DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Media Nav 1.0.13.2.368_r49

cowcar - 2019-07-04, 21:11
Temat postu: Media Nav 1.0.13.2.368_r49
Dzisiaj w Dacia Media Nav Evolution Toolbox wyskoczyło mi info o aktualizacji oprogramowania.
Zassało upgrade.lgu (bajtów: 369 172 480)

MN wykryło i przeprowadziło aktualizację. Wersja 1.0.13.2.368_r49

Tylko, że po ponownym wygenerowaniu danych na USB przez MN i powrocie do Dacia MNE Toolbox, wykrywa akatualizacje i instaluje na USB - tylko, że to jest ta sama aktualizacja (identyczny plik upgrade.lgu) - MN nie reaguje na niego.

Formatowałem już USB, generowałem nowe dane z MN i Dacia MNE Toolbox znowu wrzuca tą samą aktualizacje na USB...

paul7 - 2019-07-04, 21:51

Prawidłowo, nic nowszego ci nie wgra. Jak już raz w penie był podany numer wersji, to ściągnie tylko ten lub nowszy, gdyby istniał. Najlepiej przejrzyj zawartość .lgu , tam jest wszystko "opisane".
Dymek - 2019-07-04, 22:08

Chodzi o to, że nie powinno wykrywać ponownie aktualizacji, która już jest zainstalowana.
cowcar - 2019-07-04, 22:22

Jestem tego samego zdania co Dymek. Na wcześniejszej wersji tak nie było. Nie wykrywało aktualizacji i nie wrzucało upgrade.lgu na penka ponownie.
Belphegor - 2019-07-05, 09:02

Dymek napisał/a:
Chodzi o to, że nie powinno wykrywać ponownie aktualizacji, która już jest zainstalowana.


Miałem identyczną sytuację przy aktualizacji z 9.1.1 do 9.1.3 .

Dymek - 2019-07-05, 09:31

Myślę, że to "błędy i wypaczenia". Programiści lubią coś czasami niechcący zepsuć... tak jak w niedawnej aktualizacji oprogramowania z przesuniętą godziną.
buladag - 2019-07-05, 11:44

Co nowego w nowym oprogramowaniu?
cowcar - 2019-07-05, 12:22

Poza wyższymi numerami wersji wizualnie nie widzę różnicy. Zapewne same poprawki.
buladag - 2019-07-05, 12:43

Wydaje mi się że troszkę szybciej działa.

Poza tym z tym błędem że w koło chce się aktualizować to lekka wtopa - sezon wakacyjny i przez ten błąd nie da się zaktualizować map. :P

Robson68 - 2019-07-06, 14:44

Faktycznie po aktualizacji do wersji 1.0.13.2 , program Dacia Media Nav Evolution Toolbox ciągle chce aktualizować , jakby nie widział , że program już zaktualizowany i nie pozwala przejść dalej , do aktualizacji map . Ciekawe czy błąd plików aktualizacji czy też błąd programu Dacia Media Nav Evolution Toolbox?
pozostaje chyba pytanie do działu pomocy technicznej Dacia

jas_pik - 2019-07-06, 19:49

buladag napisał/a:
przez ten błąd nie da się zaktualizować map. :P

Wygląda na to że to nie jes jedyny błąd .
Mapy możesz zaktualizować jedynie do wersji jaka był dostępna przy pierwszym uruchomieniu MN ( a dokładnie wersji jak była gdy po raz pierwszy Twój MN złapał sygnał GPS)

paul7 - 2019-07-07, 17:31

Najnowszy plik lgu z wersją 1.0.13.2 wydaje się taki sam jak poprzedni .
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<bavn>
    <build-date>2019-01-08</build-date>
    <version>1.0.13.2.368_r49</version>
    <partition-version>2</partition-version>
    <dev-mode>0</dev-mode>
    <uboot-version>1.0.1</uboot-version>
    <firmware version="0.6.35.9598" src="/HU/firmware/dab">dab</firmware>
    <firmware version="1.0.13.2.1102" src="/HU/firmware/micom">micom</firmware>
</bavn>

Pełna wersja ostatniej aktualizacji r49 jest dostępna na poniższym adresie. Można analizować pliki jego zawartość.
Kod:
http://cdns.distrib.naviextras.com/content/!application/ReDa_ULC4/OS_r49//20190214012756.tgz
Wielkość 353555 KB .

Robson68 - 2019-07-08, 16:40

wg informacji z działu technicznego Dacia problem zgłoszony do producenta programu firmy Naviextras . Czekamy na rozwiązanie
buladag - 2019-07-17, 11:41

Coś się zmieniło w sprawie błędu?
Robson68 - 2019-07-17, 14:26

Możesz spróbować zalogować i pobrać aktualizację bo chyba coś poprawili :-)
pikodat - 2019-07-17, 15:48

Robson68 napisał/a:
Możesz spróbować zalogować i pobrać aktualizację bo chyba coś poprawili :-)


Potwierdzam w tym sensie, że jak dziś w końcu odważyłem się OD NOWA, z użyciem nowego pendriva zrobić to co trzeba, to zakończyło się to częściowym sukcesem (częściowym, bo podstawowa mapa została z 2013 roku a pribałtyki, PL, CZ, SK, H jest z 2018q4 a było z 2017 - zatem "nasz" fragment Europy pełny sukces a reszta Europy została zignorowana).
Jeszcze raz na pustym pendrivie zgram info o licencjach i zobaczę, czy pozwoli zaktualizować cokolwiek więcej.

Robson68 - 2019-07-17, 16:56

Mapa podstawowa chyba się nie aktualizuje , ona pełni funkcję pomocniczą
Robson68 - 2019-07-18, 09:42

Jest dostępna aktualizacja programu Toolbox, problem jest rozwiązany , można aktualizować mapy ew kupić
buladag - 2019-07-18, 09:43

Potwierdzam właśnie sprawdzałem aktualizacje.

Nadal nie ma nic powyżej 2018.q4

Dymek - 2019-07-18, 10:22

buladag napisał/a:
Nadal nie ma nic powyżej 2018.q4

Ale... chyba nie ma nowszych...
To i tak rewelacyjnie. Po raz pierwszy chyba są tam dostępne tak nowe mapy- dotąd oficjalnie przez Toolbox można było jedynie pobrać lub kupić mapy ze 2-3 wydania starsze niż najnowsze. Generalnie wgrywając sobie mapy "niezależnie" było się zwykle jakiś rok do przodu.

buladag - 2019-07-18, 10:26

Przy MNe3 chyba nie jest to jeszcze możliwe.
Dymek - 2019-07-18, 11:46

buladag napisał/a:
Przy MNe3 chyba nie jest to jeszcze możliwe.

Na razie nie. Co nie zmienia faktu, że i tak masz świeżą mapę :lol:

Obywatel MK - 2019-07-18, 14:03

Na budowie S5 Bydgoszcz-Poznań często jedzie się polem. :-D
paul7 - 2019-07-18, 17:31

Dlatego należy brać wersje 4x4.
ptakooo - 2019-07-19, 10:32

A u mnie ładnie zaktualizował soft do 1.0.13.2, ale nie mam możliwości aktualizacji map (obecnie 2017.Q2) a jeszcze 90 dni nie minęło. Po zgraniu konfiguracji na pendrive i włożeniu do pc, toolbox wykrywa, trzeba się zalogować, ale wówczas od razu jest przeskok do zakładki dom gdzie mogę kupić elementy lub zrealizować kod. Nie ma okna z informacją o aktualizacji. W historii mam 2 pozycje: 7.1 aktualizacja oprogramowania i 7.2 gwarancja map bez ograniczrń w Hiszpanii. Tez tak macie?
buladag - 2019-07-19, 11:02

Analogicznie z tym że u mnie wersja 8.1 i 8.2 i mapy pobrał jakiś czas temu 2018.q4
Po zrobieniu aktualizacji musisz wyczyścić pendrive, od nowa "zebrać informacje o urządzeniu" i może wtedy pobierze nowe mapy.

ptakooo - 2019-07-19, 13:56

Pendriva formatowałem przed pobraniem danych, a już po aktualizacji softu. Najdziwniejsze jest to, że toolbox nic nie wykrywa. Nie mam żadnego info o gwarantowanej aktualizacji oprócz tego co w zakładce historia 7.2. Na infolinni nie ma chwilowo człowieka ogarniającego temat MNE. Czy 2018.Q4 to jest aktualna wersja?


p.s. teraz zwątpiłem, wydawało mi się że mapy były 2017.Q2 a mam 2018.Q2. Ale czy to możliwe, żeby tylko w 1 kroku zaktualizowanny został soft i mapy?

buladag - 2019-07-19, 14:12

Osobno jedzie soft i osobno mapy.
Wersja pobieranej za darmo aktualizacji zależy podobno od momentu pierwszego użycia nawigacji czyli może w momencie kiedy odebrałeś auto najnowsza wersja była 2018.q2 i dlatego taką masz jako aktualną.

ptakooo - 2019-07-19, 14:15

Czyli coś nie tak z oprogramowaniem toolbox? Ciąg dalszy kłopotów? Mam wersję oprogramowania 2.4 (byla jakaś aktualizacja automatycznie pobrana 18 lipca - dopiero po informacji na forum, ze jest poprawka robiłem aktualizację).

Auto odebrałem 7 czerwca, więc 90 dni jeszcze nie mineło. W zakładce toolboxa - "informacje o urządzeniu" mam data ważności 28.08.2019 Może u dilera ktoś włączył 28 maja i złapało Fix'a. Zastanawia mnie co z autami pokazowymi z salonu, czy tam obsługa dba o to i pilnuje, żeby zaktualizować oprogtlramowanie?

buladag - 2019-07-19, 14:19

Ale co nie tak, nie rozumiem.

Kiedy odebrałeś samochód?

ptakooo - 2019-07-19, 14:24

W procesie aktualizacji w toolbox nie miałem kroku aktualizacji map. Robione ścißle wg instrukcji nie ma 2 części.
buladag - 2019-07-19, 14:28

Raczej nie wyjechałeś z mapami 2018.q2 bo u mnie Lodgy odebrana miesiąc temu miała mapy z 2017
ptakooo - 2019-07-19, 14:33

Czyli mogło pójść 2017Q2 -> 2018Q2, ale bez mojego udziału?
buladag - 2019-07-19, 14:37

Mogło jeśli 2018.q2 to jest wersja która była aktualną w momencie odbioru auta.
Dymek - 2019-07-19, 15:05

Dealer nie zajmuje się aktualizacją map. Do klienta idzie to, co przyszło z fabryki- kiedyś były to naprawdę stare wersje map.
ptakooo - 2019-07-19, 15:15

Czyli Klient może dostać towar tj. MNE z brakiem możliwości aktualizacji map?
pikodat - 2019-07-19, 15:23

ptakooo napisał/a:
Czyli coś nie tak z oprogramowaniem toolbox? Ciąg dalszy kłopotów? Mam wersję oprogramowania 2.4 (byla jakaś aktualizacja automatycznie pobrana 18 lipca - dopiero po informacji na forum, ze jest poprawka robiłem aktualizację).

