DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Blue Cosmos Lodgy

boban666 - 2019-04-22, 12:48
Temat postu: Blue Cosmos Lodgy

Pierwsze wrażenia pozytywne. Po pierwszym tygodniu zgłosiłem odkształconą uszczelkę drzwi oraz jedno z plastikowych nadkoli z tyłu odstaje od karoserii. Brakuje 3 spinek tapicerki od strony kierowcy i pasażera.Do zrobienia : przyciemniane szyby z tyłu , owiewki , i chromowana listwa na zderzak ztyłu.
Jazda jest przyjemna. Obawiałem się o hałas na autobanie , ale przy 110/120 jest całkiem spoko. Przesmarowałem też wszystkie uszczelki wazeliną techniczną. Jedyne co mi brakuje to szuflad , schowków w podłodze i przesuwanych tylnich foteli tak jak w moim Scenic-u II.

wlodarek1 - 2019-04-23, 11:58

A ile taka ładna bryczka kosztowała :?: :->
boban666 - 2019-04-23, 14:27

O matko :mrgreen: 55200 na raty oczywiście :-D
cowcar - 2019-04-23, 15:40

Cena samego samochodu? Bo coś "drogo" jak stepway+el.szyby z tyłu
boban666 - 2019-04-23, 18:45

Szyby elektryczne plus lakier :-) . Teraz jest jeszcze drożej bo życzą sobie dopłatę za Media Nav bo w standardzie jest zwykłe radio :mrgreen:
boban666 - 2019-06-02, 14:18

No i uszczelki przyklejone :mrgreen:




Na zdjęciu nie widać , ale szyby też już przyciemnione (470zl 5 szyb tylnich)

boban666 - 2019-06-05, 18:42

Sprawa jest :mrgreen: . Mam już trochę dość jeżdzenia do ASO z tymi uszczelkami w drzwiach i zastanawiam się , czy samemu tego nie pochytać. Znalazłem taki klej :
https://www.obi.pl/kleje/...50-ml/p/5280979
Nada się ? Czy macie może jakieś inne sprawdzone metody , bądź kleje itp.

boban666 - 2019-06-13, 05:50

Odezwał się serwis w sprawie uszczelki w drzwiach. W najbliższym czasie auto trafi na warsztat blacharski w celu poprawienia drzwi. Kurde mam obawy czy dobrze to zrobią bo ma być też coś szlifowane i malowane i czy potem w drzwiach nie wyjdzie rdza. Auto będzie uziemione na 3 dni , ale będzie zastępcze.
gg - 2019-06-13, 08:43

boban666 napisał/a:
No i uszczelki przyklejone :mrgreen:



Piszesz o tej uszczelce na pokrywie silnika od spodu? Co tam wstawiłeś - jaką uszczelkę?

boban666 - 2019-06-13, 09:56

Od spodu mam taką
http://uszczelki24.pl/ind...d-czarna-046839
A na pasie przednim taka
http://uszczelki24.pl/ind...d-czarna-039441
Po 3m bieżące

boban666 - 2019-08-18, 17:45

Witam. Mam pytanie. Wczoraj podczas otwierania stolika pękł mi zawias i wyskoczył z mocowania w fotelu. Czy ASO uzna reklamację , czy będa mi wmawiać że to moja wina , ewentualnie może ktoś wie jaki jest koszt wymiany takiego stolika ? Kurde nowe auto a całd mi się rozlatuje. Wczoraj stolik , a kilka dni temu zaczęły mi odłazić uszczelki w drzwiach , nie wspominając a uszczelkach które lecą od lusterka z przodu do tyłu. Z obu stron zaczynają odpadać. Czar prysł :cry: No i zawieszenie z tyłu z którym nikt sobie na razie nie poradził :cry:
cowcar - 2019-08-18, 21:57

Jakaś ujowa sztuka ci się trafiła... Od marca nabiłem 7k tys. km i się wszystko trzyma kupy.

