DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Czy Dacia wycofuje się z 4x4 - od nowego roku brak 4wd

ken-wawa - 2019-11-14, 01:20
Temat postu: Czy Dacia wycofuje się z 4x4 - od nowego roku brak 4wd
Przeglądam właśnie aktualny cennik na Dustera, zarówno na bieżący rok i na 2020 i to co mnie zaskoczyło, w części dotyczącej 2020 nie ma wersji 4wd:

https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/cenniki/duster-price.pdf (strona 11)

Czy to tylko oznacza, że na chwilę obecną nie można zamawiać wersji 4wd, ale powinny się pojawić lada moment, czy też oznacza jakąś rewolucyjną zmianę? Wiele osób wybierało Dustera, ze względu na to, że to praktycznie najtańszy SUV z dobrym napędem 4wd i niezłymi właściwościami terenowymi....

Pedros - 2019-11-14, 07:47

Niemal za każdym razem gdy cennik ulega zmianom to wersja 4x4 pojawia się w nim z lekkim opóźnieniem. Nie doszukiwał bym się więc w chwilowym braku tej wersji w cenniku niczego szczególnego.
alojz1 - 2019-11-16, 21:56

Mi się wydaje że ta gama 2020 to dotyczy roku modelowego 2020 a nie produkcja 2020 (Lodgy ma od sierpnia cennik na gamę 2020), a niedawno był post że nie można dustera zamówić bo nie ma cennika na 2020.
Co do wersji 4x4 to typuje że za niedługo pojawi się nowy cennik na rok 2020 i tam będzie już wersja 4x4 albo po chwili się pojawi ;)

pikodat - 2019-11-17, 00:09

Ze dwa tygodnie temu dopiero pojawiły się dustery z LPG w konfiguratorze. A tak przez dobre 3 miesiące można było przypusczać, że LPG w ofercie nie będzie.

Zatem brak czegoś w cenniku w niektórych okresach dokłądnie nic nie oznacza.

Obywatel MK - 2019-11-17, 21:26

Teraz trzeba robić homologację WLTP na każdy model wyposażenia osobno także trzeba trochę zaczekać.
ken-wawa - 2019-11-18, 19:39

Dobrze wiedzieć. Zastanawiam się tylko kto zapłaci za te ciągle nowe wymogi urzędników.
Black Dusty - 2019-11-18, 23:09

ken-wawa napisał/a:
Dobrze wiedzieć. Zastanawiam się tylko kto zapłaci za te ciągle nowe wymogi urzędników.

Jak to kto, oczywiście że Ty.

pikodat - 2019-11-19, 11:07

Black Dusty napisał/a:
ken-wawa napisał/a:
Dobrze wiedzieć. Zastanawiam się tylko kto zapłaci za te ciągle nowe wymogi urzędników.

Jak to kto, oczywiście że Ty.

Precyzyjniej - nabywca nowego auta.
Wedlug mojej wiedzy na dobra sprawe wszystkie pieniadze, jakie trafiają do koncernu samochodowego pochodzą że sprzedaży aut (na dobra sprawe - omijam sprzedane komuś patenty czy darowizny od bezdomnych).
Zatem by zapłacić więcej - koncenr musi wziąć więcej kasy od innych. Mozna liczyć na bezdomnych, można liczyć na to, ze ktoś chce kupić patenty, mozna na krótka metę spredac budynek biurowy - ale na dobrą sprawę jedyne źródło kasy to klienci. jasne, fabryce nei płaci bezpośrednio klient. Fabryce płaci dystrybutor na dany obszar. Ale on już nawet na sprzedaż patentów nie może liczyć. Dystrybutorowi - dealer. No na tym poziomie można od biedy zastanawiać sie, czy podnieśc ceny usług i obnizyć marżę czy podnieśc cenę auta.
Czyli istotnie, może zapłącić i nie-nabywca auta, acz to margines.

Black Dusty - 2019-11-19, 12:45

pikodat napisał/a:
Black Dusty napisał/a:
ken-wawa napisał/a:
Dobrze wiedzieć. Zastanawiam się tylko kto zapłaci za te ciągle nowe wymogi urzędników.

Jak to kto, oczywiście że Ty.

Precyzyjniej - nabywca nowego auta.
Wedlug mojej wiedzy na dobra sprawe wszystkie pieniadze, jakie trafiają do koncernu samochodowego pochodzą że sprzedaży aut (na dobra sprawe - omijam sprzedane komuś patenty czy darowizny od bezdomnych).
Zatem by zapłacić więcej - koncenr musi wziąć więcej kasy od innych. Mozna liczyć na bezdomnych, można liczyć na to, ze ktoś chce kupić patenty, mozna na krótka metę spredac budynek biurowy - ale na dobrą sprawę jedyne źródło kasy to klienci. jasne, fabryce nei płaci bezpośrednio klient. Fabryce płaci dystrybutor na dany obszar. Ale on już nawet na sprzedaż patentów nie może liczyć. Dystrybutorowi - dealer. No na tym poziomie można od biedy zastanawiać sie, czy podnieśc ceny usług i obnizyć marżę czy podnieśc cenę auta.
Czyli istotnie, może zapłącić i nie-nabywca auta, acz to margines.

Czyli jednak kolega ken-wawa bo chce kupić.

pikodat - 2019-11-19, 15:51

Black Dusty napisał/a:

Czyli jednak kolega ken-wawa bo chce kupić.

