DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Dodatki które warto zamówić??

Marek1982 - 2019-05-30, 18:39
Temat postu: Dodatki które warto zamówić??
Witam,

auto zamówione już jakiś czas temu.W międzyczasie zacząłem zastanawiać się jakie dodatki warto dokupić przy odbiorze auta?Stąd moje pytanie?Wiem, że są te świecące nakładki na progi czy fajnie to wygląda?Są jakieś dodatki które warto dokupić?
Czytałem też w dodatkach o tym systemie audio co występuje bodajże w 3 wersjach od 1200 zł do 3300 zł czy warto do domówić?

Black Dusty - 2019-05-30, 19:04

Co warto domówić? Po pierwsze to co Ci się podoba, po drugie to z czego będziesz miał pożytek /co będzie przydatne, po trzecie to na co Cię stać. Jesteś nowy więc poświęć trochę czasu , przejrzyj forum bo mnóstwo dodatków było na forum opisywane/oceniane.
Marek1982 - 2019-05-30, 19:39

Spokojnie luz.Bez takich ataków poproszę.Nie wiem może nie wyraziłem się jasno lub źle opisałem.Nie pytałem o to co ja chcę zakupić żeby mi ktoś doradził bo to byłoby głupie.Tak samo jak nie pytałem o to co mi się podoba bo nie wiem- bo to też byłoby głupie.
Chodziło mi o to co z dodatków jest z tak zwanego "MUST HAVE".Coś co warto dokupić.Człowiek może nawet nie pomyśleć że może mu się przydać a jest warte dokupienia lub też znacznie polepsza użytkowe właściwości auta.
I odwrotnie są może rzeczy których kategorycznie nie warto kupować bo jest nie warte żadnych pieniędzy.
Na forum zarejestrowałem się dzisiaj- można rzecz, że jestem ztem nowy, ale po forum "buszuje"już od kilku tygodni i szczerze nie znalazłem stricte w punkt celującego tematu na forum.Może mi umknęło jak coś to poproszę o link.

Tomp - 2019-05-30, 19:56

Ogólnie z moich przemyśleń po zakupie... Mata do bagażnika. To kupowałem do każdego auta. Szkoda uwalić bagażnik. Ten pakiet adbventure - listwy na drzwiach są za nisko moim zdaniem ale poszerzenia błotników mogą się przydać. Mniej będzie chlapać po bokach auta. I jest szansa że na parkingu pod sklepem ktoś wózkiem o plastik wyhaczy a nie o blachę. Chlapcze przednie - na pewno zmniejszą piaskowanie podwozia.

Te rzeczy kupiłem... i teraz najważniejsze, jak się nie boisz samodzielnego montażu to na allego wystawia się Renault Warszawa. Ja za nakładki na błotniki, nakładki na drzwi, matę bagażnika i chlapacze na przód i tył zapłaciłem mniej jak za pakiet adventure przy zakupie auta. Ale będę musiał sam założyć... jutro mają przyjść :)

Z innych rzeczy to zastanawiałem się nad nakładkami progów na tył. Dzieciaczki jak wchodzą to stawiają nogi na blache… I może jest to dobry pomysł, ale na razie nie kupiłem.

Pojawił się też szeroki podłokietnik ze schowkiem. Wygląda naprawdę fajnie. Tylko ponad 300 zł żeby zamienić ten co mam na inny... Trochę słabo to wycenili.

pikodat - 2019-05-30, 20:17

Marek1982 napisał/a:
Człowiek może nawet nie pomyśleć że może mu się przydać a jest warte dokupienia lub też znacznie polepsza użytkowe właściwości auta.