Mi poprawiali stoliczek (zawias wyszedł być może źle był zamocowany).

laisar - 2019-08-18, 22:07

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Renault / Lodgy / JSAY / Upholstery - Electricity / 75 Seat mechanism / Seat frame



17 - 876845452R - PÓŁKA TYLNA - 135 zł brutto


Nie ma tragedii, ale od tego jest gwarancja - jak na stoliczku nie woziłeś słonia, albo nie walnąłeś w zawias młotkiem, to nikt się nie powinien czepiać, tylko grzecznie naprawić.

boban666 - 2019-09-03, 21:08

Informacja :mrgreen:
Dzisiaj oddałem auto do serwisu. Wykaz usterek:
- odstający plastik z nadkola , lewy tył
- uszczelka drzwi pasażera z tyłu (pisałem już o tym )
- Uszczelka drzwi od strony kierowcy
- Uszczelka bagażnika
- Urwany/połamany zawias stolika (pani w serwisie stwierdziła , że to jest uszkodzenie mechanicze i raczej nie kwalifikuje sie do naprawy gwarancyjnej)
- szarpanie , nie równe wkręcanie się na obroty (przy przyspieszaniu samochód pływa , przód tył)
- stukanie tylnego zawieszenia
Jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Dostałem samochód zastępczy orientacyjny termin odbioru samochodu to 6 wrzesien.

gg - 2019-09-03, 21:32

W swojej Lodgy przy jeździe na tempomacie też mam takie "nadganianie" (wyrywanie do przodu, nadganianie i zwalnianie) zamiast trzymanie prędkości i obrotów. Co ciekawe przy jeździe z nogą na pedale przyspieszenia nie ma tego problemu.
Plastiki też odklejają się, uszczelki szyb na końcach podnoszą się ku górze.

boban666 - 2019-09-04, 06:22

Ja mam takie objawy właśnie kiedy wciskam pedał gazu. Na tempomacie też niestety. Miała wyjść jakaś aktualizacja softu do silnika , ale nie wiem czy miało to być do 1.6 sce.
boban666 - 2019-09-06, 18:53

Więc odebrałem dziś autko.
Zrobili uszczelki w drzwiach , bardzo ładnie przyklejili ten plastik z nadkoli. Podpięli silnik do kompa , ale wszystko jest tam ok. Mam jeździć i się nie przejmować. Mechanik się przejachał i jest niby ok. Ja też jak wracałem było ok. Czemu ? Nie wiem. Zawieszenie całe przelecieli i wszystko jest w porządku , niestety te dziwne odgłosy z tyłu dalej występują. Uszczelka w bagażniku zamówiona będzie za miesiąc. Stoliczek stwierdzili bo przekazaniu dokumentacji do RP , że uszkodzony z mojej winy. Koszt 127zl.
To tyle za miesiąc jak pojade po uszczelke bagaznika znowu im zwroce uwage na te dzwieki z tyłu (z bagażnika wszystko powyciągane włącznie z fotelami )

cowcar - 2019-09-07, 08:48

Środkowy pas nie tłucze o podsufitkę?
A może to zaczep/uchwyt zamka klapy bagażnika?
Nie wiem czy to normalne ale u mnie on się rusza góra-dół

Też mam jakieś stuki ale nie są na tyle głośne żeby mi to specjalnie przeszkadzało.
A jeżdżę praktycznie na ograniczniku i szarpania jeszcze nie doświadczyłem.

boban666 - 2019-09-07, 09:04

Srodkowy pas mam zapiety , a ten zawias zamka klapy ma tak latac bo pytalem juz tu na forum i zgodnie twierdzili ze tak ma byc. Ostatnia najdzieja jest w uszczelce z bagaznika bo jest tak dosc wielki cyc i moze klapa jakos inaczej przylega i z tad takie efekty
boban666 - 2019-09-09, 16:09

Sluchajcie mam pytanie. Kurde fabryczne wycieraczki wiadomo ze sa liche. Kupilem Oximo i kurde 3 tygodnie i znowu zostawiaja smugi. Czy jest mozliwosc ze cos z samymi ramionami jest cos nie tam bo kurde auta mam pol roku i juz dwa komplety.wycieraczek do hasioka :-/ .
Obywatel MK - 2019-09-09, 16:49

Z dobrymi wycieraczkami ciężko trafić, czasem od chińczyka lepiej działają jak te markowe.
Kiedyś kupiłem oryginalne Boshowskie i zaczęły skrzypieć po miesiącu.

dudu$ - 2019-09-09, 17:55

Z wycieraczkami to loteria ale wydaje mi się że firma Oximo robi w miarę dobre wycieraczki. Swoja Lodgy gdy kupiłem miała założone w miarę nowe wycieraczki tej firmy. Do tej pory zrobiłem na nich +/- 17 tyś km i podczas deszczów sprawują się dalej ok chociaż pewnie przed zimą wymienię je na nowe. Co do ramion to nawet jakby miały jakąś wadę to ciężko będzie wywalczyć co kol wiek w ASO dla nich Dacia to samochody budżetowcze i TTTM
buladag - 2019-09-09, 19:30

