DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Wymiana radia z orginalnego

djiksik - 2019-05-10, 14:58
Temat postu: Wymiana radia z orginalnego
Witam chce wymienić oryginalne radio bez media i testowałem już
https://allegro.pl/…/radio-nawigacja-dacia-duster-logan-and… i https://allegro.pl/…/nawigacja-radio-dacia-duster-logan-and… i bajer polega ze muszą od ich radia być dwie wtyczki ze szpilkami a dają jedne szpilki a drugie płaskie i niema jak podłączyć jakiś pomysł na radio co będzie pasować z gniazdami jak na zdjęciu ? Duster 2

jas_pik - 2019-05-10, 20:05

Piszesz tak nieskładnie że trudno zrozumieć o co Ci chodzi.
Masz standardowe radio i chcesz wymienić na MediaNav (MN3)
Wyjmij swoje radio i zobaczysz że obecne jest podpięte za pomocą przejściówek , jak sięgniesz głębiej to znajdziesz standardowe wtyczki do MN ( 24 i 12 pinowe)

djiksik - 2019-05-10, 20:24

chcialem wlozyc chinczyka zamiast standardowego radia https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-dacia-duster-logan-android-7-1-kam-8022462092?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart zdjecie kabli czy to co piszesz jest dalej schowane ? czy tylko to co wystaje
toka93 - 2019-05-10, 20:28

Przecież masz tutaj kostki do radia. 2 kostki, antena gps i do radia.
Lukas87 - 2019-05-10, 20:30

trzeba coś dokładać żeby zamienić radio fabryczne na medianav??
djiksik - 2019-05-10, 20:34

toka93 napisał/a:
Przecież masz tutaj kostki do radia. 2 kostki, antena gps i do radia.


sa tylko radia co mialem mialy gniazda jedno szpilki drugie plaskie wtyki a tu jak widac mozna podlaczyc wylacznie wtyki szpilki

dudu$ - 2019-05-10, 20:40

Autor tematu w swoim Dusterze posiada Oryginalne radio i chciałby je wymienić nie na MNE tylko na inny radioodtwarzacz 2 Dinowy. Żeby to zrobić pewnie będzie musiał zakupić adapter z RENAULT ( Dacia) na ISO i tule.
djiksik - 2019-05-10, 20:49

dudu$ napisał/a:
Autor tematu w swoim Dusterze posiada Oryginalne radio i chciałby je wymienić nie na MNE tylko na inny radioodtwarzacz 2 Dinowy. Żeby to zrobić pewnie będzie musiał zakupić adapter z RENAULT ( Dacia) na ISO i tule.


szukalem adapterow tylko nie znalazlem pasujacych do tych wystajacych na zdjeciu wtykow

lisek2 - 2019-05-11, 09:05

djiksik napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Autor tematu w swoim Dusterze posiada Oryginalne radio i chciałby je wymienić nie na MNE tylko na inny radioodtwarzacz 2 Dinowy. Żeby to zrobić pewnie będzie musiał zakupić adapter z RENAULT ( Dacia) na ISO i tule.


szukalem adapterow tylko nie znalazlem pasujacych do tych wystajacych na zdjeciu wtykow


Przecież to na Twoim foto wtyczki z przejściówki - głębiej masz podczepione właściwe wtyczki i do nich szukaj ewentualnych przejściówek

djiksik - 2019-05-12, 19:56

lisek2 napisał/a:
djiksik napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Autor tematu w swoim Dusterze posiada Oryginalne radio i chciałby je wymienić nie na MNE tylko na inny radioodtwarzacz 2 Dinowy. Żeby to zrobić pewnie będzie musiał zakupić adapter z RENAULT ( Dacia) na ISO i tule.


szukalem adapterow tylko nie znalazlem pasujacych do tych wystajacych na zdjeciu wtykow


Przecież to na Twoim foto wtyczki z przejściówki - głębiej masz podczepione właściwe wtyczki i do nich szukaj ewentualnych przejściówek


kable byly gleboko schowane i taki psikus :)

djiksik - 2019-05-27, 14:22

kolejne radio zamontowane
Phoenix - 2019-05-27, 17:17

Czy wraz z wymianą radia samemu może to mieć wpływ na gwarancję ?

Jak ten Android w tym radyjku się spisuje ?

djiksik - 2019-05-27, 17:26

Phoenix napisał/a:
Czy wraz z wymianą radia samemu może to mieć wpływ na gwarancję ?

