DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Czy kupiłbyś Lodgy jeszcze raz?

Gery - 2019-06-13, 18:45
Temat postu: Czy kupiłbyś Lodgy jeszcze raz?
Witam, zdecydowałem się na zakup Lodgy 1,6 benzyna w wersji laurete z nawigacja i szybami elektrycznymi z tyłu. Zwracam się z prośbą do was użytkowników Lodgy o napisanie swoich spostrzeżeń na temat tego auta. Jeśli już był taki temat a nie znalazłem przepraszam, dajcie link :-D
Mamert - 2019-06-13, 18:47

Tak, ale bez tego radia, radio z Alixpress bije to na głowę.
DrOzda - 2019-06-13, 20:27

Może i tak choć zmiana dla samej zmiany jakoś mnie nie ciągnie - różnice żadne.Ale po lifcie czy premierze nowej wersji czemu nie ..
Gery - 2019-06-13, 20:33

DrOzda napisał/a:
Może i tak choć zmiana dla samej zmiany jakoś mnie nie ciągnie - różnice żadne.Ale po lifcie czy premierze nowej wersji czemu nie ..


chodziło mi raczej o to czy mając już doświadczenie z tym autem nie żałujesz decyzji, czy może zdecydowałbyś się na inna markę model?

pawel1313 - 2019-06-14, 05:23

podobny wątek :->
gfedorynski - 2019-06-14, 07:36

Jeżdżę lodgy od dokładnie trzech lat i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu.

Moje obawy przed zakupem dotyczyły głównie:
(a) braku komfortu - przy czym nie mam na myśli masażera w fotelu, wykończenia drewnem i wielu innych rzeczy, których dacia nie ma i nigdy mieć nie będzie, a to że będzie po prostu niewygodnie,
(b) rozmiarów samochodu - do tej pory jeździłem mniejszymi i bałem się, że po prostu będę sobie kiepsko radził.

Na szczęście w obu przypadkach okazało się, że zupełnie nie było się czego bać. Regulacja fotela w pionie i możliwość ustawienia kierownicy powodują, że siedzi mi się w samochodzie po prostu wygodnie. Najciekawsze jest jednak to, że po kilkugodzinnej jeździe nie odczuwam żadnych dolegliwości, co zdarzało mi się w innych samochodach (i co jest dość naturalne). Zdaję sobie sprawę z faktu, że są to odczucia osobnicze i każdy może mieć inaczej. Jeśli chodzi o manewrowanie tak dużym samochodem, to - uwzględniając duże obawy - zdecydowałem się zarówno na czujniki parkowania jak i kamerę cofania. Po takim czasie muszę powiedzieć, że była to decyzja słuszna. Parkuje się całkiem dobrze, oczywiście praw fizyki się nie przeskoczy natomiast ogólna widoczność jest bardzo dobra, co umożliwia manewrowanie na centymetry.

Kupiłem silnik 1,6 (ideologicznie nie trawię diesla, a turbo wydawało mi się jednak nieadekwatnie drogie) i jestem zadowolony. Gdy kupowałem, fabryczne LPG nie było jeszcze dostępne. Teraz jeżdżę nieco mniej, więc pewnie instalacji już nie dołożę.

Lodgy jest bardzo praktyczne - przewoziłem materace, łóżka, bagaże na długie wakacje - za każdym razem sprawdziło się rewelacyjnie. Jeździłem w 7 osób, żaden model na rynku nie oferuje tyle miejsca w trzecim rzędzie.

W samochodzie zmieniłbym drobiazgi, które zresztą w nowych rocznikach zostały poprawione - klakson powinien być na kierownicy, trzeci rząd foteli z niezależnymi miejscami.