Co przwda nie mam jeszcze auta )czekam) ale rozmowy o akcesoriach odbyłem i w salonie i czytając forum pewne uwagi zauważyłem
a) chlapaki - w zimie oszczędzają podłogę jeśli jest błoto pośniegowe z kamykami np z piasku. I tu drobna uwaga - jakoś trzeba je przymocować. Zatem muszą być dokładnie dla danego rodzaju samochodu , żeby to, czym się przykręca pasowało do otworów technologicznych . Bo inaczej pa pa gwarancjo na blachy w okolicy wkręcania
b) podłokietnik - niekoniecznie ten z akcesoriów fabrycznych domyślny. Podobno są lepsze podłokietniki- właśnie jakiś ze schowkiem
c) jeśli lubimy mieć otwarte okno nawet podczas mżawki /deszczu - owiewki.
d) takie cuś do bagażnika na podłogę. Czy koniecznie fabryczne - nie wiem. Warto poprosić w salonie by pokazali. Nam pokazano w dusterze jak wygląda i analog do sandero zamówiliśmy
W skrócie - taka ni to guma ni to plastik - jełśi coś brufnego wieziemy to wyjmujemy, myjemy w domu i podłoga znowu idealnie czysta. Fabryczne oczywiście co do cm pasuje tam gdzie ma pasować. Ponadto ma taki jęzor, który przy wkładaniu czegoś większego ochrania próg bagażnika.
e) (ale to już droższa sprawa) - kamera cofania - z czujnikami cofania 1500 plus 950 medianav. Przy okazji masz android auto

Marek1982 - 2019-05-30, 20:53

Dzięki za sugestie.
W sumie nie napisałem co już zamówiłem. Zamówiłem podłokietnik bo ten co był wąski tylko dla kierowcy nie podobał mi się zupełnie.
Zamówiłem też listwy na drzwi bo zawsze jak ktoś mało ogarnięty na wąskim parkingu walnie mi w drzwi to lepiej jak uderzenie przyjmie listwa niż blacha.
Zamówiłem też orurowanie przednie bo dwukrotnie miałem w życiu takie sytuacje, że ktoś mi się wcofał w auto i miałem zderzak przedni popękany.Znaczy uściślając tak zupełnie to raz mi się facet wcofał jak jechał taką terenówką na parkingu i mi zderzał połamał a drugi raz wjechal mi inny facet w tył auta a ja w tył drugiego, a że tamten miał hak to mi poczyniło spore szkody.Zatem stwierdziłem, że takie orurowanie też powinno swoje zrobić.Oczywiście mowa tu o małych prędkościach, ale nawet takie potrafią swoje zrobić-zderzak, chłodnica itp.Może być, że mi się to ani razu nie przyda, ale stwierdziłem, że warto.
I to by było tyle.
Myślę nad dokupieniem gumowej maty do bagażnika, systemu audio tylko nie wiem czy warto i ewentualnie który z tych trzech w cenach od 1200-3300 zł oraz tych kolorowych napisach Duster na progach przednich bo ładnie to wygląda w "broszurze".Na żywo nie widziałem.
Zrezygnowałem całkowicie z pakietu eco skóry bo widziałem jak to wygląda po 2 latach także wolę już zwykły materiał.

Logier - 2019-05-30, 21:32

To i ja pozwolę sobie dorzucić swoje dwa grosze:

- pakiet "adventure" moim zdaniem najlepszy dodatek taki "must have" - montaż prosty można samemu.
- chlapacze (zwłaszcza przód) - "muste have" koniecznie, nie będziesz sobie brudził nogawek przy wysiadaniu :)
- jeśli nie zamówiłeś media nav ja ja (radia z dużym ekranem) to na rynku koszt wersji z radiem DAB ok 450 zł z sprawdzonego źródła (oczywiście odblokowane)
- czujniki parkowanie z tyłu, ok 400 zł montaż samemu (nic trudnego, w skali 1-5 - dał bym max 3= )
- kamera cofania, ok 450 zł (oryginał) montaż samemu ( w skali 1-5 - 3+, najwięcej pracy przy przyciąganiu przewodu prze tylną klapę)
- co do pakietów audio - w tej cenie na pewno da się lepiej niż focal :)
- podłokietnik akcesoryjny wypełnia cała przestrzeń po między fotelami


