DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Dacia Duster II 1.3 TCe 150 Prestige

ChrystianCh - 2019-05-16, 16:07
Temat postu: Dacia Duster II 1.3 TCe 150 Prestige
Witam!

Po wielu perypetiach i prawie roku walki z Renault Polska i RRG Warszawa w końcu odebrałem wymienionego na nowy model Dustera, tym razem zdecydowałem się na 1.3 TCe 150 w wersji Prestige.

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16044

Oby ten okazał się szczęśliwy ;-)

Dodatkowe wyposażenie:

- klimatyzacja automatyczna
- koło zapasowe
- fotele przednie podgrzewane
- bez kluczykowy dostęp

Dodatkowe akcesoria:

- podświetlane nakładki progowe
- listwa na próg bagażnika
- chromowana osłona rurowa przód
- stopnie boczne
- spoiler dachowy
- boczne listwy ochronne drzwi
- osłony nadkoli
- dywaniki gumowe
- gumowy wkład do bagażnika
- siatka do bagażnika pionowa
- chlapacze przód i tył
- głośniki Focal Music Premium
- alarm
- zintegrowany rejestrator video

Miało być też radio Kenwood 7 cali ale okazało się niekompatybilne z Dusterem, nie da się podłączyć przekładni pod kierownicą więc finalnie został MN3.

artu - 2019-05-16, 16:21

Poznaje budynek w tle :-D pozdrawiam!
marko - 2019-05-16, 16:34

Jakoś ten Duster w tej wersji wygląda jak nie Dacia tzn jest piękna jak na tzw budżetowe auto, słowo "Prestige" ma jednak znaczenie.
Życzę bezawaryjności i zadowolenia.
Pozdrawiam.

Pedros - 2019-05-16, 17:06

Cytat:
Jakoś ten Duster w tej wersji wygląda jak nie Dacia tzn jest piękna jak na tzw budżetowe auto, słowo "Prestige" ma jednak znaczenie.

:roll: nie bardzo rozumiem o co chodzi...

ChrystianCh napisał/a:
tym razem zdecydowałem się na 1.3 TCe 150
Gratulacje!
i fotki komory silnikowej poproszę ;-)

ChrystianCh - 2019-05-16, 17:28

Serdecznie Wam dziękuję!

Komora silnika wygląda tak:

Black Dusty - 2019-05-16, 17:34

Poproszę o odczucia dotyczące tego silnika i ewentualnie porównaj do innych samochodów jakimi jeździłeś.
Marek1603 - 2019-05-16, 17:59

Gratulacje i zadowolenia.
toka93 - 2019-05-16, 18:43

Na górę silnika nie ma żadnego dekla, czy zdjąłeś dla zdjęcia? Bo okropnie wygląda ta plątanina i przydałaby się tam osłona.
ChrystianCh - 2019-05-16, 19:01

toka93 napisał/a:
Na górę silnika nie ma żadnego dekla, czy zdjąłeś dla zdjęcia? Bo okropnie wygląda ta plątanina i przydałaby się tam osłona.


Nie, żadnej osłony tam nie było :-?

toka93 - 2019-05-16, 19:02

Chyba można to skwitować tylko jednym: "Dacia" :)
Belphegor - 2019-05-16, 19:14

toka93 napisał/a:
Chyba można to skwitować tylko jednym: "Dacia" :)


Niekoniecznie. Renault też nie ma osłony na ten silnik. Ogólnie Renault odchodzi od osłon i mało, który silnik ją ma.
A czy okropnie... często się zagląda pod maskę?

Budynek w tle też poznaję. ;-) Blisko mojej lokalizacji.


Auto super, silnik fajnie się zbiera i mam nadzieję, że to koniec przygód z Dusterem w Twoim przypadku.

marko - 2019-05-16, 19:28

[quote="Pedros"]
Cytat:
Jakoś ten Duster w tej wersji wygląda jak nie Dacia tzn jest piękna jak na tzw budżetowe auto, słowo "Prestige" ma jednak znaczenie.

:roll: nie bardzo rozumiem o co chodzi...
Zwyczajnie miłośnicy marek z zachodniej granicy są przekonani że Dacia to coś samochodo podobne wozidełko a w wersji Prestige Duster prezentuje się bardzo ładnie.

ChrystianCh - 2019-05-16, 19:45

Belphegor napisał/a:
Auto super, silnik fajnie się zbiera i mam nadzieję, że to koniec przygód z Dusterem w Twoim przypadku.


Dzięki, ja też mam nadzieję że to już koniec przygód serwisowych.