Jaki typ mocowania piór ma Lodgy 2019?
boban666 - 2019-09-09, 20:17

Dzieki wszystkim. Nic po wyplacie kupie inne moze valeo. Co to mocowania to mam "K" a Lodgy jest z 2019
Kauris - 2019-09-09, 20:59

Jak skrzypi to kąt natarcia pióra można próbować poprawić. Po wosku z myjni też lubi skrzypieć.
Jak mikrosmugi to dokładnie umyć i odtłuścić gumę. Jak nie dociera gdzieś to podgiąć pióro.
Moje fabryczne były rewelacyjne

Dymek - 2019-09-10, 09:32

Obywatel MK napisał/a:
Z dobrymi wycieraczkami ciężko trafić, czasem od chińczyka lepiej działają jak te markowe.
Kiedyś kupiłem oryginalne Boshowskie i zaczęły skrzypieć po miesiącu.

A co to Twoim zdaniem oznacza "oryginalne Boschowskie"? Skąd wiesz kto je produkuje?
A to jest akurat też czysty przypadek na co trafimy. Przykładowo w pewnym okresie niewielkie partie określonych modeli wycieraczek, dostarczał dla Boscha nasz Motgum z Józefowa pod Warszawą... Zresztą dla firmy Champion również :mrgreen:
A akurat moje fabryczne w Sandero, były rewelacyjne- idealne zbieranie o każdej porze roku, w każdej temperaturze, przy każdej prędkości. Niestety po dwóch zimach ciut się wyszczerbiły i zmieniłem, nowe Oximo już nie są tak dobre.

buladag - 2019-09-10, 09:57

Kupiłem niedawno do drugiego auta Bosch w markecie, nie dość że made in China to jeszcze trwałość chyba nawet gorsza niż typowych tanich chinoli.
boban666 - 2019-09-17, 13:45

Potrzebuje jakiejś pomocy/opinii bo nie wiem już co robić. Czwarty raz serwis zmienił mi uszczelkę w drzwiach i znowu jest to samo. Uszczelka trzyma dobrze kilka dni a potem zaczyna odchodzić. Jestem już bardzo zirytowany tym bo będę jechał już piąty raz z tą samą usterką. Jest jakiś sposób żeby w końcu serwis zrobił to dobrze ?? Pisač pismo w tej sprawie do RP ?? Podczas ostatniej wizyty auto stało dwa dni bo miało byč coś robione właśnie z drzwiami. Mam nawet notatke od RP gdzie jest opisane że coś jest z dzwiami. No i co auto stało dwa dni w ASO i delej to samo. Dzięki za sugestie i pomoc.
boban666 - 2019-12-05, 10:06

Dawno mnie nie było. Wczoraj odwiedziłem po raz 6 ASO w sprawie stuków z tyłu , no i oczywiście z uszczelką. W końcu udało się wytargać mechanika na przejażdzke , nie przejechałem nawet 30 metrów , a już było słychać te stuki. Wczesniej upierali się , że według szarpaków wszystko jest ok , ale nikt ze mną nie chciał się przejachač , dlatego mina mechanika , który przejachł sie ze mną , bezcenna. Będą sprowadzač nowe amory , no i wymiana. Z uszczelką , to znowu wielkie ździwienie , i ponoc znowu poszła notka do RP. Zobaczymy co odpiszą , w sumie mam 5 lat gwarancji , to niech kombinują. Reszta w jak najlepszym porzadku , jestem zadowolony. Nabite mam raptem 4675 km 🤣.
buladag - 2019-12-05, 10:49

Z tyłu na nierównościach owszem stukają amortyzatory, ale te od podnoszenia klapy.
dudu$ - 2019-12-05, 13:35

boban666 napisał/a:
Dawno mnie nie było. Wczoraj odwiedziłem po raz 6 ASO w sprawie stuków z tyłu , no i oczywiście z uszczelką. W końcu udało się wytargać mechanika na przejażdzke , nie przejechałem nawet 30 metrów , a już było słychać te stuki. Wczesniej upierali się , że według szarpaków wszystko jest ok , ale nikt ze mną nie chciał się przejachač , dlatego mina mechanika , który przejachł sie ze mną , bezcenna. Będą sprowadzač nowe amory , no i wymiana. Z uszczelką , to znowu wielkie ździwienie , i ponoc znowu poszła notka do RP. Zobaczymy co odpiszą , w sumie mam 5 lat gwarancji , to niech kombinują. Reszta w jak najlepszym porzadku , jestem zadowolony. Nabite mam raptem 4675 km 🤣.