Jeśli czujesz się na siłach możesz sporo zaoszczędzić kosztem włożonej swojej pracy.
Serwis z W-wy też polecam - części mają w przystępnych cenach (warto napisać do nich poza allegro :)

Black Dusty - 2019-05-30, 22:35

Marek1982 napisał/a:
Spokojnie luz.Bez takich ataków poproszę

Jest spokój i luz. Nie był to atak w najmniejszym stopniu jeżeli tak to odebrałeś a tylko podpowiedź jak korzystać z forum. Zawsze mile widziane jest dojście do info z wkładem własnym a jak pytania to jakieś bardziej skonkretyzowane.

Marek1603 - 2019-05-31, 06:15

Słabo Panowie, słabo. ;-) :mrgreen:
A KUK to nikt nie poleca? To taka Klubowa Uszczelka Kultowa którą się montuje pod maską aby silnik sie nie brudził.

Jeżeli chodzi o matę do bagażnika to jak jest do DD2 w rezaw-plast to polecam. W taką "koniczynkę".

pikodat - 2019-05-31, 07:24

Marek1603 napisał/a:
Słabo Panowie, słabo. ;-) :mrgreen:
A KUK to nikt nie poleca? To taka Klubowa Uszczelka Kultowa którą się montuje pod maską aby silnik sie nie brudził.

Jeżeli chodzi o matę do bagażnika to jak jest do DD2 w rezaw-plast to polecam. W taką "koniczynkę".


Chodzi o uszczelkę od malucha?

Marek1603 - 2019-05-31, 12:29

Tak. Na przykład. Chociaż nie do wszystkich modeli pasuje jak Lodgy. Tam musi być klejona.
pikodat - 2019-05-31, 12:57

Marek1603 napisał/a:
Tak. Na przykład. Chociaż nie do wszystkich modeli pasuje jak Lodgy. Tam musi być klejona.


takie coś?
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-t-7-drzwi-maluch-polonez-fiat-126p-125p-7684581032?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZTVkZDE5NGYtN2E3ZC00MWEyLWJkNmItMmI4ZTMyNmYyZWRlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9aff6e6c-fa20-41b5-a7ea-b908267a65d5

przemoc84 - 2019-05-31, 13:04

a moja Sadra taką uszczelkę ma :)
telecaster1951 - 2019-05-31, 14:09

Mata bagażnika od Dacii to dno. Taki sam jak dywaniki. Poliuretan, który lubi pękać przy zginaniu, co się przy myciu zdążę często. Lepsza jest mata z Rezafplastu. Guma z kauczuku syntetycznego.
artu - 2019-05-31, 19:05

a jak z zapachem tych gum z rezaw plastu? nie śmierdzą? :roll:
ms-kola - 2019-06-01, 10:16

pikodat ja kupiłem taką https://allegro.pl/oferta/uszczelka-uniwersalna-krawedziowa-t70-7004971578
W jednym z wątków, któryś kolega o takiej wspominał. Kupiłem 3 metry w jednym kawałku. Po założeniu odciąłem ok. 40 - 50 cm. Jest od podszybia do podszybia. Ładnie się ułożyła, jest wysoka i klapa ją dobrze dociska.
Zakładałem od razu pod salonem. Jak będziesz zakładał, to prócz nożyka do cięcia gumy miej od razu pod ręką jakieś obcinaczki, bo wewnątrz niej leci stalowy drucik.

ms-kola - 2019-06-01, 10:23

A w temacie wątku dodatków (nie wiem jak w innych modelach ale w moim nie było nic z poniższego):

- kamizelka odblaskowa
- zestaw bezpieczników zapasowych
- zestaw zapasowych żarówek