Pozostałe wady, to bardzo niskiej jakości wykładziny (trudno je doczyścić) i niewiele lepsza tapicerka. Czyli raczej szczegóły. Wbrew słyszalnym głosom silnik jest wystarczająco dynamiczny (a gdyby był nieobcięty o tych parę koni - czyli tak jak w dusterze - to już w ogóle byłoby świetnie). System Start&Stop działa zadowalająco, jak ktoś go nie lubi, to raczej z pobudek ideologicznych. Ja nie wyłączam nigdy. Klima mogłaby być wydajniejsza, wentylacji trzeba używać na wyższych biegach, przez co robi się głośna (trzeci jest dla mnie funkcjonalnym odpowiednikiem drugiego z innych samochodów).

Nie wiem, dlaczego lodgy nie jest oferowane ze zautomatyzowaną skrzynią - w samochodzie rodzinnym byłoby to jak najbardziej na miejscu (choć nie wiem, czy sam bym się zdecydował, zawsze można znaleźć lepsze zastosowanie dla tych paru tysięcy).

Koszty serwisu są zgodne z oczekiwaniami - przy zakupie materiałów w sieci jest po prostu całkiem przyjemnie.

Uwagi przy zakupach - warto brać wszystkie opcje - elektryczne szyby z tyłu, podgrzewane fotele, co tam jeszcze obecnie jest dotępne - wszysko się przydaje. Koniecznie wersja 7-miejscowa, nawet jeśli będzie używana bardzo sporadycznie.

Jeśli potrzebny jest tani duży samochód - moim zdaniem nadal brak konkurencji - albo okazuje się, że wchodzimy w inny segment, albo po kalkulacji wychodzi jednak kilkanaście tysięcy różnicy.

Po trzech latach eksploatacji, poza zużytą tu i ówdzie wykładziną, niewielkimi przytarciami i pomniejszymi detalami, samochód nie wygląda na bardzo używany. Mam nadzieję, że lodgy będą robić na tyle długo (niestety nie jest to pewne...), że mój egzemplarz zdąży się odpowiednio zestarzeć przed wymianą na nowy.

Gery - 2019-06-14, 12:58

gfedorynski napisał/a:

Po trzech latach eksploatacji, poza zużytą tu i ówdzie wykładziną, niewielkimi przytarciami i pomniejszymi detalami.


możesz napisać coś więcej o zużytej wykładzinie? jakoś nie potrafię sobie wyobrazić zużytej wykładziny po 3 latach, w których miejscach się zużyła?

Marek1603 - 2019-06-14, 16:31

Ja w skrócie.
Tak kupiłbym i po 5 latach i 94kkm wykładzina jest w bardzo dobrym stanie. Aczkolwiek pomału zmieniają mi się priorytety na mniejsze auto, a do przewożenia większych gabarytów mam dustera z hakiem i przyczepką.

rafalm1978 - 2019-06-14, 21:32

Przez ostatnie 10 lat mialem :
-renault kangoo 2000
-sandero 2013
-sandero stepway 2017

W tej chwili użytkuję kangoo 2008 , lodgy 2017 oraz dokkera od miesiąca.

Jak na razie najlepiej jeździ mi się LODGY :-D

Więcej chyba nie trzeba tłumaczyć .

Gery - 2019-06-15, 06:45

wychodzi na to ze to bardzo udane auto. Trochę jestem zaskoczony spodziewałem się jakiś negatywnych opini o niektórych detalach, typu z tego co wiem nie ma płynnej regulacji wycieraczek i pewnie jeszcze kilka o których nie mam pojęcia na razie.
eio - 2019-06-15, 06:47

rafalm1978 napisał/a:
Jak na razie najlepiej jeździ mi się LODGY :-D

Bo nie jeździłeś MCV2 ;-) :-D

pikodat - 2019-06-15, 08:29

Gery napisał/a:
wychodzi na to ze to bardzo udane auto. Trochę jestem zaskoczony spodziewałem się jakiś negatywnych opini o niektórych detalach, typu z tego co wiem nie ma płynnej regulacji wycieraczek i pewnie jeszcze kilka o których nie mam pojęcia na razie.