Nie patrz na te 5 lat gwarancji bo to pic na wodę. Przedłużona gwarancja dotyczy tylko mechaniki typu silnik, skrzynia itp. O elektronice, elektryce czy wspomnianych uszczelkach możesz zapomnieć. W swojej Lodgy którą sprzedałem tydzień temu też miałem przedłożona gwarancję na 5 lat. Byłem raz w ASO bo stukała mi prawa przednia szyba podczas opuszczania oraz potrafiła sobie drgać gdy była opuszczona tak 1cm. W ASO stwierdzili luz na mechanizmie opuszczania szyby ale przedłożona gwarancja tego nie obejmuje . Innym razem byłem w ASO zgłaszając trzeszcząca uszczelkę górna przy dachu od strony kierowcy i odklejająca się uszczelkę po stronie pasażera. Oczywiście odbiłem się od ściany bo przedłożona gwarancja nie dotyczy uszczelek. Jak Pan chce możemy zamówić i wymienić ale na Pana koszt, 1 sztuka to 250zł plus robocizna czyli wyszło by pewnie z 700-800zł, podziękowałem i wyszedłem. Ty masz tą przewagę, ze każdy element auta wymieniany na gwarancji otrzymuje można powiedzieć nową gwarancję 2 letnia czyli przyjmując wymieniona w ASO była np 30 listopada 2019 r, to na gwarancji jest do 30 listopada 2021 r nawet jak na auto gwarancja wygasała by 20 października 2020 r.

buladag - 2019-12-05, 13:39

Skąd pomysł na przedłużanie gwarancji z okazji wymiany danych części?
boban666 - 2019-12-05, 22:10

dudu$ dzięki za oświecenie. Z tą uszczelką to powiedziałem w salonie , że jak teraz tego dobrze nie zrobią , to biorę rzeczoznawce. Trudno wydam te 500/600 , ale będe mial jakaś tam małą podkładke na przyszłość. Co do tych stuków to nie ma opcjii , że to amory od klapy. Na początku też tak myślałem , ale przejechałem się z otwartą klapą (siedziałem z tyłu i trzymałem te amory) stuki dalej były.
cowcar - 2019-12-05, 23:08

Aż dzisiaj sprawdziłem te siłowniki klapy. Przy otwartej klapie, szarpiąc je wydaja stuki.
Jest szansa, żeby je jakoś wyciszyć? Czy raczej wymiana na lepsze sztuki?

eio - 2019-12-05, 23:17

buladag napisał/a:
Skąd pomysł na przedłużanie gwarancji z okazji wymiany danych części?

Dudu$ ma rację z nową 2-letnią gwarancją na wymienione części. Prawo weszło chyba 5-6 lat temu.

buladag - 2019-12-05, 23:24

Dajcie jakieś źródło bo jestem w szoku.
gg - 2019-12-05, 23:45

Może to:
https://www.arslege.pl/bi...-wady/k9/a5123/

boban666 - 2019-12-06, 05:54

dudu$ z tą szybą to jestem w szoku przeciez tam jest taki zapis:
"wymianę lub naprawę (włącznie z robocizną) części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych pojazdu, których wadliwość została
prawidłowo stwierdzona z inicjatywy Klienta, a także naprawę ewentualnych szkód w innych częściach pojazdu spowodowanych przez wadliwą
część."

eio - 2019-12-06, 18:37

buladag napisał/a:
Dajcie jakieś źródło bo jestem w szoku.
abecadło konsumenckie: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/
Ja - 2019-12-08, 08:04

boban666 napisał/a:
W końcu udało się wytargać mechanika na przejażdzke , nie przejechałem nawet 30 metrów , a już było słychać te stuki.


To mnie właśnie zastanawia, że niby profesjonaliści, a ograniczają diagnozę do... oglądu wzrokowego, ew. za pomocą łoma (luzy). Mnie bodajże dwa razy "smarowali" części, nim wymusiłem przejażdżkę. Oczywiście - amortyzatory. Wymiana i teraz wszystko pięknie gra.

Co do uszczelki - u mnie za pierwszym razem ogarnęli "odchodzenie". Tak więc życzę powodzenia w temacie :-)

boban666 - 2019-12-08, 08:28

Tak samo ci odchodziła jak mi ?? A wiesz moze co zrobili ??