Auto odebrałem 7 czerwca, więc 90 dni jeszcze nie mineło. W zakładce toolboxa - "informacje o urządzeniu" mam data ważności 28.08.2019 Może u dilera ktoś włączył 28 maja i złapało Fix'a. Zastanawia mnie co z autami pokazowymi z salonu, czy tam obsługa dba o to i pilnuje, żeby zaktualizować oprogtlramowanie?


Wg tego co doczytałem, to 90 dni idzie od pierwszego uruchomienia nawigacji. Czyli z demonstracyjnymi albo zrobi to ktos z salonu albo pa-pa darmowa aktualizacjo.
Jesli ktoś w Twoim aucie odpalił nawigację pred wydaniem (np, 28 maja gdy przyjechał samochód do dilera i sprawdzali czy wszystko działa) to masz prawo do aktualizacji do mapy, która była dostępna 28 maja.
Jesli aktualizacja do 2018q4 było póżniej ( w szczególności po 8 czerwca) to nic więcej nie przysługuje Ci gratis.

pikodat - 2019-07-19, 15:25

ptakooo napisał/a:
Czyli Klient może dostać towar tj. MNE z brakiem możliwości aktualizacji map?


Jeśli auto było demonstracyjne ponad 3 miesiące a ktoś sobie odpalił nawigację na samym poczatku - tak. Na dobrą sprawę wtedy diler powinien zwracać/fundować/rabatować auto w wysokości kupna mapy (czyli rzędu 80 euro->350 zet)

ptakooo - 2019-07-19, 18:32

Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienia.
Belphegor - 2019-07-19, 21:16

Dymek napisał/a:
Dealer nie zajmuje się aktualizacją map. Do klienta idzie to, co przyszło z fabryki- kiedyś były to naprawdę stare wersje map.


Dalej bez rewelacji jest. Nowe Dacie i Renault z MNE mają mapy 2017Q2.

Kunnba85 - 2019-08-05, 17:33

Witam. Ja zsynchronizowałem pena w radiu tak jak instrukcji, podłączam do kompa i toolbox nie wykrywa pena ver. 1.0.13.2 nie wiem co dalej robić . Chciałbym tez dostac sie do menu ukrytego aby włączyć funkcje ale nie wiem jaki jest kod do radi i nie wiem skad pobrac micon test do tej wersji. Pomoze ktos??
jas_pik - 2019-08-05, 18:09

Kunnba85 napisał/a:
Chciałbym tez dostac sie do menu ukrytego aby włączyć funkcje ale nie wiem jaki jest kod do radi i nie wiem skad pobrac micon test do tej wersji. Pomoze ktos??

A może trochę poczytaj :)
Masz temat który odpowie na Twoje pytania

ASH_85PL - 2019-08-18, 19:12

W ubiegłym tygodniu odebrałem nowego Dustera z Dacia Media Nav (Evolution) 1.0.13.2.368_r49. Dziś chciałem zrobić aktualizację map. Jako, że przez 90 dni od zakupu dostępna jest za darmo, to na tą chwilę wersje nieoficjalne nie wchodzą w grę. A raczej nie wchodziły, bo przez skopany program DaciaMediaNavEvolutionToolbox może się na nie zdecyduję.

Do rzeczy... Dane na pendrive udało się zgrać prawidłowo, ściągnąłem i zainstalowałem program DaciaMediaNavEvolutionToolbox na komputerze (Windows 10, 64 bit). Po uruchomieniu programu pojawia się regulamin do zaakceptowania a po potwierdzeniu akceptacji wyskakuje błąd "An error occurred, please try again." z przyciskami "Exit" lub "Retry". Żaden przycisk nie pozwala przejść dalej.

W FAQ na https://dacia.welcome.naviextras.com/faq_pl.html jest na ten temat napisane "Taki błąd może wynikać z wielu przyczyn, np. awarii połączenia internetowego, braku odpowiedzi serwera itp. Spróbuj połączyć się z programem Toolbox później. Jeśli błąd będzie występował nadal, skontaktuj się z działem obsługi klienta.".

Za kilka dni wyjeżdżam do Zakopanego (jazda przez prawie całą Polskę), więc aktualne mapy by się przydały. Nie chce mi się kopać z obsługą klienta mailowo a telefonicznie w moich godzinach dostępności nikt nie odbierze.

Macie na to jakieś sprawdzone rozwiązanie? Porty jakieś odblokować czy coś?

ptakooo - 2019-08-18, 19:29

U mnie przeszła aktualizacja softu na 1.10.13.2, natomiast krok z pobraniem nowych map już nie. Po zalogowaniu w Toolbox mogę tylko dokonać zakupu map v 8.1. Nie ma okna z aktualizacją. Coś im nie wyszło. Niestety infolinia wciąż zajęta, a na kolejne maile odpowiedzi brak...
Krystian67 - 2019-08-19, 19:23

Ogólnie jak dla mnie wgranie map dziś powoduje że jutro sa już nieaktualne.. Za to jeszcze mam zapłacić minimum 99 euro. Wystarczy odpalić tel z mapami i cieszyć się jazdą. Dawno przymierzam się do napisania do nich opini o tym rozwiązaniu . Beznadzieja w którą nigdy nie zainwestuję ani jednego euro , a tym bardziej złotówki. Olałem ten temat dawno i nie mam z tym problemu.
paul7 - 2019-08-19, 21:10

Krystian67 napisał/a:
Ogólnie jak dla mnie wgranie map dziś powoduje że jutro sa już nieaktualne.. ............

Ogólnie masz rację. Taka forma korzystania z map jest najkorzystniejsza. Większe możliwości i najnowsze mapy to podstawa. Ale jest już rozwiązanie na uwolnienie tego klocka. Na różnych forach ludzie testują rożne wersje podmiany map, ryzykując swoim sprzętem. Trochę cierpliwości, a sprawa sama się rozwiąże.

Krystian67 - 2019-08-20, 16:43

Jeżeli mapy zaczną działać jak mapy google , to chętnie bedę z tej nawigacji korzystał. Narazie cieszę się dosć dobrym odbiorem audio , jak na to co jest w MN
Obywatel MK - 2019-08-20, 16:54

ASH_85PL napisał/a:
Macie na to jakieś sprawdzone rozwiązanie? Porty jakieś odblokować czy coś?


Tak, mamy. Nazywa to się android auto i mapy Google. :-D

jas_pik - 2019-08-20, 18:20

Obywatel MK napisał/a:
... i mapy Google. :-D

Po ostatnich wpadkach zwłaszcza w Zakopanem odradzam .
Jeśli juz to Waze.
A ostatecznie mapy nawet te stare ale Here

paul7 - 2019-08-21, 16:32

jas_pik napisał/a:
Jeśli juz to Waze.

To już porzuciłeś Yanosika?

jas_pik - 2019-08-21, 17:11

Po przeczytaniu artykułu : https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/masz-yanosika-wiesz-ze-jestes-czescia-sieci-sensorow-lokalizatorow-bluetooth/
Postanowiłem zakończyć używanie tej aplikacji , zwłaszcza że podczas wyjazdów zagranicznych ( we Francji) Waze jest idealne zwłaszcza na "tajne Sanderki/Clio " jako mobilne fotoradary

paul7 - 2019-08-22, 09:10

Oczywiście można się zabezpieczyć i wyłączyć BT, lub ustawić odpowiednie uprawnienia dla danej apki.
Tutaj są opisy wszystkich funkcji Andka: Instrukcje
Jak zauważyłem to jest mnóstwo apek , które stwarzają niebezpieczeństwo przechwytywania danych. A całkowita kontrola nad BT, będzie w androidzie 10.
Testuje WAZE , wygląd ma ładny.

jas_pik - 2019-08-22, 09:33

Waze ma nie tylko ładny wygląd :)
Idealnie działa poza granicami Polski ( we Frnacji są często wskazywane nawet dziury na drogach , leżące na jezdni przedmioty typu rozerwane opony z ciężarówek.
I co najważniejsze mimo że korzysta z map gogla to przez możliwość ich edycji czy zgłaszania błędów przez użytkowników nie robi takich jaj jak Google Maps
Jednocześnie wyszukiwarka adresów działa idealnie wykorzystując dane google :)
No i działa idealnie w trybie CarPlay ( w moim przypadku bo nie używam androida)
Ciekawa jest też funkcja wysyłania danych do śledzenia przejazdu dla osoby która na nas czeka - widzi nasz przejazd online na telefonie lub kompie :)

paul7 - 2019-08-22, 13:05

Fajnie , ale nie zawsze się jeździ po autostradach, tylko po "polskich drogach". Niestety przejazd skrótem przez las czy rejony ..... gdzie nie dociera net. a są takie, unieruchamia aplikacje, więc na razie mam włączone dwie nawigacje. I wolałbym, by nawigacja precyzyjnie prowadziła głosem , jak Hołowczyca na trasie prowadzi pilot. Ale wygląd mi się podoba i jest bardziej czytelniejszy.
jas_pik - 2019-08-22, 14:11

Po to własnie jest nawigacja w MN przecież :)
Podałeś przykład skrajny. Ja mam tez inne , czasami jeżdżę przez Szwajcarię , wcześniej bywałem w Albanii . Tam ceny internetu w roamingu sa takie że wolałbyś wyłączyć całkiem telefon bo rachunek telefoniczny rośnie makabrycznie szybko

paul7 - 2019-08-23, 18:28

No i pojeździłem sobie po Warszawie tym razem. Waze, słabiutko ostrzegał. Od rana zgłosiłem 3 wypadki samochodowe, kilkanaście korków, 2 miejsca niebezpieczne. No przepraszam, ale przy takim zagęszczeniu samochodów powinno mnie ostrzegać. Chyba , ze wszyscy użytkownicy wyjechali za granicę :roll: . Pomęczę dalej, może mnie zaskoczy.
awiczuk - 2019-08-27, 20:04

MN3 można odblokować bezpośrednio z pendrive skryptem autorun.sh umieszczonym w katalogu autorun_bavn. Do katalogu nng wrzucamy w odpowiednie miejsca ( content, license) pliki map i licencji. Wcześniej należy zrobić backup systemu. Cała operacja zajmuje ok 30min.
https://chomikuj.pl/awiczuk1/medianav/mn3

paul7 - 2019-08-28, 06:28

No fajnie, ale nie wspomniałeś , kto to wymyślił? i dlaczego jeszcze jest to w testach.
I jakie mapy udało ci się wgrać?

jas_pik - 2019-08-28, 09:28

W testach to będzie bardzo długo ponieważ procedura nie jest bezpieczna dlatego nie jest upubliczniona.
Ta akurat została opracowana przez kolegów z Francji .
Dlaczego ten ssób nie jest bezpieczny - bo wciąż nie mamy kontroli nad wszystkimi mapami i licencjami .
A to może doprowadzić do zablokowania działania nawigacji czyli słynnego wyszarzonego przycisku "zgadzam się " . W tym momencie ta procedura przestaje działać .
Pracujemy nad prostą procedurą wgrywania za pomocą odpowiednio spreparowanego pliku LGU.

paul7 - 2019-08-28, 11:22

Tak też sugerowałem, bo jeszcze temat jest " śliski" i "niebezpieczny". Podobnie było przecież z wcześniejszymi wersjami na WinCe.
Może kolega awiczuk jak beta tester powie co mu się udało zdziałać?

awiczuk - 2019-08-28, 20:32

Jeśli wszystko zostanie zrobione tak jak trzeba to procedura działa na 100%. Owszem jest niebezpieczna dla laika, który nie wie co robi ponieważ można usunąć pliki potrzebne w systemie. Plik LGU będzie działał tak samo jak ta procedura tylko uniemożliwi ingerencji w niego.
Zasada jest zawsze taka sama: Podmienić program nawigacji, dograć mapy i licencje. Ten skrypt to właśnie robi.
W ten sposób wgrywałem mapy w kilkunasty MN3 i wszystkie działy bez problemów.
Dodam jeszcze że można w ten sposób dograć różne inne rzeczy(np odtwarzacz video) do MN.