Na forum to ciężko znaleźć niezadowolonych. Albo typu kol. Szybki czyli niby niezadowolony, ale zadowolony ale (i tu właśnie nie bardzo wiadomo co) albo jak mój krajan, który mial dwie dacie i zgezygnował - ale bardziej ze względu na kiepskipoziom ASO niż auta.
Albo ktoś, kto wpada bo ma problem nic się nie uda zrobić i go na forum nigdy więcej nie ma

dudu$ - 2019-06-15, 18:19

Lodgy wygodnie się jeździ na pewno lepiej niż MCV II ale denerwujące są pierdoły które w moim egzemplarzu występują mi. drgające szyby po ich delikatnym opuszczeniu, trzeszcząc/drgająca tylna roleta czy bujający się fotel kierowcy. Pod względem takich małych problemów /awarii MCV II było klepszym autem. Gdybym miał teraz wybierać zamiast Lodgy kupił bym Dokkera z przesuwanymi dwoma drzwiami
gg - 2019-06-15, 21:59

Moim zdaniem największa wada Lodgy to brak przesuwnych drzwi. Przydałaby się płynna regulacja wycieraczek i nawiewy na 2 i 3 rząd siedzeń w podsufitce (nie rozumiem tej oszczędności).
Gery - 2019-06-15, 22:18

jak to w grupie renault, scenic trzeciej generacji a to na nim bazuje lodgy też nie ma nawiewu w podsufitce i odsuwanych drzwi, espace 4 chyba jak do tej pory najlepszy van renault co prawda nawiewy ma ale drzwi nadal tradycyjne.
Mamert - 2019-06-15, 22:29

Cytat:
Gdybym miał teraz wybierać zamiast Lodgy kupił bym Dokkera z przesuwanymi dwoma drzwiami

Też tak chciałem zrobić..., ale kupowanie 5 osobowego Dokkera z mniejszym wypasem (brak paru pierdół typu podłokietnik) w cenie "wypasionej" Lodgy 7 osobowej, trochę się mija z celem.

laisar - 2019-06-15, 22:30

Gery napisał/a:
scenic trzeciej generacji a to na nim bazuje lodgy

Nieprawda.

rafalm1978 - 2019-06-16, 06:18

eio napisał/a:
rafalm1978 napisał/a:
Jak na razie najlepiej jeździ mi się LODGY :-D

Bo nie jeździłeś MCV2 ;-) :-D


Miałem nawet 2 x sandero II 1,2 /2013 oraz 0.9/2017.
Lodgy biją na głowę ilość miejsca w środku i komfort podróżowania.

W każdym samochodzie Dacia widzę różne niedociągnięcia , ale ogólnie mówiąc nie ma co narzekać.

Nad Dokkerem zastanawiałem się bardzo długo (od 10 lat miałem i mam Kangoo) , lecz pierwszą kupiłem Lodgy 2017r( z powodu 7 miejsc ) i w środku wygląda lepiej (mniej blachy).

Po miesiącu użytkowania Dokkera 2019r , mogę powiedzieć że w środku jest ciszej (możliwe że coś poprawili , bo na przednich plastikowych nadkolach mam przyklejone filcowe wygłuszenia )

Gery - 2019-06-16, 11:48

napiszcie mi jeszcze koledzy bo we wtorek będę w salonie zamawiał jaki rabat można uzyskać jak było u was? odnoszę wrażenie ze nie bardzo chętny jest handlowiec na targowanie
pikodat - 2019-06-16, 15:52

Gery napisał/a:
napiszcie mi jeszcze koledzy bo we wtorek będę w salonie zamawiał jaki rabat można uzyskać jak było u was? odnoszę wrażenie ze nie bardzo chętny jest handlowiec na targowanie

Z dyskusji jakie były na forum na ten temat wyłania się następujacy obraz:
Rabat można uzyskać rzędu 2 procent (czyli dla daćki około 1000 zł). Plus ewentualnie gumowe wycieraczki. Wszystko co powyżej to już zaczyna być sukcesem.
Osób z rabatem około 1000 (plus gumowe wycieraczki) było kilka tu na forum.Z rzadka ktoś dostał trochę więcej.
Podobno na Śląsku w jednym salonie, który ma bardzo duży obrót można dobić do 5 procent. I to należy traktować jako granicę, której nawet nie opisywano na forum, by ktoś przekroczył.
Jasne, że pod koniec sierpnia jak dilerzy będą chcieli wyrzucić to co mają na placu sytuacja może się zmienić na tych końcówkowych egzemplarzach.

