DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Powitania - Dzień dobry :)

jodlasty - 2019-05-17, 10:46
Temat postu: Dzień dobry :)
Dzień dobry wszystkim :)

Bardzo poważnie rozważam zakup Dacii Sandero Stepway, dlatego zarejestrowałem się na tym forum.

pikodat - 2019-05-17, 11:28

Powitać. Jaka wersję bierzesz pod uwagę?
Marek1603 - 2019-05-17, 12:57

Witam w klubie.


Przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum. ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556

Żywiec - 2019-05-17, 16:49

Cześć i czołem !!!
jodlasty - 2019-05-17, 21:08

pikodat napisał/a:
Powitać. Jaka wersję bierzesz pod uwagę?


Stepway z LPG
Ale jak poczytałem forum to teraz mam mętlik w głowie, bo podobno w tym roku ma się pokazać nowy model z silnikiem 1.0 100KM. Wiec chyba warto poczekać do końca roku i albo kupić nową wersję, albo sprawdzona obecną może w lepszej cenie. Sam nie wiem.

pikodat - 2019-05-17, 22:14

jodlasty napisał/a:
pikodat napisał/a:
Powitać. Jaka wersję bierzesz pod uwagę?


Stepway z LPG
Ale jak poczytałem forum to teraz mam mętlik w głowie, bo podobno w tym roku ma się pokazać nowy model z silnikiem 1.0 100KM. Wiec chyba warto poczekać do końca roku i albo kupić nową wersję, albo sprawdzona obecną może w lepszej cenie. Sam nie wiem.


Wysoce wątpliwe, by były dwa silniki z LPG równolegle. Nie po to dadzą 1.0 TCe by trzymac 0.9 TCe. Niby może i tak będzie ale wątpię.
A jeszcze bardziej wątpię, by końcówka 0.9 była taniej. Raczej 1.0 będzie drożej lub, w najlepszym wypadku, tyle samo.

Z moich lektur dotyczących modeli aut, silników etc. wyłania się dość logiczny obraz - większosć nowych rozwiazań ma choroby wieku dziecięcego na tyle duże, że możę to wkurzać.
0.9 LPG jest od lat. 1.0 TCe zdaje się jeszcze nie istnieje w sprzedaży.
Zatem
a) niekoniecznie od razu będzie z LPG
b)niekoniecznei będzie dobrze sprawdzone.

Dla mnie to ża duża kasa, by byc królikiem doświadczalnym by estować nową konstrukcję.
Ale popieram osoby, które kupują najnowsze.
Za 3-4 lata, jeśli rzeczywiście 1.0 będzie lepsze, to może zmienię 3-4 letniego 0.9 na 1.0 (już sprawdzonego, że lepsze). 3-4 lata to 40 % wartości auta. Może uzbieram. A jak nie uzbieram, to będę miał swoje 0.9.
A jak 1.0 nie będzie lepsze... to po co ludzie teraz na nie czekają? Na gorsze??? Ja napewno nie chcę być w takiej sytaucji
Ale wszyscy inni - niech czekają, kupują nowsze - byle dzielili się informacjami na forum:) I szczerze życzę, by było (auto) lepsze - będę miał wybór za 3 lata zostać przy 0.9 czy zmienić:)

iwona0605 - 2019-05-18, 19:33

Witam cieplutko :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group