DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - MediaNav - jak wyciszyć tylko radio?

Kaśka - 2015-01-01, 20:24

Mam pytanko - kiedy kupiłam MediaNav to jest ona tak ustawiona, że z automatu po włączeniu urządzenia działa radio -czyli gra:-).... Ja nie chcę mieć wciąż włączonego radia - chcę włączyć np.tylko Nav i mieć święty spokój. i Wybrać sobie tylko nawigację, a nie grającą w tle muzykę i przerywaną tylko na komunikaty MediaNav. Czy macie jakiś sposób na wyłączenie jego poza ściszeniem;-)
eplus - 2015-01-02, 08:14

Nie mam MN, ale to już dawno Tuwim czy Gałczyński stwierdził, że radio to cudowny wynalazek - jeden "pstryk" i mamy ciszę. :-D
marmar - 2015-01-03, 19:32

Instrukcja: Przyciski pilota M+N
(naciskamy jednocześnie oba przyciski sterowania dźwiękiem w pilocie i błoga cisza,
słychać lektora nawigacji)

Kaśka - 2015-01-03, 19:36

marmar napisał/a:
Instrukcja: Przyciski pilota M+N
(naciskamy jednocześnie -oba przyciski sterowania dźwiękiem w pilocie i błoga cisza,
słychać lektora nawigacji)

Niech:-)! to będzie prawda - jutro wytestuje:-)

Kaśka - 2015-01-04, 23:18

marmar napisał/a:
Instrukcja: Przyciski pilota M+N
(naciskamy jednocześnie oba przyciski sterowania dźwiękiem w pilocie i błoga cisza,
słychać lektora nawigacji)

NIESTETY.... właśnie jestem po testach - u mnie po naciśnięciu M+N - występuję błoga cisza.... ale dla radia i nawigacji włącznie;-).
Sprawdzałeś u siebie?

jas_pik - 2015-01-05, 00:52

Rozwiązania:
1. Sciągssz plik" cisza do nawigacji" (uruchom do nawigacji) z mojego chomka - on trwa ok 1,5 godziny - i jest to nagrana cisza - wrzucasz na pendrive - uruchamiamy go w odtwarzaczu Medianav a następnie uruchom nawigację
lub
2. Weź dowolny plik muzyczny ( twoją ulubioną muzykę) na pendrive - uruchom odtwarzacz plików w Medianav - przyciśnij przycisk pauzy i przejdź do nawigacji fabrycznej - będziesz miała błogą ciszę
3. Używasz mojej nakładki z plikiem cisza - słyszysz wyłącznie komunikaty nawigacyjne :-)

eplus - 2015-01-05, 07:53

Że też nie można wybrać AUX czy USB i niczego nie odtwarzać...
Co do Twojego nagrania z Chomika - Kolego, wstydź się, jesteś plagiatorem. Wkrótce ZAiKS zapuka do Ciebie :!:
Link do oryginału: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/4'_33%22

Trzeba skopiować do paska, bo odnośnik automatycznie wstawiony jest za krótki i kieruje do cyfry 4.

marmar - 2015-01-05, 09:35

Kasieńko :-) tak to działa, dwa przyciski brak głosu ale chcesz słyszeć komunikaty nawigacyjne, przepraszam ale dawno z tego nie korzystałem. Ciąg dalszy instrukcji:
Odpal MN, gra radyjko, odpal Nawigację, wybierz cel podróży i w drogę ;-)
Radyjko gra, teraz gdy słychać głos lektora np. "za trzysta metrów skręć w prawo" ustaw sobie optymalną dla Ciebie głośność komunikatów lektora nawigacji.(można to zrobić również w DEMO Trasy)
WAŻNE !!! Pamiętaj zawsze możesz ją zmniejszyć lub zwiększyć przyciskami pilota ale tylko wtedy gdy słychać głos lektora nawigacji. Ustawiłaś (wartość zostanie zapisana w pamięci i nie trzeba ustawiać ponownie) i teraz gdy gra Radyjko lub Odtwarzacz Mp3 naciskasz tylko przycisk "VOL-" (minus) do poziomu 1 wystarczy, radia nie będzie już słychać ale możesz wyłączyć całkowicie. Błoga cisza i teraz będzie już słychać głos lektora.
Musi teraz działać. ;-)

jas_pik - 2015-01-05, 09:53

eplus napisał/a:
Że też nie można wybrać AUX czy USB i niczego nie odtwarzać...
Co do Twojego nagrania z Chomika - Kolego, wstydź się, jesteś plagiatorem. Wkrótce ZAiKS zapuka do Ciebie :!:
Link do oryginału: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/4'_33%22