Przy ZAMAWIANYM (nie z placu) aucie o rabat trudniej zwykle.

MartinezTychy - 2019-06-16, 18:27

Zamawiałem Lodgy w Salonie Auto Zięba Katowice,pisałem na Forum,że otrzymałem rabat w wysokości 2490 zł,plus dwa komplety wycieraczek jedne gumowe drugie welurowe.Wersja którą mi zaproponował sprzedawca była już wyprodukowana i stała na placu fabrycznym,czas oczekiwania 5 tygodni.
pikodat - 2019-06-16, 19:13

MartinezTychy napisał/a:
Zamawiałem Lodgy w Salonie Auto Zięba Katowice,pisałem na Forum,że otrzymałem rabat w wysokości 2490 zł,plus dwa komplety wycieraczek jedne gumowe drugie welurowe.Wersja którą mi zaproponował sprzedawca była już wyprodukowana i stała na placu fabrycznym,czas oczekiwania 5 tygodni.


Właśnie wymieniony przez Ciebie salon jest znany z największych rabatów w Polsce. Zapewne logdy kosztowała około 50 000a 50000 *5 procent daje 2500.

buladag - 2019-06-17, 00:37

Czy ja wiem, to dość standardowy rabat, też uzyskałem mw. taki na aucie z takim samym scenariuszem jak kolega powyżej.
Marek1603 - 2019-06-17, 04:41

Jeżeli jest to "auto z placu", to całkiem możliwe ponieważ nie wskazane jest aby stało powyżej 3miesięcy. Dlatego jeżeli salon go zamówił, to chce go jak najszybciej sprzedać kosztem mniejszej prowizji.
gfedorynski - 2019-06-17, 07:47

Cytat:
możesz napisać coś więcej o zużytej wykładzinie? jakoś nie potrafię sobie wyobrazić zużytej wykładziny po 3 latach, w których miejscach się zużyła?


Może źle się wyraziłem - zużyta to nieodpowiednie słowo. Mam z nią dwa problemy - trudno się z niej usuwa zwykłe zabrudzenia (nawet takie "suche" - wczepiają się jak w rzepy i odkurzacz nie chce ich wciągać), oraz drukrotnie pojawiła mi się na niej pleśń - to oczywiście wina warunków, a nie samej wykładziny, ale różne materiały różnie reagują i wydaje mi się, że ta wykładzina jest szczególnie podatna. Zresztą podobno to bardziej ogólny problem nie tylko w daciach, ale i renault.

Jestem z Warszawy, ale oferty w salonach warszawskich to była porażka - łącznie z tym, że samochód z placu proponowano mi drożej niż z produkcji (w rozumieniu cen cennikowych, nie chodzi o to, że mniejszy rabat). Kupiłem więc u Zdunka w Gdyni (dealer jest, a przynajmniej był na forum, polecam) - dostałem sensowną propozycję bez idiotycznych podchodów. Oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem, bo rejestruję samochód, którego nie widziałem, oraz jeśli wyjdą w ciągu pierwszych dni jakieś pierdoły, to nie podjadę po prostu do sprzedawcy, tylko muszę już wozić się z ASO. Ale w moim przypadku się opłaciło.

Jest też teoria, że w ogólności łatwiej o rabat, gdy kupuje się więcej wyposażenia - na nim salon lepiej zarabia.

SWilk - 2019-06-17, 10:21

Ja również jestem zadowolony z Lodgy, choć w dużej mierze zgodnie z zasadą, że kochamy nie dla zalet ale pomimo wad.

