DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - obsługa LPG logan 2

Seba - 2019-11-28, 13:45
Temat postu: obsługa LPG logan 2
Witam mam do kupienia logana 2 z oryginalna instalcja gazowa,pytałem u gazownikow czy potrafią wyregulowac znaczy zrobic przeglad LPG powiedzieli ze tylko serwis.Ile kosztuje przeglad LPG w serwisie?jestem ze szczecina
pikodat - 2019-11-28, 14:00
Temat postu: Re: Lpg logan 2
Seba napisał/a:
Witam mam do kupienia logana 2 z oryginalna instalcja gazowa,pytałem u gazownikow czy potrafią wyregulowac znaczy zrobic przeglad LPG powiedzieli ze tylko serwis.Ile kosztuje przeglad LPG w serwisie?jestem ze szczecina


Niewyklucozne , że w róznych serwisach różne ceny.
Myślę, że jest jeszcze jeden czynnik znacznie ważniejszy. Czy w serwisie mają fachowców od gazu czy tylko osoby mające uprawnienia.

By dokładniej rozjaśnić co mam na mysłi powiem, że jak kupowałem daćkę poszedłem do 3 salonów i pytałem o instalcję LPG. Zasłońmy litościwą zasłoną milczenia to co się stało w dwóch (no może w jednym, acz drugi tez nie ma się czym chwalić) - to dopiero w trzecim istotnie potrafili ze mną porozmwaiac na temat potencjalnych problemów instalacji . W tym trzecim robione swego czasu instalowanie LPG w nowych autach - dopóki wolno było .


Wniosek - pojedx do najbliższych ASO i popytaj o serwis. Jak odpowiedza sensownie, będzie widać, że mają doswiadczenie z gazem a nie ze przyuczony mechanik robi tylko standard a najchętniej to gaz używałby tylko do kuchenek - to sposób rozmowy w serwisie może wpłynąc istonie na Twoja decyzję.

skodzinek - 2019-11-28, 16:12

W ASO ok 420zl za przegląd LPG z wymianą filtrow fazy lotnej i ciekłej.
Fruxo - 2019-11-29, 18:46

W fabrycznej instalacji nic sie nie reguluje , filtry wymieniasz jak w każdej (jak gazownik nie ogarnia tego to kłamca i nierób)
A jak coś nie domaga to wymieniasz wtryski lub regenerujesz parownik
Ja polecam i tak co 50 tyś zregenerować parownik koszt 100 zł za uszczelki z filtrem to zobaczysz ile tam zbiera się tego syfu

skodzinek - 2019-11-29, 23:37

Chyba reduktor a nie parownik :roll: a wymiana filtrów nie jest łatwa, dostęp dosyć nieciekawy..
Fruxo - 2019-11-29, 23:47

w słowie reduktor już znajduję się informacje co robi ten element
jak chcesz kogoś pouczać to sprawdź w google o czym w ogóle mówisz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group