DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - car nowego

nowy - 2020-02-24, 08:19
Temat postu: car nowego
Mój:
Marek1603 - 2020-02-24, 09:17

Gratulacje i zadowolenia.
nowy - 2020-02-24, 11:12

Na razie nie narzekam na samochód, z wyjątkiem spalania :-P
toka93 - 2020-02-24, 19:26

Wymień się osłonami z lusterek, dam Ci szare z wersji Laurete :D
Bo próbowałem same naklejki namierzyć na lusterka, ale mój dostawca tego nie ma w ofercie :-|

MartinezTychy - 2020-02-24, 20:06

toka93, Tomek czerwony szkot lub folia wylewana do kupienia wszędzie tam gdzie zajmują się reklamą,nie będzie oryginał a spełni funkcję.
toka93 - 2020-02-24, 20:22

To by trza dekle na czarno malować, a ja to lubię jak jest jak fabryka. W dodatku koleś co nam wykonuje naklejki stepway raczej poniżej 100szt. mi nie zrobi :D
buladag - 2020-02-25, 05:05

Czujniki z przodu to dokładka?
Zdemontuje owiewki bo jedyne co dają to porysowany rant szyby.
Cytat:
raczej poniżej 100szt. mi nie zrobi :

Czerwony pasek z folii za 100zł?!

toka93 - 2020-02-25, 07:17

100szt. Nie złotych :) w dodatku ta naklejka fabrycznie jest od spodu nakładki do czerwonego paska.
Dymek - 2020-02-25, 13:26

buladag napisał/a:
Czujniki z przodu to dokładka?

Niewątpliwie fabryczny zestaw dołożony w ASO: TEN

buladag - 2020-02-25, 17:42

toka93 napisał/a:
100szt. Nie złotych :) w dodatku ta naklejka fabrycznie jest od spodu nakładki do czerwonego paska.

Faktycznie, sorry. :)
Nie rozumiem, jak to od spodu?

buladag - 2020-02-25, 17:57

Dymek napisał/a:
buladag napisał/a:
Czujniki z przodu to dokładka?

Niewątpliwie fabryczny zestaw dołożony w ASO: TEN

Dzięki

toka93 - 2020-02-25, 19:36

buladag napisał/a:
toka93 napisał/a:
100szt. Nie złotych :) w dodatku ta naklejka fabrycznie jest od spodu nakładki do czerwonego paska.

Faktycznie, sorry. :)
Nie rozumiem, jak to od spodu?


No to nie jest tylko naklejony pasek o szerokości 2cm, tylko jak jest nakładka to od styku z korpusem do górnej krawędzi czerwonej kreski to naklejka.
Czyli naklejka ma jakieś 7cm wysokości.

buladag - 2020-02-25, 20:09

Patrzę na swoje lusterko i to jest naklejony czerwony pasek.
Kubuch - 2020-02-25, 20:35

buladag napisał/a:
Dymek napisał/a:
buladag napisał/a:
Czujniki z przodu to dokładka?

Niewątpliwie fabryczny zestaw dołożony w ASO: TEN

Dzięki


Nie dziękuj i nie kupuj tego tylko poszukaj jakiegoś markowego zestawu czujników. Ten z Dacii działa beznadziejnie.

nowy - 2020-02-26, 10:23

buladag napisał/a:
Dymek napisał/a:
buladag napisał/a:
Czujniki z przodu to dokładka?