Z wad samochodu:

- w lecie najbardziej odczuwa się brak górnych nawiewów na drugi i trzeci rząd siedzeń. Są nawiewy na nogi, co fajnie działa w zimie, ale latem ciężko schłodzić pojazd.

- boję się braku kurtyn powietrznych chroniących pasażerów na tylnych siedzeniach. Puki co jestem spokojniejszy, bo dzieci jeżdżą w wysokich fotelach, po cichu liczę, że za kilka lat pojawi się nowsza wersja z lepszym pakietem bezpieczeństwa. Duster już to ma.

- Media Nav Evolution (mam wersję MNE z softem 9.*, nie MN3) mnie zawiodło pod względem obsługi telefonu przez bluetooth. Bark możliwości głosowego wybierania. Brak możliwości wyszukania kontaktu z klawiatury numerycznej jak w "starych nokiach". Trzeba wchodzić w kilka poziomów menu, co podczas jazdy jest niebezpieczne. Zwłaszcza, że górne menu rozwijane znika po kilku sekundach, więc nie da się kliknąć raz, przejechać kilkaset metrów bo trzeba się skupić i dopiero kliknąć kolejną opcję - menu się zamnknęło do tego czasu i trzeba od nowa klikać. Samej książki telefonicznej nie da się obsługiwać scrollem z kierownicy, trzeba klikać po ekranie (w Dacia Plug & Radio to działało jak bawiłem się radiem w salonie). Ostatnią rzeczą jest to, że radio zawłaszcza połączenie bluetooth stereo (A2DP) nawet, jeżeli jest włączone radio albo odtwarzacz MP3. Efekt jest taki, że nie da się słuchać radia i używać głosowych wskazówek nawigacji z telefonu, bo te idą w próżnię. Telefon wysyła je do radia, ale ono ich nie odtwarza, jeżeli nie ustawisz "bluetooth" jako źródła dźwięku. A wystarczyło by nawiązywać połączenie stereo BT tylko wtedy, gdy ktoś wybierze Bluetooth w interfejsie radia, a na stałe łączyć tylko profil telefoniczny. Jest pewnie jeszcze multum innych drobiazgów, które utrudniają życie, ale ich nie pamiętam.

- bardzo irytują mnie schowki w tym samochodzie. Niby jakieś są, ale nieprzemyślane. W dużo mniejszej Ibizie w schowku obok pasażera mieścił mi się drogowy altas A4. W Lodgy nie ma gdzie włożyć niezłożonej kartki A4... Również w bagażniku trzeba sobie samemu zorganizować torbę na stale jeżdżące drobiazgi typu kamizelka odblaskowa.


Pomimo wszystkich powyższych problemów i wad, kupiłbym Lodgy ponownie. W tej cenie nie da się znaleźć nic, co spełniało by wszystkie zadania jakie stawiam przed Lodgy.
Dodatkowo prawie półtora roku przez jakie jeżdżę Lodgy jest pierwszym tak długim okresem, gdy samochód nigdy mnie nie zawiódł. Poprzedni gruchot psuł się kilka razy w roku.
Teraz mam 5 lat gwarancji i wierzę, że to będzie 5 lat spokoju.


Kupując Lodgy rozważałem jeszcze Doblo, ale był już poza zasięgiem cenowym i w dodatku Fiat jakoś chyba nie miał ochoty go sprzedać, bo w Lublinie nigdzie nie było osobowego do jazd próbnych, o wersji 7 miejscowej do obejrzenia nie wspominając. Do tego tylko dwa lata gwarancji i kosztujący ponad 5 tysięcy pakiet rozszerzenia gwarancji i przeglądów do 5 lat sprawiał wrażenie, że Fiat wie, że wóz będzie się psuł...

Odnosząc się do rabatów, pytałem o konfigurację, która mnie interesowała kilkanaście salonów.
Bardzo dobrą ofertę dostałem dzięki @Marek1603 od salonu Łyko z Krakowa, ale ostatecznie lokalny Nazaruk ją wyrównał rezygnując dodatkowo z ubezpieczenia kredytu. Sumarycznie wyszedł rabat 2000zł + 450zł w akcesoriach. To jednak było prawie dwa lata temu.