Nie wiedziałem że moja Uczelnia jest taka popularna :mrgreen:

alhaz - 2019-05-16, 19:54

Super auto, no i ten silnik! Zadowolenia zycze!

PS. zazdroszcze focal music premium, u mnie tylko comfort :P

Pedros - 2019-05-16, 20:19

toka93 napisał/a:
Na górę silnika nie ma żadnego dekla, czy zdjąłeś dla zdjęcia? Bo okropnie wygląda ta plątanina i przydałaby się tam osłona.

Bo ja wiem... Osoba która ma trochę pojęcia o mechanice zaglądając pod maskę dużo się dowie, a ktoś kogo temat nie interesuje lepiej niech nie zagląda - niezależnie czy osłona jest czy nie.
Inaczej mówiąc: zawsze uważałem że plastikowe osłony silnika to rzecz zupełnie zbędna.

toka93 - 2019-05-16, 20:28

Wyjątkowo poprawiają estetykę pod maską. Dla osoby dłubiącej zdjęcie osłony to nie problem :)

Nie uważam, że to rzecz niezbędna jednak łatwiej utrzymać czystość wycierając plastik o powierzchni 1m² niż wycierać zakamarki pomiędzy rurami.

Pedros - 2019-05-16, 20:48

toka93 napisał/a:
łatwiej utrzymać czystość wycierając plastik o powierzchni 1m² niż wycierać zakamarki pomiędzy rurami.

Z pozoru tak ale w końcu kiedyś zdejmiesz osłonę i wtedy dopoero będzie co sprzątać :mrgreen:
a tak naprawdę to chyba bez znaczenia czy osłona jest czy nie - lub jak kto woli- kwestia gustu ;-)

BogdanK - 2019-05-16, 22:55

Gratulacje, Duster fajnie się prezentuje (ile Ci pali w mieście?).
miela - 2019-05-17, 08:12

Spoko auto. Gratuluję wygranej w sporze, oby dobrze służył :)

Ja bym zdjął te rury, stopnie i wymienił felgi na czarne - byłoby jeszcze lepiej.

A te stopnie są stopniami, w sensie można na nich stawać czy to tylko ozdoba?

Black Dusty - 2019-05-17, 09:13

miela napisał/a:
A te stopnie są stopniami, w sensie można na nich stawać czy to tylko ozdoba?

Można spokojnie stawać, ułatwiają wchodzenie dzieciom choć niektórym przeszkadzają bo trochę jednak odstają w bok. no i najlepiej wyglądają z czarnym lub niebieskim (ale o gustach nie dyskutujemy).

Obywatel MK - 2019-05-17, 10:23

Ładny Dusterek jednak na orurowanie z przodu bym się nie zdecydował że względu na możliwość odniesienia większych obrażeń pieszego szczególnie dziecka które ma głowę na wysokości rury no i tworzy konflikt z multiview którego jak widzę nie masz. Jak dla mnie duże wady tego rozwiązania, ale jako całość prezentuje się atrakcyjnie.
Belphegor - 2019-05-17, 10:46

Rura montowana jest na plastikowych śrubach i w razie kolizji/wypadku śruby się poddają i rura nie jest taką przeszkodą, na jaką wygląda. ;-)
defunk - 2019-05-17, 11:03

Belphegor napisał/a:
Rura montowana jest na plastikowych śrubach i w razie kolizji/wypadku śruby się poddają i rura nie jest taką przeszkodą, na jaką wygląda. ;-)


Rozumiem, że podjąłbyś się, na ochotnika, wystąpić w roli świnki morskiej? Przypominam, że testy przeprowadzamy wielokrotnie, przy prędkości 40 km/h, walimy w nogę i w głowę? ;-)

(IMHO te rurki wyglądają paskudnie w każdym aucie, z wyjątkiem samochodów, w których mają one rzeczywiście zastosowanie praktyczne. Ale wiadomo, że de gustibus, etc.).

Belphegor - 2019-05-17, 11:24

defunk napisał/a:
Rozumiem, że podjąłbyś się, na ochotnika, wystąpić w roli świnki morskiej?


Spoko. Byłem już niejednym zwierzakiem, mogę być i świnką morską. ;-)

ChrystianCh - 2019-05-17, 14:07

alhaz napisał/a:
Super auto, no i ten silnik! Zadowolenia zycze!

PS. zazdroszcze focal music premium, u mnie tylko comfort :P


Dzięki! Comfort też pięknie gra ;-)

BogdanK napisał/a:
Gratulacje, Duster fajnie się prezentuje (ile Ci pali w mieście?).