Niewątpliwie fabryczny zestaw dołożony w ASO: TEN

Dzięki


Potwierdzam, dołożone prawie 700 zeta

nowy - 2020-02-26, 10:24

Kubuch napisał/a:


Nie dziękuj i nie kupuj tego tylko poszukaj jakiegoś markowego zestawu czujników. Ten z Dacii działa beznadziejnie.


na razie nie narzekam, działają bez zarzutu

nowy - 2020-03-14, 12:20

Dziś miesiąc jak autko opuściło salon.
Przejechane ~1700 km, żadnej ryski na karoserii, oby jak najdłużej.
Średnie spalanie na poziomie 6,7 l/100 km.
Jedyna wada jaką zauważyłem to wskazania komputera odnośnie zasięgu na zbiorniku. Uparł się dziad i pokazuje mi od 330 km do 0 i tak w kółko.
Przymierzam się do przyciemnienia szyb. Po zabiegu wstawię zdjęcia.

nowy - 2020-06-09, 20:30

Długo nic się nie działo poza dojazdem do pracy i z powrotem, oraz takie tam kręcenie się po okolicy.
Na chwilę obecną przejechane 6500 km, z tym że
- w sobotę zrobiłem sobie pierwszą dłuższą trasę Trzebnica - Częstochowa przez Wrocek, Oławę, Brzeg, Opole. Drogi krajowe oraz powiatowe. Wyszło mi około 390 km. Wg komputera spaliło mi 20,4 l, z dystrybutora 21,4 (dwa różne Orleny). Co dało średnią wg kompa 5,2 l/100 km, a wg dystrybutora 5,5 l/100 km.
Tak więc jestem bardzo zadowolony.

KrzychuB - 2020-06-10, 05:18

Jak ją uwielbiam takie kolory samochodów :lol:
Frost - 2020-06-10, 07:17

nowy napisał/a:
Długo nic się nie działo poza dojazdem do pracy i z powrotem, oraz takie tam kręcenie się po okolicy.
Na chwilę obecną przejechane 6500 km, z tym że
- w sobotę zrobiłem sobie pierwszą dłuższą trasę Trzebnica - Częstochowa przez Wrocek, Oławę, Brzeg, Opole. Drogi krajowe oraz powiatowe. Wyszło mi około 390 km. Wg komputera spaliło mi 20,4 l, z dystrybutora 21,4 (dwa różne Orleny). Co dało średnią wg kompa 5,2 l/100 km, a wg dystrybutora 5,5 l/100 km.
Tak więc jestem bardzo zadowolony.


łooo cóż za wspaniała średnia.. jak to się udało? 90km/h ? 4 czy 5 bieg?
Z żadnej trasy nie miałem takiego wyniku... max ile udało mi się zrobić to wg komputera 6,5l/100km (średnia przy jeździe max 110km/h na emeryta) ale wiadomo wyszło ciutkę więcej.

pzdr

Dymek - 2020-06-10, 07:32

Frost napisał/a:
łZ żadnej trasy nie miałem takiego wyniku... max ile udało mi się zrobić to wg komputera 6,5l/100km (średnia przy jeździe max 110km/h na emeryta)

Gdzieś przepalasz tego "litra"... W trasie też mam akurat identyczne odczyty jak kolega- tutaj dwie trasy z dwóch dni głównie drogami 90km/h. Normalna jazda bez zwracania uwagi na spalanie:

Frost - 2020-06-10, 08:28

Hmm, miałem Suzuki Swift 1,3 69km - LPG palił mi 6-7 l gazu, miałem Megankę 1.6 107 km - paliła w trasie 6l, miałem lagunę 1.8 120km - LPG paliła 7l, mam Espace IV 2.0turbo 170km pali mi 11l LPG, i mam Sandero które pali tak jak napisałem
Powyższe przy prędkościach 90-110 na emeryta... więc nie uważam, że to "wina" kierowcy.

Nigdy Sandero nie spaliło poniżej 6l NIGDY. Nie ma takiej opcji. Może za tirem by się udało?

Jak nie zwracam jakoś specjalnie uwagi na zużycie paliwa na spokojnej trasie i jest to normalna jazda to pali 7l i to jest sukces.
Nie da się po prostu.. nie da się inaczej :)

pzdr

nowy - 2020-08-26, 11:26

Wczoraj tj 25.08.2020 stuknęło 11.000 km.

Średnie spalenie waha się w przedziale 5,8-6,2 l/100km. W zależności jaka trasa i styl jazdy.