Jak ten Android w tym radyjku się spisuje ?


nie wplywa na gwarancje nic sie nie przerabia tylko uzywa ich wtykow wiec nie ma ingerencji w elektryke. Bardzo fajne radio za dobra cene

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-logan-android-8-zpl-7522015230?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart

Phoenix - 2019-05-27, 18:43

A mógłbyś powiedzieć jak wyjąłeś fabryczne i czy dużo roboty ?
Czy przyciski z kierownicy działają ?
Czy tylna kamera fabryczna działa ?

Czy można podłączyć pada do gier ?

karmnik - 2019-05-28, 07:21

djiksik napisał/a:
Phoenix napisał/a:
Czy wraz z wymianą radia samemu może to mieć wpływ na gwarancję ?

Jak ten Android w tym radyjku się spisuje ?


nie wplywa na gwarancje nic sie nie przerabia tylko uzywa ich wtykow wiec nie ma ingerencji w elektryke. Bardzo fajne radio za dobra cene

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-logan-android-8-zpl-7522015230?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart


Z opisu - Modem (3G/LTE) musi posiadać system Linux by współpracował z urządzeniem. Poważnie? :)

djiksik - 2019-05-28, 09:32

Phoenix napisał/a:
A mógłbyś powiedzieć jak wyjąłeś fabryczne i czy dużo roboty ?
Czy przyciski z kierownicy działają ?
Czy tylna kamera fabryczna działa ?

Czy można podłączyć pada do gier ?


montaz kilka srubek robota na 15 minut chyba ze kamery podlaczenie to troche trwa aby kable puscic
Przyciski dzialaja dodaja do tego canbus
Kamra dziala
nie mam pojecia czy pad dziala

djiksik - 2019-05-28, 09:33

karmnik napisał/a:
djiksik napisał/a:
Phoenix napisał/a:
Czy wraz z wymianą radia samemu może to mieć wpływ na gwarancję ?

Jak ten Android w tym radyjku się spisuje ?


nie wplywa na gwarancje nic sie nie przerabia tylko uzywa ich wtykow wiec nie ma ingerencji w elektryke. Bardzo fajne radio za dobra cene

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-logan-android-8-zpl-7522015230?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart


Z opisu - Modem (3G/LTE) musi posiadać system Linux by współpracował z urządzeniem. Poważnie? :)


mam moodem wifi wpinany pod usb nie robi mi to problemu

Phoenix - 2019-05-28, 11:54

djiksik napisał/a:
karmnik napisał/a:
djiksik napisał/a:
Phoenix napisał/a:
Czy wraz z wymianą radia samemu może to mieć wpływ na gwarancję ?

Jak ten Android w tym radyjku się spisuje ?


nie wplywa na gwarancje nic sie nie przerabia tylko uzywa ich wtykow wiec nie ma ingerencji w elektryke. Bardzo fajne radio za dobra cene

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-logan-android-8-zpl-7522015230?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart


Z opisu - Modem (3G/LTE) musi posiadać system Linux by współpracował z urządzeniem. Poważnie? :)


mam moodem wifi wpinany pod usb nie robi mi to problemu



A czym sie kierowałeś wyborem ?
Bo ta firma ma jeszcze taki z większym wyswietlaczem ale za to bez przyciskow fizycznych.

Cytat:
https://www.olx.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-captur-logan-2012-android-8-4gb-montaz-pl-CID5-IDxn4Vx.html#177aea15b6


Z jednej strony lepszy wiekszy wyswietlacz 9 cali ale dotyk dziala chyba roznie w tych radiach ?

djiksik - 2019-05-28, 12:05

Phoenix napisał/a:
djiksik napisał/a:
karmnik napisał/a:
djiksik napisał/a:
Phoenix napisał/a:
Czy wraz z wymianą radia samemu może to mieć wpływ na gwarancję ?

Jak ten Android w tym radyjku się spisuje ?


nie wplywa na gwarancje nic sie nie przerabia tylko uzywa ich wtykow wiec nie ma ingerencji w elektryke. Bardzo fajne radio za dobra cene

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-logan-android-8-zpl-7522015230?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart


Z opisu - Modem (3G/LTE) musi posiadać system Linux by współpracował z urządzeniem. Poważnie? :)


mam moodem wifi wpinany pod usb nie robi mi to problemu



A czym sie kierowałeś wyborem ?
Bo ta firma ma jeszcze taki z większym wyswietlaczem ale za to bez przyciskow fizycznych.

