DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Zmiana po 9 latach DD1 na DD2

vampiresku - 2019-05-30, 19:12
Temat postu: Zmiana po 9 latach DD1 na DD2
Witam wszystkich.Dziś po 9 latach użytkowania dd1 przesiadłem sie do nowego dd2.Pierwszy był 1,6 ambiance czarna perła,następca to 1,6 Sce prestige beż dune.Jak dla mnie przeskok jest ogromny.Jak narazie mało co mogę napisać jak sprawuje przejechałem z 15km z salonu do domu.Z dodatków dobrana auto klima,koło zapasowe,pakiet adventure,chlapacze oraz nakładki progowe.Jeśli nowy nabytek bedzię się tak sprawował jak poprzednik to będę bardzo zadowolony.Żeby nie było tak słodko na tej krótkiej trasie zapalił sie kluczyk i komunikat sprwdż wtryski czy cos takiego.Trwało to tylko chwile i wiecej sie komunikat nie pojawił.Pośmigam trochę i wtedy będę mógł cos wiecej napisać.Dziękuje i pozdrawiam.Piotrek
Marek1603 - 2019-05-30, 19:20

Gratuluję
Widzę, że duża część "jedynek" przesiada się na "dwójki". To tylko świadczy o zadowoleniu z auta/modelu.

eplus - 2019-05-30, 19:48

Oby tylko nie okazało się, że wspólna jest jedynie legenda prostego auta. :lol: :idea:
vampiresku - 2019-05-31, 12:40

Niestety po zapeleniu się komunikatu o wtryskiwaczach dziś doszły kolejne.Hamulcowy,wydechowy,wspomagania ruszania pod góre.Auto zaczeło tracić moc i chodzić nie równo.Nie tak to sobie wyobrażałem.Niecałe dwa dni i już na dziś umówiona wizyta a aso.Mają go podłączyć go pod kompa i zobaczyć co i jak.Czytałem o tych problemach,ale myslałem,że już ogarneli problem.Nic zobaczymy co zrobią.Pozdrawiam.
miela - 2019-05-31, 13:11

vampiresku, współczuję. W tak nowym aucie... chyba masz jakiegoś wyjątkowego pecha. Ja już 4000 zrobiłem i nic się nie dzieje. Może tylko awaria softu, ale kurde czemu w jednym egzemplarzu jest ok, a w innym nie?
defunk - 2019-05-31, 13:21

Marek1603 napisał/a:
Gratuluję
Widzę, że duża część "jedynek" przesiada się na "dwójki". To tylko świadczy o zadowoleniu z auta/modelu.


Ja bym chętnie przeniósł środek z "dwójki" do mojej "jedynki", tj. te wszystkie pokrętła i przyciski -- z zewnątrz jednak stary mi się bardziej podoba, bo jest jakby nieco bardziej charakterny (ale to chyba też dlatego, że dziś znacznie więcej na ulicach widuję "dwójek").

Obywatel MK - 2019-05-31, 13:39

Ech to faktycznie pech, coś jest z tymi kompami, że nie trzymają parametrów i Dacia ma na to jakiś drugi alternatywny soft o którym nie mówią, a w ostateczności wymieniają całego kompa. Tutaj na forum jest nawet kolega, któremu cały samochód wymienili bo nie wiedzieli co jest grane. Ale trzeba sobie powiedzieć, że jest to raptem kilka przypadków na cały kraj, więc nie robią z tego akcji serwisowej tylko wszystko odbywa się po cichu i z korzyścią dla klienta.
toka93 - 2019-05-31, 13:41

To nie kilka egzemplarzy. Bo problem jest powszechny. Akcje serwisowe zazwyczaj odnoszą się do systemów bezpieczeństwa. Reszta poprawek jest robiona przy okazji serwisu.
Belphegor - 2019-05-31, 14:04

Gdyby nie problemy z mocą to stawiałbym na słaby akumulator. On potrafi robić takie cyrki, że "skontroluj to, tamto, siamto i owamto".
Obywatel MK - 2019-05-31, 14:04

Powszechny to znaczy w jakim procencie, bo na forum było raptem kilka sygnałów, które zostały naprawione, w skali kraju przyjmijmy że jest to do 10%, oczywiście nie mówię że nie trafi się to w moim egzemplarzu, ale póki co lampka się nie zapaliła, a może to też dotyczyć sprawy niedoładowania akumulatora przy krótkich kilkukilometrowych przejazdach przy włączonym S&S. Także sprawa nie jest do końca rozpoznana.
corrado - 2019-05-31, 14:25

defunk napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Gratuluję
Widzę, że duża część "jedynek" przesiada się na "dwójki". To tylko świadczy o zadowoleniu z auta/modelu.


