DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Plamy na elementach gumowych

buladag - 2019-09-05, 20:27
Temat postu: Plamy na elementach gumowych
Cześć, nie wiem czy to kwestia przygotowania auta przez mojego dilera ale we wszystkich autach w salonie zauważyłem pewną rzecz, na elementach gumowych są plamy jakby tłuste, próbowałem to zmywać u siebie na przykład denaturatem, ale nie schodzi; próbowałem też natłuścić, ale ślady są nadal. Też tak mieliście i ewentualnie jak ktoś sobie z tym poradził? Z góry dzięki za pomoc.


EBmazur - 2019-09-06, 03:40

nic takiego nie miałem - może to jednak wpływ środowiska danego salonu
tAboon - 2019-09-06, 06:17

To jest wada, tylko pytanie czy przyjmą to na gwarancji? Wszystko będzie zależało od podejścia ASO.
buladag - 2019-09-06, 07:39

Jak zaczną to wszystko wymieniać to przeczuwam że będzie powódź, szczególnie że nie radzą sobie nawet z ustawieniem zbieżności. xD
Dymek - 2019-09-06, 08:12

Nic podobnego nie widziałem. Próbowałeś jakimś środkiem dedykowanym do elementów gumowych?
buladag - 2019-09-06, 08:15

Jak narazie tylko denaturatem i olejem silikonowym. Spróbuję jeszcze na myjni szczoteczkę i mydło.

Podejrzewam że jest to szybki wosk w sprayu bo widziałem jak pracownik latał z tym po salonie i poprawiał auta stojące na sali.

BLACHA_997 - 2019-09-06, 09:52

buladag napisał/a:
Podejrzewam że jest to szybki wosk w sprayu bo widziałem jak pracownik latał z tym po salonie i poprawiał auta stojące na sali.


Miałem podobny przypadek ze swoim samochodem. Domyślam się, że przed odbiorem (zimą) samochód był spryskany jakimś woskiem, a później przy próbie mycia na myjni (myjnia ręczna) obsługa poinformowała mnie, że na lakierze robią się plamy i zacieki ze względu na jakąś substancje pokrywającą lakier. Obsługa myjni musiała się bardzo napracować, żeby samochód jakoś wyglądał.

Obywatel MK - 2019-09-06, 10:44

Gdyby to był wosk do lakieru to plamy i zacieki nie miałyby prawa się robić, prawdopodobnie w salonie użyto jakiegoś nieodpowiedniego środka w ogóle nie przeznaczonego do pielęgnacji lakieru. Może do czyszczenia felg, albo do pielęgnacji plastików.
Kauris - 2019-09-06, 20:33

Zmazać gumką do mazania :->
http://astra5klub.pl/wykw...bach-t1288.html

Ale ja bym wypróbował "magiczną gąbkę" (melaminową). Z plastików "tapicerki" świetnie mi zdjęła "plak", którego niczym nie mogłem ruszyć chemicznie. Na gumie nie testowałem. To jest metoda mechaniczna, gąbka jest lekko ścierna, zabezpieczył bym lakier taśmą.

buladag - 2019-09-06, 20:34

O, dobry pomysł, przetestuję jutro. Dzięki.
buladag - 2019-09-09, 10:50

Gumka przetestowana, efekt zadowalający w 50% no i przy ścieraniu ściera się też trochę guma więc nie wiem jak to wpłynie na jej fakturę.
buladag - 2019-09-09, 16:30

Gąbka melaminowa też przetestowana - chyba lepszy efekt dała gumka.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group