DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Dotrysk benzyny w 1.0 TCe z LPG

Mirek - 2020-05-22, 13:26
Temat postu: Dotrysk benzyny w 1.0 TCe z LPG
Interesuje mnie czy faktycznie jest dotrysk benzyny w Duster 1.0 TCe z LPG?
Zapewne wiele osob juz odebralo taki samochod i moze sie wypowiedziec.

Tak, wiem ze to jest wtrysk posredni i pewnie nie ma - tak mi mowili w Jaszpolu - natomiast czytalem w oficjalnych notatkach w sieci ze jest.
Nigdzie jednak nie ma informacji ile wynosi ten dotrysk, wiec jestem ciekaw jak to wyglada w praktyce np. jazda po miescie, autostrada.

laisar - 2020-05-22, 14:08

Mirek napisał/a:
czytalem w oficjalnych notatkach w sieci ze jest

Link?

Mirek - 2020-05-22, 16:23

laisar napisał/a:
Mirek napisał/a:
czytalem w oficjalnych notatkach w sieci ze jest

Link?


Tak mi mowili w dwoch Jaszpolach. W jednym ze nie wiadomo ile bedzie dotrysku, w drugim ze pewnie nie bedzie to silnik jest na wtrysku posrednim.

Mnie wlasnie interesuje jak jest w praktyce. Czy jest jakies nadmierne spalanie benzyny na jezdzie na LPG, jak to okreslaja przy 'ostrej' jezdzie na autostradzie i w miescie.
Teraz jest w miare cieplo wiec silniki sie w miare szybko nagrzewaja do temp. przelaczenia na LPG wiec mozna latwo sprawdzic nadmierny ubytek benzyny.

https://francuskie.pl/dacia-duster-1-0-tce-lpg-zmierza-do-polskich-salonow/
https://www.moto3m.pl/osz...instalacja-lpg/

laisar - 2020-05-22, 16:32

Ale miały być oficjalne notki, a nie pismakowe wy/domysły...
telecaster1951 - 2020-05-22, 17:42

Bardzo lubię sprzedawców w Jaszpolu, ale niestety o autach które sprzedają nie wiedzą za dużo.
pankracy - 2020-05-22, 17:57

Ale to są bardzo poważne źródła informacji 8-) ;-)
Fruxo - 2020-05-22, 18:35

w K4M nie było dotrysku tylko powyżej 5 tyś obr szła sama benzyna
DrOzda - 2020-05-22, 19:28

Nie jest to wykluczone. W firmowych instalacjach Skody dla silnika 1.6 MPI w pewnym momencie wprowadzono dotrysk w pewnym zakresie obciążenia i pełne przejście na benzynę przy wysokich obrotach. Uzasadniono to oszczędzaniem gniazd zaworów choć IMHO to było spowodowane kiepskimi wtryskiwaczami gazu o zbyt małej wydajności i mieszanka była zbyt uboga. Choć twierdzili że do 140 km/h samochód jechał tylko na LPG.
Mirek - 2020-05-22, 22:03

laisar napisał/a:
Ale miały być oficjalne notki, a nie pismakowe wy/domysły...


pytalem o zuzycie benzyny, jak nie masz nic do powiedzenia w tej kwesti to prosze nie odpisuj.

Mirek - 2020-05-22, 22:06

telecaster1951 napisał/a:
Bardzo lubię sprzedawców w Jaszpolu, ale niestety o autach które sprzedają nie wiedzą za dużo.


Wlasnie tez to zauwazylem. Podchodza strasznie lajtowo, jakby dziwili sie ze mam pytania a chcialem sie dowiedziec z oficjalnego zrodla.
Dlatego chcialem dowiedziec sie od osob ktore juz maja samochody z takimi silnikami.

laisar - 2020-05-22, 22:39

Mirek napisał/a:
pytalem o zuzycie benzyny

Pytałeś powołując się na "oficjalne notatki", więc chciałem je poznać, bo bardzo mnie interesują wszystkie informacje techniczne.

Mirek - 2020-05-25, 12:02

laisar napisał/a:
Mirek napisał/a:
pytalem o zuzycie benzyny

Pytałeś powołując się na "oficjalne notatki", więc chciałem je poznać, bo bardzo mnie interesują wszystkie informacje techniczne.


Rozumiem. Teraz nie moge sie dokopac do tych informacji - az sam jestem zdziwiony. Zostaly w sumie tylko te dwa linki.
Ogolnie martwilem sie dotryskiem benzyny w jezdzie miejskiej/autostrada okolo 2-3 litry na 100 km, widze ze raczej to nie wystepuje. To dobrze.

michauek22 - 2020-05-26, 11:20

Mirek napisał/a:
widze ze raczej to nie wystepuje. To dobrze.

Raczej... :-)

szkunio - 2020-08-11, 22:23

Może kolega Mirek podzieli się pierwszymi wrażeniami z silnika? Bo "przygód" mam nadzieję nie było :)
Jerzy3 - 2022-03-21, 09:55

Witam
Co do tematu dotrysku Pb to mogę powiedzieć jedno. W silniku 1,0 TCe z najnowszą instalacją LR takowy nie występuje. Podejrzewam, że dla upartego w programie można włączyć dotrysk tylko po co. Co do LR w Octavii to też nie do końca jest prawdą, że dotrysk jest i już. Jeśli ktoś uważa, że auto nie jedzie jak powinno to włącza u gazownika albo samemu dotrysk Pb i tyle. Sam to przetestowałem na swojej Octavii. Nowe sterowniki z końcówką oznaczenia 7000 posiadają fabrycznie zaznaczony dotrysk i trzeba go odznaczyć. Poza tym aby jeszcze bardziej ograniczyć zużycie Pb dołożona została opcja ciepłego startu na LPG z regulacją temperatury. Ja mam ustawiona na 50 stopni.
Jako że silniczek jest doładowany ma lepsze osiągi na LPG jak na Pb więc po co włączać dotrysk. Podejrzewam, że przy fabrycznym zablokowanym sterowniku żaden serwisant nawet przypadkowo tego nie włączy. Serwis ogranicza się tylko do wymiany filtrów no i wtrysków jak trafią się wadliwe. Po zmianie wtrysków na takie same czyli zielone komputer sam dopasuje się do ich indywidualnych parametrów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group