Wiem, że to drobnostki, ale w przypadku braku są bardziej wqrzające niż maty, dywaniki itd. ;-)

telecaster1951 - 2019-06-02, 08:48

artu napisał/a:
a jak z zapachem tych gum z rezaw plastu? nie śmierdzą? :roll:
Nie. Żadnej siarki, żadnej wędzonki. Mata ma lekki zapach mydła. Maty są idealnie dopasowane do konkretnego modelu samochodu.
Tomp - 2019-06-02, 10:32

Do Dustera II warto tą uszczelkę pod maskę założyć? Jest może jakaś instrukcja filmik na YT co i jak?
EBmazur - 2019-06-02, 11:14

ms-kola napisał/a:
A w temacie wątku dodatków (nie wiem jak w innych modelach ale w moim nie było nic z poniższego):

- kamizelka odblaskowa

U mnie kamizelka była w "czerwonym worku " razem z gaśnicą i apteczką w bagażniku. Żarówki i bezpieczniki sam uzupełniam w miarę potrzeby

artu - 2019-06-02, 11:28

telecaster1951 napisał/a:
artu napisał/a:
a jak z zapachem tych gum z rezaw plastu? nie śmierdzą? :roll:
Nie. Żadnej siarki, żadnej wędzonki. Mata ma lekki zapach mydła. Maty są idealnie dopasowane do konkretnego modelu samochodu.


Dzięki za odpowiedź:)

Dar1962 - 2019-06-02, 17:07
Temat postu: Re: Dodatki które warto zamówić??
Marek1982 napisał/a:
Witam,
jakie dodatki warto dokupić przy odbiorze auta?Stąd moje pytanie?

nie podajesz nic na temat wersji wyposażeniowej, więc trudno mówić o dodatkach. Ale niezależnie od dodatkowych pieniędzy, jakie masz do wydania (wyrzucenia :-P ) daruj sobie świecące progi i podobne bzdety a wybierz, to co potrzebne i przydatne - np komplet off road (osłony progów, nadkoli, drzwi, komplet chlapaczy) które skutecznie zabezpieczą auto przez ocierkami parkingowymi, obiciem drzwiami itp a przy okazji optycznie poprawią jego wygląd

Marek1982 - 2019-06-02, 20:20

Cytat:
nie podajesz nic na temat wersji wyposażeniowej



Jest podana w opisie o mnie.Wersja Comfort.
Z dodatków jakie zamówiłem to zbierając do kupy:
-osłona drzwi
-orurowanie przednie
-podłokietnik
-nawigację automatyczną
-Pakiet multimedia z tym systemem nav.
i to by było na tyle chyba.

TechDeck - 2019-07-03, 14:27

Chciałbym jeszcze dopytać o doświadczenia z dodatkowym wyposażeniem.

Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, czy jest w tym zawarte domykanie szyb przy zamknięciu auta przy odejściu od niego i jak ma się to do bezpieczeństwa?
Czy polecacie wziąć alarm w nowym DD II ?
Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie? Chodzi bardziej o 360, bo w wersji prestige jak dobrze rozumiem tylna kamera jest w standardzie.

pikodat - 2019-07-03, 15:07

TechDeck napisał/a:

Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, i jak ma się to do bezpieczeństwa?

Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie?


Miałem okazję przejechac się renówką z tym ssystemem (w ramach 365 dni z renault, zrobione 200+ km).
Powiem o wrażeniach z renault (być może w dacii coś jest mniej)
Zalety - nie musisz nic myśleć przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu. Wyjątek - tankowanie benzyny. Nie możesz iść od przodu (zamyka drzwi a zatem i klapę wlewu paliwa ) gdy idziesz do przodu, musisz isc od bagażnika (ma to sensowne uzasadanienie, ale trzeba o tym wiedzieć).

Wady - zapewne przez pierwsze kilka (2? 3? ) lat bez wad, chyba , że akurat Twój samochód wytypuja do kradzieży.
Wada główna wyjdzie, gdy kiedyś padnie Ci bateria. System jest na dobrą sprawę bezkluczykowy (na filmach pokazane jest, że w karcie jest rodzaj kluczowytrycha schowany. Ale czy tylko otworzysz drzwi czy też uruchomisz...) zatem bez karty niewiele zdziałasz.