Pamiętaj, żeby poprosić kogoś o kupon na akcesoria Dacia Dla Przyjaciół i przedstawić go przy zamówieniu. Otrzymasz rabat 50% na jakieś dodatkowe gadżety (maks 800zł).
Ze swojej strony gorąco polecam stalową listwę ochronną progu bagażnika.

buladag - 2019-06-17, 11:36

Cytat:
Ostatnią rzeczą jest to, że radio zawłaszcza połączenie bluetooth stereo (A2DP) nawet, jeżeli jest włączone radio albo odtwarzacz MP3. Efekt jest taki, że nie da się słuchać radia i używać głosowych wskazówek nawigacji z telefonu, bo te idą w próżnię. Telefon wysyła je do radia, ale ono ich nie odtwarza, jeżeli nie ustawisz "bluetooth" jako źródła dźwięku. A wystarczyło by nawiązywać połączenie stereo BT tylko wtedy, gdy ktoś wybierze Bluetooth w interfejsie radia, a na stałe łączyć tylko profil telefoniczn

To jest raczej kwestia telefonu z Androidem a nie radia w aucie. W drugim samochodzie kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane. Po przesiadce na androida niestety już to nie działa a samochód i radio są cały czas te same. :)

Dymek - 2019-06-17, 11:46

buladag napisał/a:
To jest raczej kwestia telefonu z Androidem a nie radia w aucie. W drugim samochodzie kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane. Po przesiadce na androida niestety już to nie działa a samochód i radio są cały czas te same. :)

Potwierdzam- nawigując z WindowsPhone radio lub MP3 było na MNE wyciszane, leciał komunikat a po nim dźwięk powracał. Ale i tak najlepsze było systemowe głosowe czytanie przychodzących SMS- tego mi najbardziej brakuje a jak na razie żadna androidowa "apka" nie jest w stanie temu dorównać.

buladag - 2019-06-17, 11:51

Dymek napisał/a:
buladag napisał/a:
To jest raczej kwestia telefonu z Androidem a nie radia w aucie. W drugim samochodzie kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane. Po przesiadce na androida niestety już to nie działa a samochód i radio są cały czas te same. :)

Potwierdzam- nawigując z WindowsPhone radio lub MP3 było na MNE wyciszane, leciał komunikat a po nim dźwięk powracał. Ale i tak najlepsze było systemowe głosowe czytanie przychodzących SMS- tego mi najbardziej brakuje a jak na razie żadna androidowa "apka" nie jest w stanie temu dorównać.

O to prawda, już nawet zapomniałem o tej funkcji.

Zgłębiałem też temat ale niestety nie znalazłem na androida możliwości pracy telefonu z zestawem w taki sposób. Ciekawe czemu - android jest jednak bardziej rozbudowany niż WP.

SWilk - 2019-06-17, 11:54

buladag napisał/a:
kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane


Co masz na myśli, że były nadawane? Przez głośniki samochodu, czy z głośnika telefonu?

Osobiście oczekiwałbym dwojakiego działania:
a) dopóki nie przełączę radia na zakładkę "Multimedia/bluetooth" radio jest połączone z telefonem tylko w profilu "hands-free", ale wszystkie dźwięki telefonu typu muzyka czy komunikaty navi są odtwarzane z głośniczka telefonu, albo
b) jak radio wykryje transmisję w kanale bluetooth stereo, to nieważne jaki był wcześniejszy wybór, przełącza się automatycznie na BT, a wraca np. do radia po zakończeniu transmisji. Choć w tej sytuacji dźwięki powiadomień pewnie nieźle by wkurzały.

buladag - 2019-06-17, 11:58

Przez głośniki.
Dymek - 2019-06-17, 13:13

SWilk napisał/a:
Osobiście oczekiwałbym dwojakiego działania:
a) dopóki nie przełączę radia na zakładkę "Multimedia/bluetooth" radio jest połączone z telefonem tylko w profilu "hands-free", ale wszystkie dźwięki telefonu typu muzyka czy komunikaty navi są odtwarzane z głośniczka telefonu...