Mogę opisać krok po kroku co i jak zrobić po kolej dla uwolnienia MN3.

Jas_pik wyszarzały przycisk to zazwyczaj problem z licencjami lub usunięty plik ACTIVATION_CODE ( jak użytkownik za dużo wyrzuci lub za mało wgra.

paul7 - 2019-08-28, 21:50

Akurat to wiadomo ze stron francuskich. A jak ci poszło z wersjami map? Jakie wersje wgrałeś i licencje?
jas_pik - 2019-08-28, 22:21

@awiczuk .
Ja to wszystko wiem . Tylko że ta procedura wciąż jest niebezpieczna bo nie mamy prostego dostępu do zawartości MN .
To że udało Ci się zrobić w kilkunastu to się chwali , ale problem jest wtedy gdy trafia do nas z nie działającym softem nawigacyjnym.
To samo dotyczy tez wersji które fabrycznie nie mają uruchomionej nawigacji ( mimo że w samochodzie jest wszystko wraz z podłączona anteną GPS).
Ja już opracowałem bezpieczny sposób aktualizacji map/poi/licencji po uwolnieniu , ale wciąż samo uwolnienie jest niebezpieczną operacją.

Robert4444 - 2019-08-28, 22:58

A jak się dostać do systemu MN?
Mogę się poświęcić na swoim MNE w wersji 1.0.13.1
Czy ten system również ma kilka partycji tak jak na Windowsie?
W jakim formacie są te partycje? Fat czy jakiś Ext?
Poruszam się trochę w Linuxie ale potrzebuję jakichś wskazówek.

jas_pik - 2019-08-28, 23:50

No właśnie w tym jest problem jak się do nich dostać . na razie możemy tylko kopiować i wrzucać dane za pomocą poleceń .
System jest bardzo mocno zabezpieczony.

awiczuk - 2019-08-29, 06:16

@paul7 Ten sposób znany jest od 5 sierpnia i jest już udostępniony na forach FR.
Działaja mapy dostępne na http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=45971
licencje jakie mam to: iPhone_Primo_ISR@1101_(NNG,_DEM,_3D,_PST,_CAR,_JV,_Google,_TMC)_(v2.1)_
i LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_WEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC
LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_PO_17Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@17Q2RenaultULC
Dziala TMC
WAZNE: NIE USUWAMY LICENCJI. DOGRYWAMY TYLKO NOWE!
@Jas_pik Przecierz mozliwosc wykonywania poleceń z linii komend, dostęp do shell'a to właśnie dostęp do systemu.Czyli do systemu dostęp jest i można tak naprawde zrobić wszystko. Tak dziala linux. Nie potrzebne są graficzne programy do podmiany map. Ale jak ktoś się uprze to można wykorzystać projekt https://github.com/wayland-project/weston na którym oparty jest pulpit MN3 lub frameworka QT.
Skrypt powłoki autorun.sh, ktory uruchamia się automatycznie z usb zawiera właśnie polecenia shell'a.
Źródła systemu MN3 dostępne są tu:
http://opensource.lge.com...arch=LAN5810WR0
Na dzień dzisiejszy wiadomo, że jest menu serwisowe, ale nie wiadomo jeszcze jak je uruchomić.

paul7 - 2019-08-29, 09:34

Ok.
Na msieurlolo koledzy to próbują już od lipca, każdy ma swoje doświadczenia i próby. Ten sposób wydaje się prosty jak drut, ale powinieneś napisać , że tester bierze na siebie odpowiedzialność za próby.
Dobrze , Że udało ci się tyle razy poprawnie wgrać mapy. Jeśli uważasz , ze procedura którą użyłeś jest poprawna, to ją opisz dokładniej, może na swoim chomiku, lub ją oferuj inaczej, jak chcesz.

awiczuk - 2019-08-29, 16:34

WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!
Sposób sprawdzony i działa.
1.Formatujemy pendrive fat32 (pendrive z diodą)
2.Kopiujemy autorun_bavn pa pendrive z archiwum Backup.rar
3.Wkladamy pena do radia i przekręcamy kluczyk uruchamiamy radio (przed tym radio powinno być wyłaczone min. 20minut)
4.Czekamy aż dioda na pendrive przestanie migać (ok 15min).
5.Wyjmujemy pendrive wyłączamy radio.
6.Na pendrive w katalogu backup mamy kopie systemu/partycji z NNG. Kopiujemy ją w bezpieczne miejsce.
7.Ponownie formatujemy pendrive.
8a.Kopiujemy katalog autorun_bavn i nng z archiwum update_mapy_PL_GE.rar (to archiwum zawiera pełne mapy polski i niemiec w wersji 2019Q2, fotoradary, poi, budynki, TMC, oraz licencje)
8b. Jesli chcemy inne mapy pobieramy i dogrywamy do odpowiednich folderów nng/content
map
poi
speedcam
tmc
building
9.Wkładamy pendrive do radia i przekręcamy kluczyk uruchamiamy radio
10.Czekamy aż dioda na pendrive przestanie migać (ok 4min).
11.Wyjmujemy pendrive wyłączamy radio.
12.Wyłączamy auto i po ok 20 min właczamy radyjko i cieszymy sie nowymi mapami.

backup.rar - kopia systemu
update.rar - plik bez map i licencji z katalogami i plikiem update.sh
update_mapy_PL_GE.rar - gotowy plik z mapami Polski i Niemiec oraz licencjami poi fotoradary TMC
license.rar - plik z licencjami

https://chomikuj.pl/awiczuk1/medianav/mn3




paul7 - 2019-08-29, 21:58

A nie zapomniałeś napisać coś o starych plikach. Jak kasować i o dublowaniu się plików.
awiczuk - 2019-08-30, 07:02

paul7 napisał/a:
A nie zapomniałeś napisać coś o starych plikach. Jak kasować i o dublowaniu się plików.


Pliki się nie dublują. Zostają nadpisane - stare zastąpione nowymi.
Jeśli chcemy aktualizować mapę np. Polski to nie ma potrzeby wcześniej jej usuwać.

Procedurę czyszczenia katalogów ( usuwania niepotrzebnych map z których nie korzystamy) dopiszę do poradnika w wolnej chwili.

Obecnie udało mi się uruchomić odtwarzanie video ale jeszcze testuje. Później opisze i udostępnie.

paul7 - 2019-08-30, 08:54

Jak się nadpisują to dobrze, bo na początku zmieniano specjalnie nazwy, a tego nie sprawdzałem.
awiczuk - 2019-08-30, 15:34

paul7 napisał/a:
Jak się nadpisują to dobrze, bo na początku zmieniano specjalnie nazwy, a tego nie sprawdzałem.

Nazwa mapy musi byc oczywiście w postaci np. Polska.fbl , Germany.fbl
bez dodatkowego opisu typu _HERE_2019_Q2, ale to już było poruszane na forum.

paul7 - 2019-08-30, 17:14

Wiem, ale nie było to wytłuszczone, więc specjalnie sprowokowałem tym pytaniem, by każdy to wiedział.
macminer - 2019-09-02, 18:28

awiczuk napisał/a:
1.Formatujemy pendrive fat32 (pendrive z diodą)
2.Kopiujemy autorun_bavn pa pendrive z archiwum Backup.rar
3.Wkladamy pena do radia i przekręcamy kluczyk uruchamiamy radio (przed tym radio powinno być wyłaczone min. 20minut)
4.Czekamy aż dioda na pendrive przestanie migać (ok 15min).
5.Wyjmujemy pendrive wyłączamy radio.
6.Na pendrive w katalogu backup mamy kopie systemu/partycji z NNG. Kopiujemy ją w bezpieczne miejsce.


Czy te pierwsze 6 kroków jest bezpieczne same w sobie? Tzn., czy na tym etapie następuje tylko kopiowanie plików na pendrive'a, czy są już dokonywane jakieś zmiany w systemie?

Chętnie spróbowałbym w ten sposób zrobić backup swojego MN3, a z uwolnieniem trochę poczekałbym.

boban666 - 2019-09-02, 19:40

Cytat:
Obecnie udało mi się uruchomić odtwarzanie video ale jeszcze testuje. Później opisze i udostępnie


No to czekam bo jestem ciekawy jak to działa :mrgreen:

macminer - 2019-09-04, 18:32

Cytat:
Czy te pierwsze 6 kroków jest bezpieczne same w sobie?


Odpowiadam sam sobie (ku informacji innych).
Wygląda na to, że backup nic nie zmienia w systemie tylko kopiuje dane na pendrive'a. W moim przypadku po wsadzeniu pendrive'a ze skryptem i uruchomieniu radia dioda zaczęła migać, radio dalej sobie grało, po mniej więcej 6 minutach dioda skończyła migać. Odczekałem jeszcze 4 minuty na wszelki wypadek, wyjąłem pendrive'a i mam backup MN3, który w moim przypadku zajmuje około 810MB (mapy EasternEurope).

Jeśli ktoś (Jas_Pik?) byłby zainteresowany logiem z backupu, mogę udostępnić.

jas_pik - 2019-09-04, 18:54

macminer napisał/a:
Jeśli ktoś (Jas_Pik?) byłby zainteresowany logiem z backupu, mogę udostępnić.