Przejechałem dopiero jakieś 80km po mieście więc jeszcze nie wiem, na razie komputer pokazuje 8,2.

Pierwsza ciekawostka to po wyjeździe z salonu zatankowałem na Orlenie i nie wiem jak to możliwe że wlałem 62l do zbiornika który ma 50l pojemności :shock:

Black Dusty napisał/a:
miela napisał/a:
A te stopnie są stopniami, w sensie można na nich stawać czy to tylko ozdoba?

Można spokojnie stawać, ułatwiają wchodzenie dzieciom choć niektórym przeszkadzają bo trochę jednak odstają w bok. no i najlepiej wyglądają z czarnym lub niebieskim (ale o gustach nie dyskutujemy).


A mi w serwisie powiedzieli że nie powinienem stawać na stopniach. Może dlatego że gruby jestem i jak na mnie spojrzeli to uznali że tak będzie bezpieczniej :mrgreen:

Black Dusty - 2019-05-17, 18:24

ChrystianCh napisał/a:
A mi w serwisie powiedzieli że nie powinienem stawać na stopniach. Może dlatego że gruby jestem i jak na mnie spojrzeli to uznali że tak będzie bezpieczniej

Ja lekki nie jestem i wytrzymują. Nie pamiętam teraz dokładnie ale gdzieś była podana ich nośność i było to dobrze ponad 100kg. A to cytat z strony dacii:

Dodatkowe stopnie boczne

Podkreśl solidny wygląd Nowej Dacii Duster i podaruj sobie prawdziwy komfort podczas wsiadania i wysiadania z samochodu lub przy umieszczaniu ładunku na bagażniku dachowym.

Belphegor - 2019-05-17, 19:16

ChrystianCh napisał/a:
A mi w serwisie powiedzieli że nie powinienem stawać na stopniach. Może dlatego że gruby jestem i jak na mnie spojrzeli to uznali że tak będzie bezpieczniej :mrgreen:


Gruby to pojęcie względne. ;-) Ale co najmniej 100 kg powinny wytrzymać. Z resztą przecież nie chodzi o to, żeby na nich ciągle stać, tylko np. podeprzeć się podczas odśnieżania, zakładania rowerów na dach, czy podczas wsiadania.

ChrystianCh - 2019-05-29, 20:43

Przejechane pierwsze 650km, wszystko po mieście, spalanie jak na razie 8,2 ale myślę że jest to znacznie do poprawy jak lepiej wyczuję samochód.

Jak na razie bajka, auto jest niezwykle dynamiczne, ma ogromną werwę i przyśpieszenie. Pewnie nieco wyolbrzymiam bo nigdy nie miałem przyjemności jeździć samochodem powyżej 120 koni. Poza tym jest cichutki i prowadzi się bardzo delikatnie. Oby tak dalej ;-)

ChrystianCh - 2019-06-07, 16:54

Właśnie wróciłem z małej wycieczki po Europie:

Warszawa-Bruksela
Bruksela-Karlove Vary
Karlove Vary-Warszawa

W zasadzie do niczego nie mogę się przyczepić, autem jedzie się bardzo wygodnie, jest niezwykle dynamiczne i po prostu daje radość z jazdy.

Przy większej prędkości pali już strasznie dużo, przy 140 między 7-8 litrów, poniżej tej prędkości schodzi do 6-7 ale już przy 150 wskakuje powyżej 10 litrów. Przy 180 pokazywał nawet 13 :mrgreen:

papse - 2019-06-09, 09:13

Czyli pali podobnie do mojego SCe, ale przyjemność z jazdy nieporównywalna :mrgreen:
Dalszego zadowolenia zjazdy życzę :-D

bussyboss - 2019-06-09, 15:24

Witam, czy tajemnicą jest koszt Twojego egzemplarza? jeżeli nie to z chęcią się dowiem bo wyposażenie jest kozackie, ja za swojego 1.6 w prestiżu dałem 60k z grzanymi dupkami I bezkluczykiem, żałuje że nie wpadłem nigdzie na te podświetlane progi bo baaaardzo mi się podobają!!

pozdrawiam,

Piitubski - 2019-06-09, 19:44

Pali bardzo niepodobnie do mojego sce. U mnie przy 150kmh mam spalanie 15 litrów.
Dymek - 2019-06-09, 19:45

Podświetlane listwy progowe są w katalogu akcesoriów- każdy może sobie nakleić nawet już po zakupie auta. Ale toto ponad 6 stówek kosztowało...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group