soft z Rosjii ( oni używają innego kodowania FM)

Witam, czy mój problem z zabawą z MICOM to też skutek tego, że nie mogę teraz zmienić ustawienia zegara po zmianie czasu ?. Czy pomocna dłoń jas_pik jest dalej aktualna ?. Dzięki za odpowiedź.

paul7 - 2019-04-01, 08:10

Zegar ci weźmie z automatu z GPSa i z radia. Chwilę poczekaj, posłuchaj radia, po-nawiguj i powinno być ok.
Rysiek72 - 2019-04-12, 09:45

jas_pik napisał/a:
Podejrzewam że mało jest takich osób niestety

Witam wszystkich, już po moim problemie z zabawą micom, mój dobry znajomy po zapoznaniu się z problemem wieczorem, następnego dnia naprawił wszystko. Radio śmiga aż miło a dodatkowo mam też uruchomioną nawigację, zegar też pokazuje prawidłowy czas i wszystko jest OK.

paul7 - 2019-04-12, 16:35

Rysiek72 napisał/a:
jas_pik napisał/a:
Podejrzewam że mało jest takich osób niestety

Witam wszystkich, już po moim problemie z zabawą micom, mój dobry znajomy po zapoznaniu się z problemem wieczorem, następnego dnia naprawił wszystko. Radio śmiga aż miło a dodatkowo mam też uruchomioną nawigację, zegar też pokazuje prawidłowy czas i wszystko jest OK.

To świetnie, ale to nie jest porada :lol:
Bo jak komuś przytrafi się coś podobnego , to co?, będzie szukał twojego znajomego?.
Opisz to ,co on dokładnie zrobił i będzie z korzyścią dla innych.

Rysiek72 - 2019-04-16, 19:30

Witam, gdybym wiedział co mój znajomy dokładnie i po kolei zrobił i jeszcze to dokładnie opisał, to zapewne sam bym też to zrobił. W rzeczywistości polegałem tylko i wyłącznie na jego wiedzy w zakresie komputera, programów itp. Podejrzewam, że każdy z nas ma takiego znajomego. Pozdrawiam.
gggg - 2019-04-17, 06:56

🤣Dobra odoowiedź. Naprawiłem, ustawiłem i zrobiłem. Wszystko działa😂 Poprzez dobrego znajomego. Komputer ma może coś wspólnego z oprogramowaniem, ale nie z micom. To jest tak jak porównać Windowsa z biosem w komputerze. Jak ktoś zna się na komputerach to będzie wiedział o czym pisze. :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group