Tak jestem zainteresowany :)

jacek2407 - 2019-09-06, 15:49

Witam
Wykonałem zgodnie z opisem kolegi awiczuk i wszystko działa jak należy. Tak że chcę bardzo podziękować za precyzyjny opis i udostępnienie potrzebnych plików .
Pozdrawiam Jacek :-D

Benek25 - 2019-09-09, 16:00

cześć też tak macie ze w menu klikam multimedia i tam gdzie rozwija się dostępne urządzenia nie ma w ogóle zakladki video?
askr_poz - 2019-09-22, 15:54

awiczuk napisał/a:
WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!
Sposób sprawdzony i działa.
1.Formatujemy pendrive fat32 (pendrive z diodą)
2.Kopiujemy autorun_bavn pa pendrive z archiwum Backup.rar
3.Wkladamy pena do radia i przekręcamy kluczyk uruchamiamy radio (przed tym radio powinno być wyłaczone min. 20minut)
4.Czekamy aż dioda na pendrive przestanie migać (ok 15min).
5.Wyjmujemy pendrive wyłączamy radio.
6.Na pendrive w katalogu backup mamy kopie systemu/partycji z NNG. Kopiujemy ją w bezpieczne miejsce.
7.Ponownie formatujemy pendrive.
8a.Kopiujemy katalog autorun_bavn i nng z archiwum update_mapy_PL_GE.rar (to archiwum zawiera pełne mapy polski i niemiec w wersji 2019Q2, fotoradary, poi, budynki, TMC, oraz licencje)
8b. Jesli chcemy inne mapy pobieramy i dogrywamy do odpowiednich folderów nng/content
map
poi
speedcam
tmc
building
9.Wkładamy pendrive do radia i przekręcamy kluczyk uruchamiamy radio
10.Czekamy aż dioda na pendrive przestanie migać (ok 4min).
11.Wyjmujemy pendrive wyłączamy radio.
12.Wyłączamy auto i po ok 20 min właczamy radyjko i cieszymy sie nowymi mapami.

backup.rar - kopia systemu
update.rar - plik bez map i licencji z katalogami i plikiem update.sh
update_mapy_PL_GE.rar - gotowy plik z mapami Polski i Niemiec oraz licencjami poi fotoradary TMC
license.rar - plik z licencjami

https://chomikuj.pl/awiczuk1/medianav/mn3



Co robi player_update(1) ?

kiniu_tar - 2019-09-25, 16:42

Czy można zmienić w MN3 podświetlanie klawiszy (power, vol+, vol-) z bursztynowego na białe tak jak to było MNEvo ?
Czy jest na Android auto jakaś apka aby zrobić na ekranie MN3 screen mirror ekrany telefonu? (znalezione w necie apki u mnie nie zadziałały)

jas_pik - 2019-09-25, 19:04

Stać cię na zmiane podświetlenia kosztem utraty gwarancji ?
Tak samo sie zmienia podświetlenie.
Apkę potrzebujesz na smartfona
Np taką : https://www.apkmirror.com...sdTIgmdXl3j1H-U

boban666 - 2019-09-25, 19:49

A nie trzeba mieć zrootowanego telefonu do tej apki?
Kolega @awiczuk coś pisał , że udało mu się uruchomić video player ?? Dużo z tym "zachodu" ?[/quote]

kiniu_tar - 2019-09-25, 20:26

@jas_pik ale ta apka to chyba zwykłe android auto od google i to mam zainstalowane i tam działają tylko te apki które są dostosowane do AA i nie widze nigdzie opcji screen mirroringu. Chciałbym dokładnie widzieć na MN3 to co na ekranie smartfona.
Co masz na myśli z tą utratą gwarancji i zmianą podświetlania. Mi chodzi o to czy jest możliwość programowa zmiany np. poprzez wejście w micom na MN3

jas_pik - 2019-09-25, 20:30

kiniu_tar napisał/a:
@jas_pik ale ta apka to chyba zwykłe android auto od google i to mam zainstalowane i tam działają tylko te apki które są dostosowane do AA i nie widze nigdzie opcji screen mirroringu.

W tym nie pomogę , nie używałem antka, wyłącznie iOS


kiniu_tar napisał/a:
Co masz na myśli z tą utratą gwarancji i zmianą podświetlania. Mi chodzi o to czy jest możliwość programowa zmiany np. poprzez wejście w micom na MN3

Za pomoca MICOM możesz zmienić kolorystykę ale nie podświetlenie.
Podświetlenie zmieniasz zmieniając diody

cowcar - 2019-09-25, 20:54

Kinu_tar piszesz o czymś takim? https://www.youtube.com/watch?v=NSsD3UC0KPo

Kiedyś o tym myślałem ale aamirror wymaga roota więc puki mam go na gwarancji to nie ingeruję w pliki systemowe...

askr_poz - 2019-09-26, 07:48

jas_pik napisał/a:
macminer napisał/a:
Jeśli ktoś (Jas_Pik?) byłby zainteresowany logiem z backupu, mogę udostępnić.

Tak jestem zainteresowany :)


Chcesz kolejne logi?

jas_pik - 2019-09-26, 09:35

askr_poz napisał/a:
Chcesz kolejne logi?

Nie chcę logow po updacie , tylko to co się ściągnie z naviextras przed wgraniem :)
Za to będe wdzięczny bo nie mam już do tego dostępu

askr_poz - 2019-09-26, 11:13

Mam nieruszone jeszcze 1.0.13.2.368_r49.
kiniu_tar - 2019-09-26, 15:36

@cowcar dokładnie o coś takiego, Spróbuję bo mam jeden telefon zrootowany to zobaczę. Ja próbowałem wcześniej AA Mirror ale nie zadziałało.
Robson68 - 2019-09-27, 18:03

Czy ktoś korzystając z Naviextras Toolbox , szczególnie ostatnio , spotkał się z ekranem ,, synchronizacja w w toku,, i totalne zawieszenie się programu ? Podczas zakupu map , transakcja dokonana , pieniądze ściągnięte z karty i brak mapy do wgrania . Trzeba pisać reklamację tylko czy do NNG ( sprzedawcy map ) czy do producenta auta ( Renault ) ? Problem zgłoszony do działu technicznego Renault - w toku . Może ktoś z forum miał taki problem ???
askr_poz - 2019-10-01, 10:57

awiczuk, jas_pik - czy skrypt do odtwarzacza video działa? Czy coś jeszcze należy wykonać?
jas_pik - 2019-10-01, 21:59

Robson68 napisał/a:
..... zakupu map , transakcja dokonana , pieniądze ściągnięte z karty i brak mapy do wgrania ....

A nie lepiej było mieć to u mnie ?
Było by taniej i dożywotnie mapy :)
askr_poz napisał/a:
jas_pik - czy skrypt do odtwarzacza video działa? Czy coś jeszcze należy wykonać?

Sory ale to nie ja w temacie odtwarzania video . Pracuję wciąż na tym temacie ale czasu brak
Jeszcze .....

lisek2 - 2019-10-02, 08:07

kiniu_tar napisał/a:
Czy można zmienić w MN3 podświetlanie klawiszy (power, vol+, vol-) z bursztynowego na białe tak jak to było MNEvo ?


No to ciekawe - mam wersje LAN5800WR0 i mam podświetlenie na biało...

Robson68 - 2019-10-02, 08:15

jas_pik napisał/a:
A nie lepiej było mieć to u mnie ?
Było by taniej i dożywotnie mapy :)
Taniej i prościej na pewno , ale ktoś potrzebował w pełni oficjalnie ( faktura )
kiniu_tar - 2019-10-04, 10:36

cowcar napisał/a:
Kinu_tar piszesz o czymś takim? https://www.youtube.com/watch?v=NSsD3UC0KPo

Kiedyś o tym myślałem ale aamirror wymaga roota więc puki mam go na gwarancji to nie ingeruję w pliki systemowe...


Próbowałem to na zrootowanym note 4 ale chyba MN3 nie jest w stanie dać wystarczającej ilości prądu bo cały po podłączeniu cały czas rozłącza i ponownie podłącza telefon na ładowanie. Próbowałem z różnymi romami, kablami i bateriami. Niestety na tą chwilę nie mam innego telefonu z rootem.

lisek2 napisał/a:
kiniu_tar napisał/a:
Czy można zmienić w MN3 podświetlanie klawiszy (power, vol+, vol-) z bursztynowego na białe tak jak to było MNEvo ?


No to ciekawe - mam wersje LAN5800WR0 i mam podświetlenie na biało...


Ja też mam LAN5800WR0 i przyciski świecą na bursztynowo. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie z micoma i mi przesłać ?

buladag - 2019-10-04, 16:34

Na pewno jest to wina kabla, na sgs9+ na oryginalnym kablu ładuje bardzo szybko, z nieoryginalny mi efekt taki jak opisałeś
kiniu_tar - 2019-10-05, 07:29

Kable miałem oryginalne od Samsunga, te same kable z innymi telefonami działają poprawnie. Sam już nie wiem ....
lisek2 - 2019-10-05, 11:03

kiniu_tar napisał/a:

No to ciekawe - mam wersje LAN5800WR0 i mam podświetlenie na biało...


Ja też mam LAN5800WR0 i przyciski świecą na bursztynowo. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie z micoma i mi przesłać ?[/quote]

Robson68 - 2019-10-05, 14:37

Cytat:
Czy ktoś korzystając z Naviextras Toolbox , szczególnie ostatnio , spotkał się z ekranem ,, synchronizacja w w toku,, i totalne zawieszenie się programu ? Podczas zakupu map , transakcja dokonana , pieniądze ściągnięte z karty i brak mapy do wgrania . Trzeba pisać reklamację tylko czy do NNG ( sprzedawcy map ) czy do producenta auta ( Renault ) ? Problem zgłoszony do działu technicznego Renault - w toku . Może ktoś z forum miał taki problem ???

Problem rozwiązany przez producenta
,,odkryliśmy, że 25 września 2019 roku system płatności

Toolbox nie działał poprawnie z powodu błędu serwera.

Niestety opłaty były naliczane, lecz nie można było

pobrać produktów cyfrowych.

Według posiadanych przez nas danych dokonałeś zakupu i

otrzymałeś fakturę nr: RNLTxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Abyśmy mogli dostarczyć Ci zamówione treści, uprzejmie

prosimy ponownie zalogować się do aplikacji Toolbox.

Aplikacja automatycznie zaproponuje Ci treści do pobrania

(możesz też uzyskać do nich dostęp w aplikacji Toolbox

poprzez ekran Dostępne aktualizacje). Po pobraniu ich

prosimy dokończyć proces aktualizacji tak jak zwykle.,,

kiniu_tar - 2019-10-06, 10:44

@lisek2 dziękuję bardzo za zdjęcie. Z grubsza ustawienia mam takie same. Bawiłem się kafelkiem MO White (tu miałem różnicę, u mnie było MI) ale po zmianie żadnego efektu.
lisek2 - 2019-10-07, 10:03

kiniu_tar napisał/a:
@lisek2 dziękuję bardzo za zdjęcie. Z grubsza ustawienia mam takie same. Bawiłem się kafelkiem MO White (tu miałem różnicę, u mnie było MI) ale po zmianie żadnego efektu.