Cytat:
https://www.olx.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-captur-logan-2012-android-8-4gb-montaz-pl-CID5-IDxn4Vx.html#177aea15b6


Z jednej strony lepszy wiekszy wyswietlacz 9 cali ale dotyk dziala chyba roznie w tych radiach ?


w tym poscie jest zdjecie wczesniejszego radia bez przyciskow i decyzja po testach obu wyszedl na plus z przyciskami. W trakcie jazdy latwiejsza obsluga przy dotykowym szukanie aplikacji tu sa skroty. Ten ma szybsze dzialanie nie zamula i wydaje sie ladniejsze w samochodzie

tomeveris - 2019-05-28, 16:47

djiksik napisał/a:
kolejne radio zamontowane



cześć
też się nad takim zastanawiam, czy faktycznie nic nie trzeba przerabiać? podpinamy kostki i już?

sterowanie z pod kierownicy i fabryczna kamerka cofania działają normalnie?

kamerke też normalnie podpinamy czy trzeba kombinować?

a jakiś kabelek USB też masz?

Phoenix - 2019-05-30, 08:07

djiksik napisał/a:


w tym poscie jest zdjecie wczesniejszego radia bez przyciskow i decyzja po testach obu wyszedl na plus z przyciskami. W trakcie jazdy latwiejsza obsluga przy dotykowym szukanie aplikacji tu sa skroty. Ten ma szybsze dzialanie nie zamula i wydaje sie ladniejsze w samochodzie


A to bez przycisków nie zostało CI luzem ? To bym może odkupił od Ciebie :)

tomeveris napisał/a:


cześć
też się nad takim zastanawiam, czy faktycznie nic nie trzeba przerabiać? podpinamy kostki i już?

sterowanie z pod kierownicy i fabryczna kamerka cofania działają normalnie?

kamerke też normalnie podpinamy czy trzeba kombinować?

a jakiś kabelek USB też masz?


Z tego co wiem od Chinczyka nie trzeba nic przerabiać, zdejmujesz obudowę odkręcasz 4 srubki i wpinasz kostki. Kierownica i kamera tylnia działa.



Panowie a widział któs może takie rozwiązanie z Androidem:


Tutaj tylko wersja pod Android Auto i do tego słaba rozdzielczość ale możliwy ruch pionowy za to cena z kosmosu:

https://www.youtube.com/watch?v=voYL4wXe3r8
https://www.alpine.de/p/P...eView/iLX-F903D

tomeveris - 2019-05-30, 08:28

dzięki za info :)

Cytat:
Tutaj tylko wersja pod Android Auto i do tego słaba rozdzielczość ale możliwy ruch pionowy za to cena z kosmosu:


jeśli chodzi o alpine to też do tego doszedłem i się zastanawiałem ale... fakt bardzo drogie urządzenie i z tego co widziałem na jakimś filmiku to po podłączeniu nie działało sterowanie spod kierownicy :-D wiec możliwe że do tego musiałby być jeszcze dodatkowy moduł do sterowania radiem z kierownicy, tak mi się wydaje, heh i nie wiadomo jeszcze co np z kamerką fabryczną :roll:

Black Dusty - 2019-05-30, 09:35

Widziałem pare tego typu modeli na Alledrogo.
jas_pik - 2019-05-30, 22:48

Poszukajcie danych technicznych i porównajcie jakość dźwięku .
Ja już jestem odrobinę przygłuchy ( wiek i nagłaśnianie setek koncertów zrobiły swoje) ale jak słyszę jak grają te chińczyki nawet przy małej mocy to zniekształcenia dźwięku zbytnio mnie denerwują.

tomeveris - 2019-05-31, 06:58

tak to zawsze jest niestety coś za coś... dlatego po bardzo długich rozmyślaniach na ten temat i nieudanym zamówieniu nowego MNE3, umówiłem się na przyszły tydzień na montaż tego cuda :mrgreen:
http://www.kenwood-electr...dia/DMX7018BTS/
mam nadzieję że nie będę żałował... :-/

Phoenix - 2019-05-31, 07:14

tomeveris napisał/a:
tak to zawsze jest niestety coś za coś... dlatego po bardzo długich rozmyślaniach na ten temat i nieudanym zamówieniu nowego MNE3, umówiłem się na przyszły tydzień na montaż tego cuda :mrgreen:
http://www.kenwood-electr...dia/DMX7018BTS/
mam nadzieję że nie będę żałował... :-/


Ale tutaj nie masz androida wiec szkoda tego brać i do tego ekran 800x480. Jakie masz oryginalne ?

tomeveris - 2019-05-31, 07:24

Phoenix napisał/a:
Ale tutaj nie masz androida wiec szkoda tego brać i do tego ekran 800x480. Jakie masz oryginalne ?


