DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Duster Comfort TCe 2019

piotr88 - 2019-09-05, 08:28
Temat postu: Duster Comfort TCe 2019
Witam,
Czy ktoś wypowie się na temat Dacii Duster Comfort TCe z 2019r.? Jak się sprawuje w dłuższych trasach?

Misiek_LL - 2019-09-05, 19:54

Witaj . Nie wiem co masz na myśli...? Do "dalekich tras" samochód średnio się nadaje.
Z drugiej strony jest lepiej -jeśli chodzi o komfort i przyspieszenia- niż mój poprzedni - DUSTER 1.6 16V 105 4X2 LPG ... choć poprzednik był bardziej ekonomiczny. Duster to raczej sztuka kompromisu. A nie najlepsze auto na "daleka trasę", choć jak by się uprzeć... o da radę.

micheangelo - 2019-09-06, 07:51

Zależy jakie trasy masz na myśli, czy będziesz się tłuc po dziurawych drogach lokalnych przez 200 km czy raczej jeździł autostradami itp. Tak jak napisał Misiek_LL, Duster to średni samochód na trasy. Oczywiście silnik silnikowi nierówny, ale gdybym jeździł tylko w długich trasach to nie kupiłbym ani 1.6, ani 1.2, 1.3 czy 1.5 dCi. Wybrałbym coś innego niż Duster.
zyga03 - 2019-09-06, 08:27

Misiek_LL napisał/a:
Witaj . Nie wiem co masz na myśli...? Do "dalekich tras" samochód średnio się nadaje.
Z drugiej strony jest lepiej -jeśli chodzi o komfort i przyspieszenia- niż mój poprzedni - DUSTER 1.6 16V 105 4X2 LPG ... choć poprzednik był bardziej ekonomiczny. Duster to raczej sztuka kompromisu. A nie najlepsze auto na "daleka trasę", choć jak by się uprzeć... o da radę.


ile on Ci średnio pali w mieście a ile w trasie np przy 130km/h?

GRL - 2019-09-06, 08:34

Ale co to znaczy, że się średnio nadaje w trasy?
Przewraca się?
Robi piruety?

Bardzo sobie chwaliłem długie trasy Dusterem (i to nawet 1.6sce).
Cicho, wygodnie, relaksacyjnie.
Trzeba sobie zdawać tylko sprawę z tego, że będzie palić lekko litr więcej niż jakikolwiek kompakt.
I pewnie ze 2-3 litry jeżeli będzie się chciało jechać ze stałą prędkością powyżej 120km/h.
Naturalnym jest, że podwyższona sylwetka będzie bardziej podatna na wiatr boczny, ale bez przesady.
Jadąc autostradą czy ekspresówką nie mamy "szarpnięć" od blisko mijanych naczep.
Pozostaje tylko okazjonalnie bardziej wietrzna pogoda.

Nie dajmy się zwariować.
Dzisiaj niemal każdym samochodem osobowym można komfortowo podróżować w trasie.
A największą bolączką tak naprawdę będzie wyciszenie samochodu.
Od autek miejskich może rozboleć głowa.
W Dusterze II tego problemu nie ma.

gogol - 2019-09-06, 08:38

Misiek_LL napisał/a:
Do "dalekich tras" samochód średnio się nadaje.


jakbys rozwinal czemu sie srednio nadaje to bylbym wdzieczny ;) subiektywnie jestem mile zaskoczony bo dawno nie mialem takiej sytuacji jak w dusterze ze wysiadam i mnie plecy nie bola.

macminer - 2019-09-06, 09:00

micheangelo napisał/a:
Duster to średni samochód na trasy

Zależy, czego ktoś oczekuje.
Ja w tym roku zrobiłem trasę do Włoch, tysiąc km w każdą stronę i jest to pierwszy samochód, przy którym mogę przejechać taki dystans i wysiadam z auta niezmęczony. Spalanie na takiej trasie 8,1l/100, więc też nie tragedia.
Niektórym nie przeszkadza "pozycja ginekologiczna" za kierownicą, więc być może nie docenią wygody, jaką daje jazda takim podwyższonym autem - mi natomiast Duster bardzo pasuje zarówno w średnich, jak i dłuższych trasach.

gogol - 2019-09-06, 10:04

macminer napisał/a:
micheangelo napisał/a:
Duster to średni samochód na trasy

Zależy, czego ktoś oczekuje.
Ja w tym roku zrobiłem trasę do Włoch, tysiąc km w każdą stronę i jest to pierwszy samochód, przy którym mogę przejechać taki dystans i wysiadam z auta niezmęczony. Spalanie na takiej trasie 8,1l/100, więc też nie tragedia.
Niektórym nie przeszkadza "pozycja ginekologiczna" za kierownicą, więc być może nie docenią wygody, jaką daje jazda takim podwyższonym autem - mi natomiast Duster bardzo pasuje zarówno w średnich, jak i dłuższych trasach.


mam identyczne odczucia.

zyga03 - 2019-09-06, 10:36

macminer napisał/a:
micheangelo napisał/a:
Duster to średni samochód na trasy

Zależy, czego ktoś oczekuje.
Ja w tym roku zrobiłem trasę do Włoch, tysiąc km w każdą stronę i jest to pierwszy samochód, przy którym mogę przejechać taki dystans i wysiadam z auta niezmęczony. Spalanie na takiej trasie 8,1l/100, więc też nie tragedia.
Niektórym nie przeszkadza "pozycja ginekologiczna" za kierownicą, więc być może nie docenią wygody, jaką daje jazda takim podwyższonym autem - mi natomiast Duster bardzo pasuje zarówno w średnich, jak i dłuższych trasach.