Jak widzę masz auto - renault...a jak zmienisz w MNE na Dacia nie zmienia się kolor ?

kiniu_tar - 2019-10-07, 11:42

Mam zmienione i nic, logo rozruchowe jest renault.
buladag - 2019-10-07, 12:45

Przecież kolor tych piktogramów na klawiszach nadaje barwa plastiku z którego są zrobione.
kiniu_tar - 2019-10-08, 10:29

@up Jeżeli tak jest jak mówisz to nic nie zrobimy. Dzięki za informację.
kiniu_tar - 2019-10-08, 19:50

buladag napisał/a:
Na pewno jest to wina kabla, na sgs9+ na oryginalnym kablu ładuje bardzo szybko, z nieoryginalny mi efekt taki jak opisałeś


Jeszcze odnośnie kabli. W SGS9+ masz na pewno usbC, i sprawdzałem dziś u siebie na różnych telefonach (microusb i usbc).
USB C podłączając dowolny telefon pod oryginalny kabel samsunga wszystko działa poprawnie.
Micro USB podłączając pod dwa oryginalne kable samsunga (jeden z ładowarki szybkiej, drugi z normalnej) telefony z powiedzmy małymi ekranami (SG S5) działa poprawnie, Telefon z dużym ekranem (Note 4) nie działa.
Oczywiście nie sama wielkość ekranu ma znaczenie, ale na pewno całościowe zapotrzebowanie na energię. Note 4 wyłączony ładuje się poprawnie.
Takie są moje obserwacje z dzisiaj. Może się to komuś przyda.

kiniu_tar - 2019-10-12, 08:34

Przepraszam że tak jeden po drugim mój post ale już nie mogę edytować.
Mam pytanie czy w MN3 można używać pliku .DEM ? (gdzieś mi świta, że w MN3 był problem z tymi plikami (lub licencjami do nich), ale nie mogę sobie przypomnieć skąd ta informacja mi siedzi w głowie) Miałem w poprzedniej MNEvo i mapy wyglądają o niebo lepiej.

lisek2 - 2019-10-12, 10:22

kiniu_tar napisał/a:
@lisek2 dziękuję bardzo za zdjęcie. Z grubsza ustawienia mam takie same. Bawiłem się kafelkiem MO White (tu miałem różnicę, u mnie było MI) ale po zmianie żadnego efektu.


Trzecia linijka micom - masz ustawione „mo white” ?

kiniu_tar - 2019-10-12, 11:11

Próbowałem wszystkiego z tego kafelka i nic. Z tego co pamiętam tam są trzy opcje.
duch - 2019-10-23, 17:35

Toolbox wyświetla mi się aktualizacja 8.1, to mapy czy co ? 🤔
Robson68 - 2019-10-23, 18:04

8.1 oznacza mapy 2018 Q4
duch - 2019-10-23, 19:31

A to ciekawe, miałem mapy UK i brak aktualizacji, dodałem mapy PL tą metodą http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18263 i wskoczyła aktualizacja.
boban666 - 2019-11-02, 13:01

Kolego @awiczuk udało ci się coś zrobić z tym odtwarzaniem filmów ?? [/list]
Robson68 - 2019-11-05, 18:42

Zmieniłem MNE na MNE 3 . Widoczne różnice po 2 dniach użytkowania
- rozwiązany problem z pogłosem występującym podczas rozmowy telefonicznej ( zestaw głośnomówiący MNE) , na MNE występował myślałem , że to wina telefonu lub mikrofonu . Na MNE 3 jakość rozmów ok.
- radio gra tak jakby lepiej , bardziej czysty dźwięk niż na MNE , może tylko złudzenie?
- ekran dużo lepiej działa na dotyk
Brak mi nakładki jas_pik , a dokładnie wyświetlanie informacji nawigacyjnych , kwestia przyzwyczajenia . Media Nav to ciągle bardzo okrojona wersja IGO Primo .
Inny plus to możliwość korzystania z Android Auto :-)

jas_pik - 2019-11-05, 19:11

Ekran jest zupełnie inny - pojemnościowy a nie rezystacyjny tak że jakośc /czułośc dotyku jest zupełnie inna
Sam wyświetlacz jest też jaśniejszy i bardziej kontrastowy zwłaszcza w dużym słońcu.
Raczej nakładek nie będę robił bo nawigacja offline raczej rzadko będzie używana .
A online to GoogleMaps albo Waze ( wtedy jest fajna funkcja na iOS) że ekran telefonu wyświetla wyłącznie listę manewrów a na MN3 jest dobrze widoczna mapa.Mnie Waze idealnie się sprawdza za granica bo jest tam sporo użytkowników. W PL wciąż góra jest Yanosik ale ilość wazerów codziennie wzrasta.
Na GoogleMaps fantastyczny jest widok satelitarny.
A mapy offline to tylko na wyjazdy do Szwajcarii :)

Robson68 - 2019-11-05, 19:25

ew zainstalować IGO na telefon . Czekam na nowy telefon od Mikołaja , wtedy bliżej zapoznam się z android auto
jas_pik - 2019-11-05, 19:46

Robson68 napisał/a:
ew zainstalować IGO na telefon .

Krotko testowałem - nie polecam.
Podaje przykład w mojej okolicy . Po zmknieciu Traktu Lubelskiego przez pierwsze dni żada nawigacja nie wiedziała o zamnieciu odcinka.
Zgłosiłem do Waze/GoogleMaps/AM .
W Waze juz tego samego dnia poprawnie nawigowało, GM dopiero po 3 dniach AM po tygodniu MN przez TMC po 4 dniach a Igo po 10 dniach .
Takie doświadczenie :)

Robson68 - 2019-11-05, 20:32

Zamknięte ulice to zmora MN , nawet uruchomione TMC nie pomaga . Wg informacji MediaMobile ul, Kondratowicza Warszawa ( zamknięta od marca , budowa metra ) a tam ciągle przejezdna - dlatego wywaliłem MediaMobile a zostawiłem CE-Trafic tu przynajmniej pokazuję zamkniętą ulicę.
Na nowym telefonie wypróbuję Waze

Belphegor - 2019-11-05, 22:26

Robson68 napisał/a:
dlatego wywaliłem MediaMobile a zostawiłem CE-Trafic tu przynajmniej pokazuję zamkniętą ulicę.


Zrobiłem to samo i działa lepiej. A od dwóch tygodni widzę, że TMC stało się super dokładne. :shock: Nawet małą uliczkę w Nadarzynie pokazało zakorkowaną, gdy dosłownie kilka minut wcześniej doszło tam do stłuczki. Wcześniej tak szybko nie reagowało.

A co do MNE3, to mi osobiście ten większy kontrast średnio pasuje. Za bardzo wali po oczach, nawet jak się przyciemni ekran.
Co do Google Maps w widoku satelitarnym - tak, potwierdzam, wygląda super. Jeśli już używam Google Maps to zawsze w tym widoku.

duch - 2019-11-05, 22:30

W jaki sposób usuwacie pliki ?
jas_pik - 2019-11-05, 22:36

Na razie nie ma niczego w formie eksploratora plików.
Trzeba nadpisać nowe kasując stare .
To na razie jedyna metoda

Robson68 - 2019-11-06, 19:09

Odnośnie TMC w tej wersji, wczoraj dodałem przy zmianie map licencję
LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_WEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC - niestety nie znalazło żadnych zdarzeń drogowych (CE Trafic) sprawdziłem, czy w Micom jest włączone TMC - jest na on.

Dziś dodałem licencje LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_EEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC - dzięki niej w zawartości map pokazały się informację dla kierowców , profile trasy inteligentnej oraz informację dla ciężarówek. Tylko , że w dalszym ciągu nie znajduję zdarzeń drogowych , jutro sprawdzę w czasie jazdy bo z CE-Trafic jest czasem tak ,że,odczytuję za drugim lub trzecim skanowaniem bo chyba nie ma innych licencji odnośnie TMC do tej wersji ?

duch - 2019-11-06, 20:17

Ja mam dwa TMC Poland_CeTraffic.tmc i Poland_MediamobileNordic.tmc, licencje iPhone_Primo_ISR@1101_(NNG,_DEM,_3D,_PST,_CAR,_JV,_Google,_TMC)_(v2.1)_.lyc
LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_WEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC.lyc
Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2018_Q3.lyc
zdarzenia od razu zostały wyszukane, ale mało bo 6 (były święta), myślałem, że to przez brak LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_WEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC więc ją dodałem, wyszukało 160 ale kolejnego dnia. Nie wiem czy przez dodanie licencji czy przez dzień roboczy i ilość zdarzeń.

Robson68 - 2019-11-06, 20:29

Nie korzystam z MediaMobile bo ma dość nieaktualne dane .Licencja
Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2018_Q3.lyc dotyczy tylko mapy. Pozostałe licencję mam takie same. Jutro sprawdzę działanie TMC podczas jazdy i zaplanowanej trasie . Zauważyłem na poprzedniej wersji MNE , że czasem dość długo szuka informacji TMC od CE-Trafic. Takl więc stojąc w warszawskich korkach będzie szansa na odczyt zdarzeń drogowych

buladag - 2019-11-06, 20:49

Jak wygrywacie do 1.0.13.2 licencję do tmc?
Robson68 - 2019-11-06, 20:59

Tak jak opisał kol.awiczuk lub na rosyjskich lub francuskich forach, tylko trzeba dodać folder tmc i tam wrzucić licencję na Polskę a do folderu license dodać odpowiednią . Najbezpieczniej oddać sprzęt w ręce kol jas_pik :-)
Robiąc to samemu zawsze jest jakiś % ryzyka , że coś pójdzie nie tak .

Robson68 - 2019-11-07, 17:34

Testy działania TMC podczas dzisiejszej trasy dały wynik negatywny , brak zdarzeń drogowych , przeszukuję stację radiowe ale bez rezultatu.Zrobiłem kopię plików po zmianach i sprawdziłem folder licencji . Jedyne co mi przychodzi do głowy do dodać raz jeszcze folder tmc i wrzucić tam licencję od MediaMobile . Czy ktoś ma inny pomysł ? Pytanie do kolegów co mają taką wersję i działające TMC.
jas_pik - 2019-11-07, 18:58

Folder z licencjami TMC musi być w tym samym katalogu content w którym masz katalog map i poi
Kod:

\nng\content\tmc

Robson68 - 2019-11-08, 08:10

Folder license mam w katalogu głównym , folder tmc w podanej ścieżce
jas_pik - 2019-11-08, 17:01

Może masz nieprawidłowe licencje.
A w MicomManagerze masz tmc włączone?