Trzeba skopiować do paska, bo odnośnik automatycznie wstawiony jest za krótki i kieruje do cyfry 4.

Nie jestem kompozytorem - ale plik na chomiku nie jest chyba tym o którym wspominasz

wikipedia napisał/a:
4’33’’ (4 minuty 33 sekundy, ang. Four minutes, thirty-three seconds[1]) – trzyczęściowy utwór muzyczny awangardowego kompozytora Johna Cage'a[1] na dowolny instrument skomponowany wyłącznie z samych pauz, zwanych tacetami, które oznaczają, że żadne instrumenty ani głosy nie biorą udziału w wykonaniu. Przez cały czas trwania utworu nie zostaje zagrany ani jeden dźwięk ze strony wykonawcy. Utwór ten często opisywany jest jako „cztery i pół minuty ciszy” co odpowiada przybliżonemu czasowi trwania kompozycji, t.j. 4 minuty i 33 sekundy.

waldsz - 2015-01-05, 12:22

Taki problem to żaden problem .
Wystarczy zwykły mały pliczek mp3 nawet 1 Mb wrzucony do osobnego FOLDERU, wktórym
wyciszamy poziom dźwięku dowolnym konwerterem mp3 nawet kilkakrotnie do np 10 %.
Odtwarzacz ustawiony na ten niesłyszalny plik będzie albo odtwarzał go w kółko, albo bez powtarzania skończy i będzie martwa cisza, bo na inny folder się nie przełączy ( sprawdzamy czy jest powtórz, ale nie >powtórz wszystko<) . A głos nawigacji
cały czas słyszalny. I pilotem zawsze można przełączyć na radio.

Kaśka - 2015-01-05, 14:19

marmar napisał/a:
Kasieńko :-) tak to działa, dwa przyciski brak głosu ale chcesz słyszeć komunikaty nawigacyjne, przepraszam ale dawno z tego nie korzystałem. Ciąg dalszy instrukcji:
Odpal MN, gra radyjko, odpal Nawigację, wybierz cel podróży i w drogę ;-)
Radyjko gra, teraz gdy słychać głos lektora np. "za trzysta metrów skręć w prawo" ustaw sobie optymalną dla Ciebie głośność komunikatów lektora nawigacji.(można to zrobić również w DEMO Trasy)
WAŻNE !!! Pamiętaj zawsze możesz ją zmniejszyć lub zwiększyć przyciskami pilota ale tylko wtedy gdy słychać głos lektora nawigacji. Ustawiłaś (wartość zostanie zapisana w pamięci i nie trzeba ustawiać ponownie) i teraz gdy gra Radyjko naciskasz tylko przycisk "VOL-" (minus) do poziomu 1 wystarczy, radia nie będzie już słychać ale możesz wyłączyć całkowicie. Błoga cisza i teraz będzie już słychać głos lektora.
Musi teraz działać.

MarmarJESTEŚ GIENIALNY!!! TO DZIAŁA:-)!!!!
Mam błogi spokój, a jak chcę mogę sobie "pogłośnić-włączyć" jeszcze radyjko.... kiedy ja chcę - marzenie:-). Kogo ja już nie pytałam, ilu delarów męczyłam - wszyscy to samo - nie można tego zrobić, to tak już jest. A tu prosta czynność i tylko głos lektora z nawigacji:-))) - kiedy jej używam, to najczęściej jestem troszkę podminowana, iż nie mogę coś znaleźć lub jestem w nowym miejscu i wtedy jest mi potrzebna cisza i skupienie :-) by posłusznie wykonywać polecenia... a nie w tle lecące radio, które mnie rozprasza. WIELKIE DZIĘKI - myślę, iż trzeba by było ADMINISTRATORZE OWY TRIK OPUBLIKOWAĆ jako osobne zagadnienie- nav bez muzyki w tle - bo do tej pory nikt nie mógł mi tego rozwikłać....
Gdzie u Ciebie jest przycisk/opcja - pomógł? Z przyjemnością bym go nacisnęła:-)

