DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Wyciszenie ściany od sąsiada

jurek - 2019-11-28, 18:37
Temat postu: Wyciszenie ściany od sąsiada
Ktoś z kolegów ma wiedzę, a jeszcze lepiej praktykę w temacie?
Mam część mieszkania na poddaszu a sąsiad obok. Ścianka to tylko cegła na blat, czyli ok 7cm +cieniutko tyku. Sąsiad nie jest uciążliwy, ale cudów nie ma. Słychać nawet myśli :oops: Nie mogę dać grubej warstwy. bo okno jest prawie w linii ściany. Ideał - cienko i skutecznie. Tylko czym i jak? pozdr

BLACHA_997 - 2019-11-28, 18:49

Poczytaj ofertę tego producenta:
http://www.apama.pl/

jurek - 2019-11-28, 19:21

Dzięki kolego. Już zadałem pytania. pozdr
maugu - 2019-11-28, 19:51
Temat postu: Re: Wyciszenie ściany od sąsiada
jurek napisał/a:
...
Mam część mieszkania na poddaszu a sąsiad obok. ....

Dźwięki mogą się niestety przenosić też przez dach - to zależy od konstrukcji.
By to wykluczyć spróbuj wytworzyć jakiś hałas na dachu i zobacz jak przenika do wnętrza.

traks - 2019-11-28, 21:23

Profile, wata, folia i płyta gipsowo kartonowa akustyczna
jurek - 2019-11-28, 22:29

Wiem, tylko że wtedy byłoby co najmniej 15-20cm. pozdr
Marek1603 - 2019-11-29, 07:19

Profil ma 60mm więc wkładasz 5cm wełny albo 7 bo chyba taka jest i płyta karton-gips. Masz około 8cm ściankę.
jurek - 2019-11-29, 09:13

Dzięki. poczekam na odpowiedz od firmy i zobaczymy co oferują . pozdr
Obywatel MK - 2019-11-29, 09:50

Sąsiada też warto zainteresować tym wygłuszeniem, to będzie lepszy skutek.
SWilk - 2019-11-29, 13:53

Jak się zmieścisz z 8 cm to polecam karton-gips. Mam sypialnię tuż obok szybu windy.
Było zimno jak nie wiem co od tej ściany, więc postanowiłem po amatorsku docieplić od środka.

Dałem stalowe profile, pod profilami taśmę akustyczną, a przestrzenie między nimi wypełniłem styropianem o grubości profilu. Nie pamiętam już, ale chyba to było ze 4cm. No i na to najzwyklejszy karton gips. Nie wiedziałem, że są płyty akustyczne, zresztą nie to było celem.

Efekt wyciszenia był ogromną niespodzianką. Teraz windę słyszę tylko w nocy, jak w mieszkaniu jest zupełna cisza.

Cała ścianka zabrała mi jakieś 6-7 cm pokoju, ale warto było. Jest teraz dużo cieplej i znacznie ciszej.

jurek - 2019-11-29, 23:07

Dzięki, dam znać. pozdr
dacia - 2019-12-09, 22:21

Wygłuszenia w/g mnie nic nie dadzą. Zawsze będziesz słyszał sąsiada. Dźwięk przechodzi stropem,dachem,ścianą. Sam przerabiałem kiedyś taki temat i poległem. Wsadziłem 15cm wełny aku+ karton gips + jakieś taśmy i efekt marny. Niby wygłuszone został w zakresie rozmów, a z kolei zrobiła mi się tuba basowa podczas gdy sąsiad słuchał cicho muzyki, czy coś mu spadło. Niby są jakieś firmy, które robią najpierw badania pod względem akustyki, późnij dobierają system...ale to kosztuje
jurek - 2019-12-09, 22:49

Po części masz rację. Ale przy ścianie cegła na blat wyciszenie coś pomoże. Oferta ztej firmy niestety droga. Jeśli będę robił to sam, jeśli siły pozwolą. Wiem , że ścianka nie może być niczym połączona z wyciszaną ścianą. Musi być mocowana do podłogi i stropu poprzez podkładki dzwiękochłonne. Na razie zbieram wiadomości teoretyczne. pozdr
dacia - 2019-12-09, 22:57

Ja Ci napisałem swoje doświadczenia. Robiłem wszystko w/g wytycznych jak się robi takie wyciszenia i była lipa.Na jedno pomogło na drugie nie . Powodzenia

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group