Ja bym chętnie przeniósł środek z "dwójki" do mojej "jedynki", tj. te wszystkie pokrętła i przyciski -- z zewnątrz jednak stary mi się bardziej podoba, bo jest jakby nieco bardziej charakterny (ale to chyba też dlatego, że dziś znacznie więcej na ulicach widuję "dwójek").


+1
zgadzam sie w 100% z defunk

Pedros - 2019-05-31, 14:31

Belphegor napisał/a:
Gdyby nie problemy z mocą to stawiałbym na słaby akumulator. On potrafi robić takie cyrki, że "skontroluj to, tamto, siamto i owamto".

No właśnie też mocno podejrzewam winę akumulatora. Swojego czasu bardzo dużo osób narzekało na elektronikę w fiatach z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych i początków nowego wieku. Mówiono że często choinka, że spadek mocy, że szarpanie silnika... wspólnym mianownikiem usterek okazywał się najczęściej kończący swój żywot akumulator. Po jego wymianie na nowy problemy znikały bez śladu.

miela - 2019-05-31, 14:38

defunk napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Gratuluję
Widzę, że duża część "jedynek" przesiada się na "dwójki". To tylko świadczy o zadowoleniu z auta/modelu.


Ja bym chętnie przeniósł środek z "dwójki" do mojej "jedynki", tj. te wszystkie pokrętła i przyciski -- z zewnątrz jednak stary mi się bardziej podoba, bo jest jakby nieco bardziej charakterny (ale to chyba też dlatego, że dziś znacznie więcej na ulicach widuję "dwójek").


Jest po prostu bardziej oldskulowy ;) dwójka bardziej podobna do innych aut w klasie.

Jedynki nie miałem, ale ze zdjęć widzę, że miała spory plus - zwijaną roletę do bagażnika zamiast półki.

Obywatel MK - 2019-05-31, 14:48

I regulację wysokości pasów, co mnie denerwuje przy DDII to gryzący pas w szyję, a fotel mam ustawiony w średnim położeniu, a kurduplem nie jestem bo prawie 180 cm.
defunk - 2019-05-31, 15:44

Moje auto jest z samego końca produkcji i nie ma rolety (ma zwykłą półkę); regulację wysokości pasów też ma.

Co do półki w bagażniku -- proszę nie narzekać, bo odeślę do bagażnika w Kia Soul ;-)

miela - 2019-05-31, 16:28

defunk napisał/a:
Moje auto jest z samego końca produkcji i nie ma rolety (ma zwykłą półkę); regulację wysokości pasów też ma.

Co do półki w bagażniku -- proszę nie narzekać, bo odeślę do bagażnika w Kia Soul ;-)


Nie narzekam, tam w sumie się czepiam. Bo żadne z rzeczy co mi się nie podoba w DD2 nie są jakieś kluczowe. W sumie poza tym wskaźnikiem paliwa, ale może ja nie umiem aut tankować. Dzisiaj znów włączyła się rezerwa, troche przejechałem (ze 20 km) i zatankowałem do pełna - 35l (do drugiego odbicia), czy to znaczy, że jeszcze miałem 15l?

vampiresku - 2019-05-31, 19:32

Własnie wróciłem z aso.Stwierdzono błąd na jednym wtryskiwaczu i wgrano nowy soft do nich.W czasie powrotu do domu nic sie już na szczęscie nie zapaliło.Mam nadzieje,że tak zostanie.Pozdrawiam
Jacenty85 - 2019-06-01, 07:55

Mam prośbę. Napisz jak błąd powróci...mój sąsiad już 3 razy był z czymś podobnym w DD2
jammo - 2019-06-01, 09:20

Obywatel MK napisał/a:
a może to też dotyczyć sprawy niedoładowania akumulatora przy krótkich kilkukilometrowych przejazdach przy włączonym S&S. Także sprawa nie jest do końca rozpoznana.

Ja kolego cały czas tak jeżdżę tzn. po kilka kilometrów dziennie i nigdy nie wyłączałem S&S, bo mi po prostu nie przeszkadza. Nigdy ponadto nie miałem u siebie w DD2 żadnej niepożądanej, świecącej się kontrolki, czy nawet najdrobniejszej usterki od sierpnia 2018r, od kiedy użytkuję swojego Dusterka. Strasznie mnie dziwi to co czytam, o tych wszystkich usterkach u kolegów, a zarazem cieszę się, że u mnie nic takiego nie wystąpiło , przynajmniej do dzisiaj.