waldsz - 2015-01-05, 19:54

Trick marmara dobry ale oczywiście tylko dla nawi fabrycznej , na mapach której (przynajmniej u mnie ) nie ma nawet autostrady A1 .
eplus - 2015-01-11, 10:36

waldsz napisał/a:
Taki problem to żaden problem ( szczególnie dotyczy to kolegi >eplus< , który zadaje sobie trud wyszukiwania wyimaginowanych haczyków zamiast coś wnieść od siebie w temacie MN )....


Poczucie humoru jedni mają, a inni nie. Hahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: ;-) ;-) ;-)

jammo - 2018-10-19, 15:28
Temat postu: MediaNav: jak wyciszyć radio pozostawiając rozmowy telefonem
Mam niestety problem, i nie wiem, czy tak ma być , czy ja po prostu coś robię nie tak przy radyjku. Chodzi mi o taką rzecz. Wchodzę do auta i włączam sobie ekran Media Nav, aby był aktywny do współpracy z telefonem, czyli, żeby była na ekranie strona startowa z ikonami radio, multimedia, telefon, navi itd. i w tym momencie zaczyna się moja zagadka. Opcja pierwsza, to taka, że po odpaleniu ekranu jest spokój, ale czasem od razu startuje muzyka z radia i wtedy nie wiem np. jak to radio wyłączyć, żeby nie grało (oczywiście nie chodzi mi o samo wyciszenie) .Wciskanie ikony radia nic nie daje , po włączeniu innych ikon również. Czasem jak włączę multimedia to radio cichnie, ale jak wcisnę wyjście z tej opcji naciskając w lewym dolnym rogu ten domek, to po wyłączeniu się ekranu multimedia , radyjko znowu sobie gra. To samo dotyczy opcji drugiej, gdy po włączeniu Media Nav jest cisza, ale jak podczas jazdy włączę radio, to potem nie mogę go już wyłączyć i zostaje mi tylko wyciszenie go. Dzisiaj ta sama sytuacja była z nawigacją. Włączyłem sobie ją ot tak na chwilę i potem chciałem z niej wyjść wciskając ten domek. Jakie było moje zdziwienie, jak na ekranie Media Nav mam kolorowe ikonki czyli stronę startową a tu pomimo tego, piękna pani cały czas mi mówi gdzie mam skręcić :-) . Jak się właściwie wyłącza skutecznie to radio czy nawigację, gdy
się nie chce z tego korzystać, ale tak, żeby mi się świecił ekran startowy Media Nav, bo inaczej nie będzie połączenia z telefonem. Myślałem, że jak wciskam ikonę radia to go załączam, ale jak chcę go wyłączyć , to po prostu wciskam ją ponownie i radio się rozłączy. Czy może mi ktoś to podpowiedzieć , jak to właściwie działa ?

jas_pik - 2018-10-19, 15:51

Działa tak jak to opisałeś i to jest normalne działanie . Jeśli nie chcesz słuchać radia to wycisz sobie radio i już
Belphegor - 2018-10-19, 16:13

Jedyny sposób na wyłączenie radia, to wyłączenie całego MNE, żeby się pokazał zegar. Ewentualnie jak chcesz mieć włączone, ale mieć ciszę, to wciskasz ten przycisk między znakiem głośności w górę i w dół na pilocie sterowania. To jest opcja Mute.