Pytanie dotyczyło konkretnie Dustera z silnikiem Tce 150 a nie dowolnego modelu
odpowiedzi od uzytowników sce lub diesel

Obywatel MK - 2019-09-06, 10:40

Niestety nikt nie udzieli ci Tutaj odpowiedzi bo nie ma Dustera TCe 150 w wersji Comfort, jest tylko w wersjach Prestige i Techroad.
GRL - 2019-09-06, 11:42

Badum tssss :lol:
zyga03 - 2019-09-06, 13:18

Obywatel MK napisał/a:
Niestety nikt nie udzieli ci Tutaj odpowiedzi bo nie ma Dustera TCe 150 w wersji Comfort, jest tylko w wersjach Prestige i Techroad.


no to niewatpliwie duuuuuża różnica w wyposażeniu koledze chodziło chyba o zachowanie Dustera z tym silnikiem

GRL - 2019-09-06, 13:39

Z sformuowanego przez autora wątku posta nie wynika na jaką część informacji kładzie nacisk.
Skoro chce wiedzieć coś tylko na temat tce to po co dodaje, że chodzi mu właśnie o wersję comfort?
Skąd wiadomo, że chodzi o 1.3tce?
A może kolega się zagalopował i liczy na opinie odnośnie 1.0tce?
Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi.
Może pozwólmy autorowi rozwinąć temat, a nie niepotrzebnie sztorcujemy pozostałych użytkowników?
Poza tym skoro już na poziomie 1.6sce pojawiają się pochwały to przy tce może być tylko lepiej, nieprawdaż?

zyga03 - 2019-09-06, 13:56

GRL napisał/a:
Z sformuowanego przez autora wątku posta nie wynika na jaką część informacji kładzie nacisk.
Skoro chce wiedzieć coś tylko na temat tce to po co dodaje, że chodzi mu właśnie o wersję comfort?
Skąd wiadomo, że chodzi o 1.3tce?
A może kolega się zagalopował i liczy na opinie odnośnie 1.0tce?
Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi.
Może pozwólmy autorowi rozwinąć temat, a nie niepotrzebnie sztorcujemy pozostałych użytkowników?
Poza tym skoro już na poziomie 1.6sce pojawiają się pochwały to przy tce może być tylko lepiej, nieprawdaż?


amen

Misiek_LL - 2019-09-06, 20:06

ile on Ci średnio pali w mieście a ile w trasie np przy 130km/h?[/quote]


Na razie jeżdżę ostrożnie na docieranie...po miastach mało...drogi gminne 60-90 km/h około 5 do 5,5 litra , na autostradzie tempomat 122 do 126 km/h ok 7 litra... ale to tak na oko... zapisków nie prowadzę.... Po trasie w Bieszczady EKO podało średnia 5,5 litra ale chyba lekko zaniżyło.

PS A komfort samochodu na długie trasy to chyba odczucie subiektywne ?

piotr88 - 2019-09-16, 11:22

Rzeczywiście mój błąd, w tym czasie rozglądałem się także za autkiem w wersji Comfort, stąd ta mała pomyłka. Miałem na myśli Dacię Duster 1.3 TCe 150KM Prestige.
tzw. Dłuższa trasa to dla mnie trasy zagraniczne, więc przeważnie po autostradach. :)

pankracy - 2020-01-12, 16:49

Podłącze się pod temat i zadam kilka pytań:
Silnik 1.0 100KM albo 1.3 130KM muszę przemyśleć.

1.Jakie wyposażenie jest warte kupienia? Oczywiście chodzi o cenę.
2.Czy felgi aluminiowe warto zamawiać czy lepiej kupić coś samemu?
3.Zależy mi na klimatyzacji i elektryce z przodu.
4.Tempomacie ( ale podobno wystarczy dokupić tylko przełącznik od wersji comfort czyli eseentiale nie da rady?)
5.Komputer pokładowy tzn średnie spalanie, chwilowe zasięg.
6.Czy ten "tablet" zastępuje komputer pokładowy i wszystko na nim się wyświetla?
7.Czy jeżeli jest te zwykłe radio to komputer pokładowy znajduje się pomiędzy zegarami?

Jak z elektryką w Duster bo kiedyś miałem Clio III i auto było super do 150tys.km potem wiecznie coś.A to świateł nie szło zapalić (manetka), a to wycieraczki przestały działać ( padła puszka warta prawie 2 tys), a to wentylator i tak w kółko.

Dziękuje

Marek1603 - 2020-01-12, 18:44

Manetki to są akurat te same więc rozumiesz. Na szczęście nie są drogie. Poza tym nie słychać o tak kosztownych naprawach, a nawet w ogóle o nagminnych.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group