Obywatel MK - 2019-06-01, 21:36

No u mnie odpukać też na razie żadnej niepokojącej lampki nie zauważyłem, a przed odbiorem włos trochę mi się na głowie jeżył.
Tomp - 2019-06-02, 09:29

Mi się przy odbiorze zapaliła kontrolka z kluczykiem i komunikat sprawdź układ wydechowy. Podłączyli komputer i udało się. Jak na razie 1000km bez żadnych kontrolek. Za to auto ma wibracje na biegu jałowym (buda, kierownica, drążek). W trakcie jazdy wibracje znikają za wyjątkiem drgań kierownicy - narastają wraz z prędkością. Czekam na wizytę w serwisie :/
michauek22 - 2019-06-02, 18:48

Tomp napisał/a:
W trakcie jazdy wibracje znikają za wyjątkiem drgań kierownicy - narastają wraz z prędkością.

Ten typ tak ma...

metalic - 2019-06-02, 20:01

A u mnie 6000 tys przejechane i tylko dwa razy coś tam migło na desce ale po doładowaniu aku nic się nie dzieje. Czasami obroty pofalują ale to rzadkość. Przy obecnych upałach, dzisiaj termometr pokazywał 34st, nic się nie wiesza :-) Niestety klima nie daje rady i to mnie trochę martwi :-/ Więc widać zależy od modelu.
Zaznaczam, że dużo jeżdżę na krótkich odcinkach dosłownie po parę minut.
Pozdrawiam i życzę powodzenia 8-)

Belphegor - 2019-06-03, 08:09

metalic napisał/a:
Zaznaczam, że dużo jeżdżę na krótkich odcinkach dosłownie po parę minut.


Jak przy takiej eksploatacji wsiadasz za każdym razem do nagrzanego auta, to żadna klima nie da rady.

Dymek - 2019-06-03, 08:37

metalic napisał/a:
A u mnie 6000 tys przejechane...

Będzie chyba forumowy rekord... 6mln przez rok przy tak krótkich odcinkach? :mrgreen:

Obywatel MK - 2019-06-03, 09:52

Dzisiaj wsiadłem do auta gdzie termometr zewnętrzny pokazywał 30 st i po chwili było mi zimno a klimę mam ustawioną na 22 st.
Pedros - 2019-06-03, 13:00

Dzisiaj dwugodzinny postój auta w pełnym słońcu. Po przejechaniu około kilometra i ustawieniu żądanej temp. na 24 stopnie w środku przyjemnie chłodno. Nie wiem jak miała by ta klima działać lepiej? Przecież to nie zamrażarka. Czasem mam wrażenie że albo niektórzy oczekują od swego auta zbyt wiele albo szukają dziury w całym. No chyba że mam jakiś wyjątkowy egzemplarz ale nie bardzo w to wierzę :roll:
Obywatel MK - 2019-06-03, 13:28

Może chcą żeby im rzygało szronem z kratek :mrgreen:
Belphegor - 2019-06-03, 14:02

Albo jest to kwestia ustawienia samych nawiewów. Ja ustawiam tak, żeby nie czuć podmuchu na twarzy, czy innych częściach ciała. W takim przypadku subiektywne odczucie chłodu pojawia się chwilę później. Jeśli ustawia się nawiew na siebie, to wiadomo, że odczucie chłodu jest prawie natychmiast.
Rezysstor - 2019-06-04, 07:59

michauek22 napisał/a:
Tomp napisał/a:
W trakcie jazdy wibracje znikają za wyjątkiem drgań kierownicy - narastają wraz z prędkością.

Ten typ tak ma...


Ten typ, tak , nie ma :mrgreen:

jammo - 2019-06-04, 17:43

Rezysstor napisał/a:
michauek22 napisał/a:
Tomp napisał/a:
W trakcie jazdy wibracje znikają za wyjątkiem drgań kierownicy - narastają wraz z prędkością.

Ten typ tak ma...


Ten typ, tak , nie ma :mrgreen:


Dokładnie, jeżdżę już rok i nic takiego nie ma miejsca.
A co do klimy, to ustawiam też na 23 stopnie gdyż niżej tego robi się zimno. Dzisiaj jechałem z córką i małą wnuczką 9-mcy, to dałem nawet 24* gdyż bałem się , że może jej być za zimno, bo taki chłodek był w aucie. Jak dla mnie klima działa super.

metalic - 2019-06-04, 20:07

Belphegor napisał/a:
metalic napisał/a:
Zaznaczam, że dużo jeżdżę na krótkich odcinkach dosłownie po parę minut.


Jak przy takiej eksploatacji wsiadasz za każdym razem do nagrzanego auta, to żadna klima nie da rady.