Czas zacząć dokładać do samochodu :-(

Jakiś miesiąc temu wymieniłem tyle pióro wycieraczki. Oryginał z przyczyn niewiadomych złamał się wpół. Gdzieś na forum krążą zdjęcia.
Wczoraj zauważyłem, że spaliła się żarówka od wstecznego. Trzeba pilnie wymienić, bo w piątunio trasa do Czernej.

Założę zwykłą bańkę, choć przymierzam się do wymiany na takie coś

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-p21w-ba15s-22-smd-3014-xenon-white-9137556940

Ktoś ma założone i nie narzeka?

Obywatel MK - 2020-08-26, 13:32

Przy takich prędkościach i w trasie to nic dziwnego że tyle pali, 7L/100 to ja Dusterem 1.6 spalę na krajówkach nikogo nie wyprzedzając, ale spalcie tyle w zatłoczonym mieście, powodzenia.
nowy - 2020-08-27, 07:21

Ja robię tylko jedną trasę, wychodzi 25 km w jedną stronę.

Trzebnica - Wrocław (Ołbin) starą piątką V=50-90 km/h,
powrót S5 - przeważnie 100 km/h, czasem 120, ale naprawdę rzadko

rob_plk - 2020-08-27, 11:09

nowy napisał/a:

Założę zwykłą bańkę, choć przymierzam się do wymiany na takie coś

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-p21w-ba15s-22-smd-3014-xenon-white-9137556940

Ktoś ma założone i nie narzeka?


Za 1,30- to nie będzie dobrze świeciło.
Niech sprzedający napisze ile to ma lumenów w rzeczywistości i porównaj ze standardową 21W. Okarze się, że świeci jak 5W i to tylko do przodu.

nowy - 2020-08-27, 11:48

rob_plk napisał/a:
że świeci jak 5W


tego się obawiam

Dymek - 2020-08-27, 12:26

Jakaś felerna bańka Ci się trafiła. Akurat we wstecznym normalna żarówka P21 powinna przeżyć samochód, więc nie ma co kombinować z LEDami. Nie pamiętam żebym w jakimś swoim samochodzie wymieniał wsteczne- a najstarszy z nich ma 14 lat... :roll:
nowy - 2020-08-28, 06:27

Dymek napisał/a:
Akurat we wstecznym normalna żarówka P21 powinna przeżyć samochód


Okazało się, że to nie była wina żarówki, a słabego lub zaśniedziałego styku na ścieżce tej żarówki. Wizualnie żarówka ok. Po zamontowaniu nowej świeci. Wracam do domu po pracy już nie. Rozbieram od nowa, sprawdzam, świeci. Będę musiał obserwować.

nowy - 2020-10-10, 13:20

09.10.2020 - wizyta w ASO Nawrot w Długołęce. Miało być drogo i szybko, wyszło taniej, ale dłużej. Po kolei.
Na liczniku pojawiło się 14 100 km, dlatego Logan trafił do serwisu na dodatkową wymianę oleju.
Do wymiany potrzebny olej w ilości 4,1l (bańka 5l), filtr oleju i powietrza 171 PLN, zakupione u naszego kolegi.
Sama wymiana oleju miała być w granicach 200 zł. Pół godz. roboty + mycie gratis około 15 minut :shock:
Okazało się, że za robociznę +uszczelkę pod korek zapłaciłem 172 zł. Tylko wszystko razem trwało jakieś 2 godz i 15 minut.
Podsumowując to całość wyniosło mnie 343 PLN :mrgreen:

marko - 2020-10-11, 11:43

Proszę pochwal się jaki olej (marka) kupowałeś? Moja Sandero rocznik 2019 oklejona standardowo nalepkami Elf ale na karcie przeglądów w zaleceniach jest olej Castrol. Chodzi generalnie żeby miał normę RN17.
Ja wymieniłem po przebiegu 4 tyś km z dwóch powodów. Pierwszy to, że wg VIN auto jest z jesieni 2019 i wypadało by wymienić olej po roku a po drugie silnik się powiedzmy że ułożył/dotarł (niepotrzebne skreślić).
Nawiasem mówiąc koszt 5L oleju z oryginalnym filtrem i uszczelkami (10 szt) to całe 150zł oraz godzinka roboty.