W zakładce "Ustawienia" na ekranie MNE masz zakładkę "Dźwięk". I tam możesz wyciszyć sobie praktycznie do zera np. komendy głosowe w nawigacji oraz pikanie, gdy przekraczasz prędkość i inne takie. Chodzi o to, że jeśli masz włączony tryb nawigowania i włączony głos nawigacji, to nie musisz być w widoku mapy, żeby navi wciąż działała. Ona działa w tle.
Ewentualnie w samej nawigacji jak masz widok mapy możesz rozwinąć to górne menu i kliknąć całkowite wyciszenie dźwięków nawigacji.

jammo - 2018-10-19, 16:52

Jak wyciszać to wiem , bo teraz z tego własnie korzystam. Nie wiem jednak jak to jest z tą opcją skorzystaniem z tego środkowego przycisku mute, o której wspominasz kolego Belphegor. Czy, aby wciskając ten środkowy przycisk pomiędzy podgłośnianiem i przyciszaniem tak jak mi radzisz, nie wyłączę również głosu dla dzwoniącego telefonu?.
Kauris - 2018-10-20, 16:57

jammo napisał/a:
Czy, aby wciskając ten środkowy przycisk pomiędzy podgłośnianiem i przyciszaniem tak jak mi radzisz, nie wyłączę również głosu dla dzwoniącego telefonu?.
Wyciszenie mediów nie wycisza sygnału nadchodzącej rozmowy. To są oddzielne ustawienia. Po skończonym połączeniu media powracają na poziomie na jakim były przed wyciszeniem (wyłącza mute).
macminer - 2019-07-09, 21:31
Temat postu: MediaNav - jak wyciszyć tylko radio?
Czy jest jakiś patent w MNE3, aby wyciszyć radio nie wyciszając nawigacji?

1. Jeśli przed uruchomieniem nawigacji mam wyciszone radio (przycisk "mute" pod kierownicą), nawigacja gada normalnie;
2. Jeśli w trakcie działania nawigacji uruchomię radio, a potem nacisnę "mute", milknie zarówno radio, jak i nawigacja.

Mam wrażenie, że multimedia we współczesnych autach mają coraz gorszą ergonomię - w poprzednim miałem fizyczne przyciski do wszelkich przydatnych funkcji, a teraz jest tendencja, żeby wszystko wymagało klikania po ekranie i przedzierania się przez menu. Pilot pod kierownicą trochę ratuje sprawę, ale w tym przypadku nie widzę opcji, żeby wyłączyć samo radio.

Obywatel MK - 2019-07-09, 22:10

A co się stanie jeśli wyciszysz radio przyciskiem "-" na pilocie, albo na radiu? Nawigacja ma osobne ustawianie głośności.
jas_pik - 2019-07-09, 22:13

RTFM czyli po polsku przeczytaj instrukcję zamiast pisać post.
Wchodzisz w ustawienia audio i suwakami na ekranie ustawiasz głośność każdej funkcji .
System będzie pamiętał wszystkie ustawienia do poziomu 15 ( powyżej przywróci do standardowych 15 ) abyś nie ogłuchł.
I już :)

macminer - 2019-07-09, 22:46

jas_pik napisał/a:
RTFM czyli po polsku przeczytaj instrukcję zamiast pisać post.
Wchodzisz w ustawienia audio i suwakami na ekranie ustawiasz głośność każdej funkcji .
System będzie pamiętał wszystkie ustawienia do poziomu 15 ( powyżej przywróci do standardowych 15 ) abyś nie ogłuchł.
I już :)


Przeczytałem manual, ustawiłem sobie domyślne poziomy audio zaraz po zakupie auta, ale chodzi mi o to, czy jest jakaś możliwość wyciszenia radia na bieżąco, a nie przez grzebanie w opcjach (czyli w praktyce - przez wyłączenie radia na stałe).

Inaczej mówiąc: zazwyczaj jadąc słucham radia i nie przeszkadza mi. Jednak czasem w trasie chciałbym wyłączyć dźwięk radia, nie wyciszając nawigacji (z jakiegokolwiek powodu - np. rozmawiam z pasażerem, pasażer śpi czy też sam chcę odpocząć od dźwięku). Nie znalazłem takiej opcji.

jas_pik - 2019-07-09, 23:59

Jeśli przeczytałeś manual to powinieneś wiedzieć że każda funkcja ma swoją własność głośność , a jej regulacja jest możliwa np pilotem wtedy gdy dana funkcja jest aktywna czyli w danym momencie działa.
Tzn jeśli słuchasz radia to pilotem ściszysz/pogłośnisz radio.
Jeśli jest wypowiadany komunikat nawigacyjny to pilotem ściszysz/pogłośnisz go.
Itd ...
Teraz już jest to jasne ?