no systemu android nie ma, ale jest Android Auto co w zupełności mi wystarczy i czego mi brakuje w MNE2, poza tym w oryginalnym MNE to jaka jest rozdzielczość?

kiniu_tar - 2019-05-31, 19:43

Ja się chyba zdecyduję na tego chińczyka z przyciskami z tego wątku.
Gorąca prośba do @djiksik o nagranie krótkiego filmiku jak to urządzenie działa (szybkość przechodzenia pomiędzy ustawieniami w menu oraz jak szybka odpalają się mapy i np. janosik) Myślę że taki filmik zainteresowałby większe grono kolegów.
Oczywiście z góry wielkie dzięki.

Jeszcze pytanie czy ten egzemplarz ma na froncie port USB lub slot na kartę SD. Bo ze zdjęć nie bardzo widzę.

djiksik - 2019-06-03, 11:10

kiniu_tar napisał/a:
Ja się chyba zdecyduję na tego chińczyka z przyciskami z tego wątku.
Gorąca prośba do @djiksik o nagranie krótkiego filmiku jak to urządzenie działa (szybkość przechodzenia pomiędzy ustawieniami w menu oraz jak szybka odpalają się mapy i np. janosik) Myślę że taki filmik zainteresowałby większe grono kolegów.
Oczywiście z góry wielkie dzięki.

Jeszcze pytanie czy ten egzemplarz ma na froncie port USB lub slot na kartę SD. Bo ze zdjęć nie bardzo widzę.


jak bede pamiatal to zrobie. Mapy odpalaja sie zalezne od neta bo z takich korzystam a menu itp szybko i plynnie . Nie ma na froncie usb tylko wychodza na kablach ktore sa podpiete z tylu radia. Ogolnie jestem zadowolony z niego

kiniu_tar - 2019-06-03, 20:05

A czy mialeś fabryczne czujniki cofania ? Jeżeli tak to jak one są podpinane i czy w ogóle sprzęt z je widzi ?
BTW Czy jak jak pisałeś wcześniej, lepsze jest radio z klawiszami po bokach. Czy to dalej podtrzymujesz.
Neta w nawi masz po modemi na usb czy udostępniasz wifi z phona ?

Phoenix - 2019-06-06, 06:21

kiniu_tar napisał/a:
A czy mialeś fabryczne czujniki cofania ? Jeżeli tak to jak one są podpinane i czy w ogóle sprzęt z je widzi ?


Ale czujniki nie mają chyba nic wspólnego Ekranem

kiniu_tar napisał/a:
BTW Czy jak jak pisałeś wcześniej, lepsze jest radio z klawiszami po bokach. Czy to dalej podtrzymujesz.


To zależy czy chcesz mieć większy ekran o jeden cal i bezdotykowy czy łatwiejszy i szybki dostęp do aplikacji przez wciskanie przycisków podczas jazdy ale za to mniejszy ekran

kiniu_tar napisał/a:
Neta w nawi masz po modemi na usb czy udostępniasz wifi z phona ?


Albo udostępniasz neta w telefonie po wifi albo podpinasz modem usb z karta sim

djiksik - 2019-06-12, 13:17

kiniu_tar napisał/a:
A czy mialeś fabryczne czujniki cofania ? Jeżeli tak to jak one są podpinane i czy w ogóle sprzęt z je widzi ?
BTW Czy jak jak pisałeś wcześniej, lepsze jest radio z klawiszami po bokach. Czy to dalej podtrzymujesz.
Neta w nawi masz po modemi na usb czy udostępniasz wifi z phona ?


nie mam czujnikow. dalej podtrzymuje ze wole ten . Neta mam w wifi w modemie play z phona tez mozna ale nie uzywam

tomeveris - 2019-07-07, 14:32

hello

tu http://www.daciaklub.pl/f...1790720#1790720 napisałem trochę na temat wymienionego radyjka, jak kogoś to interesuje, dlatego w tamtym poście bo takie radyjko kupiłem :lol:

Rxc - 2019-07-28, 14:48

Kolega djiksik troche na wyrost stwierdził że radio https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-dacia-duster-logan-android-8-zpl-7522015230 działa na zasadzie podłącz kabelki z zestawu i wszystko działa . Dziala gps wif pilot pod kierownicą zestaw głośnomówiący lecz fabrycznie montowana kamera cofania nie działa . I teraz pytanie jak podłączyć kamerę do radia , z fabrycznej kostki pin 10 i 22 robię cincha ale gdzie podłączyć przewody z pin 3,9,21 . W wiązce przewodów które są z radiem zostały wolne przewody reverse-in i brake-in .
tomeveris - 2019-07-28, 18:54

to najprawdopodobniej musi być ten moduł
https://car-tronic.pl/adapter-do-podlaczenia-kamery-cofania-daciarenaultopel-media-nav-p9224

jodlasty - 2019-07-30, 08:22

W aukcji nie ma wymienionego Sandero, ale czy to nie te same radia? Powinno to pasować?
toka93 - 2019-07-30, 08:58