toka93 - 2020-10-11, 11:55

Jeśli Castrol to Castrol GTX 5w30, albo elf Full-tech R lub RNtech. Wszystkie mają normę RN17, ale najtańszy z nich to Castrol.
marko - 2020-10-11, 14:07

Ja kupiłem Castrol GTX, 5W30, RN17.
nowy - 2020-10-11, 16:46

marko napisał/a:
Proszę pochwal się jaki olej (marka) kupowałeś?


pewnie ten sam

marko napisał/a:
Ja kupiłem Castrol GTX, 5W30, RN17.



marko - 2020-10-11, 16:59

Dokładnie ten sam olej.
Więc OK.
Szerokości i wszystkiego dobrego.

nowy - 2020-10-12, 10:53

Jedna zasada. Bańka z olejem nawet na dolewkę musi być oryginalnie zamknięta, inaczej nie wezmą i nie podpiszą się pod wymianą. Miałem co roku taki dylemat, bo stary samochód nie brał i zawsze mi zostawało około 1 litra. Dla lokalnego mechanika nie miało to znaczenia. Lał to co zostało z poprzedniej wymiany + z nowej butli.
marko - 2020-10-12, 17:20

Czyżby ktoś się bawił w podróbkę oleju :shock:
Mój miał po odkręceniu korka folię zabezpieczającą, chyba oryginał :roll:
Tak organoleptycznie ciężko odróżnić oryginał od falsyfikatu :-D

nowy - 2020-10-12, 20:31

Nie w tym rzecz. Byłem świadkiem rozmowy serwisu z klientem, który przyszedł po odbiór samochodu po naprawie, tylko nie wiem czy serwisowej. Zadzwonili do niego, że trzeba dolać, no to przyniósł w butelce nie wiadomo po czym, bo on ma flotę i olej zamawia w beczkach 200l. Umyli ręce od tego i kazali mu nalać samemu.
nowy - 2020-12-29, 10:23

Pora ponarzekać co nieco. Przejechane 18 kkm w ponad 10 m-cy.
I już zaczynają się pierwsze problemy:
1. Podczas jazdy nocą, bo wtedy widać, że mruga sobie oświetlenie schowka po stronie pasażera. Fakt miałem trochę tam napchane pierdół. Zrobiłem porządek, ba nawet znalazłem długopis w miejscu mocowania zawiasów. Pomyślałem, że znalazł się winowajca. Niestety dalej to samo. Wymieniłem na żarówkę led, ale nie wydaje mi się by miała coś z tym wspólnego. poprosiłem żonę podczas jazdy by docisnęła klapkę i pomogło. W jakimś temacie ktoś o tym wspominał. Niedługo przegląd to im zgłoszę.

2. Zaraz po zakupie samochodu wymieniłem żarówki W5W na led, czyli w bagażniku, w schowku, w środku i w oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Skupmy się na podświetleniu tablicy. Delikatnie wyciągnąłem klosze. Wymiana żarówek. Klosze na miejsce i tak jeżdżę, aż do momentu, kiedy to dwa klosze wyleciały z gniazda. Przyczyną nadłamane zatrzaski. To był początek września, czyli zaraz po zlocie. Bodajże pod koniec listopada sytuacja ta sama, z tym, że wisi jeden. Przyczyna ta sama.
Konia rzędem temu, kto ma podobne problemy lub co u mnie nie tak?

