DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Wieś

swissman - 2017-03-31, 14:32
Temat postu: Wieś
Cytat:
wieś stołeczna


wieś....
pochodze z Warszawy ale zyje na wsi szwajcarskiej...
nie bardzo rozumiem po co ktos pisze miejsce pochodzenia "wieś" mieszkajac w Warszawie...
az tak ciezko oderwac sie od pluga i korzeni?

to czasem boli gdy sie czyta "warszawka" lub teraz "wieś", wiedzac ze ojciec krew przelewal za Warszawe...

route2000 - 2017-04-01, 09:55

Może pochodzil ze wsi, a jest zmuszony do zamieszkania w Warszawie? ;-)
Żywiec - 2017-04-03, 20:57

route2000 napisał/a:
Może pochodzil ze wsi, a jest zmuszony do zamieszkania w Warszawie?


Dlaczego "pochodził", ja jeszcze żyję ;)

eplus - 2017-04-20, 14:15

Mówią, że chłop wyjdzie ze wsi....... :lol: :lol: :lol:
eplus - 2017-04-22, 17:08

... ale wieś z chłopa - nigdy :!: :lol: :lol:
Żywiec - 2017-04-23, 17:59

Jestem rodowitym mieszczaninem, moi przodkowie pochodzą z Państwa Żywieckiego więc chłopy dajcie sobie spokój, mieszkam w warszafce już któryś rok i to nie jest miasto to jakaś miejscowość której przez pomyłkę nadano prawa miejskie + mianowano stolicą, ja się jej wstydzę, to moje zdanie i po kilku latach mieszkania i pracy w tym czymś nie zmieniłem mojej opinii i raczej nie zmienię :)
eplus - 2017-04-23, 19:01

Drugi Cav - "nie chcem, ale muszem". Wypada współczuć, takie życie w nie swojej skórze musi być ciągłym stresem.
Żywiec - 2017-04-24, 10:32

co wy się tak czepiliście tej warszafki?? To moje zdanie i dlaczego musze je zmieniać lub dostosować się do poglądów osób trzecich?? Rozumiem że nie macie swojego zdania i powtarzacie wszystko co wam "ktoś" podsunie. Uważam że warszawa to siedlisko zła, PiS-u, PO, stąd pochodzi koklusz i gradobicie ;)
wuju - 2017-04-24, 22:23

Popieram Warszawa to samo zło :evil:
swissman - 2017-05-17, 13:27

Żywiec napisał/a:
co wy się tak czepiliście tej warszafki?? To moje zdanie i dlaczego musze je zmieniać lub dostosować się do poglądów osób trzecich?? Rozumiem że nie macie swojego zdania i powtarzacie wszystko co wam "ktoś" podsunie. Uważam że warszawa to siedlisko zła, PiS-u, PO, stąd pochodzi koklusz i gradobicie ;)


co jest trudnego w zrozumieniu slow "boli gdy ktos tak mowi"?

bylem w zeszlym tygodniu w Warszawie i nie uwazam tego miasta za najgorsze miejsce na ziemi... to ludzie, ktorzy tam sie zagniezdzili moga takie wrazenie powodowac... dla mnie jest to miejsce urodzenia, miejsce gdzie zyli kiedys moi przyjaciele, gdzie zyje rodzina...

az tak ciezko zrozumiec niektore rzeczy?

mozesz sie wyprozniac na pis, po czy inne psl-e mnie to lata... ja tylko wyrazilem wlasne zdanie liczac na ludzkie odruchy...

widac ze o ludzkie odruchy jednak najtrudniej u gatunku homo sapiens...

tomala72 - 2017-05-18, 04:52

Żywiec napisał/a:
Jutro 18.05 trasa wieś warszawa -> Nowa Sól/Zielona Góra, 19.05 trasa Nowa Sól Zielona Góra - Rawicz - Żywiec, 22.05 trasa Żywiec -> Rawicz -> wieś warszawa


No to witamy warszawskiego Wieśniaka w Zachodniej Polsce:)))

swissman - 2017-05-18, 08:49

tomala72 napisał/a:
Żywiec napisał/a:
Jutro 18.05 trasa wieś warszawa -> Nowa Sól/Zielona Góra, 19.05 trasa Nowa Sól Zielona Góra - Rawicz - Żywiec, 22.05 trasa Żywiec -> Rawicz -> wieś warszawa


No to witamy warszawskiego Wieśniaka w Zachodniej Polsce:)))

raczej zywieckiego zamieszkalego przypadkiem aktualnie i wbrew jego woli w Warszawie...

eplus - 2017-09-14, 13:59

A nie wybierasz się czasem na stadion Legii we wsi stołecznej? Podobno tam dobrze uczą geografii. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
swissman - 2019-07-10, 10:34

dzisiaj mam 62 lata...

wiem ze za takie slowa o Warszawie wielu ludzi kiedys zyciem zaplacilo...

czy nie ma tu kogos kto moglby temu czlowiekowi zwrocic uwage ze jestesmy tu nie po to aby sie nienawidzic tylko po to aby wymieniac sie informacjami na temat konkretnej marki samochodu?

przyznam ze we mnie budza sie mordercze instynkty gdy to widze co ten osobnik pisze...

nie znam go, nie chce go znac ale on caly czas obraza to o czym ja marze od prawie czterdziestu lat... marze o powrocie do Polski, do Warszawy... byc moze tam wroce gdyby mi sie udalo dozyc do emerytury, co wcale pewnym nie jest...

po co on to robi?

ps
nigdy nikomu tutaj nie ublizylem... ale mam chec...

laisar - 2019-07-10, 11:19

Bez względu na czyjąkolwiek opinię w nazwie "wieś" nie ma nic obraźliwego - i to nawet jeśli ktoś używa jej jako epitetu.

EOT


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group