Ale... tak to właśnie u mnie normalnie działa- dźwięk navi w telefonie jest odtwarzany przez głośnik telefonu, ale połączenie BT jest i czuwa, więc gdy ktoś zadzwoni MNE przełącza się w tryb Telefon. Opcje odtwarzania audio czy navi poprzez bluetooth są funkcją telefonu.

Cytat:
b) jak radio wykryje transmisję w kanale bluetooth stereo, to nieważne jaki był wcześniejszy wybór, przełącza się automatycznie na BT, a wraca np. do radia po zakończeniu transmisji. Choć w tej sytuacji dźwięki powiadomień pewnie nieźle by wkurzały.

A taki numer to raczej nie przejdzie. Przełączenie wejścia na BT-audio jest możliwe tylko ręcznie.

pikodat - 2019-06-18, 08:56

Gery napisał/a:
ma może ktoś z was taki voucher na akcesoria i chciałby się podzielić?

http://www.daciaklub.pl/f...1788958#1788958

Gery - 2019-06-20, 11:23

Lodgy zamówiona, najwcześniej będzie na koniec sierpnia najpóźniej na koniec września
Marek1603 - 2019-06-20, 17:15

Gratulacje.
wiciu_r - 2019-06-20, 20:31

Moja 1.6MPI Laureate ma 7 lat (odbierana w Autocompolu), 70kkm i na razie zero awarii,
czyli tak naprawdę wymieniona żarówka i dwie "pany".
Zdecydowanie to najlepsze auto jakie miałem.
Na rynek wtórny już nie trafi :-)

tomasso - 2019-08-17, 16:44

Kto się ze mną potarguje o doświadczenie z lodgy?? pierwszą 1.6 (84 ps) miałem 3 lata i zamieniłem na nową 1.6 sce (102 ps), obie 7 osobowe Laureate. Teraz maży mi się to "cudo nowość", czyli Lodgy 1.3 tce z mocą 130 ps: https://allegro.pl/ogloszenie/dacia-lodgy-130km-stepway-sl-techroad-7-osobowa-8393597666

dodam tylko, że obecną lodgy jeżdżę ponad 3 lata i wymienię na coś nowszego za rok. Wielokrotnie opisałem na tym portalu moje spostrzeżenia i wnioski z 6 lat jazdą Lodgy, więc zainteresowanych zachęcam do poszukania...

MartinezTychy - 2019-08-17, 19:55

tomasso, powiem tak,cena poszybowała znacznie w górę,za Techroad z silnikiem 1.6 SCe z bogatszym wyposażeniem w marcu zapłaciłem 54 400 zł.Cena z allegro to 49 479 netto a tyle bym już nie dał.
DrOzda - 2019-08-17, 20:53

Trzeba czekać na 1.0 Tce 100 w Lodgy albo na nowy model z tym silnikiem.
buladag - 2019-08-22, 09:30

1.0 raczej nie trafi do starej budy skoro wsadzili już 1.3.