marko - 2020-12-29, 10:53

Kolego, moja Sandero od marca 2020 zaledwie 7500km więc jeszcze na poważne awarie za wcześnie, ale dwie próby złośliwości martwych rzeczy już za mną:
1) próba uruchomienia silnika spaliła na panewce, dwa razy zakręciłem rozrusznikiem i klapa.
Pomyślałem, że wystąpił błąd immobilisera, więc zamknąłem samochód z pilota i otworzyłem raz jeszcze - pomogło.
2) około -3 stopnie, wsiadam, uruchamiam silnik a obroty jak bym pedał w podłogę wbił :shock:
Od razu wyłączyłem zapłon i po chwili ponownie uruchomiłem silnik, już bez niespodzianek.
Poza tym wóz na medal ;-)
Chociaż, starsza siostra Lodgy nie miała nigdy takich "atrakcji", jedynie co zauważyłem że podczas temperatur oscylujących w okolicy zera i poniżej muszę nieco dłużej przytrzymać uruchamianie silnika, powiedzmy jakąś 1s. Pamiętam, że jak miałem Tico, silnik zapalał dosłownie na dotyk nie ważne jaka temperatura na zewnątrz. Często przy minus 10 stopniach i niżej silnik kręcił jak szalony a dużo lepsze wozy miały problemy.
Pozdrawiam

Killer King - 2020-12-29, 11:13

Żeby wszyscy mieli takie problem ;)

Na wyłamane zaczepy nic nie poradzisz, kupić nowe, albo podkleić klejem na gorąco.
Światło w schowku można wyregulować - widocznie nie dociska klapka i tyle.

Kiedyś, jeszcze za czasów szału żarówkami led też wszystko powymieniałem.
Efekt była taki, że nie wytrzymały roku, a to co wytrzymało migało jak wiejska dyskoteka.
Teraz nie chcę tego dziadostwa widzieć na oczy - założyłem żarówki i zapomniałem o problemie.

Czy LED to aż taka duża równica ? - kwestia gustu, no chyba, że nie chcesz się wyróżniać pod dyskoteką wśród A3 i Golfów.

Limes - 2020-12-29, 15:09

Ja w swoim Sanderusie ledy mam tylko we wstecznym i oświetlenie bagażnika i wewnątrz auta. Na wstecznym widać różnicę ( białe zimne ) światło to z korzyścią w bagażniku be znaczenia to wewnątrz za silne ( wali po oczach ) . Kupując żarówki led sprzedający ostrzega że nie zawsze świecą , bo coś tam ,coś tam. Pewnie chodzi że w cokołowych może być różna polaryzacja ( + , - ) A co do ozdoby w formie napisu na progach . Wykonałem je sam . Czarny Carbon naklejony na próg.Na Carbon naklejona czarna plexi z nałożonymi literami . Wszystko cięte na laserze , efekt doskonały . Wszystko łączy dwustronna taśma klejąca ,a carbon do progu to płyn Ludwik i ciepłe powietrze z opalarki. Na przednich progach mieści się Sandero Stepway a na tylnym Dacia . Nie wiem jak jest na tym forum z wklejaniem zdjęć jak będzie łatwo i dam sobie radę to wkleję fotki .
nowy - 2021-07-21, 15:14

Chyba trochę przespałem, ale warto nadrobić.

Roczny przegląd wykonany 11.02.2021 r, na liczniku 20 089 km - samochód wjechał i wyjechał bez zastrzeżeń. Wiem tylko, że wymienili filtr kabinowy zwykły.

28.06.2021 - wykonałem czyszczenie klimatyzacji w cenie 129 (bez wymiany filtra kabinowego, bo ten wymienili w lutym). Przebieg na ten dzień - 26 944 km

nowy - 2021-08-20, 15:18

09.08.2021 Logan ma na liczniku 30010 km.
Akurat tyle pojawiło się na liczniku, kiedy zaparkowałem przed
ASO celem wymiany oleju zgodnie z easy service. Samochód po dwóch godzinach oddany z powrotem. Jak zwykle zastrzeżeń ze strony ASO brak. Samochód na życzenie klienta wymyty i odkurzony.

dudu$ - 2021-08-20, 19:16

nowy napisał/a:
09.08.2021 Logan ma na liczniku 30010 km.
Akurat tyle pojawiło się na liczniku, kiedy zaparkowałem przed
ASO celem wymiany oleju zgodnie z easy service. Samochód po dwóch godzinach oddany z powrotem. Jak zwykle zastrzeżeń ze strony ASO brak. Samochód na życzenie klienta wymyty i odkurzony.


