DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Duster II - zasilanie akcesoriów bez włączania silnika

keikan - 2020-04-07, 07:49
Temat postu: Duster II - zasilanie akcesoriów bez włączania silnika
Czy macie może jakiś patent jak zasymulować przekręcenie kluczyka do pierwszej pozycji (włączony zapłon) w wersji bezkluczykowej?

Problem jest taki, że gdy chcę na postoju posłuchać muzyki lub pogadać przez CB radio (podłączone do gniazda zapalniczki) to bez uruchomionego silnika mogę to robić tylko kilka minut..Potem wszystko się wyłącza i muszę ponownie nacisnąć przycisk "engine start/stop", aby znowu na kilka minut móc używać odbiorników.

Z radiem sobie połowicznie poradziłem, bo po drugim włączeniu radia działa bez przerwy, ale odbiorniki podłączone do gniazdka zapalniczki wyłączają się nadal...

jas_pik - 2020-04-07, 10:50

Tak działa UCH .
Musisz przełączyć zasilanie zapalniczki na bezpiecznik który nie jest zasilany z UCH a bezpośredni z aku.
Nic innego nie zrobisz - wg mojej wiedzy.

keikan - 2020-04-07, 10:52

Dzięki za podpowiedź.
Przy pierwszym przeglądzie zobaczę, czy zrobią mi to w ASO, czy będę musiał szukać alternatywnego elektryka...

Obywatel MK - 2020-04-07, 13:33

Kładziesz kartę na symbolu obok miejsca na kubek i trzymasz dłużej przycisk start bez wciskania sprzęgła i hamulca, właczy się wtedy tryb serwisowy i zasilanie nie będzie się wyłączać. Niestety szyby nie będą działać, trzeba nadal uruchomić silnik.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group