Każda Dacia po 2013 ma te same radio - z drobnymi różnicami w sofcie oczywiście.
Michał Ha - 2019-10-08, 00:50

Czołem, w pierwszej kolejności witam wszystkich ponieważ jestem tu świeży,
w drugiej zaś chciałbym przy Waszej pomocy rozwiać swoje wątpliwości lub
po prostu dowiedzieć się więcej w sprawie wymiany radia fabrycznego, montowanego
w Dusterach z rocznika 2019.
Głównym powodem, dla którego chcę zmienić radio fabryczne jest brak odtwarzacza CD.
W innych wątkach ten temat był poruszany. Poszperałem po internetach i przy tym
grzebaniu, gdzieś trafiłem na film, w którym recenzowany był nowy Duster z zamontowanym
radiem z Sanderki (posiada ono odtwarzacz kompaktów). Poszedłem w tym kierunku.
Zakupiłem radio z Sandero. Przegadałem trochę sprawę z ASO. Kręcili nosem, że radio
nie kompatybilne, że na liście nie figuruje i takie tam. Ostatecznie dogadane zostało, że
podejmą próbę montażu ale bez udzielenia gwarancji, na co się zgodziłem.
Samochód poszedł na warsztat i wysłany mi został filmik, na którym Pan z serwisu wyjaśnia,
że radio z Sandero posiada inne końcówki (fot.1) niż radio fabryczne (fot.2). Mogą te końcówki
dosztukować ale koszt jest wysoki, wchodzi w grę skombinowanie przejściówki/adaptera na
własną rękę.
Tu mam pytanie. W innym temacie, gdzie poruszany był problem podłączania medianav w nowym Dusterze
(http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=16077), który posiada zdaje się identyczne gniazda jak
radio z Sanderki przeczytałem, że kable z wtyczkami znaleziono w głębi otworu montażowego. Radio fabryczne
siedziało na przejściówce. Czy ktoś się orientuje, czy to standardowa sytuacja z tymi kablami? Czy ASO
nie wali mnie w bambuko? Ewentualnie czy mogę liczyć na wskazanie konkretnie jakiej przejściówki mam
szukać?

W ogóle, zbyt późno się zorientowałem, że lepiej było załatwić sprawę z radiem poza ASO.


1. Radio z Sandero.


2. Radio fabryczne Duster 2019

tAboon - 2019-10-08, 06:27

A czy analizowałeś może opcję zmieniarki CD zamiast wymiany radia?
Dymek - 2019-10-08, 07:43

Michał Ha napisał/a:
Samochód poszedł na warsztat i wysłany mi został filmik, na którym Pan z serwisu wyjaśnia, że radio z Sandero posiada inne końcówki (fot.1) niż radio fabryczne (fot.2).

A mógłbyś podać konkretnie- jakie to modele (typ radia z naklejki)? Bo nie mamy pewności co miałeś a co kupiłeś...
Bo nie ma czegoś takiego jak "radio z Sandero". Gdy były modele z napędem CD (do 2018r), to występowały w każdym modelu Dacii. Obecnie żadne radio w żadnej Dacii nie ma napędu CD, w Sandero też nie. Ewentualne różnice w okablowaniu zależą od rocznika a nie od modelu a z przytoczonego wątku wynika, że powinna tam faktycznie być przejściówka, którą trzeba tylko usunąć i wpiąć się do radia bez niej.
Serwis się poddał? Samochód jest w ASO? Może "zasugeruj" im istnienie w samochodzie tego elementu ze zdjęcia? Serwis też nie wie wszystkiego, zwłaszcza jeśli nie robił jeszcze takiej wymiany.