Ciekawa sprawa z tymi amortyzotorami , bo widzę że sporo osób ma z nimi problemy i to w nowych autach

buladag - 2019-12-08, 09:18

Każda Lodgy ostatnio produkowana to ma, drzwi lewe tył, źle wyprofilowany rant otworu okiennego na moje oko.
boban666 - 2019-12-08, 11:42

To co drzwi do wymiany ?? Oprócz tych amorów , ktore czekają na wymiane , ta uszczelka najbardziej mnie irytuje.
buladag - 2019-12-08, 14:13

Parę stuków drewnianym korłkiem przez szmatę i jest lepiej ale nadal nie idealnie. Patrząc na poziom ASO Renault jak zaczną to ruszać to będziesz miał w środku basen.
boban666 - 2019-12-08, 15:17

Czyli , rzeczoznawca i sąd chyba zostaje w tej sytuacji , albo odstawiam auta na parking ASO i przestaje płacić raty za auto do momentu usuniecia usterki.
toka93 - 2019-12-08, 15:38

Ciekawe co bank na niepłacenie rat za auto ;-)
boban666 - 2019-12-08, 16:44

Zabierze mi te auto i tyle , a ja bede w plecy jakies 10 kola bo tyle w przyblizeniu spłaciłem , ale za to problem z głowy :mrgreen:
dudu$ - 2019-12-08, 16:48

cowcar napisał/a:
Aż dzisiaj sprawdziłem te siłowniki klapy. Przy otwartej klapie, szarpiąc je wydaja stuki.
Jest szansa, żeby je jakoś wyciszyć? Czy raczej wymiana na lepsze sztuki?


Na pewno to nie bedą te siłowniki. U mnie też lekko pukały jak się za nie szarpało ale to nie to. Jeden wymieniali mi nawet we wrześniu na gwarancji i nic się nie zmieniło. Te auta tak po prostu maja. jedni nie zwracają na to uwagi a drugim wręcz to przeszkadza ( w tym mi). Na szczęście Lodgy sprzedałem a w MCV II nie występują takie kwiatki wiec mam spokój :)

buladag - 2019-12-08, 16:52

boban666 napisał/a:
Czyli , rzeczoznawca i sąd chyba zostaje w tej sytuacji , albo odstawiam auta na parking ASO i przestaje płacić raty za auto do momentu usuniecia usterki.

Bez przesady, choć w sumie u mnie 3 ASO ustawiało zbieżność i nie dali rady na 4 wizytach, musiałem jechać do Norauto i zabulić stówę bo szkoda życia na użeranie się.

boban666 - 2019-12-09, 07:14

dudu$ napisał/a:
Na szczęście Lodgy sprzedałem a w MCV II nie występują takie kwiatki wiec mam spokój :)

Ja chciałem MCV Stepway , ale żona jest mądrzejsza ;)

buladag - 2019-12-09, 22:39

boban666 napisał/a:
Tak samo ci odchodziła jak mi ?? A wiesz moze co zrobili ??
Obrazek
Ciekawa sprawa z tymi amortyzotorami , bo widzę że sporo osób ma z nimi problemy i to w nowych autach

U mnie po samodzielnych poprawkach jest tak:

boban666 - 2019-12-10, 07:08

To co walić jakimś drewnianym klockiem w ten cienki zawinięty rant ?? Kurde jak by to tak u mnie wyglądało , to byłbym mega zadowolony :-D
buladag - 2019-12-10, 07:26

Musisz wyczaić u mnie był za mało zwinięty i zbyt do środka auta.

Chyba że kolega z postów wyżej ma wiedzę co z tym robi ASO.

Ja - 2019-12-20, 22:46

boban666 napisał/a:
Tak samo ci odchodziła jak mi ?? A wiesz moze co zrobili ??


A przepraszam, miałem na myśli wewnętrzną uszczelkę. Aczkolwiek też "odchodziła" :-)

boban666 - 2020-01-08, 18:56

Dziś dostałem telefon z serwisu w sprawie tej uszczelki. Po konsultacji z RP , i otrzymanej dokumentacji , samochód trafi do warsztatu blacharskiego. Będą poprawiać górne prowadnice szyby. A amortyzatorów nie ma i czekają , bo jak powiedział serwisant , trochę ich schodzi 🤣. Czyli już pewnie kilka osób było z tym samym co ja problemem 😁.
boban666 - 2020-04-15, 15:46

