DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Radio nie zapamiętuje ustawienia losowy "random".

yurec1st - 2020-05-08, 11:49
Temat postu: Radio nie zapamiętuje ustawienia losowy "random".
Fabryczne radio bluetooth nie zapamiętuje ustawienia losowy "random".
Czy to wina mojego egzemplarza czy tak ma być ?

bartos123 - 2020-05-08, 18:24

Możesz sprecyzować? Ustawienia czego....?
yurec1st - 2020-05-08, 19:34

Włączam losowe odtwarzanie po USB, wyłączam silnik a po uruchomieniu znowu jest kolejno.
Kauris - 2020-05-09, 00:25

W starszej wersji podstawowego radia (z CD) nie zapamiętywał.
yurec1st - 2020-05-09, 09:37

Nieźle wkurzające to jest przecież :evil:
BLACHA_997 - 2020-05-09, 09:55

A który "tradycyjny" odtwarzacz posiadał taką opcję tj. utrzymywał funkcję "losowe" po jego wyłączeniu? Może jakieś systemowe pod Win lub Androida. Miałem parę odtwarzaczy także duże stacjonarne wieże i w każdym jest to tylko "funkcja" czyli opcja, którą włączasz gdy jej potrzebujesz. Domyślnie chyba każdy odtwarzacz odtwarza utwory po kolei zgodnie z kolejnością na płycie (w folderze). To jest tak jak byś miał pretensje do gramofonu, że nie ma funkcji odtwarzania losowego. W sumie to raczej nie problem wcisnąć jeden przycisk więcej. No chyba, że dla Ciebie jednak jest to denerwujące to pozostaje Ci zmienić radio lub samochód :lol:
yurec1st - 2020-05-09, 10:24

Oczywiście playery windows, android zapamiętują, moje starsze kino nie bo jest stare, a gramofonu do tego nie mieszaj bo to zabytkowy wynalazek ale Radio MP3, AUX, USB, Bluetooth rok 2020 - no nie wierzę, że to tylko mnie wkurza.
Córka ma radio CD "no name", które dopóki nie zmienisz płyty pamięta ustawienia.
A tak w ogóle miałem nadzieję, że już jest na to jakaś rada :-/
I jeszcze nie samo wcisnąć jeden przycisk więcej jest problemem, chociaż jak kręcisz się po mieście wysiadasz kilka kilkanaście razy, do tego jeszcze przycisk start stop i jeszcze kilka innych koniecznych szyby, klima światła itp. to obsługa zaczyna przypominać samolot. I jeszcze jedno, gdy wciskasz klawisz 4 (random) to przerywa ci właśnie odtwarzany kawałek, toteż wkurza :-/

BLACHA_997 - 2020-05-09, 12:32

To chyba rzeczywiście pozostaje Ci zmienić samochód.
yurec1st - 2020-05-09, 12:34

Ależ ja nie mam nic do samochodu 8-)
BLACHA_997 - 2020-05-09, 12:48

yurec1st napisał/a:
....wysiadasz kilka kilkanaście razy, do tego jeszcze przycisk start stop i jeszcze kilka innych koniecznych szyby, klima światła itp. to obsługa zaczyna przypominać samolot. I jeszcze jedno, gdy wciskasz klawisz 4 (random) to przerywa ci właśnie odtwarzany kawałek, toteż wkurza :-/


Odniosłem inne wrażenie :-D .
Ale światła to chyba działają w trybie auto?

yurec1st - 2020-05-09, 12:51

Mijania niestety jeszcze nie. To takie wrażenie bo jeden przycisk więcej to już jest często kolejny 8-)
eplus - 2020-05-09, 12:55

Wiem, że to nie naprawi tego radia, ale ja bym sobie od razu pomieszał utwory przy kopiowaniu na pendrajw i zawsze byłyby pomieszane. :idea:
yurec1st - 2020-05-09, 13:00

Poradziłem też tak kiedyś mojemu koledze co pracował na taśmie i na III zmianie słuchał przez słuchawki. Po jakimś czasie powiedział mi z wyrzutem, że ten mój pomysł jest do dupy bo już pamięta jaki kawałek będzie następny :-P
BLACHA_997 - 2020-05-09, 13:02

yurec1st napisał/a:
Mijania niestety jeszcze nie. To takie wrażenie bo jeden przycisk więcej to już jest często kolejny 8-)


Sandro II z 2020 nie ma dziennych?
Mijania włączasz jedynie po zmierzchu (działa automat) i w warunkach ograniczonej widoczności (automat nie zawsze działa).

yurec1st napisał/a:
Poradziłem też tak kiedyś mojemu koledze co pracował na taśmie i na III zmianie słuchał przez słuchawki. Po jakimś czasie powiedział mi z wyrzutem, że ten mój pomysł jest do dupy bo już pamięta jaki kawałek będzie następny :-P


Niezły z Ciebie malkontent :mrgreen:

yurec1st - 2020-05-09, 13:18

Ależ to on malkontent. Ja mam dużą kolekcję muzyki to jeszcze na pamięć nie umiem, chociaż kiedyś zrobiłem pendriva gdzie pomieszałem utwory a i tak trzeba było zmienia nazwy bo odtwarzacz sortował po tytułach.
A co do świateł to co to za automat, u mnie ni huhu :-|

Kauris - 2020-05-09, 13:24

Dla mnie [+/-] i [mp3 losowo] to jedyne niezbędne funkcje, więc tak, wkurzało, że trzeba przytrzymać guzik i że zmienia wtedy grany kawałek. MediaNav nie ma tego problemu, ale za to losuje mi tylko w obrębie jednego katalogu... :roll:
Dymek - 2020-05-10, 12:16

yurec1st napisał/a:
...Bluetooth rok 2020 - no nie wierzę, że to tylko mnie wkurza.

Na pewno nie tylko Ciebie to wkurza. Ale weź pod uwagę, że nie wszystkich... Ja np. nie użyłem nigdy funkcji "Random"... Nie tylko w Dacii, ale w żadnym odtwarzaczu w swoim życiu. Serio! 😋
A słucham namiętnie MP3 z pendrive'a.

yurec1st - 2020-05-10, 12:17

To z pewnością już wiesz jaki będzie następny kawałek :-/
Dymek - 2020-05-10, 13:14

yurec1st napisał/a:
To z pewnością już wiesz jaki będzie następny kawałek :-/

Oczywiście, słucham wyłącznie kompletnych albumów, tak jak zostały wydane. Albo składanek w konkretnej, ułożonej przez siebie kolejności. Losowo, to raczej serwisy streamingowe się sprawdzają.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group