Ja bym się z tego nie cieszył, że ASO zrobiło przegląd bez zastrzeżeń. Z doświadczenia z ASO wiem, że u nich samochody przeglądy przechodzą bez zastrzeżeń za każdym razem kiedy klient nie zgłosi żadnych problemów ale i to nie jest wyznacznikiem, bo często wmawiają, że TTTM

nowy - 2021-08-20, 20:08

dudu$ napisał/a:
Ja bym się z tego nie cieszył, że ASO zrobiło przegląd bez zastrzeżeń


Ja biorę to pod uwagę, ale cóż zrobić jak samochód chodzi bez zastrzeżeń. Ba nawet po wymianie jakby ciut lepiej, bo do tej pory nie mogłem płynnie ruszyć spod świateł, a teraz beż problemu i żadnych szarpań

nowy - 2021-12-18, 17:59

Kolejna Rzecz do zanotowania to spalona żarówka świateł mijania w lewym reflektorze. Komplet kupiony pół roku temu doczekał się swojej kolejki. I troszkę roboty było ,bo fachmani założyli mi pomiędzy reflektorem a skrzynką z bezpiecznikami syrenę alarmu.
Sama wymiana miodzio, dosłownie sekund 5 w wykonaniu mojego brata.
Założyłem taki zestaw:
Tungsram Megalight Ultra +120
H7 12V 55W 58520SNU BL2 PX26d
cokolwiek to oznacza, za chwilę testy

Dymek - 2021-12-20, 10:27

nowy napisał/a:
I troszkę roboty było ,bo fachmani założyli mi pomiędzy reflektorem a skrzynką z bezpiecznikami syrenę alarmu.
Potwierdzam- też mam syrenę mocowaną tam jedną z fabrycznych śrub. Praktycznie nie ma możliwości wymiany żarówki bez odkręcenia syreny. Od pierwszej wymiany wożę ze sobą już na stałe odpowiednio długi klucz torx do poluzowania tej śruby. Inaczej w trasie człowiek jest w czarnej d... :mrgreen:
Tungsramy polecam, choć ja użytkuję po prostu ciut bielsze "Tungsram Sportlight Ekstreme 5000K" bez dodatkowych "procentów" w nazwie. Niby mają te +40%, ale to już sam odcień światła daje subiektywnie lepszą widoczność.

nowy - 2021-12-20, 21:43

Dymek napisał/a:
"Tungsram Sportlight Ekstreme 5000K"


Czy takie światło jest dopuszczalne, bo ta barwa podchodzi pod ledy :mrgreen:
i tak chciałem zrobić, ale wtedy jak kupowałem to nie było. Najgorsze to, że zamówiłem jeszcze 2 takie same komplety. Jak przyjdą to od razu wymieniam drogowe.

Dymek - 2021-12-21, 10:24

nowy napisał/a:
Dymek napisał/a:
"Tungsram Sportlight Ekstreme 5000K"

Czy takie światło jest dopuszczalne, bo ta barwa podchodzi pod ledy.
Spokojnie, teoretycznie to tylko środek zakresu barwy neutralnej, ale jak dla mnie to bardziej chwyt marketingowy- one są po prostu "mniej żółte" od standardowych, ale nadal żółtawe. Do barwy fabrycznych dziennych ledowych, to im jeszcze dużo brakuje. W zasadzie to widoczną różnicę daje wymiana tylko w jednym reflektorze i porównanie świecenia z drugim- wtedy dopiero widać, że żarówka jest inna.


nowy - 2022-02-11, 14:03

12.02.2022 Kolejny przegląd gwarancyjny po 2 latach użytkowania. Przebieg na dzień serwisu 42 850 km
Mam karteczkę, co było sprawdzane. Jak będzie chwila to wstawię poglądowo.
Z wymian to załapałem się na:
- filtr kabinowy z węglem aktywnym na życzenie klienta. Koszt 75 pln. Zwykły dostałem w prezencie i chętnie sprzedam:

http://www.daciaklub.pl/f...1830660#1830660

- olej był wymieniany przy 30 000 km, więc się nie załapałem. Zresztą, niedługo stuknie 45 tys do podjadę z kolejną wizytą.