Autko po pierwszym przeglądzie. Wszystko OK. Samochód oddano umyty , i wypucowany w środku. No i wymienili te amortyzatory na nowe , Motrio. Teraz jest cichutko , przyjemnie się jeździ. Została mi jeszcze ta nieszczęsna uszczelka w oknie , ale nie popuszcze. Jak do 2 tygodni nic nie ruszy , uderzam do RZPK.
buladag - 2020-04-15, 16:41

Ciekawe jak będzie z trwałością bo to straszliwa tanizna.
boban666 - 2020-07-14, 18:24

Dawno mnie tu nie było. Auto sprawuje się dobrze , po wymiania amorów , znowu zaczyna coś zgrzypieć. Co do uszczelki , dziś miałem telefon , że jadą do mnie nowe drzwi. Ciekawy jestem bo to już są chyba trzecie drzwi które miałem dostać :mrgreen:
toka93 - 2020-07-15, 19:10

Serio? Wolą wymieniać drzwi za 2 tysiące + malowanie za 700zł niż próbować wyrzeźbić pod uszczelką?
ASO to jednak inny stan umysłu.

buladag - 2020-07-15, 20:18

boban666 napisał/a:
Dawno mnie tu nie było. Auto sprawuje się dobrze , po wymiania amorów , znowu zaczyna coś zgrzypieć. Co do uszczelki , dziś miałem telefon , że jadą do mnie nowe drzwi. Ciekawy jestem bo to już są chyba trzecie drzwi które miałem dostać :mrgreen:

Też zauważyłem delikatne zgrzypienie po wymianie amorków - upatruje winy w tym, że dociągali wszystkie śruby belki przed wymianą.

boban666 - 2020-08-14, 06:01

W poniedziałek zostawiam samochód na wymiane tych drzwi. Będą go trzymać do piątku bo muszą zrobić dokumentacje fotograficzną itp :-| . Ciekawe czemu teraz nie należy mi się samochód zastępczy ?? Jak pierwszy raz jechałem na wymianę tej uszczelki , to dali mi samochód od ręki , a teraz będą auto trzymać 5 dni , i mi się nie należy ??
buladag - 2020-08-14, 10:34

Bo już raz dla tego zgłoszenia dostałeś auto zastępcze.

Ciekawe jak im wyjdzie malowanie tych drzwi. :) Ciekawiej będzie jak na nowych drzwiach też będzie odstawać, bo szczerze mówiąc każda Lodgy którą widziałem w ciągu ostatniego roku w salonie miały tą wadę.

boban666 - 2020-08-26, 06:48

Więc auto odebrane , czy faktycznie wymienili drzwi to nie wiem , jest lepiej , uszczelka nie odstaje. Mam jeszcze pytanie do posiadaczy Lodgy. Czy wam tez co jakiś czas odskakuje , ta dolna uszczelka okna w drzwiach i czy macie może na to jakiś patent ??

https://imgupload.pl/zdjecie/3JRvk


Gery - 2020-08-26, 07:04

jak do tej pory żadna uszczelka mi się nie odkleiła
buladag - 2020-08-26, 09:28

U mnie też nie natomiast masz przyciemniane szyby i podejrzewam że listwy były zdejmowane a to jest skutek.
boban666 - 2020-08-26, 12:27

No właśnie , miałem to jeszcze zanim dałem przyciemić szyby , bo próbowałem to na jakiś klej złapać.
Zobaczcie se ten filmik ja mam tak samo
https://youtu.be/nqgU_fVi7fg

boban666 - 2020-08-26, 12:29

No właśnie , miałem to jeszcze zanim dałem przyciemić szyby , bo próbowałem to na jakiś klej złapać.
Zobaczcie se ten filmik ja mam tak samo
https://youtu.be/nqgU_fVi7fg

buladag - 2020-08-26, 13:44

Która minuta? Bo nie chce mi się całości tych sponsorowanych wypocin oglądać. :P
dudu$ - 2020-08-26, 15:33

W mojej poprzedniej Lodgy te tylne uszczelki również po pewnym przebiegu unosiły sie do góry i odstawały, w teraźniejszym MCV II również zauważyłem ten objaw ale już się tym nie przejmuję, ja jakiś czas wsiadając do auta po prostu ja dociskam i tyle
boban666 - 2020-08-27, 09:31

Ja tez co wyjdę z auta to je dociskam , ale strasznie mnie to irytuje.


buladag napisał/a:
Która minuta? Bo nie chce mi się całości tych sponsorowanych wypocin oglądać. :P


1:43 zobacz fajnie widać jak odstaje.