Dymek - 2019-07-10, 07:28

macminer napisał/a:
Inaczej mówiąc: zazwyczaj jadąc słucham radia i nie przeszkadza mi. Jednak czasem w trasie chciałbym wyłączyć dźwięk radia, nie wyciszając nawigacji (z jakiegokolwiek powodu - np. rozmawiam z pasażerem, pasażer śpi czy też sam chcę odpocząć od dźwięku). Nie znalazłem takiej opcji.

Łączę się w bólu. Też doskwierają mi tego typu uproszczenia i "drobiazgi" w MN. Niestety nie ma takiej opcji. Zastępczo najszybszą metodą wyciszenia radia bez wyciszania nawigacji jest szybka zmiana źródła dźwięku, np na AUX, do którego raczej nic nie mamy podłączone. Czyli albo 3 kliknięcia na ekranie, albo na pilocie.
Osobiście nie korzystam z dźwięku nawigacji w ogóle- drażniło mnie całkowite wyciszanie dźwięku radia czy multimediów, podczas trwania komunikatów nawigacyjnych. Szczególnie irytujące w mieście, gdzie komunikaty są praktycznie co chwilę. Tu również brakuje opcji nałożenia obu dźwięków na siebie z możliwością lekkiego ściszania np. radia w tym czasie.

Obywatel MK - 2019-07-10, 09:06

Jeśli ustawi się odpowiedni poziom głośności kominikatów nawigacji to w niczym one nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki. Tak jest w MNE3.
Dymek - 2019-07-10, 09:14

Obywatel MK napisał/a:
Jeśli ustawi się odpowiedni poziom głośności kominikatów nawigacji to w niczym one nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki. Tak jest w MNE3.

Czyli twierdzisz, że komunikaty nawigacji wbudowanej w MNE3 nie wyciszają Ci całkowicie radia czy muzyki? :roll:

Obywatel MK - 2019-07-10, 09:39

No tak, wchodzisz w ustawienia - dźwięk i tam jest głośność nawigacji, można ją wyciszyć do zera.
Dymek - 2019-07-10, 10:51

Obywatel MK napisał/a:
No tak, wchodzisz w ustawienia - dźwięk i tam jest głośność nawigacji, można ją wyciszyć do zera.

Chyba się jednak nie rozumiemy... Nie chodzi o to, że nawigacja jest za głośno lub za cicho w stosunku do radia- to można sobie poustawiać dokładnie tak jak piszesz. Ja mam tak właśnie zmniejszony poziom głośności dźwięków nawigacji do poziomu 3, bo wkurzają mnie głośne dźwięki ostrzeżeń (typu gong fotoradaru itp). Bo wyłączenie dźwięku w rozwijanym menu na mapie nawigacji działa tylko na komunikaty słowne a nie działa na te dźwięki ostrzeżeń.
Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że gdybym normalnie chciał słuchać komunikatów słownych nawigacji i jednocześnie słuchał muzyki, to każdy komunikat nawigacji powoduje automatyczne, całkowite wyciszanie muzyki na czas trwania komunikatu. Nie da się tak ustawić, żeby muzyka leciała dalej normalnie a komunikaty nawigacji były odtwarzane jednocześnie (z muzyką w tle) a muzyka nie wyciszała by się, albo ściszała się tylko trochę.

Obywatel MK - 2019-07-10, 11:01

Tak to wygląda





Ale wiesz, że jak wyciszysz sobie odpowiednio komunikaty z navi to masz dokładnie to o co Ci chodzi? Efekt ściszania muzy jest mniejszy.

Oczywiście że jak ustawisz sobie komunikaty głośniej to jest większy efekt wyciszania radia.
Ale przynajmniej nie zlewają się z muzyką bo wtedy i tak nie rozumiałbyś tych komunikatów. :roll:

macminer - 2019-07-10, 11:04

Cytat:
Jeśli jest wypowiadany komunikat nawigacyjny to pilotem ściszysz/pogłośnisz go.
Itd ...
Teraz już jest to jasne ?


