DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dealerzy, warsztaty i sklepy - Przeglad techniczny - Trojmiasto - 4 rolki

ken-wawa - 2019-09-07, 13:48
Temat postu: Przeglad techniczny - Trojmiasto - 4 rolki
Jaka stacje kontroli pojazdow w Trojmiescie i okolicach mozecie polecic do okresowych przegladow technicznych (tych wbijanych do dowodu rejestracyjnego)? Najlepiej by nie robila problemow z przegladami, miala 4 rolki dla pojazdow z napedem na 4 kola (dwie rolki hamujące i dwie wolnobieżne).

Ewentualnie na ile krytyczne jest to, ze przeglad odbedzie sie na stacji bez takich bajerow? Czy taki krotki test moze jakos negatywnie wplynac na naped 4wd?

Przy czym przez polecenie rozumiem nie tylko posiadanie tych 4 rolek, ale tez mila atmosfere i nie czepianie sie nie wiadomo czego. Moze byc tez gdzies w najblizszej odleglosci od Trojmiasta bo czesto jezdze po Kaszubach.

Z gory dzieki.

Fruxo - 2019-09-07, 14:11

Po co ci 4 rolki w aucie z dołączanym napędem
toka93 - 2019-09-07, 14:16

Po co w ogóle 4 rolki na przegląd jak tylko hamulce tam sprawdzają?
EBmazur - 2019-09-07, 18:35

toka93 napisał/a:
Po co w ogóle 4 rolki na przegląd jak tylko hamulce tam sprawdzają?

w dodatku to rolki kręcą kołami a nie odwrotnie .

ken-wawa - 2019-09-23, 19:10

Z tego co słyszałem 4 są lepsze niż 2 dla napędów 4wd.

Możecie polecić jakąś stację?

Michał B24 - 2019-09-23, 19:17

Cytat:


Jeśli jest auto z centralnym dyferencjałem, samoblokującym, to na dwóch rolkach wyfrunie ze stacji. Spotkałem się z tym, że po prostu nie byli w stanie sprawdzić hamulców, sprawdzili luzy, zbieżność amorki. Ale hamulców nie sprawdzali. Jest problem z SKP dla 4x4 ze stałym napedem 4x4. Teraz mam dołączany ręcznie to problemu nie ma. Ale gdybym wjechał z załączonym przodem wyjechałbym razem z bramą

ken-wawa - 2019-09-30, 22:18

To gdzie robisz w końcu przeglądy?
Michał B24 - 2019-10-08, 06:26

ken-wawa napisał/a:
To gdzie robisz w końcu przeglądy?


W Chwaszczynie, na ulicy Kaszubska Droga. Ale to nie ma znaczenia, bo mam napęd dołączany ręcznie, więc zwykła stacja wystarcza.

Jak miałem Jeepa, z samoczynną blokadą centralną, to nikt nie był w stanie sprawdzić hamulców, sprawdzali tylko luzy w zawieszeniu.

ken-wawa - 2019-10-08, 19:39

A jeśli napęd dołaczany jest automatycznie? Niektóre samochody nie mają trybu 2WD.
Michał B24 - 2019-10-08, 21:00

To juz pisalem.
askr_poz - 2019-10-09, 09:00

Volvo XC-70 MY2014 - w pełni automatyczny napęd 4x4, bez możliwości jakiegokolwiek sterowania.

Bez problemu robi test hamulców na 2 rolkach. Puki nie wrzucisz biegu / D to napęd jest odłączony i możesz sobie dowolnie kręcić kołami.

Z DD nie wymyślaj i jedź do jakiejkolwiek stacji diagnostycznej, zachowa się tak samo. A jak się boisz to przestaw w 2WD.

eplus - 2019-10-09, 10:49

No właśnie, aby był problem, to ten automat musiałby spiąć osie nawet na luzie, co jest głupie, bo auto i tak się nie napędza, a spięcie osi pogorszy stabilność jazdy. Ale może zadziała jako ABS nie dopuszczając do postoju kół tylnych, gdy kręcą się przednie. Może to poeta miał na myśli?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group