Co było zlecane dodatkowo:
- poprawienie klapki schowka (mrugające światełko w czasie jazdy)
- regulacja świateł, bo zdarzało się, że kierowcy często mrugali mi, że niby na długich jadę.
- sprawdzenie skąd bierze się woda na lampkach tablicy rejestracyjnej :?: :arrow:

:arrow: W sumie wyszło tak, że winą obarczyli nieszczelne lampki, a ponieważ jedna była ori, a druga niestety zamiennik. Stwierdzili, że musieliby wysłać do ekspertyzy, gdzie sprawdzono by numery części itd i pewnie zostałoby to odrzucone. Zaproponowali hermetyczne led od nowej Dusterki po 150 zł za szt. Powiedziałem, że mogą byc zwykłe, no ale nie mieli. Zasugerowałem się rozejrzeniem po internecie jak tylko podeślą numery referencyjne.

- popytałem człowieka obcykanego w elektryce (hobbysta ASO) o moduł BIC. Można to u nich załatwić (montaż), jak tylko będę miał moduł. Ma mi tylko podesłać numery, czego szukać konkretnie. (choć powiedział, że każdy powinien pasować) Cena modułu między 600-800 pln w ASO

- jako, że mam jeszcze filtr powietrza w domu, to też od razu wymienię

toka93 - 2022-02-12, 01:25

Ekspertyza lampek :shock:
Jeśli podadzą numer OEM radzę sprawdzić z tym co jest na części. Katalog pokazuje lampkę LED która nie pasuje.

nowy - 2022-02-12, 20:17

Filtr po 2 latach użytkowania samochodu


nowy - 2022-03-08, 21:38

8.03.2022 r. - 44815 km silnik dostał świeży olej. Wymiana kosztowała 195 pln. Własny olej, filtr i podkładka pod korek (170 zł). Łącznie 365 pln.

Olej wymieniłem przy okazji zgłoszenia usterki centralnego zamka - nie rygluje prawych drzwi.
Usterką obarczyli zepsuty zamek. Do wymiany w ramach gwarancji. Brak części na miejscu, na szczęście dostarczenie z W-wy. Wymiana w środę za tydzień.

nowy - 2023-01-26, 22:12

17.08.2022 - 59790 km. Wymiana oleju, filtra powietrza i świec w ramach ES
nowy - 2023-01-26, 22:46

W dniu wczorajszym samochód odebrany z ASO. Trafił tam dokładnie w poprzedni wtorek tj 17.01. Przyczyną odstawienia samochodu do ASO to obcierka parkingowa z lewej strony. Szkoda usuwana z OC sprawcy.
Diagnoza
Zderzak zakwalifikowany do malowania + wymiana lewego nadkola, ale po rozebraniu okazało się, że zderzak jest połamany, ale z prawej strony i nadaje sie do wymiany. Do tego ułamany uchwyt lampy z prawej strony i zaczęły się schody. Bo jak tu zrobić, żeby zderzak zakwalifikować do wymiany z OC.
Po jednym dniu papierologii z PZU udało sie przepchnąć zderzak na wymianę i pozostało tylko zakupić nową lampę koszt 600zł na allegro żeby nie komplikować sobie życia z AC.