boban666 - 2021-07-04, 13:02

Witam. Długo miałem spokój. Nie chce zakładać nowego temetu , więc zapytam tu. Jak u was działa wspomaganie kierownicy ?? Ja mam wrażenie , że wogóle nie mam wspomagania. W moim Fiacie Panda które nie ma wspomagania kierownica dużo lżej chodzi. Byłem z tym już w dwóch ASO , i podłączyli komputer i stwierdzili żen nie ma błedów i tyle. A kierownica tak cieżko chodzi że cieżko wyczuć samochód. Do tego z tego co wiem , to przy jakieś prędkości powinna wracać , a u mnie , musze jej pomagać. No i jeszcze ten spadek mocy , gdzie na 5 biegu przy 70km/h na prostej drodze nie umiem rozpędzić auta. "Ale komputer nic nie pokazuje" Może ktoś już przerabiał podobne problemy. Zbiorniczek od wspomagania pełny jak by kto pytał.Kontrolki nie święca , bezpieczniki dobre
buladag - 2021-07-04, 13:46

W każdej Lodgy trzeba pomagać kierownicy żeby wróciła do pozycji zero, w zasadzie niezależnie od prędkości.
Wspomaganie ogólnie działa dużo ciężej niż np. w moim drugim aucie czy w służbowych.

70km/h licznikowo to taka minimalna prędkość dla wrzucenia 5go biegu dla tej skrzyni. Dławisz go, ale powinien jakoś tam zwiększać prędkość na płaskim.

boban666 - 2021-07-04, 14:22

KURDE :mrgreen: . Czyli co olać narazie kolejna wizytę w ASO ? Pod koniec lipca jade 1200 km.
cowcar - 2021-07-04, 21:47

Trudno mi stwierdzić czy wraca na pozycję 0 ale na pewno odbij w jej stronę.

Na płaskim terenie zwykle wrzucam biegi zaraz po przekroczeniu 2tys. obrotów czyli 5 bieg wrzucę pewnie gdzieś w okolicach 55km/h i nie ma problemu żeby się na tym biegu bujał nawet na trybie ECO. Oczywiście jazda w spokojnym trybie i z delikatną nogą.

buladag - 2021-07-04, 21:51

Szkoda panewek.
dudu$ - 2021-07-04, 22:23

boban666 napisał/a:
Witam. Długo miałem spokój. Nie chce zakładać nowego temetu , więc zapytam tu. Jak u was działa wspomaganie kierownicy ?? Ja mam wrażenie , że wogóle nie mam wspomagania. W moim Fiacie Panda które nie ma wspomagania kierownica dużo lżej chodzi. Byłem z tym już w dwóch ASO , i podłączyli komputer i stwierdzili żen nie ma błedów i tyle. A kierownica tak cieżko chodzi że cieżko wyczuć samochód. Do tego z tego co wiem , to przy jakieś prędkości powinna wracać , a u mnie , musze jej pomagać. No i jeszcze ten spadek mocy , gdzie na 5 biegu przy 70km/h na prostej drodze nie umiem rozpędzić auta. "Ale komputer nic nie pokazuje" Może ktoś już przerabiał podobne problemy. Zbiorniczek od wspomagania pełny jak by kto pytał.Kontrolki nie święca , bezpieczniki dobre


Chyba w każdej dacii ( może oprócz nowego Dustera i Sandero III ) wspomaganie chodzi ciężej niż winnych autach. Uważam, ze nie jest to problematyczne, ja się do tego przyzwyczaiłem a powiem, że nawet lubię jak kierownica chodzi ciężej. Może dlatego, ze wydaje mi się, że mam wtedy lepsza kontrole nad samochodem. Z tego co widzę w opisie masz Stepweya czyli seryjnie felgi 16 calowe i opony 195 a to dodatkowo powoduje, że kierownicą ciężej się kreci. Chcesz aby chodziła lżej wymień koła od zwykłej lodgy czyli felgi 15 calowe i opony w rozmiarze 186/65R15. Do testów możesz sobie wyjąc bezpiecznik od pompy wspomagania ( jeśli taki jest ale chyba powinien) i wtedy zobaczysz jak faktycznie działa wspomaganie w Lodgy. A co do mocy to osobiście uważam że silnik 1.6 Sce 102km ( później były chyba 110km) jest idealny do tego samochodu. Lodgy z tym motorem była bardzo dynamicznym autem i nie miałem problemu aby brać się z pod świateł z lepszymi autami. Na autostradzie nie raz leciałem licznikowo 190km/h czego nie udało mi się , żadna inna Dacią. Nazekasz na brak mocy , to polecam Tobie przetestować na trasie Dustera z tym samym motorem. Wystarczy delikatny wiatr czy wzniesienie i będziesz maił problem z utrzymaniem stałej prędkości 150km/h, a czasem przy dobrych wiatrach osiągniesz te licznikowe 160-170km/h i to wszystko jadąc w jedna osobę z minimalną ilością bagaży. W lodgy nie było z tym problemu i to w dodatku z trzecim rzędem siedzeń, jakimiś bagażami i rodzina 5 osobową ( 2 dorosłe osoby + 3 dzieci).

