DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Szary ekran po uruchomieniu nawigacji

tosiek - 2019-12-25, 17:13
Temat postu: Szary ekran po uruchomieniu nawigacji
Witam.

Mam media nav Evo odblokowanie. Obecnie radio sie uruchamia ale po naciśnięciu nawigacji ekran robi sie czarny/ szary i nic nie da sie zrobic, reszta opcji dziala.

Upgrade przez plik .lgu nie dziala, nie odnajduje plików multimedialnych. Sformatowany pendrive jako fat32.


Macie jakis pomysl co mozna zrobic?

jas_pik - 2019-12-25, 17:25

Często problemem jest zły kontakt na taśmach pomiędzy płytą główną a ekranem
Trzeba rozebrać i zobaczyć czy to nie to

tosiek - 2019-12-25, 17:28

Ekran działa. Chodzi o to ze czarny ekran robi sie po wciśnięciu nawigacji na ekranie głównym i wtedy trzeba wyłączyć auto zeby sie wyłączyło radio całkowicie.
jas_pik - 2019-12-25, 17:53

Wejdz do windowsa za pomocą kodów . StorageCad2 wyszukaj i usuń plik Filecache.
Jeśli to nie pomoże to usuń całą zawartość StorageCard2. Starcisz wszystkie ustawienia radia, sparowanych telefonów oraz histoię nawigowania ale powinno pomóc.
To wygląda na błedy działania wince

polon18 - 2019-12-25, 18:09

Mam dokładnie to samo ale ten problem nie jest ciągły.
Czasem pojawia się na trasie gdzie wszystko działa i nawiguje a po włączeniu ekranu radia i chęci powrotu do nawi ekran robi się ciemny słychać radio zmieniając np głośność lub regulując klimatyzację to te informacje pojawiają się na ciemnym ekranie. Po zatrzymaniu samochodu i uruchomieniu jest normalnie a problem pojawi się dopiero po kilku tygodniach

tosiek - 2019-12-25, 20:20

jas_pik, dzieki pomogło skasowanie całej zawartosci StorageCad2. Szary / czarny ekran pojawiał sie po kliknięciu zgadzam sie w nawigacji.
jas_pik - 2019-12-25, 20:56

W wersji softu 8.0.5 ze względu na sporo zmian było to tak częste że Renault wypuściło wersję 9,1,3 z wbudowanym programem iTask aby kasować wszystkie bledne zapisy danych które zapisywały się w pamięci użytkownika na SC2 w chwili wyłączania MN.
Niestety jako że Mikroshit zakończył już wspieranie tego systemu nie ma innych sposobów na naprawienie tego systemu.
Zanim Renault się zorientowało w problem to przez kilka miesięcy na potęgę wymieniali MN klientom we Francji i w Niemczech .

tosiek - 2019-12-26, 18:07

jas_pik, chbya usuwałem itaskmanagera bo się wyswietlał co uruchomienie radio. Nadal nie mogę zrobić upgrade'u radio z pendrivea.
jas_pik - 2019-12-26, 18:31

No to już wiesz skąd się biorą problemy.
To że nie możesz wgrać innej wersji ( tzn możesz ale tylko wyższą ) wynika z pewnych zabezpieczeń wprowadzonych przez Renault.
Możesz to oszukać , wystarczy wejść w Windowsa i przedytować treść pliku version.ini ( chyba tak się nazywa - pisze z pamięci)w SC1 wprowadzając numerek niższy. jesli masz wersję 9.1.3 to przeedytuj na np na 5.0.0 .

gggg - 2019-12-29, 10:15

jas_pik, u mnie w wersji softu 8.0.5 był już itaskmanager. Z taką wersją radio było od początku zakupu auta. Po uwolnieniu radia było wszystko ok. Jednakże po aktualizacji do wersji 9.1.3 itaskmanager zaczął się wyświetlać co uruchomienie radia i zasłaniał logo startowe Renault. Po usunięciu go przestał się wyświetlać. Wczoraj wgrałem go ponownie z kopii zapasowej i niestety ale ponownie zaczął się wyświetlać. Zamiast uruchamiać się przy wyłączeniu radia uruchamia się przy włączeniu zasłaniając logo. Nie wiem jak to naprawić. Pomaga tylko usunięcie go. Plik jest w Storage Card. Może powinien być w innym miejscu ?
tosiek- aby zmienić wersję oprogramowania należy podmienić plik version-info \Storage Card\System - należy go edytować i zmienić wersją oprogramowania z 9.1.3 np.na 8.0.5. Sprawdzone i działa.

jas_pik - 2019-12-29, 13:50

Byc może był już w wersji 8.0.5 , już tego nie pamiętam. U siebe mam już tylko wersje na linuxie i tego się uczę .
W każdym razie on jest po to aby usuwać różne śmieci które powstają w trakcie uruchamiania Windowsa.
On własnie tak został zrobiony że w trakcie uruchamiania przesłania logo startowe.
Które i tak do niecnego nie jest potrzebne .
W wersji 9.1.3 jest bardziej zoptymalizowana niż wersje 7.0.5/8.0.5 czy 9.1.1 .
Warto wgrać ta wersje bo minimalnie szybciej działa w odróznieniu od 8.0.5 .
Choć prawdę mówiąc jeśli nie sa potrzebne rzeczy typu wizualizacja czujników cofania to najstabilniejsza i najszybsza jest wersja 6.0.4

tosiek - 2022-11-13, 11:26

jas_pik, niestety samo przywrócenie itaskmanagera nie pomaga. Może brakuje jeszcze jakiegoś skryptu który czyści te błędne pliki przy wyłączaniu?

Może są jakieś błędne sektory na tym storagecard2? Da się sformatować tylko jedna partycję (w panelu widziałem tylko format całej pamięci emmc)?

jas_pik - 2022-11-13, 13:17

Tak można oczyścić ( ostatecznie sformatować) poszczególne sektory pamięci ( tzw StorageCards)
Albo przyslij zobaczymy co da sę zrobić


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group