Potencjalna inna wada: jedziesz... stajesz... Idziesz na pobocze w wiadomym celu i poszedłeś od tyłu - zatem auto otwarte. KAŻDY może pojechać.
jako ciekawostka: W polskich warunkach prawnych popełniasz wtedy wykroczenie - nie wolno zostawiać samochodu zdolnego do uruchomienia przez inne osoby przy oddaleniu się od niego .
Potencjalna inna wada - kązdy system może się zepsuć. A jak ktos kupuje dacię, to duża szansa, że jest zwolennikiem możliwie prostego auta. Wtedy ten system to zaprzeczenie takiej osoby potrzeb.


Niebezpieczna wada dla osób mających dzieci - w kluczykowym aucie jak masz kluczyk w kieszeni, nikt Ci nic nie zrobi z zapłonem. W bezkluczykowym aucie jakiś nastolatek (lub młodsze dziecko) może dla zabawy nacisnąć przycisk START zanim zauważysz. Ale jak nie masz takich dzieci - wada nieistotna. Ale pamiętaj - przyjedziesz do znajomych majacych dzieci - nie rozmawiaj stojąc blisko auta a na pewno nie przy otwartych drzwiach. Bo jak pisałem - każdy może uruchomić.

Krótko mówiąc - dla wielu osób zbyteczny , wręcz szkodliwy system , niepotrzebnie zwiększający koszt auta.
Dla leni - idealny.
Oraz dla kurierów , którzy np. musza włożyć coś, co niosą w rękach, do samochodu 20 x dziennie i musieliby myśleć za każdym , gdzie położyc pakunek by dostać się do pilota w kluczyku.
Zatem - nie tylko dla leni dobre.
Policz, ile razy w roku masz sytuację, że dochodzisz do auta z pełnymi dwoma rekami i sięgnięcie do kluczyka byłoby istotnym problemem. Ile jestes gotów zapłacić, by w tych wypadkach mieć wygodniej. Odejmij od tego rekompensatę, jaką byś chciał dostac za zwięszone ryzyko (jak nie masz dzieci - być może ocenisz ryzyko na zero). Zobacz na wynik. I wtedy podejmij decyzję.


Co do kamer - zawsze ułatwią parkowanie w ciasnych miejscach. Albo manewry w terenie , gdzie stoja jakieś słupki czy umieszczone są jakieś głazy. Dla mnie - im więcej kamer tym lepiej.
No ale ja na 5 czy 6 zdarzeń widocznych na karoserii (mojej lub czyjejś innej) z mojej winy- 3 czy 4 miałem na parkingu przy cofaniu a 1 przy wjeździe w ciasną bramę. Czyli na dobra sprawe z kamerami miałbym tylko jedno zdarzenie (jakbym miał czujniki z przodu - to zero)

Pedros - 2019-07-03, 17:16

pikodat napisał/a:
TechDeck napisał/a:

Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, i jak ma się to do bezpieczeństwa?

Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie?


Miałem okazję przejechac się renówką z tym ssystemem (w ramach 365 dni z renault, zrobione 200+ km).
Powiem o wrażeniach z renault (być może w dacii coś jest mniej)
Zalety - nie musisz nic myśleć przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu. Wyjątek - tankowanie benzyny. Nie możesz iść od przodu (zamyka drzwi a zatem i klapę wlewu paliwa ) gdy idziesz do przodu, musisz isc od bagażnika (ma to sensowne uzasadanienie, ale trzeba o tym wiedzieć).