Robson68 - 2019-11-08, 17:27

TMC włączone, bo na ekranie widać maszt anteny , zresztą poniżej ekran. Licencję odnośnie programu tak jak załączyłem wczoraj , informację drogowe widoczne w menu MediaNav .
Zastanawia mnie kafelek w MicomManger z nazwą EEU jak domyślam się jest to oznaczenie mapy , może to ma wpływ ? Wolnym czasem raz jeszcze wrzucę licencję odbioru informacji drogowych , mam kopię z MN2 , gdzie działało bez problemu . A może to wina licencji bo została oryginalna i 2 dodane odnośnie TMC więc w sumie 3 ( WEU i EEU) ta druga spowodowała , że są widoczne znaki drogowe , profile trasy inteligentnej i informacje dla ciężarówek .

jas_pik - 2019-11-08, 20:03

Nieprawidłową licencję w katalogu License - być może masz licencję która blokuje działanie TMC
Robson68 - 2019-11-08, 20:16

LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_PO_17Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@17Q2RenaultULC
ta jest oryginalna i jako jedyna nie posiada w nazwie TMC bo 2 licencję , które dodałem miały w nazwie TMC .Tylko nie wiem jak usunąć tą oryginalną ? i czy to ona powoduje konflikt ? Dostępny skrypt przy zmianie map chyba tylko czyści foldery map . poi a nie czyści całkiem folderu license, tylko dodaje nowe .

duch - 2019-11-08, 20:19

Jak chcesz podeśle Ci paczkę która działa u mnie, nadpiszesz pliki, jak nie działa wiadomo, że to reszta plików powoduje problem.
Robson68 napisał/a:
ta druga spowodowała , że są widoczne znaki drogowe , profile trasy inteligentnej i informacje dla ciężarówek .

Jaka to licencja ?

Pozdrawiam.

Robson68 - 2019-11-08, 20:32

Dodałem 2 licencję , te zmiany wprowadziła wprowadziła EEU w nazwie. Problemem jest to , że wymiana plików nie powoduję usunięcia starych licencji , tylko dopisanie nowych :cry:
Robson68 - 2019-11-08, 21:33

Jestem przekonany , że jas_pik ma rację , że to oryginalna licencja , która została w folderze license blokuje działanie TMC. Mam odcisk nawigacji Medianav , gdzie było załączone TMC i tam była tylko jedna licencja , oczywiście z nazwą TMC .
Tak więc póki jest ta oryginalna licencja TMC nie będzie działać . W poprzedniej wersji MNE wystarczyło dorzucić inną licencję, aby TMC zaskoczyło. Na szczęście tutaj jest opcja Android Auto i możliwość korzystania z map online , coś za coś
podziękowania dla jas_pik za pomoc w wyjaśnieniu tematu

kiniu_tar - 2019-11-08, 22:29

Robson68 napisał/a:
LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_PO_17Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@17Q2RenaultULC
ta jest oryginalna i jako jedyna nie posiada w nazwie TMC bo 2 licencję , które dodałem miały w nazwie TMC .Tylko nie wiem jak usunąć tą oryginalną ? i czy to ona powoduje konflikt ? Dostępny skrypt przy zmianie map chyba tylko czyści foldery map . poi a nie czyści całkiem folderu license, tylko dodaje nowe .


Skrypt można przerobić i skasować to co potrzeba. Zamiast cp (kopiowanie) trzeba użyć komendy rm -f /ścieżka do pliku.
np. rm -f /navi/content/tmc/Poland_MediamobileNordic.tmc
Sprawdzone na własnym przykładzie.

Robson68 - 2019-11-09, 14:07

Cytat:
Skrypt można przerobić i skasować to co potrzeba. Zamiast cp (kopiowanie) trzeba użyć komendy rm -f /ścieżka do pliku.
np. rm -f /navi/content/tmc/Poland_MediamobileNordic.tmc
Sprawdzone na własnym przykładzie.

dla jednego proste dla drugiego to jak zdobycie górskiego szczytu . Edytowanie skryptu dla mnie czarna magia , nie wiem co i jak
U mnie chodzi o usunięcie jednej licencji z katalogu license w katalogu głównym .

duch - 2019-11-14, 20:53

Filmy tym sposobem
https://dacieros.forumfree.it/?t=77074399

działają tak:

https://youtu.be/kgr2Lp4o8LU

https://youtu.be/E3Twc_ywg1U

duch - 2019-11-15, 17:34

Cytat:

U mnie chodzi o usunięcie jednej licencji z katalogu license w katalogu głównym .

Zastanawiam się czy tą metodą nie dało by rady usunąć https://forum.medianav.ru/viewtopic.php?f=5&t=33&p=4493#p4493

W programie jest możliwość edytowania licencji, map, poi etc.

kiniu_tar - 2019-11-16, 07:41

A ten ruski program to nie był przypadkiem do do MNEvo ?
duch - 2019-11-16, 08:47

Być może, ale tego nie wiem. Natomiast wątek dotyczy MediaNav w systemie Linux, znany również jako ULC4 a metoda "...Wszystkie działania zostały przeprowadzone 1.0.13.2.368_r49..."
boban666 - 2019-11-16, 09:04

duch napisał/a:
Filmy tym sposobem
https://dacieros.forumfree.it/?t=77074399

działają tak:

https://youtu.be/kgr2Lp4o8LU

https://youtu.be/E3Twc_ywg1U


Kurde nic nie kumam z tego hiszpanskiego , moze ktos to jakos przetlumaczyc ??

paul7 - 2019-11-16, 23:29

Włącz sobie tłumacza stron w Google i wszystko ci przetłumaczy.
Tutaj pierwsze zdania:
Cytat:

Dzięki rosyjskiemu użytkownikowi kptob mamy dostęp do oglądania filmów na nowej mediav evo2. Zostało to osiągnięte poprzez oszukanie odtwarzacza multimediów, aby uwierzył, że jest to model indyjski z obsługą wideo, za każdym razem, gdy radio jest włączane z określonym folderem na pendrive.

itd.
Nawet całkiem poprawnie tłumaczy.

Robson68 - 2019-11-21, 19:02

Powróciłem dziś do problemu uruchomienia TMC w tej wersji , jak pisałem wcześniej nie działało ( CE-Trafic) i z licencjami, które zamieściłem w poście wcześniej. Dziś zrobiłem 2 rzeczy po 1 wrzuciłem raz jeszcze raz mapy , poi i tmc ( tym razem łacznie z licencją Mediamobile), która bardzo mi nie pasuję. Krok 2 to wyłączyłem w ustawieniach radia pasmo AM ( wcześniej było włączone) po tych działaniach TMC zaskoczyło. Nasuwa się pytanie co było przyczyną niedziałania TMC ? ON-OFF pasma AM ? Czy też brak licencji od MediaMobile? , choć na poprzedniej wersji działało tylko z licencją CE-Trafic. Przez weekend oddam się testom
Belphegor - 2019-11-21, 19:05

Robson68 napisał/a:
Nasuwa się pytanie co było przyczyną niedziałania TMC ? ON-OFF pasma AM ?


W MNE 2 od razu wyłączyłem AM, bo i tak niepotrzebne, a po paru miesiącach włączyłem TMC i wgrałem licencje. Wszystko działa do dziś. Mediamobile usunąłem i TMC dalej działa. Nie sądzę, żeby w MNE 3 coś przy tym majstrowali.

Robson68 - 2019-11-21, 19:08

czyli sugerujesz AM ? ok . jutro włączę i sprawdzę w drodze do pracy
duch - 2019-11-21, 19:21

A skąd są powiadomienia drogowe ?
Robson68 - 2019-11-21, 19:38

MediaMobile bo te informację są nadawane w paśmie radia RMF ( Warszawa 90.6) , informację CE-Trafic to pasmo radiowe R Zet (Warszawa 107.50) MNE skanuję częstotliwości radiowe od dołu, tak więc , mając obie licencję w Warszawie będzie zawsze MediaMobile bo jest pierwsze. W innych regionach Polski jest pewnie inaczej. Jeśli przyczyną niedziałania TMC było włączone pasmo Am , to po prostu jutro wyrzucę licencję MediaMobile( zostanie CE_trafic ).Po rozwiązaniu problemu z Android Auto mam zamiar korzystać z map online
Belphegor - 2019-11-22, 11:19

Jak już pisałem - po wyrzuceniu Mediamobile jeszcze przez kilka tygodni widziałem je na ekranie powiadomień drogowych jak wyżej. Nie wiem czemu i jakim cudem. I to w północnej Polsce, a nie w Warszawie. ;-)
Dymek - 2019-11-22, 11:53

A co miałoby dawać wyłączenie AM? Nie ma nic wspólnego z TMC, nigdy nie wyłączałem AM a TMC zaczęło mi działać zaraz po wgraniu potrzebnych plików.
Robson68 - 2019-11-23, 15:23

Dymek napisał/a:
A co miałoby dawać wyłączenie AM? Nie ma nic wspólnego z TMC, nigdy nie wyłączałem AM a TMC zaczęło mi działać zaraz po wgraniu potrzebnych plików.

Chyba się zgodzę z kol.Dymek , testowałem przez krótki czas działanie TMC z włączonym i wyłączonym AM , tak czy tak jakieś tam zdarzenia pokazywało.Choć myślę , że część zdarzeń ma w pamięci , żeby test był miarodajny pewnie trzeba było odpiąć zasilanie lu auto musiało by postać parę dni .Szybciej będzie jak wyrzucę pliki TMC dla MediaMobile, a zostawię samo CE-Trafic. Generalnie uważam , że jest sukces bo nabyta jakaś tam wiedza, jak zmienić mapę i uruchomić TMC w tej wersji programu. Jak mówią jest ryzyko , jest zabawa .

Robson68 - 2019-11-23, 18:22

Wyrzuciłem pliki TMC od MediaMobile , zostawiłem tylko CE-Trafic. Od poniedziałku testy podczas jazdy.
duch - 2019-11-23, 18:53

W jaki sposób usunąłeś ?
Robson68 - 2019-11-23, 18:56

Wrzuciłem raz jeszcze skrypt , który podmienia mapy , tylko z folderu tmc wywaliłem Mediamobile.
duch - 2019-11-23, 19:00

Nie wiem którego użyłeś skryptu, ale większość nie czyści folderów, tylko nadpisuje pliki.
Sprawdziłeś i nie masz Mediamobile ?