Niech kupuje w tym roku:)

Kuba Handlowiec - 2019-11-20, 17:28
Temat postu: Re: Czy Dacia wycofuje się z 4x4 - od nowego roku brak 4wd
ken-wawa napisał/a:
Przeglądam właśnie aktualny cennik na Dustera, zarówno na bieżący rok i na 2020 i to co mnie zaskoczyło, w części dotyczącej 2020 nie ma wersji 4wd:

https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/cenniki/duster-price.pdf (strona 11)

Czy to tylko oznacza, że na chwilę obecną nie można zamawiać wersji 4wd, ale powinny się pojawić lada moment, czy też oznacza jakąś rewolucyjną zmianę? Wiele osób wybierało Dustera, ze względu na to, że to praktycznie najtańszy SUV z dobrym napędem 4wd i niezłymi właściwościami terenowymi....


Na początku grudnia będzie możliwość zamówienia Dustera 4wd (produkcja 2020)
Silniki diesla zostaną w starych cenach, a silniki TCe zdrożeją o 3100zł.
Na chwilę obecną w Polsce zostało realnie 20 Dusterów z napędem 4wd (2019)

Fruxo - 2019-11-20, 19:13

Czy jakiś salon ma 1.3 tce 150 KM z 4wd ? dosłownie każdy w polsce dojadę
Black Dusty - 2019-11-20, 19:43

Fruxo napisał/a:
Czy jakiś salon ma 1.3 tce 150 KM z 4wd ? dosłownie każdy w polsce dojadę

Tu masz kilka i w tym 150KM
https://www.otomoto.pl/of...html#30bfbddfc1
https://www.otomoto.pl/os...h%5Bcountry%5D=
A tu masz handlowca do pogadania
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18397

Fruxo - 2019-11-21, 12:11

Lipa bo jedyny bez tego badziewia ten z 1 linka z odpalaniem na guzik został dawno sprzedany ale zapomnieli usunąć
Obywatel MK - 2019-11-21, 12:54

Generalnie wszyscy odchodzą już z odpalania kluczem, jest to przestarzała technologia z poprzedniej epoki, już pomijam to że nie trzeba szukać klucza gdy ma się obie ręce zajęte siatkami ze sklepu i celowania po ciemku do stacyjki, ale nawet taka głupia rzecz jak otwieranie wlewu z paliwem, w wersji z keyless jest otwieranie z kabiny a przy kluczu trzeba wtykać go w korek jak w Polonezie, dla mnie nieporozumienie w aucie z drugiej dekady XXI wieku.
Black Dusty - 2019-11-21, 14:20

Fruxo napisał/a:
Lipa bo jedyny bez tego badziewia ten z 1 linka z odpalaniem na guzik został dawno sprzedany ale zapomnieli usunąć

Zmień nastawienie, ja ten badziew mam i jestem zadowolony. Nie słuchaj bzdur typu np. że Ci ukradną. Jak się tego obawiasz to są na to różne sposoby.

Fruxo - 2019-11-21, 15:01

Samochody na kluczyk też kradli ale ja nie chcę tego że względu na problem serwisowy a sam będę naprawial samochód. Przy tym rozwiązaniu nie można robić wielu sztuczek. Chodźmy odblokowanie kierownicy bez akumulatora czy odpalać napych. Normalni ludzie nie mają takiej potrzeby ale mnie nie raz uratowały skórę
michauek22 - 2019-11-21, 15:41

pikodat napisał/a:
Ze dwa tygodnie temu dopiero pojawiły się dustery z LPG w konfiguratorze.

OK ale...
Instalacja fabryczna czy montowana w salonie?

Kuba Handlowiec - 2019-11-21, 17:29

michauek22 napisał/a:
pikodat napisał/a:
Ze dwa tygodnie temu dopiero pojawiły się dustery z LPG w konfiguratorze.

OK ale...
Instalacja fabryczna czy montowana w salonie?


W 52 tygodniu (ok. 23 grudzień) będzie otwarcie zamówień na silnik 1.0 TCe 100 KM z fabrycznym LPG.

Fruxo - 2019-11-21, 18:35

w sandero również ?
Belphegor - 2019-11-21, 19:03

Black Dusty napisał/a:
Fruxo napisał/a:
Lipa bo jedyny bez tego badziewia ten z 1 linka z odpalaniem na guzik został dawno sprzedany ale zapomnieli usunąć

Zmień nastawienie, ja ten badziew mam i jestem zadowolony. Nie słuchaj bzdur typu np. że Ci ukradną. Jak się tego obawiasz to są na to różne sposoby.


Też nie narzekam. A, że mam diesla to jak jest chłodno i nacisnę przycisk, to nim świece się nagrzeją i silnik odpali, to akurat zdążę zapiąć pasy. :mrgreen:

michauek22 - 2019-11-22, 11:03

Kuba Handlowiec napisał/a:
W 52 tygodniu (ok. 23 grudzień) będzie otwarcie zamówień na silnik 1.0 TCe 100 KM z fabrycznym LPG.

:shock:

Kuba Handlowiec - 2019-11-22, 15:55

Fruxo napisał/a:
w sandero również ?


W sandero również. Otwarcie zamówień 51 tydzień (ok. 16 grudzień )

michauek22 - 2019-11-22, 17:21

To jest ten nowy 3-cylindrowy silnik? Czyli jakaś super-hiper instalacja będzie potrzebna, no ale skoro ma być fabryczna to OK...
laisar - 2019-11-22, 17:54

michauek22 napisał/a:
jakaś super-hiper instalacja będzie potrzebna

Bynajmniej, bo to tylko uturbiony 1.0 SCe, więc zwykły wtrysk pośredni.

arekkozuch - 2019-11-22, 18:49

Pytałem ostatnio o automat - najwcześniej Q1 2021 :-/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group