Za 1.6 Techroad ze wszystkim oprócz podgrzewanych siedzeń zapłaciłem 54100

dudu$ - 2019-11-03, 22:34

Ostatni tydzień przejeździłem autem które kupiłem żonie aby woziła dzieciaki do żłobka. Autem tym jest Daewoo Lanos w sedanie z silnikiem 1.5 8v w wersji Standardowej czyli bez niczego ale wspomaganie kierownicy ma. Jak wyżej napisałem cały tydzień jeździłem tylko Lanosem, przez ten czas zrobiłem nim z 700km i godzinkę temu postanowiłem wyprowadzić Lodgy z garażu podziemnego i zawieźć ją na myjnię bo pokryła się gruba warstwą kurzu. Boże jak się męczyłem jadać tym autem :shock: . Wspomaganie kierownicy działa tak agresywnie, że wystarczy lekko dotknąć kierownicą a auto na nie reaguje co jest niestety bardzo niebezpieczne, do tego dochodzi miękkie zawieszenie i szum powietrza przy prędkości już 70km/h. No i porównując to do 21 letniego Lanosa z przebiegiem prawie 150tyś km to jest tragedia. W lanosie kierownica chodzi ciężej a dzięki temu auto prowadzi sie pewniej no i w środku jest o niebo ciszej niż w Lodgy. tak sobie myślę,czy jakbym miał Jeszce raz kupować lodgy na chwile obecna to chyba bym jednak zrezygnował. Wiadomo do wszystkiego można się przyzwyczaić do jazdy lodgy również .
wiciu_r - 2023-02-27, 17:40

89 tys.km po 10,5 latach i nadal bym powtórzył zakup :-)
Ostatnio do autka doszedł rowerowy bagażnik na hak, Amos :-)
Autko ma też od zeszłego roku instalacje LPG więc stres zajechania na stację minął.

MarekZawadzki - 2023-02-28, 12:09

Ja miałem Lodgy przez 4 lata i 70.000 km - zmieniłem na dustera tylko dlatego, że obiektywnie potrzebowałem mocniejszego silnika i napędu 4x4. Gdyby nie te potrzeby to pewnie zostałbym przy Lodgy - mega pozytywnie wspominam ten samochód.

Przy takich wymaganiach jakie miałem kupując Lodgy - kupiłbym jeszcze raz.

route2000 - 2023-03-01, 08:48

Lodgy mam od 2014 roku i przejechałem już 178 tys km... i nadal jeżdżę. ;-)
Proste auto do bólu, niezłomny transportowiec, wszystko weźmie i zawiezie co trzeba...
Na pewno nie jest demonem szybkości ale uparcie pojedzie od punktu A do punktu B...
Nawet 5 osób wygodnie pojedzie bez problemu (szeroka tylna kanapa).
Jakby dokonać niektórych modyfikacji tak jak wyciszenie, parę rzeczy podnoszące komfort jazdy to to bym jechał do końca świata i jeden dzień dłużej... :-D

topdrive - 2023-03-01, 12:48

Bez kozery powiem: zdecydowanie! :)

Kupiona w 2017, do tej pory 70 tys bezawaryjnych kilometrów.

Wygodnie przewozi 6 dorosłych osób, spalanie w normie (chociaż obecne 1.5dci pali mi więcej niż 1.9 JTD z Fiata Marei Weekend), wyposażenie w zupełności wystarczające (chociaż dokładam kolejne małe rzeczy, żeby było jeszcze wygodniej).

Tak czy siak, z czystym sumieniem polecam auta z rynku wtórnego, bo nowych niestety już brak... ;)

tAboon - 2023-03-01, 14:26

Tak, ale po spełnieniu 3 warunków:
- lepsze wyciszenie
- skrzynia 6 biegowa (silnik 1.6SCe)
- klimatyzacja automatyczna.

patrik2 - 2023-05-25, 07:56

Oczywiście. 1,6SCE 2017 r. i 146 tyś. bezawaryjnej jazdy, dodam że samochodu nie serwisowałem, praktycznie poza mocno przeciągniętymi w czasie wymianami oleju i kilkukrotną wymianą klocków i tarczy hamulcowych nic w tym samochodzie nie robiłem. Dopiero teraz pojawiają się pierwsze problemiki, wychodzą jakieś luzy w zawieszeniu, przestała działać klima.

Acha 1 raz zepsuł się przełącznik od świateł i klaksonu, wymieniłem na zamiennik za 100 zł.

Lukas87 - 2023-06-08, 22:31

https://youtube.com/shorts/fn148QPwPlw?feature=share
https://youtube.com/shorts/NUmmUn7zc0Y?feature=share

Przez tak słabe zabezpieczenie antykorozyjne bym się już zastanowił auto 2014r 130kkm tragedia..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group