DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - Zawyżona naprawa z AC

Fruxo - 2020-03-22, 09:29
Temat postu: Zawyżona naprawa z AC
Naprawiamy samochód z AC na podstawie kosztorysu.
Audatex naprawę wycenił na 20 tyś zł , ubezpieczyciel to przyklepuje. Rozliczenie bezgotówkowe z warsztatem , odbieram samochód widzę że części które miały być nowe są profesjonalnie naprawione co skutecznie zmniejszyło koszt naprawy nawet dwu krotnie.
Normalnienie bym się tym nie przejął ale czynności wym/zam tamtych elementów wymagały zalania nowym płynem chłodniczym oraz czynnikiem klimatyzacji (tym drogi) czyli dla mnie strata.
Jaka mam możliwości wobec warsztatu

hak64 - 2020-03-22, 10:59

Ubezpieczyciel płaci z usługę naprawy w związku z czym przysługuje mu prawo dokonania kontroli rzetelności usługi. Takiej weryfikacji podlega zarówno zakres prac, jak i rodzaj części użytych w naprawie. Wystarczy więc, że powiadomisz ubezpieczyciela o zauważonych nieprawidłowościach, a oni (jak zechcą) to sprawdzą. Możesz też podjechać do warsztatu i przedstawić problem informując, że masz zamiar powiadomić ubezpieczyciela o nieuczciwości warsztatu. W tym przypadku masz większe szanse coś ugrać dla siebie (jakiś darmowy przegląd, gadżet).
toka93 - 2020-03-22, 11:35

Poproś o stare uszkodzone części i czekaj, aż zaczną kręcić :D
Fruxo - 2020-03-22, 12:01

akurat warsztat się przyznał od razu bo przy odbieraniu już to widziałem

Mam kosztorys i nie widzę tu w materiałach nowego czynnika do klimy to oznacza że ubezpieczyciel płaci tylko 8 jednostek czasu za odciągniecie i napompowanie starego ?

toka93 - 2020-03-22, 12:32

Jak nie było ubytku to w sumie tak to wygląda...
Odciąga się "stary" i pompuje nowy. Więc nic nie płacisz. Odzysk=nowy czynnik.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group