Tak, sprawdziłem dzisiaj.
Podsumowując:
* MUTE wycisza wszystko.
* Przycisk +/- podgłośnia lub ścisza to, co akurat jest aktywne.

Zmyliło mnie to, że wcześniej ściszałem radio i widocznie w tym samym momencie odzywała się nawigacja, tak że sciszyłem jedno i drugie naraz.

Dymek - 2019-07-10, 11:21

Obywatel MK napisał/a:
Ale wiesz, że jak wyciszysz sobie odpowiednio komunikaty z navi to masz dokładnie to o co Ci chodzi? Efekt ściszania muzy jest mniejszy.

Potestuję jeszcze, ale mimo różnych ustawień nie udało mi się nigdy uzyskać takiego efektu, żeby komunikaty nie wyciszały całkowicie muzyki.

pikodat - 2019-07-10, 13:24

Dymek napisał/a:
Obywatel MK napisał/a:
Jeśli ustawi się odpowiedni poziom głośności kominikatów nawigacji to w niczym one nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki. Tak jest w MNE3.

Czyli twierdzisz, że komunikaty nawigacji wbudowanej w MNE3 nie wyciszają Ci całkowicie radia czy muzyki? :roll:


Całkowicie - nie. W tle trochę słychać radio.
Jak nie zapmnę, to wracając z pracy zrobię zdjecia ustawień.
Radio jest lekko tylko słyszalne przy moich ustawieniach.

jas_pik - 2019-07-10, 16:12

Dymek napisał/a:

Potestuję jeszcze, ale mimo różnych ustawień nie udało mi się nigdy uzyskać takiego efektu, żeby komunikaty nie wyciszały całkowicie muzyki.

Znów RTFM. Klikasz ikonę głośnika na ekranie navi i nie masz zupełnie żadnych komunikatów nawigacyjnych i nigdy nie wycisza muzyki/radia

paul7 - 2019-07-10, 18:48

Fajny temat, taki wakacyjny :roll:
Dymek - 2019-07-10, 19:03

Dymek napisał/a:
Potestuję jeszcze, ale mimo różnych ustawień nie udało mi się nigdy uzyskać takiego efektu, żeby komunikaty nie wyciszały całkowici eze muzyki.

Potwierdzam- nie ma takiego ustawienia żeby radio grało w tle jednocześnie z zapowiedziami nawigacji. Może MNE3 działa inaczej?
jas_pik napisał/a:
Znów RTFM. Klikasz ikonę głośnika na ekranie navi i nie masz zupełnie żadnych komunikatów nawigacyjnych i nigdy nie wycisza muzyki/radia

Dziękuję... Dokładnie w ten sposób mam komunikaty wyciszone na stałe.
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania

jas_pik - 2019-07-10, 22:45

Dymek napisał/a:
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania

Wymyślać można wiele rzeczy ale z założenia w każdym systemie tak nie powinno być .
Bo albo albo .
Albo osobna doczepiana nawigacja i osobne radio .
I wtedy masz co chcesz .
Czyli nie słyszysz dobrze ani tego an tego.

Dymek - 2019-07-11, 07:46

jas_pik napisał/a:
Dymek napisał/a:
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania

Wymyślać można wiele rzeczy ale z założenia w każdym systemie tak nie powinno być .
Bo albo albo .

O- i nie można było tak od razu? W pierwszym swoim wpisie ubolewałem tylko, że to nie działa tak, jakbym chciał. A tu taka lawina porad i potwierdzeń, że jednak u niektórych działa inaczej...
I faktycznie mamy wakacyjny wątek :mrgreen:

pikodat - 2019-07-11, 10:55

Dymek napisał/a:
jas_pik napisał/a:
Dymek napisał/a:
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania

Wymyślać można wiele rzeczy ale z założenia w każdym systemie tak nie powinno być .
Bo albo albo .

