DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Pomoc przy instalacji MN dacia dusterc2015

Gregu - 2020-08-04, 10:40
Temat postu: Pomoc przy instalacji MN dacia dusterc2015
Szukam kogoś kto pomoże mi zainstalować media nav oraz ewentualnie kamerę cofania. Okolice Krakowa. Będę wdzięczny za polecenie kogoś. Problem polega na tym że kupiłem radio nigdy nie założone do samochodu i według sprzedawcy pierwsze uruchomienie radia wymaga przypisania komputerem diagnostycznym. Przy okazji chętnie widział bym u siebie kamerke cofsnia. :)
toka93 - 2020-08-04, 10:51

Bzdura :)
Radio podłączyć i powinno zadziałać.
Co do kamery cofania to trzeba ją uruchomić. Polecam użytkownika jas_pik ekspert od Media nav.
Pomoże z każdą usterką.

jas_pik - 2020-08-04, 11:20

Instalacja MN to plug&play. Wystarczy że znasz kod antykradzieżowy. Wpisnasz kostki - nie ppmylisz się bo sa specyficzne i pasują tylko do konkretnych gniazd. jedyne co potrzebujesz dokupić to antenę GPS z wtykiem fakra - za ok 30 zł na portalach aukcyjnych. Zaś montaż kamery jest prosty jak konstrukcja cepa. masz to opisane wielkorogie na forum.
Pamiętaj tylko że kamera ma być w systemie NTSC ( żadne Pal/ntsc) tylko ntsc.

Gregu - 2020-08-04, 12:50

Super wiadomość. Martwi mnie tylko to co powiedział sprzedawca. Że w używanych to jest tylko wpięcie, w nowych,nigdy nie instslowanych radiach trzeba je aktywować. Mam nadzieję że się myli. No nic, zapnę, się dowiem :)
Gregu - 2020-08-05, 15:30

Niestety, sprzedawca miał rację. Sprzęt nowy, musi być skonfigurowany :)
gggg - 2020-08-05, 18:59

To nie musisz radio przypisać do auta a wgrać pliki konfiguracyjne do radia jeżeli ich nie posiada. Jeżeli kupiłbyś używane radio tzn.wymontowane z innego auta to nic byś nie musiał konfigurować i wszystko by działało.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group