DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - MediaNav Evo nie widzi wszystkich MP3

MartinezTychy - 2019-04-04, 18:20

Witajcie.Pytanie do posiadaczy Radio Nawigacji Media Nav Ewolution w Daci od LG.Mam port zewnętrzny na USB,zgrałem sobie muzykę około 652 utwory w formacie Fat32 a pliki MP3,na kompie widać zawartość pena,podłączając w samochodzie wyświetla 218 utworów i tyle odtwarza.Dzielenie na albumy czy inne cuda nie pomaga z podanych 652 utworów zawsze okraja do 1/3. Jak sytuacja wygląda u Was,czy ktoś ma również takie problemy lub miał i jak sobie z tym poradził.
Obywatel MK - 2019-04-04, 19:30

Pewnie chodzi o nietypowe próbkowania mp3, których MNE nie czyta.
jas_pik - 2019-04-04, 19:37

A jaka jest pojemność pendrive ?
Jak sformatowane? Ma być FAT 32
MN obsługuje max 32GB

joker - 2019-04-04, 20:31

W MN EVO 9.1.3 używam 64GB exFAT. Wszystko widzi i wszystko działa.
paul7 - 2019-04-04, 20:53

Możesz mieć też, niewłaściwie sformatowany pen, czasami nie wszystko jest kasowane. ponadto wystarczy , ze były robione jakieś operacje na plikach w penie np. kasowanie, dogrywanie, może nie czytać wszystkiego. Formatowanie należy czasami w FAT32 zrobić pełne, nie "szybkie" , które kasuje tylko katalog ,pozostawiając zawartość. . Kłania się oczywiście zastosowanie dobrej jakości pamięci.
Poczytaj może na tym forum o strukturze plików TUTAJ

MartinezTychy - 2019-04-05, 07:35

jas_pik,
Pendrive 32 GB.
Formatowany Fat 32.
Ta sama sytuacja jest na 16 GB.
Z ciekawości zapodałem pena do całkowicie chińskiego radia i czyta wszystkie utwory.
paul7, dzięki za link.
Obywatel MK, być może tak jest.

Dymek - 2019-04-05, 08:12

Ja mam obecnie 1339 plików w 120 folderach i wielopoziomowych podfolderach (zwykle są to zgrane kompletne płyty CD-albumy)- nie ma i nie było żadnego problemu z odczytem. Pendrive 16GB FAT32, zapełniony mniej więcej w połowie. Czyta i widzi wszystko łącznie z miniaturami grafiki. I nie zauważyłem żeby MNE było jakoś szczególnie wrażliwe na rodzaj kodeka czy różne próbkowania. Nie obchodzę się też z nośnikiem i plikami jak z jajkiem- pendrive raz formatowany ponad rok temu, zawartość wielokrotnie dodawana, kasowana, zmieniana itp. Modyfikacje plików robione na różnych komputerach. Żadnych problemów z czytaniem.

MartinezTychy napisał/a:
... z podanych 652 utworów zawsze okraja do 1/3.

Ja przepraszam, ale w jaki sposób sprawdzasz ile plików widzi MNE? Kolejno przesłuchałeś wszystkie czy sugerujesz się liczbą na ekranie?
Nie obraź się, ale podany przez Ciebie stosunek ilości plików sugeruje, że być może wpadłeś w "pułapkę mentalną", którą MNE zastawia na nowych użytkowników? :roll:
Jeżeli patrzymy na zakładkę LISTA, to na ekranie MNE mieści się jednocześnie 3 tytuły (pliki) a to co widać po prawej stronie pomiędzy strzałkami przewijania to jest liczba tych ekranów a nie ilość wszystkich widzianych plików.
I wszystko się zgadza, bo jeżeli masz wrzucone razem 652 pliki, to tych ekranów będzie rzeczywiście 218, czyli 217 ekranów po 3 pliki i na 218 ekranie jest jeden plik. Dlatego zawsze widzimy tam liczbę, która stanowi ok. 1/3 ilości wszystkich plików w katalogu. MNE nigdzie nie wyświetla bezpośrednio ilości wszystkich widzianych plików.
Może sprawdź to- czy aby Cię nie zmyliły te cyferki...

paul7 - 2019-04-05, 08:40

Strukturę plików tworzy się i wgrywa na pena na komputerze zewnętrznym, wiec każdy z pewnością ma inny system operacyjny itd. Ten problem zauważono już kilka lat temu, można to wygooglować. Widać u jednego nie ma problemów , a u innych są.
MartinezTychy - 2019-04-05, 17:31

Dymek,
Odsłuchałem,pamiętam również które utwory nie pojawiły się na pendrive.Da się z tym żyć i już,włosów z głowy rwać nie będę.

dudu$ - 2019-04-05, 20:13

MartinezTychy po założeniu w swoim poprzednim aucie MNE również uważałem, że cześć utworów nie jest czytana i wydawało mi się nawet, że ich nie słyszałem podczas odtwarzania muzyki. okazało sie że liczba podana przy liście utworów nie informuje nas o ich ilości a o stronach na których znajduje się 3 utwory i tak mając np 90 utworów pokazywała mi sie liczba 30. Sprawdź to dokładnie bo ja też uważałem że MNE świruje, wgrywałem softy i inne rzeczy a wszystko dzialało prawidłowo.
MartinezTychy - 2019-04-06, 19:08

dudu$, Jeżdżę obserwuję,używając stwierdzenia mojego mechanika :-)
JERY - 2020-04-12, 16:57

Witam,

Próbuję zrozumieć temat plików MP3 na pendrivie i ich odczyt przez MN3 ale ....

