DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Dziwne - jedna strona kierunkowskazow czasami sie nie wlacza

galuszkiewicz - 2019-11-28, 11:36
Temat postu: Dziwne - jedna strona kierunkowskazow czasami sie nie wlacza
Witam

Od niedawna mam dziwny problem z Dacia Duster (nowa wersja, poczatek 2018).
Auto jezdzi bez najmniejszego problemu od zakupu czyli ok poltora roku (chyba 25 000 km).
Od niedawna zaobserwowalem takie zjawisko ze jak sie otwiera pilotem to mignie tylko jedna strona kierunkowskazow (od pasazera).
Czasami jest tak ze mozna po kilka razy powtorzyc pod rzad zamykajac i otwierajac, a czasami za drugim razem juz obie strony migna.
Dzieje sie to rzadko i sporadycznie - nie udalo mi sie zadnych sensownych okolicznosci ustalic, tzn. normalnie wszystkie kierunkowskazy dzialaja i sie swieca.
Zona tez wspominala ze pare razy kierowcy cos jej migali na drodze - tak jakby jeden reflektor tez nie swiecil (tzn. dzienne), ale nie wiemy czy akurat wyedy tez wystepowal ten problem z miganiem przy otwieraniu.
Oczywiscie rozwazam zawiezienie do ASO, ale bardzo mnie to zastanawia i niepokoi.

Macie jakis pojecie co to moze byc?

jas_pik - 2019-11-28, 11:44

A czy przypadkiem nie było w tym samochodzie jakichkoliwek prac lakierniczych lub innych rzeczy związanych z demontażem zderzaka czy też lamp?
Zazwyczaj jest to problem z masą , gdzieś zaśniedziała .

galuszkiewicz - 2019-11-28, 12:01

jas_pik napisał/a:
A czy przypadkiem nie było w tym samochodzie jakichkoliwek prac lakierniczych lub innych rzeczy związanych z demontażem zderzaka czy też lamp?
Zazwyczaj jest to problem z masą , gdzieś zaśniedziała .


Absolutnie - byl tylko przeglad gwarancyjny na wiosne i (niedawno) jakies dwa update-y softu (akcja serwisowa producenta - OTS) - jeden dot. silnika a drugi wspomagania kierownicy

jas_pik - 2019-11-28, 13:08

To do ASO - niech szukają braku kontaktu masy .
Przyznam się że to najtrudniejsze do znalezienia jesli nic nie było robione w samochodzie.
Jeszcze jedno pytanie masz hak?
I ostatnio jeździłeś z przyczepą ?
Bo jeśli nie ma się modułu do przyczepy tylko łączy bez modułu a w przyczepie są zwykłe żarówki a nie ledy to ze względu na duzy pobór prądu czasami potrafi wariować UCH.
U mnie w DD nie ma modułu , ale miałem swoją przyczepę z ledami.
Gdy pożyczyłem lawetę to UCH zwariował i na stałe odciął prawe kierunkowskazy.
ASO męczyło sie z tym przez tydzień az zaprogramowali od nowa UCH .

kapelusznik - 2019-11-28, 13:41

U ojca w moim starym Loganie było podobnie - prawa strona znikała raz na jakiś czas aż w końcu całkiem umarło. Sprawdzany był przełącznik, moduł UCH a koniec końców winny był przetarty przewód pod zderzakiem.
Także szedłbym w tą masę i sprawdzenie przewodu.

galuszkiewicz - 2019-11-28, 14:25

Nie, haka tez nie mam...

A co to jest to UCH ?

toka93 - 2019-11-28, 14:51

Tzw. sterownik komfortu. Znajduje się z lewej strony w "nogach" pod deską rozdzielczą, taka czarna skrzynka.
galuszkiewicz - 2019-12-02, 08:30

Sprawa sie wyjasnila - przydybalismy go i koniec koncow okazalo sie ze to nie cala strona tylko po prostu jeden tylni kierunkowskaz szwankuje.... (nawet nie cala lampa)

Ale nie wyglada mi to na zarowke tylko jakby byl jakis problem ze stykami, bo przepalona zarowka by nie zadzialala ponownie....

Dzieki za wsz. odpowiedzi

Obywatel MK - 2019-12-02, 11:45

No to nie wiem czy się wyjaśniła, tak średnio powiedziałbym, tak średnio
Hiszpan_JS - 2019-12-02, 13:06

galuszkiewicz napisał/a:
...bo przepalona zarowka by nie zadzialala ponownie....

Dzieki za wsz. odpowiedzi
Wymień żarówkę. Czasami ten drucik w środku się przepali, ale jak dotknie do słupka przy wstrząsach to chwilę świeci. Jak wymiana nie pomoże to będziesz szukał dalej. Zacznij od najprostszych rzeczy ;-) .
eplus - 2019-12-02, 14:06

Na interii wczoraj pisali o "rozstrzelnieniu" kabiny rakiety kosmicznej.

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki :mrgreen: :lol:

Hiszpan_JS - 2019-12-02, 14:42

Tak, masz rację. Napisałem posta z błędem :oops: . Już tego nie zmienię, bo można edytować post tylko do godziny po napisaniu. Mój błąd pozostanie "Na wieczną rzeczy pamiątkę" :oops: :-P .
Marek1603 - 2019-12-02, 19:52

Poprawiłem. :-P
Hiszpan_JS - 2019-12-02, 20:35

Dziękuję.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group