DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Nawigacja - dziwne powiadomienie

Adamerio - 2020-09-11, 08:40
Temat postu: Nawigacja - dziwne powiadomienie
Hej :) Wygrywałem ostatnio nowe mapy + zaktualizowane fotoradary - od tego czasu podczas jazdy kilkanaście razy wyświetlało mi się poniższe powiadomienie z dźwiękiem identycznym jak przy fotoradarze :shock: Co to może być i jak to wyłączyć? W miejscu w którym wyskakiwało nie było nic, ani fotoradaru, ani żadnych bramek itd.

laisar - 2020-09-11, 09:03

Bramownica VIAtoll?
dudu$ - 2020-09-11, 11:29

Tak z ciekawości co należy zrobić aby w nawigacji jak na zdjęciu mieć datę oraz prędkość samochodu ?
Łukasz_M - 2020-09-11, 17:39

W orginalnych mapach jest w ustawieniach parametr odnośnie limitów i ich przekraczania. Nie wiem jak sie nazywa ta opcja ale jak ja ją wlaczalem to bylo to dla mnie oczywiste co to jest. To co sie wyswietla to nie prędkość tylko limit na danej drodze. Czasem nawet bardzo dobrze zgadza sie ze znakami. Nieraz sie lapie na tym że jest wolnirj niz mi sie wydawalo i czesto jest to niestety prawda..
Dymek - 2020-09-12, 16:47

Łukasz_M napisał/a:
To co sie wyswietla to nie prędkość tylko limit na danej drodze.

Limit to jest 50 w kółeczku jako znak zakazu na górze. Prędkość mamy w prawym rogu na dole w km/h...

Robson68 - 2020-09-12, 18:21

Jak dla mnie ta niebieska ikona to punkt poboru opłat na autostradzie.
Robson68 - 2020-09-12, 18:23

Bramki może są w fazie planowania a już zgłoszone ? Dlatego są wyświetlane
Łukasz_M - 2020-09-13, 09:27

Dymek napisał/a:
Łukasz_M napisał/a:
To co sie wyswietla to nie prędkość tylko limit na danej drodze.

Limit to jest 50 w kółeczku jako znak zakazu na górze. Prędkość mamy w prawym rogu na dole w km/h...

No tak..

d3mol3k - 2020-09-13, 17:25
Temat postu: Re: Nawigacja - dziwne powiadomienie
Adamerio napisał/a:
Hej :) Wygrywałem ostatnio nowe mapy + zaktualizowane fotoradary - od tego czasu podczas jazdy kilkanaście razy wyświetlało mi się poniższe powiadomienie z dźwiękiem identycznym jak przy fotoradarze :shock: Co to może być i jak to wyłączyć? W miejscu w którym wyskakiwało nie było nic, ani fotoradaru, ani żadnych bramek itd.
Obrazek


podaj namiary tego miejsca - miasto

Adamerio - 2020-09-14, 21:22

Robson68 napisał/a:
Jak dla mnie ta niebieska ikona to punkt poboru opłat na autostradzie.


No tak tylko w miejscach gdzie się wyświetla (bo wyświetlał się już kilka razy) nie ma żadnych punktów, ba nawet nie byłem na autostradzie^^ :mrgreen:

Wyświetla mi się 2 lub 3 razy np. na 'zakopiance', na odcinku Kraków - Lubień

d3mol3k - 2020-09-15, 00:22

@Adamerio - stawiam na bramownice viatola
gdybyś napisał w jakiej miejscowosci zrobiłes zdjęcie które zamieściłeś byłoby łatwo namierzyć co jest 900 m dalej

jas_pik - 2020-09-15, 08:50

Adamerio napisał/a:
Robson68 napisał/a:
Jak dla mnie ta niebieska ikona to punkt poboru opłat na autostradzie.


No tak tylko w miejscach gdzie się wyświetla (bo wyświetlał się już kilka razy) nie ma żadnych punktów, ba nawet nie byłem na autostradzie^^ :mrgreen:

Wyświetla mi się 2 lub 3 razy np. na 'zakopiance', na odcinku Kraków - Lubień

Zapewne wrzuciłeś mapy/poi dla ciężarówek i stąd takie wyświetlania. Ale jak dobrze pamiętam to masz możliwość wyłączania niektórych powiadomień

Łukasz_M - 2020-09-15, 08:51

Jeśli w pobliżu nie ma autostrad to ja stawiam na strefę płatengo parkowania, parkomat

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group