Oczywiście jest też taka możliwość, że jakiś czas po wyczerpaniu zapasu starych radioodbiorników robią już w samochodach złącza tylko "po nowemu" i takiej przejściówki tam już nie ma. Wtedy trzeba będzie porzeźbić we własnym zakresie, bo przejściówki "odwrotne" chyba się jeszcze w handlu nie pojawiły, ale da się.
I jeszcze jedna sprawa- jeżeli masz Dustera2, to konieczne będzie włączenie w menu radia, zasilania anteny radiowej, bo na pewno to stare radio ma to wyłączone. Nowe Dustery mają antenę z tyłu dachu i jest ona wyposażona we wbudowany wzmacniacz antenowy, który wymaga zasilania. Bez zasilania odbiór stacji radiowych będzie słaby. A nie wiem czy w tych starych radiach z CD jest w ogóle taka opcja w menu serwisowym.

jas_pik - 2019-10-08, 08:24

Michał Ha napisał/a:
Czy ASO nie wali mnie w bambuko?

tak


Michał Ha napisał/a:
Ewentualnie czy mogę liczyć na wskazanie konkretnie jakiej przejściówki mam szukać?

Jeszcze ich nie ma na rynku , bo jeszcze nie sa potrzebne

Michał Ha napisał/a:
W ogóle, zbyt późno się zorientowałem, że lepiej było załatwić sprawę z radiem poza ASO.

Przecież nikt Cie do ASO nie przywiązał . Nie musisz z ich usług korzystać . Sięgnij głębiej i wyciągnij ta przejściówkę . Raczej na pewno jest . Kilka dni temu w świeżo odebranym DD2 też była przejściówka . Ale tak przywiązana że trudno ją było znaleźć

Michał Ha - 2019-10-08, 13:56

Cytat:
A mógłbyś podać konkretnie- jakie to modele (typ radia z naklejki)? Bo nie mamy pewności co miałeś,
a co kupiłeś...


Fabryczne radio:



Radio z Sanderki, najprawdopodobniej to, o którym pisze Dymek, a które chciałbym założyć:



Cytat:
Serwis się poddał? Samochód jest w ASO?

Samochód jest w ASO, powiadomili, że są różne gniazda i potrzebna jest przejściówka, którą
musiałbym załatwić sam lub ASO może dosztukować kostkę za opłatą 120 PLN, ( ;) c'nie?).
Zasugerowałem o możliwości wystąpienia przejściówki na kablach instalacji w aucie,
niestety musiałem to zrobić mailowo bo telefonu nie odbierają, czekam na rezultat.
Wspomnę również o zasilaniu wzmacniacza antenowego jeśli tylko dostanę info co z kablami.

jas_pik
Cytat:
Przecież nikt Cie do ASO nie przywiązał

Nie chodzi mi tu o jakieś moje niezadowolenie czy coś podobnego. Auto jest na gwarancji i wyszedłem
z założenia, że postaram się wykonać co się da, że tak powiem "na licencji". Powoli przekonuję się, że
nie zawsze jest to najlepszy pomysł...

Tak czy srak po Waszych informacjach jest szansa, że te kostki faktycznie siedzą w "brzuchu".
Czekam na zwrotkę z ASO. Dzięki za odzew.

jas_pik - 2019-10-08, 14:28

Trochę mnie dziwi Twój wybór , rozumiem gdybyś zamieniał na MN1/2/3 ale Twój wybór Twoje pieniądze :)
Michał Ha - 2019-10-08, 19:12

Mam sprawdzoną i, jak do tej pory niezawodną GPSę od Garmina jako urządzenie zewnętrzne.
Ponieważ jestem zbieraczem kompaktów, odtwarzacz w aucie to dla mnie muss. To radio
z poprzedniej generacji ma wszystko, na czym mi zależy i przy tym posiada identyczny obrys jak
to aktualnie montowane więc założyłem, że będzie to rozsądny wybór. Niestety jako motoryzacyjny
laik nie przewidziałem napotkanych niespodzianek z montażem.
ASO nie odpowiedziało do tej pory. Jutro będę się dobijał z rana.

jas_pik - 2019-10-08, 19:58

MN za to może odtwarzać takzę pliki FLAC czego raczej to zwykłe radyjko nie odtworzy.
A może Cię zaciekawi także to że THD dla części audio MN1/2/3 to mniej niż 0,01% przy mocy nominalne :)
O szczegółach że bez problemu odtworzy pliki z przenośnych dysków/USB pod warunkiem że są podzielone na woluminy logiczne po 32GB . Tak że całą swoja płytotekę możesz mieć w max możliwej jakości bez ryzyka że laser w czasie jazdy je podniszczy
A Twoja nawigacja ma TMC bo MN2i MN3 mają :)

shrek - 2019-10-10, 05:41

A z tą wtyczką to nie jest tak jak ze wtyczkami z meganki(o ile dobrze pamietam) jest identyczna na pierwszy rzut oka ale nie wchodz. Przeszkadza wypust na wtyczce( jest przesuniety pare milimetrow lub są dwa) należy go obciąć i po kłopocie. Mialem tak jak montowałem MN u Fiony w kFiacie. Wtyczki kupowałem na zlomie.
duch - 2019-10-10, 07:37

Do 2019 były trzy wtyczki, teraz od pilota zrobili w tej chudej i są dwie (ta niższa jest szersza), zakładałem te radio do DD2 i było z przejściówką a oryginalne wtyczki w wiązce były te stare, ale nie wiadomo czy nie zaczęli już produkować wiązek z nowymi wtyczkami.

