DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Wymiana przedniej szyby

tomekh086 - 2020-04-07, 20:26
Temat postu: Wymiana przedniej szyby
No i stało się.... najprawdopodobniej czeka mnie wymiana przedniej szyby. Spod opony mijanego auta wypadł kamień i szyba jest pęknięta. To jest już druga taka przygoda. Za pierwszym razem zdecydowałem się na uzupełnienie odprysku.
Tym razem myślę o wymianie.

Czy są jakieś lepsze/gorsze szyby? Naprawa odbędzie się w Nordglass więc nie wiem czy będę miał jakiś wybór.


A może warto zainteresować się foliami ochronnymi na szybę, próbował ktoś tego?

wuju - 2020-04-07, 20:31

W Nord Gładź zamontują Ci szybę ich produkcji więc wyboru miał nie będziesz. Z firm produkujących szyby samochodowe w podobnej cenie jest jeszcze Pilkington. Ale między jakością nie ma większej różnicy. Ja osobiście preferuję te drugie a miałem trzy szyby z Nord Gładź i dwie z Pilkingtona
keisyzrk - 2020-04-08, 07:43

Jest rónica w jakości szyby. Ja kiedyś miałem omegę i mi pękła szyba. Założyłem najtańsza na rynku firmy BENSON. W dzień było spoko, ale w nocy np światła z latarni tak dziwnie się przez nią rozbłyskiwały..
wuju - 2020-04-08, 09:38

Ale Nord Glass i Pilkington to polska produkcja. Jakość tych szyb jest zbliżona. Tak jak pisałem wcześniej miałem jedne i drugie. Osobiście wybieram Pilkingtona ale to że względu na jakość obsługi w serwisie.
Dymek - 2020-04-08, 11:57
Temat postu: Re: Wymiana przedniej szyby
tomekh086 napisał/a:
Czy są jakieś lepsze/gorsze szyby?

W Rosji na pewno- wersja z podgrzewaniem... Ja w takiej sytuacji na pewno próbowałbym sobie taką ściągnąć.

keikan - 2020-04-08, 12:06

Osobiście w moim Dusterze wymieniłem właśnie na Nord Glass (nie w autoryzowanym warsztacie tej firmy). Z tego co pamietam to zapłaciłem coś koło 400 zł za szybę i usługę. Jeżdziłem później aż do sprzedaży auta (jakieś 4 lata) i nie było z nią żadnych problemów ( żadnych rysek itp).
Powiem więcej - dostałem "strzała" od kamyrdolca który wyskoczył spod kosy spalinowej i śladu nie było. (nie muszę mówić, że kosiarz otrzymał stosowny opie...ol za takie coś - gdyby to nie była szyba, tylko np. oko to...)

tomekh086 - 2020-04-08, 16:24

Niestety za dużego wyboru nie mam. Leasing wysyła mnie do NordGlass i koniec kropka, myślałem, że może u nich są lepsze gorsze szyby, różnych firm.

A folie ochronne na szyby ktoś testował?

mekintosz - 2020-04-08, 18:56

Jak wymieniałem szybę w sandero to poprosiłem o taką z paskiem przeciwsłonecznym , którego nie ma w standardzie. Tak przy okazji można sobie poprawić warunki jazdy w słoneczny dzień.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group