DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Geometria Sandero Stepwey 2019 0.9TCE

internet.jerzy - 2020-03-21, 22:11
Temat postu: Geometria Sandero Stepwey 2019 0.9TCE
Witam,
Co może być problemem w ściąganiu auta na prawo? Jak równo ustawi się kierownicę to podczas jazdy od 70 km/h ściąga go w prawo. Aby jechał prosto trzeba lekko kierownicę przekręcać w lewo i trzymać. Samochód ma przejechane 1500 km. Ciśnienie w kołach ok. Co może być przyczyną tego problemu

dudu$ - 2020-03-21, 22:19

Źle ustawiona zbieżność w fabryce. Jedź do ASO i powiedź że Cię ściąga niech poprawią i tyle. 4 lata temu miałem identycznie w aucie teściowej, od samego początku było czuć, że auto ściąga, pojechałem z tym właśnie do ASO i okazało,się ze zbieżność była całkowicie rozjechana.
buladag - 2020-03-21, 22:29

W Lodgy miałem to samo, w sensie źle ustawionej geometrii. 4 wizyty w 3 różnych ASO, chamskie walenie po dziurach pracowników, które uwieczniło się na wideorejestratorze i straciłem cierpliwość. Pojechałem za 100 do Norauto i ustawili poprawnie.
dudu$ - 2020-03-22, 10:50

Osobiście nie polecam Norauto, słabo ustawiają zbieżność przynajmniej te w Warszawie. Jak coś mam 2 punkty w których ustawiam zbieżność, mogę podac.
askr_poz - 2020-03-22, 12:14

W DD2 z salonu też miałem koślawo zbieżność ustawioną. Poprawiono bez kosztów w pierwszym tygodniu.
buladag - 2020-03-22, 12:17

dudu$ napisał/a:
Osobiście nie polecam Norauto, słabo ustawiają zbieżność przynajmniej te w Warszawie. Jak coś mam 2 punkty w których ustawiam zbieżność, mogę podac.

ASO próbowało 4 razy bez powodzenia tak jak napisałem.
W Norauto poszło za pierwszym razem.

dudu$ - 2020-03-22, 16:36

buladag napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Osobiście nie polecam Norauto, słabo ustawiają zbieżność przynajmniej te w Warszawie. Jak coś mam 2 punkty w których ustawiam zbieżność, mogę podac.

ASO próbowało 4 razy bez powodzenia tak jak napisałem.
W Norauto poszło za pierwszym razem.


Jak byłem byłym autem teściowej ( sandero II), samochód miał z 2 lata i przebieg coś ponad 10 tyś km. W ASO gdy zgłosiłem ten problem stwierdzili, ze sprawdzą zbieżność. Jeżeli będzie do ustawienia to zrobią to odpłatnie za 200zł ponieważ auto ma już 10 tys km i nie mogą tego zaliczyć jako naprawa gwarancyjna, ale gdyby na liczniku było poniżej 10 tys km zrobili by to za Free. Na szczęście podczas odbioru auta zagadałem przedstawiciela i zapomniał o tym, że miałem zapłacić za ustawienie zbieżności wiec dostałem ta usługę można powiedzieć za darmo :)

toka93 - 2020-03-22, 16:49

W sumie dziwi mnie, że w ogóle zbieżność jest robiona w ramach gwarancji. Większa dziura i można sobie poprzestawiać zbieżność.
dudu$ - 2020-03-22, 18:14

toka93 napisał/a:
W sumie dziwi mnie, że w ogóle zbieżność jest robiona w ramach gwarancji. Większa dziura i można sobie poprzestawiać zbieżność.


W sumie masz rację. Według mnie Dacie maja jakieś takie delikatne zawieszenie. Każda z moich dacii które miałem a teraz mam 3 sztukę miały rozjechaną nawet geometrię, nie dużo ale zawsze na prawym kole był zły kąt pochylenia koła.

toka93 - 2020-03-22, 19:19

Kąta pochylenia i tak nie ustawisz. Znaczy się przestawiając śruby może, ale nie ma regulacji.
Zdarzało się już że wracały do nas auta po 50km od ustawienia, że znowu to samo. I serio wystarczy dziura i znowu to samo.

internet.jerzy - 2020-03-22, 19:44

Dziękuję za informację. Pojadę do ASO i zobaczę co powiedzą.
keisyzrk - 2020-03-22, 20:26

Najlepiej pojedź do niezależnego warsztatu i niech Ci sprawdza geometrię z wydrukiem za 50zl i wtedy uderzaj do ASO. Bo znając życie to w ASO Ci powiedzą że sprawdzali i że wszystko jest w normie..
buladag - 2020-03-22, 20:30

Za ile? Sama kontrola z wydrukiem kosztuje 15zł w Norauto.
Ale ASO nawet wydruk nie pomógł.

internet.jerzy - 2020-03-22, 20:54

Niestety zakupiłem ponoć sprawne auto. Pojadę do ASO z tym problemem i jeżeli będą robili problemy to kij ma zawsze dwa końce. W niektórych sprawach jestem bardzo dociekliwi\y i może być tak, że trafi ASO jak kosa na kamień ze swoim olewaniem klientów
Lukass186 - 2020-03-24, 08:26

Ja w Dusterze też kazałem poprawić bo miałem krzywo kierownicę przy jeździe na wprost.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group