O- i nie można było tak od razu? W pierwszym swoim wpisie ubolewałem tylko, że to nie działa tak, jakbym chciał. A tu taka lawina porad i potwierdzeń, że jednak u niektórych działa inaczej...
I faktycznie mamy wakacyjny wątek :mrgreen:




Tak ustawione i przy nawigacji radio jest cichutkie w tle - ale jest.

Dymek - 2019-07-11, 11:36

pikodat napisał/a:
Tak ustawione i przy nawigacji radio jest cichutkie w tle - ale jest.

pikodat- górny suwak :Dźwięk" to po prostu regulacja głośności- to samo co przyciski pod kierownicą lub +/- na radiu. Jak pilotem przestawisz na "8", to i na tym suwaku będzie "8".
A przy takich ustawieniach to masz po prostu cały czas bardzo cichutko grające radio a nie o to przecież chodziło.

rad3k - 2019-07-26, 12:33

Wkurzające jest w komunikatach nawigacji, że jak masz radio wyciszone (mute) np. podczas reklam a nawigacja ma coś do zakomunikowania to wyłącza wyciszenie radia.
d3mol3k - 2021-10-16, 22:33

Dymek napisał/a:
pikodat napisał/a:
Tak ustawione i przy nawigacji radio jest cichutkie w tle - ale jest.

pikodat- górny suwak :Dźwięk" to po prostu regulacja głośności- to samo co przyciski pod kierownicą lub +/- na radiu. Jak pilotem przestawisz na "8", to i na tym suwaku będzie "8".
A przy takich ustawieniach to masz po prostu cały czas bardzo cichutko grające radio a nie o to przecież chodziło.


Zazdroszczę użytkownikom MN3 tego czego Tobie i mnie brakuje czyli:
podczas komunikatów nawigacji w tle leci słyszalna lekko przyciszona muzyka z radia/usb/bluetootha. Tak mam też w nawi toyoty czy skodzie.

Zastanawiałem się czy jest jakieś systemowe ustawienie w samym oprogramowaniu nng gdzie można by zmienić taki parametr czy może jest to dostępne i możliwe do zmiany tego całkowitego wyciszania tła podczas podawanych komunikatów przez nawigację w ustawieniach dla radia i nawigacji w dd4all

Dymek - 2021-10-17, 20:39

d3mol3k napisał/a:
Zazdroszczę użytkownikom MN3 tego czego Tobie i mnie brakuje czyli:
podczas komunikatów nawigacji w tle leci słyszalna lekko przyciszona muzyka z radia/usb/bluetootha. Tak mam też w nawi toyoty czy skodzie.

U mnie już nieaktualne, bo od tygodnia użytkuję MN3. Ale nawet jeszcze nie zauważyłem tej różnicy, bo nie używam już komunikatów głosowych navi. Odzwyczaiłem się, irytują mnie.

Dymek - 2021-10-19, 14:18

Faktycznie jest ta różnica- w MN3 podczas komunikatów wbudowanej nawigacji, dźwięk z radia czy z innego źródła nie ginie całkowicie. Ale niestety i tak się sporo wycisza. Czyli jest lepiej, ale nadal nie jest to to, o co mi chodziło, bo nie można tego wyciszania uniknąć. :mrgreen:
nowy - 2021-10-19, 20:21

U mnie zanika na amen, a miałem zrobione tak, że było ledwo słyszalne, ale było. Chodzi tu o navi z AA po kablu. Gdzie coś zmienić, żeby było jak dawniej?
d3mol3k - 2021-10-20, 16:35

Dymek napisał/a:
Faktycznie jest ta różnica- w MN3 podczas komunikatów wbudowanej nawigacji, dźwięk z radia czy z innego źródła nie ginie całkowicie. Ale niestety i tak się sporo wycisza. Czyli jest lepiej, ale nadal nie jest to to, o co mi chodziło, bo nie można tego wyciszania uniknąć. :mrgreen:

I właśnie się zastanawiam gdzie to jest ustawiane - w oprogramowaniu radia po wejściu poprzez dd4all czy w samych ustawieniach programu nawigacyjnego w jakimś pliku tekstowym - jak choćby z tymi ustawieniami widoków 3d?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group