Wady - zapewne przez pierwsze kilka (2? 3? ) lat bez wad, chyba , że akurat Twój samochód wytypuja do kradzieży.
Wada główna wyjdzie, gdy kiedyś padnie Ci bateria. System jest na dobrą sprawę bezkluczykowy (na filmach pokazane jest, że w karcie jest rodzaj kluczowytrycha schowany. Ale czy tylko otworzysz drzwi czy też uruchomisz...) zatem bez karty niewiele zdziałasz.

Potencjalna inna wada: jedziesz... stajesz... Idziesz na pobocze w wiadomym celu i poszedłeś od tyłu - zatem auto otwarte. KAŻDY może pojechać.
jako ciekawostka: W polskich warunkach prawnych popełniasz wtedy wykroczenie - nie wolno zostawiać samochodu zdolnego do uruchomienia przez inne osoby przy oddaleniu się od niego .
Potencjalna inna wada - kązdy system może się zepsuć. A jak ktos kupuje dacię, to duża szansa, że jest zwolennikiem możliwie prostego auta. Wtedy ten system to zaprzeczenie takiej osoby potrzeb.


Niebezpieczna wada dla osób mających dzieci - w kluczykowym aucie jak masz kluczyk w kieszeni, nikt Ci nic nie zrobi z zapłonem. W bezkluczykowym aucie jakiś nastolatek (lub młodsze dziecko) może dla zabawy nacisnąć przycisk START zanim zauważysz. Ale jak nie masz takich dzieci - wada nieistotna. Ale pamiętaj - przyjedziesz do znajomych majacych dzieci - nie rozmawiaj stojąc blisko auta a na pewno nie przy otwartych drzwiach. Bo jak pisałem - każdy może uruchomić.

Krótko mówiąc - dla wielu osób zbyteczny , wręcz szkodliwy system , niepotrzebnie zwiększający koszt auta.
Dla leni - idealny.
Oraz dla kurierów , którzy np. musza włożyć coś, co niosą w rękach, do samochodu 20 x dziennie i musieliby myśleć za każdym , gdzie położyc pakunek by dostać się do pilota w kluczyku.
Zatem - nie tylko dla leni dobre.
Policz, ile razy w roku masz sytuację, że dochodzisz do auta z pełnymi dwoma rekami i sięgnięcie do kluczyka byłoby istotnym problemem. Ile jestes gotów zapłacić, by w tych wypadkach mieć wygodniej. Odejmij od tego rekompensatę, jaką byś chciał dostac za zwięszone ryzyko (jak nie masz dzieci - być może ocenisz ryzyko na zero). Zobacz na wynik. I wtedy podejmij decyzję.


Co do kamer - zawsze ułatwią parkowanie w ciasnych miejscach. Albo manewry w terenie , gdzie stoja jakieś słupki czy umieszczone są jakieś głazy. Dla mnie - im więcej kamer tym lepiej.
No ale ja na 5 czy 6 zdarzeń widocznych na karoserii (mojej lub czyjejś innej) z mojej winy- 3 czy 4 miałem na parkingu przy cofaniu a 1 przy wjeździe w ciasną bramę. Czyli na dobra sprawe z kamerami miałbym tylko jedno zdarzenie (jakbym miał czujniki z przodu - to zero)

Trochę namieszałeś, a mianowicie:
- podczas tankowania otwierasz klapkę wlewu paliwa od wewnątrz wajchą obok siedzenia kierowcy więc gdy wyjdziesz tankować nie ma znaczenia czy auto się zarygluje czy nie bo wlew jest i tak otwarty;
- gdy padnie bateria otworzysz auto grotem ukrytym wewnątrz obudowy karty, a kładąc kartę nawet z rozładowaną baterią w odpowiednim miejscu na konsoli środkowej bez problemu odpalisz;
- jeśli się zatrzymujesz i idziesz ,,na stronę" to gasisz auto i bierzesz kartę ze sobą - wtedy jest nawet bezpieczniej niż z kluczykiem bez zamykania drzwi bo system sam je zamknie. Jeśli natomiast auta nie zgasisz to rzeczywiście ktoś może nim odjechać ale czym to się różni od pozostawionego samochodu z kluczykiem w stacyjce? A właściwie różni się bo w aucie na kartę da się odjechać ale po pierwszym zgaszeniu auta nie ma już jak odpalić (oczywiście mam na myśli przypadkową osobę bo specjalista zawsze sobie poradzi), natomiast w przypadku pozostawienia kluczyka w stacyjce złodziej ma już auto i kluczyk;

