DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - wskaźnik temperatury silnika - duster II, niebieski komputer

lisek2 - 2019-04-18, 13:17
Temat postu: wskaźnik temperatury silnika - duster II, niebieski komputer
Czy udało się komuś uruchomić (np przez ddt4all) podgląd w DD2 z niebieskim wyświetlaczem temperatury silnika (nawet ”segmentowo”). Dla osób nie będących w temacie DD2 w tej wersji ma tylko kontrolkę zimnego i przegrzanego silnika :-( ?
marbac - 2020-08-16, 22:51

Za pomocą ddt4all odblokowałem w Dusterze II (z niebieskim wyświetlaczem) ekran dedykowany do wyświetlania temperatury silnika:
DUSTER II -> Cluster/TDB -> Cluster_L1_L2_v6.09 -> Ecrans Configuration -> Conf_1 Presentations IHM - > WaterTempPageMMI_CF -> With
Na wyświetlaczu pojawił się ekran z temperaturą, ale zamiast wartości wyświetla się XX C (w załączeniu zdjęcie). Ktoś to już przerabiał? Jakieś pomysły co jeszcze trzeba przestawić?

Hiszpan_JS - 2020-10-30, 05:37

Rozumiem. Temperaturę silnika też próbowałem aktywować. Niestety w moim aucie to nie działa. Po aktywacji pokazują się tylko kreski.
klazow - 2021-02-23, 20:28

Może teraz ja nie chwytam ale czy u Ciebie nie ma tego:
zegar - temperatura ?

Hiszpan_JS - 2021-02-23, 22:45

Nie ma :-( . Ja mam niebieski wyświetlacz i nie ma możliwości (przy fabrycznych ustawieniach) ustawienia wskaźnika temperatury.
acco - 2022-07-05, 21:57

mam niebieski wyświetlacz, czy ktoś uruchomił na nim wskazania temperatury płynu. Na przeglądzie pytałem czy mi uruchomią, ale stwierdzili że próbowali i się nie udało.
kiniu_tar - 2022-07-10, 08:29

Ja kiedyś znalazłem coś takiego odnośnie temperatury ale to było chyba do pomarańczowego wyświetlacza. Nie pamiętam strony źródłowej aby to zweryfikować:

TEMPERATURE OF THE MOTOR (BARS INDICATIONS)

TDB> CLUSTER v5.0>General Configuration > Configuration Vidange
Below Screens \ GENERAL CONFIGURATION \ Configuration 2
ENGTEMP is present to be selected in ECRITURE column
Click on the WriteEngTemp, click on the button READ ALL, click on the button ACKNOWLEDGE and click on WRITE ALL for the soft reset tidy.

LEVEL BARS mean:
0 bars: below 25 ° C
1 bar: 25 – 49.9 ° C
2 bars: 50 – 74.9 ° C
3 bars: 75 – 92.9 ° C
4 bars: 93 – 102.9 ° C
5 bars: from 103 ° C

Dymek - 2022-07-10, 11:43

kiniu_tar napisał/a:
Ja kiedyś znalazłem coś takiego...
Tak, to dotyczy poprzedniej generacji z pomarańczowymi zegarami. I to też nie wszystkich, bo w zasadzie dopiero od 2018 roku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group