Robson68 - 2019-11-23, 19:12

Skrypt z rosyjskiego forum , nie sprawdzałem czy nie ma Mediamobile , bo trochę trzeba poczekać , a pogoda małą sprzyjająca. Ale wg zapisanego log nie ma Mediamobile> Nazwy plików , które aktualizujemy muszą być takie same jak te zapisane w urządzeniu MNE . Nie dotyczy to oczywiście plików licencji oraz licencji TMC , ale to już było opisane na tym forum w tym wątku. Rzecz jasna wszystkie działania podejmujemy na własne ryzyko i odpowiedzialność , bo później będzie Jas_pik ratuj !
duch - 2019-11-23, 20:12

Robson68 napisał/a:
bo później będzie Jas_pik ratuj !

no :mrgreen:

Robson68 - 2019-11-30, 21:12

Usuwanie licencji TMC odnośnie Mediamobile trochę się przedłużyło w czasie ( ta wersja nie jest taka prosta ) Testy podczas jazdy od następnego tygodnia .
Robson68 - 2019-12-02, 18:47

Po 1 dniu testów podczas jazdy po Warszawie ( po usunięciu z folderu tmc Mediamobile) brak zdarzeń drogowych . Czy ktoś z kolegów używa tej wersji programu w MN3 , mając aktywne TMC korzysta z informacji drogowych CE-Trafic ? A dokładanie, czy ktoś w folderze tmc tylko Ce-Trafic. Tak miałem w poprzedniej wersji MNE i tam chodziło bez problemu.
gggg - 2019-12-03, 08:48

Dlaczego kasujecie licencję Mediamobile?
Robson68 - 2019-12-03, 09:40

Dlaczego usuwam licencje Mediamobile?Mała wiarygodność tak jak opisalem w wątku TMC w Polsce.
Robson68 - 2019-12-14, 19:56

Wracając do mojego problemu z TMC , dziś problem się rozwiązał ;-) . Mała trasa poza Warszawę , godzina jazdy i pojawiły się w końcu zdarzenia drogowe TMC od CE-Trafic. Ponieważ poza miastem wystąpiły też problemy z zasięgiem stacji radiowych , myślę , że problem jest u ustawieniach typu anteny w Micom. Ja mam ustawione na pasywną (P) a powinno być na A , tak miałem w poprzedniej wersji MNE 2. Resumując na 99.9% problem z działaniem z TMC wynikał z tego , z problemu odbioru sygnału radiowego .Jak widać czasem dłuższe podróże kształcą :mrgreen:
Dymek - 2019-12-15, 14:19

Nowy Duster ma antenę z tyłu dachu, nieruchomą a te anteny są aktywne- mają wbudowany wzmacniacz. A więc ustawienie anteny widoczne w Micom, rzeczywiście musi być na "A".
Robson68 - 2019-12-15, 18:03

Już zmienione i TMC działa wg moich wymagań. Zapomniałem o tym ustawieniu , radio z innego modelu Dacii, dopiero problem z zasięgiem FM wskazał przyczynę i dał odpowiedź.
gggg - 2019-12-23, 11:33

Posiadam umowę serwisową jeszcze przez 3lata. Obecnie mam radio MNE2 i chcę wymienić na MNE3. Czy nie stracę gwarancji serwisowej wymieniając je sam? Jeszcze jedno pytanko--czy wszystkie MNE3 mają DAB+?
Belphegor - 2019-12-23, 11:36

Za samą wymianę nie stracisz. Więcej Ci powiem - pewnie nikt tego faktu nie zauważy. A nawet jak mechanik/elektryk to odkryje to oleje temat.
jas_pik - 2019-12-23, 12:41

gggg napisał/a:
Posiadam umowę serwisową jeszcze przez 3lata. Obecnie mam radio MNE2 i chcę wymienić na MNE3. Czy nie stracę gwarancji serwisowej wymieniając je sam?

W systemie nikt tego nie zauwazy . Z zewnątrz też nie ( bo wygląd jest identyczny)
gggg napisał/a:
Jeszcze jedno pytanko--czy wszystkie MNE3 mają DAB+?

Nie . To tak jak z MN2 tylko wyższe wersje hw maja DAB+ .
Jak wymienisz na wersję z DAB to musisz dołozyć antenę DABu

gggg - 2019-12-23, 13:24

Teraz mam MN2 z dab+ tak więc nie muszę dokładać anteny. Dzięki za info.
Robson68 - 2020-01-04, 17:42

Po świąteczno – sylwestrowych wyjazdach muszę sprostować swoje słowa o działaniu TMC w tej wersji z licencją CE-Trafic. Podczas jazdy po Warszawie nie znajduję żadnych zdarzeń drogowych,po wyjechaniu z miasta , po około godzinie jazdy - 2 trasy , jedna na północ , druga do Zakopanego- informację drogowe pojawiły się w okolicy Pułtuska i Radomia ( okolo godziny jazdy z włączoną nawigacją.Podczas tej dłuższej jazdy zauważyłem, że informację raz się pojawiają ( ikona korka) a raz znikają ( ikona anteny), w pobliżu zakopanego pojawiły sie informacje drogowe ze Słowacji – mimo , że nie mam w MNE plików licencji na Słowację!
Tak wbrew mojej wcześniejszej radości , TMC nie działa prawidłowo w tej wersji z licencją CE-Trafic ( mimo zmiany typu anteny), wygląda to tak jak by kłopot z zasięgiem i odczytem informacji drogowych , nawet gdy odczytywał ,były jakby nieaktualne ( brak info o korkach na zakopiance).
Tak więc kończę moją walkę z TMC , uczę się jeździć z Waze , dla mnie bardziej czytelne jak Google maps.

gggg - 2020-01-04, 18:01

Tmc na Słowacji i Czechach działa bez licencji.
Robson68 - 2020-01-04, 18:06

Dziękuje za informację :-) , to wyjaśnia dlaczego działało
manolek - 2020-01-06, 13:18

Dzień dobry,
udało mi się w Micomie zmienić parę ustawień (włączyłem komunikaty z klimy, zmieniłem wygląd na M1). Włączyłem też opcję 4x4 i ta wydaje się działać dobrze. Natomiast w opcji ECO nie pokazuje mi żadnych danych. Mam fabryczne LPG ale dane nie pokazują się również przy jeździe na benzynie. W związku z tym pytanie brzmi, czy po uruchomieniu komputera pokładowego na wyświetlaczu między zegarami (fabrycznie jest wyłączony/zablokowany) wskazania będą się pojawiać (oczywiście w odniesieniu tylko do benzyny) czy również będzie to "martwe"? czy jest opcja sprawdzenia czy mam ten magiczny moduł?

gggg - 2020-01-06, 13:57

Nie będzie ci pokazywało.
jas_pik - 2020-01-06, 16:32

Nie masz tego modułu - nic nie będzie pokazywać.
paul7 - 2020-01-06, 17:26

Po trzeźwemu, na pewno ci nic nie pokaże. Żadnego przechyłu! :roll:
manolek - 2020-01-06, 17:54

dzięki za odpowiedzi. Chociaż szkoda :) pozostaje mi zatem tylko włączyć temperaturę i zegar na wyświetlaczu między zegarami i już będzie ok :-)
gggg - 2020-01-06, 21:52

Czy w MN3 podczas włączonej nawigacji programowej w radiu całkowicie przycisza muzykę radia podczas komunikatów jak w MN2, czy tylko przycisza ? Jak się zachowuje podczas np.działania android auto podczas działania nawigacji Google Maps lub Waze ? Czy wtedy radio gra w tle, a tylko przycisza się podczas komunikatów ?
rolka - 2020-01-07, 02:54

W MN3 w nawigacji tylko przycisza, tak samo w Android Auto.
Belphegor - 2020-01-07, 18:40

Robson68 napisał/a:
Po świąteczno – sylwestrowych wyjazdach muszę sprostować swoje słowa o działaniu TMC w tej wersji z licencją CE-Trafic. Podczas jazdy po Warszawie nie znajduję żadnych zdarzeń drogowych,po wyjechaniu z miasta , po około godzinie jazdy - 2 trasy , jedna na północ , druga do Zakopanego- informację drogowe pojawiły się w okolicy Pułtuska i Radomia ( okolo godziny jazdy z włączoną nawigacją.Podczas tej dłuższej jazdy zauważyłem, że informację raz się pojawiają ( ikona korka) a raz znikają ( ikona anteny)


No to ja mam zgoła inne doświadczenia z CE-Trafic. Po tym jak wywaliłem Mediamobile to zauważyłem, że stan korków aktualizuje się nieco szybciej. Bywa, że jak nie ma korka, to go czasem pokazuje (zwłaszcza tam, gdzie brak korka jest ewenementem - może to jakaś funkcja pamięci... :mrgreen: ), ale w drugą stronę rzadko. Jak jest korek, to rzadko kiedy go nie pokazuje.

Co do braku ikonki TMC, to przez rok miałem tą sytuację dwa razy. Raz po uruchomieniu auta była ikonka masztu zamiast zatoru drogowego z literką "i". Oraz drugi raz w czasie jazdy. Za każdym razem pomagał restart MNE.


Pytanie tylko czy ma znaczenie fakt, że Ty masz MNE3, a ja MNE2.

Robson68 - 2020-01-07, 20:47

Ma znaczenie bo w MNE 2 z Ce- Trafic działało bez zarzutu. Zawsze podczas jazdy pokazywało zdarzenia drogowe, inna sprawa , że większość nieaktualne.
bercik302 - 2020-01-15, 13:55

Panowie potrzebuje plik z mapa polski 2019 oraz plik licencji na tą mapę. Do MN3. Możecie poratowac?
jas_pik - 2020-01-15, 14:17

Albo uwalniasz i licencji nie potrzebujesz albo kupujesz mapę i wtedy masz licencję ( naviextras.com)
gggg - 2020-02-01, 18:39

Czy pliki w folderze NNG gdzie są mapy,budynki itp. są takie same jak w MN2 ? Jeżeli tak to zastanawiam się czy będzie można dodać za pomocą scryptu, który podmienia mapy,dodaje foldery budynków dodać także folder CAR, który podmienia strzałkę na samochód wg.opisu Awiczuk. Nowe AA ma obsługę bezprzewodową wifi. Czy w MN3 można by uruchomić adapter wifi pod usb. Oczywiście są to pytania teoretyczne dla znawców nowego MN.
jas_pik - 2020-02-01, 22:27

gggg napisał/a:
Czy pliki w folderze NNG gdzie są mapy,budynki itp. są takie same jak w MN2 ?

Tak

gggg napisał/a:
Jeżeli tak to zastanawiam się czy będzie można dodać za pomocą scryptu, który podmienia mapy,dodaje foldery budynków dodać także folder CAR, który podmienia strzałkę na samochód wg.opisu Awiczuk.

Tak , tak się własnie uwalnia i dodaje mapy/poi/speedcamy/licencje
gggg napisał/a:
Nowe AA ma obsługę bezprzewodową wifi. Czy w MN3 można by uruchomić adapter wifi pod usb. Oczywiście są to pytania teoretyczne dla znawców nowego MN.

Stare AA/CP tez miało obsługę WiFi . Ale w MN3 nie mamy routera wiFi.
Udało mi sie zrobić obsługę CP na MN3 poprzez WiFi tylko to jest trochę bez sensu - dlaczego ano dlatego że mój iphone wytrzymał raptem 1 godzinę bez podpięcia do zasilania działając w trybie CP przez WiFi. Czyli i tak trzba go popdiąć kabelkiem do zasilania.
Jęsli ktoś powie że przecież można ładować bezprzewodowo - to oczywiście można ale wg mie to jest rzecz bezsensowna bo telefon w tym momencie musi być położony na ładowarce bezprzewodowej.
A w CP wilka zaletą w nawigowaniu Waze jest to że na ekranie MN3 widzę mapę i jeden manewr a na moim iphone który jest zawieszony wyżej widzę albo następne manewery albo listę ostrzeżeń nawigacyjnych .

gggg - 2020-02-02, 11:18

To dobrze, że można podmienić strzałkę na autko jak w poprzednim MN.
jas_pik - 2020-02-02, 12:05

Można , ale znów pytanie po co ?
przecież lepiej po Polsce jeździć na Waze niż na mapach. które juz w momencie wydania są nieaktualne.
Ja używam map w MN3 w sumie tylko jak przejeżdżam przez Szwajcarię .