Proszę koledzy o łopatologiczne wyłożenie tematu.

Jak zrozumiałem po włożeniu np. pendriva z 90 utworami do gniazda USB MN3, urządzenie wyświetli 30 utworów.
Jak rozumiem po przegraniu pierwszej 30 - tki przechodzi do kolejnej 30 -tki itd.

Moje pytanie dotyczy jak przechodzi do kolejnej porcji utworów. Przewijam kolejno te 30 utworów z pierwszej partii i znów jestem na pierwszym utworze z pierwszej parti a nie na pierwszym z drugiej. Dodam, że w opcjach wyłączone powtarzanie losowe utworów i wyłączone powtarzanie odtwarzania folderów.
Zapewne mam coś źle ustawione - u mnie odtwarza tylko 30 utworów.

pozdrawiam,

Jery

jas_pik - 2020-04-12, 17:55

JERY napisał/a:

Jak zrozumiałem po włożeniu np. pendriva z 90 utworami do gniazda USB MN3, urządzenie wyświetli 30 utworów.

Żle to rozumujesz .
Wyświetla Ci 30 stron a nie 30 utworów , a na każdej stronie widzisz po 3 pliki czyli razem 90 plików .
Już jasne ?

Kauris - 2020-04-12, 17:57

JERY napisał/a:
Jak zrozumiałem po włożeniu np. pendriva z 90 utworami do gniazda USB MN3, urządzenie wyświetli 30 utworów.
Jeśli wszystko działa jak powinno to wyświetli 3 utwory na ekranie i informację, że jest to 1 z 30 takich ekranów (po 3 utwory), bo lista utworów nie przesuwa się płynnie w pionie po ekranie, przeskakują całe ekrany i to one są numerowane.
JERY - 2020-04-13, 11:34

Dzięki Koledzy za szybką odpowiedź.

Generalnie rozumiem "dziwną" formę wyświetlania plików mp3 w urządzeniu.

Nie wiem jednak jak spowodować odtworzenie wszystkich utworów zawartych na penie.

Tak jak podałem wyżej - mam np. 90 utworów na penie - słucham ich kolejno i odtwarza mi tylko 30. Po skończeniu - 30 tu ponownie wraca do pierwszego z tego pakietu. Nie przechodzi do 31 czy też 61. Próbowałem przesuwać kółkiem przy manetce jak również bezpośrednio na ekranie urządzenia - ciągle jestem w danej 1/3 utworów.

Jak już wyżej napisałem wszelkie powtarzalności w opcjach na OFF czyli wyłączone.

gggg - 2020-04-13, 11:38

Jeżeli masz je w osobnych folderach to wgraj je do jednego folderu.
JERY - 2020-04-13, 15:17

Próbowałem już różnych sposobów wgrywania, na różnych pendrivach i komputerach - efekt podobny. W folderach również "dzieli" utwory na 3 - odtwarza 1/3.

Obecnie mam wrzucone wszystko "luzem" na jeden pen - bez folderów.

Pytanie do kolegów którzy nie stwierdzają żadnych problemów z 1000- cem mp3 na penie. Czy rzeczywiście odtwarza się Wam ta liczba ?

jas_pik - 2020-04-13, 16:31

Przygotuj sobie 100 plików mp3 ( nagraj w każdym po jednym słowie oznaczającym numer pliku).
I puść to sobie . Zobaczysz że odtworzy wszystkie 100.

JERY - 2020-04-16, 17:36

jas_pik napisał/a:
Przygotuj sobie 100 plików mp3 ( nagraj w każdym po jednym słowie oznaczającym numer pliku).
I puść to sobie . Zobaczysz że odtworzy wszystkie 100.


Witam,

Dziękuję Koledzy, za pomoc w temacie, a szczególny szacun dla kolegi jas_pik.

Problem który widziałem w odtwarzaniu mp3 na MN3 w pewnym sensie nie istnieje - rzeczywiście odtwarza wszystko :)
Mój błąd polegał na przekładaniu rozwiązań stosowanych w innych odtwarzaczach samochodowych na nasz MN3. Tam widziałem, że mam 752 utwory i wiedziałem, że wybierając 321 odtworzę określony utwór.
W MN3 właściwie nie zaglądamy w zakładkę lista gdyż wyświetlana numeracja wprowadza tylko zamieszanie. :)

pozdrawiam, jeszcze raz dzięki

Jery

radekbo - 2020-04-24, 07:29

U mnie też nie widzi wszystkich folderów. Lista kończy się na "L". Natomiast po zrobieniu listy odtwarzania ze wszystkiego co jest na pendrive, gra wszystko do końca, mimo że lista nie jest cała do wglądu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group