DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Czujnik temperatury zewnętrznej - złe wskazania.

bula6595 - 2019-01-23, 15:24
Temat postu: Czujnik temperatury powietrza w lusterku
Witajcie. Ktoś może mi naświetlić temat bo czytam szukam i nie widzę bo albo ślepym albo za mało wypiłem.

Wskazania temperatury na zewnątrz auta są u mnie dziwne jest faktycznie -11 potwierdzone 2 innymi odczytami ten wskazuje jakieś -3/-4 a po przejechaniu paru kilometrów 0 / 1 i mruga znaczek jednostki. pytałem w pobliskim sklepie to za sam czujnik chcą 180 PLN co mnie przeraża i myślę ze na razie to oleje ale zapytam co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam!

eio - 2019-01-23, 15:37

Coś na ten temat było niedawno na forum TUTAJ, ale nie zostało jeszcze wyjaśnione. Ale dobre i to na początek. Twój problem wydaje się bardziej realistyczny. Może dlatego że jest teraz chłodniej.
bartek_kie - 2019-01-23, 16:11

myślę, że można kupić to taniej. spojrzeć musze jak wygląda ten 'termometr' w dacii, w peugeocie 'zamiennik' identyczny jak orginał kosztował 10zł. kwestia dobrania odpowiednich parametrów.
gorus - 2019-01-25, 21:05

U mnie jest na odwrót - w samochodzie pokazuje -7 a na reklamie ledowej jakiejś firmy co wyświetla na zmianę godzinę datę i temperaturę pokazuje -4...
shrek - 2019-01-26, 07:55

Czujnik temp. Zewnetrznej znajduje sie w prawym lusterku i podpiety jest bezposrednio do zegarow ( noe pamietam juz jakie piny. W zaleznosci od temp. zmienia swoja rezystancje.
W przypadku gdy pokazuje bledny odczyt mozna podmienin ten czujnik nie koniecznie dedykowany dla daci, a wyciagnac na szrocie z jakiejs renowki Clijo ( 2,3,4), Mega-anka( 1,2,3,4 chyba ), Laguna i wiele innych.
Tez mialem ten problem i po wymianie na jakis zamiennik za 10 zl bylo jeszcze gorzej. No i od poczadku zawsze jak na postoju pokazuje prawidlowa temp., a podczas jazdy wzrasta o pare stopni. Nie tylko renowka tak ma. Wynika to z tego Ze jednak cieplo z kabiny lub silnika minimalnie wplywa na falszowanie wyniku.

bula6595 - 2019-01-26, 21:54

dziś dokonałem przy paru piwkach autopsji tego lusterka i co nasępuje. jest spory prześwit miedzy kabiną a tym czujnikiem wiec spokojnie może dochodzić do zaciągnięcia powietrza przez szpare naokoło czujnika z kabiny. w szczególności jak jest dogrzewana kabina ile fabryka dała. zastanawiam się nad prostą rzeczą czyli czymś załatać mienioną szparę miedzy czujką a obudową lusterka bo moim zdaniem jednak czujka jest sprawna bo na zilmnym silniku pokazywała by tez durnoty a wskazuje dobrze +- 0.5 st.

jak ktoś ma jakieś sugestie to poproszę :)

gregorek35 - 2019-10-07, 22:26
Temat postu: Czujnik temperatury zewnętrznej - złe wskazania.
Witam, tak jak w temacie. Dziś zauważyłem, że wskazania temperatury na wyświetlaczu są zawyżone o 10 stopni, tzn. rzeczywista temp. na dworze rano -1 a na wyświetlaczu +9, po południu +8 a na wyświetlaczu +18 stopni. Co może być przyczyną - uszkodzony czujnik w lusterku, czy zawilgocone złącza w przelotce drzwi. Pytam się bo może ktoś miał taki przypadek. Jak wyjąć lustro z obudowy aby dostać się do czujnika temperatury?
shrek - 2019-10-09, 09:14

Kup jakis czujnik z renowki na podmiane i zobacz. U mnie byl luz na pinach w zegarze
gregorek35 - 2019-10-09, 10:45

Ok, podmienię.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group