Pozdrawiam.

Dymek - 2019-10-10, 08:32

Michał Ha napisał/a:
Fabryczne radio...

Jeszcze jedno- widzę, że oryginalne, wymontowane radio umożliwiało odbiór DAB+ (o ile Twój Duster miał instalację do DAB). W tym radiu z wbudowanym CD odbioru DAB nie będzie...

DrOzda - 2019-10-10, 09:06

Dodatkowo te radia z CD mają strasznie marnej jakości napędy , w moim na przykład rozciągnął się pasek klinowy łączący silnik z transportem.
Ja bym kupił kilka porządnych pendrive , skopiował do bezstratnego formatu muzykę i miał święty spokój na lata.

askr_poz - 2019-10-10, 11:21

jas_pik napisał/a:
MN za to może odtwarzać takzę pliki FLAC czego raczej to zwykłe radyjko nie odtworzy.
A może Cię zaciekawi także to że THD dla części audio MN1/2/3 to mniej niż 0,01% przy mocy nominalne :)
O szczegółach że bez problemu odtworzy pliki z przenośnych dysków/USB pod warunkiem że są podzielone na woluminy logiczne po 32GB . Tak że całą swoja płytotekę możesz mieć w max możliwej jakości bez ryzyka że laser w czasie jazdy je podniszczy
A Twoja nawigacja ma TMC bo MN2i MN3 mają :)


Hej, jak uruchomiłeś odtwarzanie .flac-ów?

jas_pik - 2019-10-10, 14:03

CorePlayer odtwarza pliki FLAC
Michał Ha - 2019-10-10, 14:12

Odebrałem wczoraj auto z ASO. Pan pełniący funkcję "kontaktu z klientem" przeczytał mi najpierw protokół,
który stwierdzał, że dostarczony sprzęt ma inne końcówki wobec czego nie został zainstalowany. Zapytałem
człowieka czy dał znać technicznym o sytuacji z przedłużką. Pan westchnął, z jakiegoś powodu się chwilę wahał
i w końcu powiedział, że zrobi z siebie jeszcze raz głupka ale podejdzie do elektryka i zapyta o tą sprawę :).
Wrócił po chwili i zaczął mówić coś, że się nie da zamontować sprzętu dokładając co chwila jakieś dziwne informacje.
Spytałem więc czy pytał fachmana o przedłużkę. Oznajmił, że odbierzemy najpierw auto.
Po drodze wróciłem do pytania. Facio powiedział coś takiego, co zrozumiałem, jakby przedłużka tam była ale
gniazda, do których była połączona nie pasują do dostarczonego przeze mnie radia. Zapytałem więc jakie kostki
znajdują się na instalacji za przedłużką. Stwierdził, że ISO. Nie chciało mi się ciągnąć za język, gość gadał ze
mną jakby chciał jak najszybciej mnie zbyć. Dziwna to była rozmowa. Zapytałem jeszcze tylko czy w przypadku
załatwiania sprawy poza ASO nie muszę się obawiać o gwarancję na auto, powiedział, że jedynie stracę gwarancję
na radio więc mogę podjąć ten temat na własną rękę. I tak zrobię.

Dymek - 2019-10-10, 14:37

Michał Ha napisał/a:
Odebrałem wczoraj auto z ASO. ... Dziwna to była rozmowa. Zapytałem jeszcze tylko czy w przypadku załatwiania sprawy poza ASO nie muszę się obawiać o gwarancję na auto, powiedział, że jedynie stracę gwarancję na radio więc mogę podjąć ten temat na własną rękę. I tak zrobię.