gg - 2021-07-04, 23:18

Lodgy 190 km/h? Toż ją na drodze trudno utrzymać przy 150 km/h.
Temu 1,6 Sce brakuje momentu co czuć zwłaszcza jak jeździ się w górzystych rejonach, po płaskim jest całkiem OK. Czuć to szczególnie przy pełnej obsadzie z pełnym bagażnikiem :).

dudu$ - 2021-07-05, 12:39

gg napisał/a:
Lodgy 190 km/h? Toż ją na drodze trudno utrzymać przy 150 km/h.
Temu 1,6 Sce brakuje momentu co czuć zwłaszcza jak jeździ się w górzystych rejonach, po płaskim jest całkiem OK. Czuć to szczególnie przy pełnej obsadzie z pełnym bagażnikiem :).


Wiesz Daciami jeżdżę od 4 lat i przyzwyczaiłem się do tego, że przy wyższych prędkościach zaczyna latać po drodze, dlatego tez gdy jest wietrzna pogoda lub pada deszcz lepiej tymi autami jechać wolniej , myślę , że tak do 120km/h

gg - 2021-07-05, 13:38

Tak, 110-120 km/h na autostradzie jest spoko - kompromis między prędkością a hałasem ;).
boban666 - 2021-07-05, 15:31

No dobra , a jak z spalaniem ?? Bo ja obecnie po przejechaniu 5100 mam 8.8 na 100 według komputera po mieście. Czy jednak coś mi nie obciąża za bardzo silnika ?
gg - 2021-07-05, 19:20

To całkiem OK. Mnie przy krakowskich korkach w temp. > 30*C i włączonej non stop klimatyzacji komputer pokazywał ok. 10l/100km. Po dłuższej trasie > 300 km spadło do 7,8-7,9 l/100 km.
dudu$ - 2021-07-05, 21:44

boban666 napisał/a:
No dobra , a jak z spalaniem ?? Bo ja obecnie po przejechaniu 5100 mam 8.8 na 100 według komputera po mieście. Czy jednak coś mi nie obciąża za bardzo silnika ?


Moja była Lodgy 1.6 Sce 102km z 2016 r. z tego co pamiętam spalała w mieście między 8 a 9l/100km. Wszystko zależy od tego czy stoi się dużo w korkach i czy używamy trybu ECO

velomar - 2021-07-05, 22:59

Pomiędzy 8 a 9 litrów to mi regularnie spala teraz w lecie Sandero 1.0SCE na krótkich trasach po mieście, a miasto małe więc korków raczej nie ma. Im więcej zimnych rozruchów na 100 km (a nawet parkowań i rozruchów w ogóle), tym więcej. Styl jazdy też ma oczywiście znaczenie, ale wcale nie jeżdżę jak dostawca pizzy. Gdy się parę razy ostrzej ruszy i dokręca do 5000 obr/min to spokojnie można już zobaczyć 10 l/100 km. I nie mówię wcale o spalaniu chwilowym, ale o średnim.
boban666 - 2021-07-06, 05:22

Dzięki wszystkim. Czyli wychodzi na to że za bardzo mi styki grają :lol: . Dziś jeszcze obadam ten bezpiecznik od tego wspomagania , ale to już tak bardziej z ciekawości :mrgreen:
boban666 - 2022-07-04, 18:10

Dawno mnie było.
Dacia nabite ma "już" 22000. W kwietniu , pierwsza usterka , padła sonda lambda , przednia , wymiana i po sprawie. Ogólnie autko dalej mi się podoba. Jedyna rzecz która mnie irytuje , to to zasmolone uszczelki , to długa przyklejana , 3 razy wymieniana , oraz uszczelki/zgarniacze szyb które co jakiś czas wyskakują a ich brzegi cały czas się odginają. Wygląda to jakby te uszczelki były o pare mm za długie.
Ps. Dziś odebrałem z salonu demona prędkości , Sandero Comfort 65Sce , wykonanie już dużo lepsze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group