Na tych krótkich przejazdach klimy nawet nie włączam :-P

Dymek napisał/a:
Będzie chyba forumowy rekord... 6mln przez rok przy tak krótkich odcinkach? :mrgreen:

Rocznie robię ok 12 tyś :-) Więc czasami zdarza mi się gdzieś dalej pojechać ;-)

Zaznaczam, że nie przepadam za lodówką w aucie i wiem jak ma chłodzić klima. 8-) Zazwyczaj ustawiam temp na 22 st. Moje zdziwienie jeżeli chodzi o wydajność klimy jest tym większe, że na jeździe testowej przy temp ok 25st na zewnątrz, klima w Dusterze chłodziła jak szalona czym byłem miło zaskoczony. :-)
Może powinienem w takim razie poprosić o sprawdzenie klimatyzacji w ASO??

Belphegor - 2019-06-05, 08:05

metalic napisał/a:
Może powinienem w takim razie poprosić o sprawdzenie klimatyzacji w ASO??


Na pewno nie zaszkodzi.

robo1973 - 2019-06-15, 16:49

hy mnie się DD2 jakoś nie widzi. może kokpit lepszy ale jakoś tak wyglądowo bez klimatu To już nie to auto.
eplus - 2019-06-15, 19:13

Belphegor napisał/a:
metalic napisał/a:
Może powinienem w takim razie poprosić o sprawdzenie klimatyzacji w ASO??


Na pewno nie zaszkodzi.


Mogą coś zepsuć. :lol:

Belphegor - 2019-06-15, 21:26

eplus napisał/a:
Belphegor napisał/a:
metalic napisał/a:
Może powinienem w takim razie poprosić o sprawdzenie klimatyzacji w ASO??


Na pewno nie zaszkodzi.


Mogą coś zepsuć. :lol:


Rrrracja w sumie. :mrgreen:

metalic - sam sobie sprawdź klimę. :mrgreen: ;-)

metalic - 2019-06-16, 19:56

niby jak? Testowałem teraz w sobotę na trasie i powiem tak. Jak są ustawione nawiewy srodkowe(tryb auto 23st przy temp zew 32st) to jest przyjemny chłodek, ale jak tylko zmienię nawiew np na nogi albo inne ustawienia to momentalnie robi się gorąco. Nie lubię nawiewu powietrza ustawionego bezpośrednio na mnie więc mimo klimatyzacji automatycznej muszę grzebać przy niej co chwilę. W Scenicu tego problemu nie miałem i mimo większych gabarytów do schłodzenia to klima bardzo ładnie utrzymywała temperaturę bez dmuchania w twarz. Mimo wszystko jazda przyjemna i bez problemów :-)
Belphegor - 2019-06-17, 10:57

Klima w trybie AUTO zawsze będzie wiała głównie górnymi nawiewami. A dlaczego? Bo są najbardziej wydajne. Miałem tak w Nissanie, miałem w VW i mam w Dacii.
Dymek - 2019-06-17, 11:33

metalic napisał/a:
Nie lubię nawiewu powietrza ustawionego bezpośrednio na mnie więc mimo klimatyzacji automatycznej muszę grzebać przy niej co chwilę. W Scenicu tego problemu nie miałem i mimo większych gabarytów do schłodzenia to klima bardzo ładnie utrzymywała temperaturę bez dmuchania w twarz. Mimo wszystko jazda przyjemna i bez problemów :-)

Nawiewy główne nie wymuszają przecież dmuchania w twarz. Ustawiamy nadmuchy np. w górę i wszystko ładnie funkcjonuje.

higachi - 2019-07-14, 19:17

miela napisał/a:
defunk napisał/a:
Moje auto jest z samego końca produkcji i nie ma rolety (ma zwykłą półkę); regulację wysokości pasów też ma.

Co do półki w bagażniku -- proszę nie narzekać, bo odeślę do bagażnika w Kia Soul ;-)


Nie narzekam, tam w sumie się czepiam. Bo żadne z rzeczy co mi się nie podoba w DD2 nie są jakieś kluczowe. W sumie poza tym wskaźnikiem paliwa, ale może ja nie umiem aut tankować. Dzisiaj znów włączyła się rezerwa, troche przejechałem (ze 20 km) i zatankowałem do pełna - 35l (do drugiego odbicia), czy to znaczy, że jeszcze miałem 15l?


W wersji 4x4 DD2 nie masz 50 l baku, tylko mniejszy, chyba 45l - brat kupił i też się dziwił, ale w wersji 4x4 jest zdecydowanie mniejszy bak.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group