W ostatnim roku sporo się działo, bo lewa strona oberwała od dzika (pęknięte nadkole), prawa strona od sarny (stąd te uszkodzenia). Generalnie nic z zewnątrz widać nie było, wszystko sztywno i zero luzów, bo na szczęście były to tylko lekkie obcierki, gdzie tylko została sierść po zwierzakach.
Mam nadzieję, że to koniec niespodzianek

nowy - 2023-03-28, 08:40

14.02.2023 - 75320 km
Ostatnia już wizyta w ASO. W ramach ES wymieniony płyn hamulcowy.
Ponadto na życzenie klienta wymiana oleju, filtra oleju i filtra kabiny (materiał własny).

Po raz pierwszy nastąpiła pewna niezgodność, bo MyDacia pokazywało, że ma być wymiana filtra kabiny. Do tego kluczyk na wyświetlaczu, info z ASO po rozmowie telefonicznej, co oznacza ten kluczyk? A jak przyszło do wymiany to nagle, że to jeszcze za wcześnie, że jak chce to mogę wymienić, ale odpłatnie.
I zgłaszam im przetarcie wykładziny pod pedałem sprzęgła, to w odpowiedzi usłyszałem, że gwarancja już minęła i trzeba sobie poradzić we własnym zakresie, mimo, że mam wykupiony ES.
Ciekaw jestem, co ten ES obejmuje? skoro mam wykupiony na 5 lat lub 80 kkm

toka93 - 2023-03-28, 10:17

Easy service to chyba nie przedłużona gwarancja a jedynie pakiet darmowych przeglądów
Dymek - 2023-03-30, 08:40

toka93 napisał/a:
Easy service to chyba nie przedłużona gwarancja a jedynie pakiet darmowych przeglądów
Pakiet darmowych przeglądów wraz z przedłużoną gwarancją- limit km w pakiecie określa jednocześnie okres przedłużenia gwarancji. Ja miałem 60 tys.km i gwarancję 4 lata. I poza przeglądami, wszystkie naprawy aż do końca czwartego roku były bezpłatne- przynajmniej naprawy mechaniczne...
tomekptk - 2023-03-31, 07:40

toka93 napisał/a:
Easy service to chyba nie przedłużona gwarancja a jedynie pakiet darmowych przeglądów


Cytat ze strony dacia.pl:
Cytat:


EASY SERVICE

Umowa serwisowa Easy Service obejmuje wymianę części i wykonanie przeglądów przewidzianych w programie obsługi samochodu zgodnie z zaleceniami Dacia, pokrycie kosztów usunięcia usterek mechanicznych, elektrycznych lub elektronicznych włącznie z częściami i robocizną oraz Dacia Assistance w Europie 24 h przez 7 dni w tygodniu. Umowa promocyjna może zostać zawarta do 3 miesięcy od daty rozpoczęcia gwarancji fabrycznej tylko w połączeniu z finansowaniem Dacia. Odwiedź najbliższego dealera Dacia, aby dowiedzieć się więcej.

Rozszerzona ochrona pogwarancyjna:

    Wymiana / naprawa uszkodzonych części mechanicznych
    Wymiana / naprawa uszkodzonych części elektrycznych
    Wymiana / naprawa uszkodzonych części elektronicznych


nowy - 2023-07-16, 20:47

14.07.2023 przy prawie 90 tyś km kolejna wymiana oleju. Tym razem we własnym zakresie. Po obejrzeniu krótkiego filmiku instruktażowego. Poszło szybko i gładko. Jedynym problemem było odkręcenie 2 śrub wkręcanych w spinki od strony silnika.
nowy - 2024-01-28, 14:02

27.01.2024 przebieg: ~104 600 km

Wymiana :
- olej silnikowy + filtr oleju + podkładka;
- olej w skrzyni biegów;
- filtr powietrza;
- wymiana tarcz i klocków hamulcowych

Kolejnym etapem będzie poprawka lakiernicza klapy bagażnika, gdyż pojawiły sie 3-4 centymetrowe odpryski na rancie dolnej krawędzi powstałe wskutek obijania sie o zderzak :evil:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group