- samo naciśnięcie przycisku ,,start" jeśli stoisz obok z kartą nic nie da bo do odpalenia potrzebne jest jednoczesne wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca więc argument o przypadkowym uruchomienia przez kogoś też nietrafiony;

- jeśli chodzi o możliwość awarii to zawsze istnieje - w przypadku auta z kluczykiem paść może np. immobilaiser i też nie odpalisz mimo iż przekręcisz stacyjkę.

Co do reszty czyli wygody obsługi z kartą oraz kamerami oraz potrzeby takowych to już kwestia indywidualnej oceny.

Dymek - 2019-07-03, 17:26

TechDeck napisał/a:
Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, czy jest w tym zawarte domykanie szyb przy zamknięciu auta przy odejściu od niego.

Niestety- Dacia nie zamyka szyb.

Prezes - 2019-07-03, 20:18

System bezkluczykowy fajny, kamera lipna, bo trzeba przełączać, 360 stopni jest super, a tak szybciej na lusterka zaparkujesz
Belphegor - 2019-07-04, 09:12

pikodat - Pedros w zasadzie odpisał na wszystko. ;-)

TechDeck napisał/a:
Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, czy jest w tym zawarte domykanie szyb przy zamknięciu auta przy odejściu od niego i jak ma się to do bezpieczeństwa?


Sam system jest bardzo fajny. Mam kartę w kieszeni i tyle. Nie używam jej. Sama się używa. ;-) W DD2 w żadnej wersji nie masz domykania szyb.

TechDeck napisał/a:
Czy polecacie wziąć alarm w nowym DD II ?


Ogólnie alarm w dzisiejszych czasach nie ma za bardzo sensu. Dacii jak na razie jakoś za bardzo nie kradną. A nawet jeśli, to w moim mniemaniu lepsze jest po prostu dobre ubezpieczenie z utrzymaniem fakturowej wartości auta lub/i dopłatą do odszkodowania w przypadku kradzieży.

TechDeck napisał/a:
Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie? Chodzi bardziej o 360, bo w wersji prestige jak dobrze rozumiem tylna kamera jest w standardzie.


Są przydatne. Oczywiście bez nich można sobie poradzić, ale jak są, to czemu nie skorzystać. Jak dla mnie działa to lepiej, niż te 360 stopni z lotu ptaka, jak ma np. Nissan, czy Lexus. Tam się nie potrafię odnaleźć.
Wygląda to tak, że jak wrzucasz wsteczny, to oczywiście odpala Ci się tylna kamera. Potem jak od razu wrzucisz jedynkę, to automatycznie przełącza Ci się na przednią kamerę. Natomiast kamery boczne włączasz tylko ręcznie. W każdej chwili możesz ręcznie aktywować kamery bez wrzucania wstecznego (poniżej 20 km/h).

Wbrew pozorom nawet te boczne mają sens, ponieważ DD2 ma mocno napompowane błotniki i zdarza się, że nie widać nawet całkiem sporych przeszkód, które znikają obok auta. Że nie wspomnę już o minimalizowaniu ryzyka przytarcia felgi o krawężniki. ;-)

TechDeck - 2019-07-04, 19:06

Panowie.... Dzięki wielkie za wasze punkty widzenia.