Robson68 - 2020-03-06, 21:03

Uaktualnienie wersji oprogramowania do 1.013.3 rozwiązało w końcu problemy uruchomienia Android Auto z telefonem Xiaomi Redmi 8 PRO, teraz działa prawidłowo . Wersja ta podobno też rozwiązała problem z losowym odtwarzaniem utworów mp3 z pamięci USB , osobiście nie przetestowałem .
Robson68 - 2020-03-12, 18:55

Wracając do poruszanego przez mnie wątku TMC i jego działaniu w tej wersji , częściowo znalazłem rozwiązanie . Instalacja skórki carbonne , posiada ona dużo opcji zmian wyglądu mapy ( funkcjonalność nawigacji IGO Primo) i jest możliwość ręcznego wprowadzenia częstotliwości TMC . Mnie interesuję CE-Trafic czyli radio Zet - Warszawa 107.50. Jak widać na obrazku działa . Pewną niewiadomą jest działanie w trasie , gdzie zmienia się częstotliwość radia , można tam wybrać ręcznie lub automatycznie. Na dzień dzisiejszy nie testowane poza miastem.
internet.jerzy - 2020-03-29, 08:15
Temat postu: Media Navi mapy
Witajcie,
Jetem nowym użytkownikiem Dacia Sandero Stepwey 0.9 Tce
Przeczytałem dokładnie ten temat i w sumienie wiem co mam dalej robić.
Moja wersja Media navi 1.3.12.2 i mapy Polska 2017.Q2
Z tego co przeczytałem to mapa już przeżytek.
Proszę o pomoc jak mam zaktualizować madia nav i mapę do najnowszej wersji

Robson68 - 2020-03-29, 08:42

Najlepiej zaktualizować mapy postępując z instrukcją obsługi MediaNav , pod warunkiem,że nie minęło 90 dni od momentu uruchomienia nawigacji. 1 krok to automatycznie zainstaluję się aktualizacja oprogramowania do wersji 1.0.13.3
internet.jerzy - 2020-03-29, 13:49

Gdzie znaleźć taką instrukcję która dokładnie poprowadzi jak to wykonać ktok po kroku
jas_pik - 2020-03-29, 14:26

Masz wszystko na stronie dacii opisane krok po kroku
https://www.dacia.pl/multimedia.html

internet.jerzy - 2020-03-29, 17:46

Czyli z tego co rozumiem robiąc aktualizację według https://www.dacia.pl/multimedia.html zaktualizuję mapy i media nav
buladag - 2020-03-29, 18:16

Zaktualizujesz oprogramowanie do najnowszego i mapy do tych które były najnowsze w momencie pierwszego włączenia nawigacji.
jas_pik - 2020-03-29, 18:16

Tak , będziesz miał nowe mapy o ile od pierwszego uruchomienia Medianav nie upłynęło więcej niż 90 dni.
Jeśli więcej to zaktualizujesz soft ale map niestety nie.
Wtedy możesz kupić je odpłatnie na portalu dacia.naviextras.com lub wykorzystać darmowe rozwiązanie dostępne na klubie .

internet.jerzy - 2020-03-29, 18:57

Dziękuję za informacje.Mam pytanie w jakim temacie znaleźć pomoc w jaki sposób wykorzystać darmowe rozwiązanie aktualizacji w daci
Dymek - 2020-03-29, 20:04

internet.jerzy napisał/a:
Dziękuję za informacje.Mam pytanie w jakim temacie znaleźć pomoc w jaki sposób wykorzystać darmowe rozwiązanie aktualizacji w daci

Najbardziej szczegółowo tutaj: KLIK

internet.jerzy - 2020-03-30, 09:11

Mam jeszcze pytanie jak przed zmianami zrobić pełny backup czyli nawigacji i media żeby przy jakiejś wpadce meć do czego wrócić
Dymek - 2020-03-30, 09:19

internet.jerzy napisał/a:
Mam jeszcze pytanie jak przed zmianami zrobić pełny backup czyli nawigacji i media żeby przy jakiejś wpadce meć do czego wrócić

W tym linkowanym opisie, punkty 1-6 służą właśnie zrobieniu kopii.

internet.jerzy - 2020-03-30, 09:55

Czyli uszczegóławiając ten link w punkcie 2.Kopiujemy autorun_bavn pa pendrive z archiwum Backup.rar to rozumiem że ten plik pobieramy z linku https://chomikuj.pl/awiczuk1/medianav/mn3 który udostępnił awiczuk1
Robson68 - 2020-03-30, 18:48

Zabawa z MNE 2 bywa ryzykowna.
internet.jerzy - 2020-03-30, 19:21

Skoro zabawa z MNE 2 bywa ryzykowna to jakie mogą być tego konsekwencje
Robson68 - 2020-03-30, 20:23

Konsekwencją może być brak działania nawigacji gdy coś pójdzie nie tak . Ja bym zaktualizował przez naviextras jak jest taka możliwość , możesz też korzystać z map online ( Android Auto). Możesz też podjąć ryzyko samodzielnego , a może warto skorzystać z pomocy naszego kolegi jas_pik ? Wybór należy do Ciebie
internet.jerzy - 2020-04-13, 20:22

Zrobiłem aktualizację softu do wersji 1.0.13.3 i map do wersji Poland_HERE_2019.Q2
Wszystko działa ok ale zaciekawiła mnie jedna sprawa po aktualizacji wersja map mam HERE_2019.Q2 a dostępna jest najnowsza wersja Poland_HERE_2019.Q4. Dlaczego nie zostały wgrane najnowsze mapy.
To człowieka ukierunkowuje żeby odblokować mapy. Tylko jak to zrobić w tej najnowszej wersji softu,

Dymek - 2020-04-13, 20:31

internet.jerzy napisał/a:
Tylko jak to zrobić w tej najnowszej wersji softu,

Kolejny raz pytasz o to samo, tym razem znając już pełny opis działania...
A normalna "fabryczna" aktualizacja poprzez serwis Naviextras, nigdy jak dotąd nie dawała możliwości wgrania najnowszej dostępnej mapy. Zawsze były tam mapy starsze niż ostatnia wydana wersja.

bercik302 - 2020-04-14, 14:29

Kupiłem nawigację medianav lan5800 które nigdy nie było zamontowane w aucie. Wyświetlało się na nim connect diag tool. Poprzez ddt4all udało się je uruchomić ale nie mam wgranych żadnych map. Jest na to jakiś sposób aby wgrać mapy? Podkreślam nie ma mapy podstawowej, licencji itd.
Robson68 - 2020-04-14, 18:10

Chyba tylko pomoc jas_pik lub czekaj na odpowiedź rosyjskiego forum
marmar - 2021-02-20, 18:14

Witam
Trochę wstępu,
gdy na pokładzie miałem MNEvo-2, to korzystałem z nakładki, jaką opracował na podstawie
udostępnionych danych kolegów z Francji, Kol. Roman-RV78 z forum drive2.com
W tej nakładce, podobnie jak w nakładce Kol. jas_pik wykorzystany był SKIN :
__Skin_MediaEvo_v3_Al194_buldo_cacou_SmayK
http://www.msieurlolo.fr
Drogą eksperymentu skórkę w prosty sposób dało się odpalić na MNEvo3 - Linux (wersja systemu jak w temacie)
znacznie rozszerza ona możliwości ustawień nawigacji.
Nie jest to nakładka na system. Przykładowe fotki ekranu nawigacji.
Muszę teraz przetestować czy będzie działała w trasie, do tego wgrać muszę spolszczenie gdyż nie wszystko jest w naszym ojczystym języku.
Radary mam te stare z poprzedniej wersji z aktualizacją na wybranych trasach np. Wrocław- Kudowa.
Udostępniam plik z radarami. Może osoby zainteresowane zrobią aktualizację w swojej okolicy.
Dotyczy odblokowanego systemu. (uwolniona nawigacja)

boban666 - 2022-07-15, 15:08

Ja właśnie uwaliłem sobie Media Nav.
Jest jakiś sposób poza ASO , żeby to naprawić ??
W zeszłym roku , zrobiłem updejt , według poradnika który jest w tym wątku podany i wszystko poszło elegancko. Dziś zrobiłem wszystko tak samo i dupa blada. Wsadziłem pendrive z wgranym plikiem autostart , dioda pomigała z 10s i koniec. NIe wiem czemu. Potem chciałem sprawdzić , czy działa navi i już dupa , napis "Zgadzam" się nie podświetla się , tylko świeci na szaro

laisar - 2022-07-15, 15:43

boban666 napisał/a:
"Zgadzam" się nie podświetla się , tylko świeci na szaro

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + szar* zgod* = http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10666 "Szary przycisk zgody nawigacji w MediaNav"

boban666 - 2022-07-18, 05:32

Dobra , udało się
Wziąłem inny pendrive , wykonałem wszystko jeszcze raz i teraz wszystko działa , włącznie z nowymi mapami q2 2022.

przecinak - 2022-12-08, 22:44
Temat postu: aktualizacja 1.0.13.2 do 1.0.13.3 nie widzi licencji
Witam kolegów czy ktoś może mi podpowiedzieć jak naprawić taką sytuację,
Wykonałem aktualizację oprogramowania na uwolnionej MN3 1.0.13.2 do 1.0.13.3 i nie widzę żadnej mapy navi melduje komunikat że moja licencja nie pozwala na wyświetlenie map.
Wykonałem uwolnienie zgrywające backup i w katalogu nng2 są mapy i pliki oraz pliki licencji ale komunikat jest dalej a mapy nie działają.
Pozdrawiam

Robson68 - 2022-12-09, 16:16

Musisz jeszcze raz zrobić uwolnienie. Bez wykonywania backup.
Każda aktualizacja usuwa nieoryginalne mapy.

jas_pik - 2022-12-10, 11:47

Robson68 napisał/a:
Musisz jeszcze raz zrobić uwolnienie.

Potwierdzam

Robson68 napisał/a:
Każda aktualizacja usuwa nieoryginalne mapy.

Nie usuwa nowo wgranych map ale nie pozwala na ich wyświetlenie.
Czyli wystarczy uwolnić i bedą widoczne.

Dymek - 2022-12-11, 00:21

Robson68 napisał/a:
Każda aktualizacja usuwa nieoryginalne mapy.

W tym wypadku się zgadza, bo aktualizacja podnosiła wersję oprogramowania. Jednak większość aktualizacji jakie się pojawiają jest tylko poprawkami nie zmieniającymi głównego numeru wersji oprogramowania- i wtedy te aktualizacje nie wpływają na działanie nawigacji, mapy działają normalnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group