Nie stracisz gwarancji na radio, tym bardziej, że radia fabrycznego się pozbędziesz. Ewentualnie stracisz gwarancję na fabryczną instalację do podłączenia radia i to tylko wtedy, gdy coś tam schrzanisz i wrócisz do nich z jakimś wynikającym z tego problemem. A poza tym- tak się właśnie załatwia sprawy w ASO, gdy nie możesz sam pogadać z człowiekiem, który to robi, przed, w trakcie i po usłudze. Głuchy telefon.
Te złącza są łatwe do zweryfikowania- sam tam możesz zajrzeć, popatrz sobie na filmiki instruktażowe na YouTube. Potrzebujesz zdjąć plastikową ramkę wokół radia (zatrzaski) i wykręcić 4 wkręty Torx mocujące radio. Śrubokręt, latarka, kilka minut roboty i już wszystko wiesz. Na 100% plotą bzdury z tymi wtyczkami ISO- ciekawe skąd by na ISO wzięli sygnały pilota pod kierownicą, czy multimedia CAN...

jas_pik - 2019-10-10, 16:25

Michał Ha napisał/a:
więc mogę podjąć ten temat na własną rękę. I tak zrobię.

Podjedz do mnie to załatwimy sprawę szybko i bezproblemowo

Michał Ha - 2019-10-10, 19:59

Dzięki chłopy za asystę. Gdybym pomyślał żeby wcześniej zapytać o te sprawy
gwarancyjne, to pewnie bym zaoszczędził tych głuchych telefonów, jak trafnie
określił to Dymek.

Cytat:
Podjedz do mnie to załatwimy sprawę szybko i bezproblemowo

jas_pik, gdzie mogę Cię znaleźć?

jas_pik - 2019-10-10, 20:36

Warszawa Wawer dokłądny adres na PM :)
Michał Ha - 2019-10-19, 17:34

Czołem, już zacząłem się umawiać na wizytę u jas_pika na montaż radia, ale jeszcze przed tym
nie wytrzymałem i za sugestią Dymka rozebrałem sam ten sprzęt żeby zajrzeć na własne oczy
co się kryje w instalacji. W tej chwili mogę z własnego doświadczenia potwierdzić właściwie
wszystkie wcześniejsze informacje i sugestie jakie od was otrzymałem Chłopy. Radio fabryczne
jest zamontowane na kablu przejściówce, który od strony instalacji zakończony jest gniazdami
dokładnie takimi, jakie istnieją w radiu jakie chciałem wstawić. Więc je wstawiłem. Działa.

ASO pomimo, iż podsuwałem wasze sugestie albo je zupełnie olało, albo (co, jak dla mnie bardziej
prawdopodobne) zupełnie ignorowało, dokładnie wiedząc jak jest. Tego nie da się nie zauważyć.

Dzięki jas_pik i Dymek za pomoc, wasza wiedza odnośnie montażu multimediów wciąż jest aktualna ;).

sabb - 2019-10-19, 22:13

Mam MNE 2 wersja 6.0.4.Jeżeli ktoś chciałby wymienić sobie radyjko to pisać na pw.
jas_pik - 2019-10-20, 21:43

Michał Ha napisał/a:
Radio fabryczne jest zamontowane na kablu przejściówce, który od strony instalacji zakończony jest gniazdami dokładnie takimi, jakie istnieją w radiu jakie chciałem wstawić. Więc je wstawiłem. Działa.
.

Przecież pisaliśmy Ci o tym od samego początku że tak jest.
A ASO to ASO .

Dymek - 2019-10-20, 22:17

W tej sytuacji wypadałoby otwartym tekstem podać adres tego ASO. Przyda się wszystkim przyszłym amatorom takich przeróbek...
Michał Ha - 2019-10-23, 23:19

Sugestii odnośnie instalacji radia nie chcieli słuchać w ASO na Morach w Warszawie.
Próbowałem to sobie wytłumaczyć tym, że może nie chciało im się w to bawić, choć
tak de facto nie było za bardzo się czym bawić. Fakt jest taki, że opisałem gostkowi
za biurkiem w jaki sposób może być zamontowane radio fabryczne (zgodnie z Waszymi
informacjami, które w moim przypadku były w punkt), i poprosiłem o zweryfikowanie
tych informacji. Co się działo można przeczytać powyżej w dyskusji.

rysiek223 - 2019-10-26, 19:04

ASO tak ma, dla nich najprostsze rzeczy urastają do problemów.
pawelg12 - 2024-01-10, 13:22

Wracając do tematu czy takie radio można podpiąć
https://allegro.pl/oferta/nawigacja-android-auto-dacia-sandero-iii-logan-iii-12987210119?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gad_source=4&gclid=Cj0KCQiAnfmsBhDfARIsAM7MKi3whl7C8cU6m5G0GL51zaaWETc1s6d4XPxhIriIYFesrCgK_3n0DYQaAh9oEALw_wcB


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group