Obecnie jeżdżę meganką z 2005 która nie jest wersja najbogatszą ale posiada domykanie wszystkich szyb po powtórnym naciśnięciu zamknięcia na karcie. Dla mnie super sprawa kiedy zostawi się auto przed pracą, latem z otwartymi szybami, a tu nagle deszcz. Wystarczy podejść do okna w biurze, klik i się zamyka. Mam też kartę w którą nie jest hand free i muszę na niej klikać otwarcie i zamknięcie, ale mam dzięki niej slot na kartę gdzie muszę ją umieścić oraz przycisk start/stop zamiast kluczyka. I to chciałbym zachować. Po 7 latach odpalania tak auta mam sentyment... Z innych rzeczy posiadam radio które samo dopasowuje głośność do prędkości poruszania się i automatycznie ścisza się kiedy że 140 zwalniamy do 50. Na moje pytanie czy posiada to dacia lub któraś z Megane w salonie, sprzedawca nie umiał mi powiedzieć. A mam niestety stare auto a jednak parę bajerów ma.

I tak... Wziąłbym kartę a nie kluczyk dla wygody odpalania, ale mam obawę przed systemem samego otwierania mini że karta Daci posiada możliwość ręcznego zamknięcia więc też bym nie obawiał się o nie zamknięcie auta.
Kamery lepiej jakie kolejek niż żadne i tutaj też bym je dobrał.

Co do alarmu....czy w salonie dostaliście ubezpieczenie z gwarancją wartości auta w przypadku kradzieży? Jeśli tak to o ile więcej ono kosztuje od tego za 2000pln ? Parkuje auto na osiedlowym parkingu ci też w jakiś sposób naraża na kradzież, ale też myślę że kartę nosił bym w etui blokującym fale radiowe.

Dodam że rozważałem też kupno plastików ochronnych ale doszedłem do wniosku że sam je zamontuje skoro są na taśmę a nie na zaczepy i wycięcia w poszyciu drzwi jak ma to meganka.

P.s. auta nie odpali dziecko które nie ogarnie wciśnięcia sprzęgła lub hamulca jak wspomniał kolega powyżej.

Belphegor - 2019-07-04, 20:09

TechDeck napisał/a:
Mam też kartę w którą nie jest hand free i muszę na niej klikać otwarcie i zamknięcie, ale mam dzięki niej slot na kartę gdzie muszę ją umieścić oraz przycisk start/stop zamiast kluczyka. I to chciałbym zachować. Po 7 latach odpalania tak auta mam sentyment...


W tej starej płaskiej karcie (Megane III, Laguna, Clio, Captur) zawsze masz slot na kartę nawet jak jest to Hands Free. To, że jest to karta tego typu poznasz po tym, że na niej masz srebrny znaczek Renault, a nie taki koloru plastiku na karcie. ;-)
W nowszych Renault (Megane IV, Scenic IV, Koleos II, Kadjar itp.) oraz w Dusterze II z kartą Hands Free nie ma nigdzie slotu. Jest tylko ładowarka indukcyjna (na wypadek słabej baterii w karcie). W Renault ładowarka jest obok przycisku, w Dusterze II jest na takim płaskim miejscu obok przedniego miejsca na kubek (pod sterowaniem klimatyzacją i wentylacją).


TechDeck napisał/a:
Co do alarmu....czy w salonie dostaliście ubezpieczenie z gwarancją wartości auta w przypadku kradzieży?


Każde dobre ubezpieczenie ma tzw. utrzymanie wartości fakturowej auta przez rok. W niektórych można rozszerzyć do 2, 3 lat. To się bodajże GAP nazywa. Ale spytaj kolegi Taboon. On zdaje się zajmuje się ubezpieczeniami, to Ci doradzi.

TechDeck napisał/a:
ale też myślę że kartę nosił bym w etui blokującym fale radiowe.


Na pewno nie zaszkodzi. Ja noszę w kieszeni spodni i nie blokują one nic poza złym dotykiem niektórych kobiet. :mrgreen: :lol: ;-)

toka93 - 2019-07-04, 20:22

Słyszałem od "kolegi" że najlepsze co może być to kradzież auta w ostatnim dniu ochrony GAP :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group