DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Blogo w Loganie MCV II (przedlift)

velomar - 2020-09-26, 21:17
Temat postu: Blogo w Loganie MCV II (przedlift)
Lubię tego brodatego pana w kapeluszu i jego poczucie humoru. Niektóre jego spostrzeżenia to jakby mi z ust wyjął. Pod wieloma względami tak samo odbieram swoją Sandero, choć to benzyna 1.0 SCE po liftingu. Dziwna skrzynia, niepewne prowadzenie, zmylające lusterka, lecące bez ograniczeń drzwi, słaba widoczność ze środka, niedopracowane szczegóły i to poczucie, jakby całe nasze wcześniejsze doświadczenie jako kierowcy szlag trafił, gdy jedzie się Dacią. Coś w tym jest.
https://www.youtube.com/watch?v=kXZn-n9W7Zk

Dymek - 2020-09-26, 23:28
Temat postu: Re: Blogo w Loganie MCV II (przedlift)
velomar napisał/a:
Coś w tym jest.

Ojej, nadal nie sprzedałeś? 🙄
Zmusiłem się żeby to obejrzeć, choć ma już parę lat. Muszę przyznać, że zgadzam się z gościem w dwóch punktach- pierwszy, gdy chwali Media Nav i pilota pod kierownicą i drugi, gdy krytykuje ograniczniki- ściągacze samoczynnie otwierające drzwi. I to tyle. Nigdy nie prowadziłem Logana MCV, więc nie mogę się nijak ustosunkować do reszty uwag, bo w żaden sposób nie pasują mi do mojego Sandero Stepway...

eio - 2020-09-27, 10:37

Moim MCV 1.0 SCe jeździ się dobrze. Progi zwalniające przejeżdżam na dwójce, znane mi zakręty zrelaksowany pokonuję 70-tką bez użycia pedału hamulców, gdzie bmw, audi i in. za mną wyraźnie zwalniają (później, na prostej ich przepuszczam). Ale nie mogę przyzwyczaić się do lusterek bocznych. Auto mam prawie 3 lata i nadal trudno mi zaparkować tyłem we wnęce pomiędzy autami przy krawężniku. Manerw ten poprzednim autem robiłem na centymetry. Jedyna niewiadoma dla mnie - ile km wytrzyma ten silniczek?
Dracid - 2020-09-27, 11:06

Cytat:
później, na prostej ich przepuszczam


Ale musi Cię duma rozpierać.

Killer King - 2020-09-27, 12:05

Odnoszę wrażenie, że niektórzy to kupili Dacie za karę w celu wylewanie żali.
W życiu przerobiłem VW, BMW, Hondę, Hyundai-a, Forda i kilka innych marek i chyba jestem jestem inny, bo takich problemów to nie mam :shock:

Co to jest za problem zostawić samochód w rozliczeniu i wybrać coś co pogodzi niepełnione marzenia ?

Jak to w mówią zawodowi handlarze "Klient by chciał wszystko, tylko nie ma za co"

Kauris - 2020-09-27, 14:51

Dracid napisał/a:
Ale musi Cię duma rozpierać.
Niektórym ewidentnie żyłka w oku pęka, jak dacia na progach zwalniających ich wyprzedza nie zwalniając. Satysfakcja niezdrowa, ale co tam...

@velomar
A co do blogomotive - w odcinku o "nudnym do bólu" superbie wspomina inne samochody, o których dla odmiany dało się "coś" powiedzieć i tam się dowiesz co tak na prawdę o dacii myśli. Co nie zmienia faktu, że (pomijając inny silnik/skrzynię) ja się podpisuję pod tym co mówi w filmie o MCV. Obstawiam, że jego egzemplarz miał poszycie dachu odklejone od poprzeczki (tak jak ja) i stąd wrażenia jazdy blaszakiem/dostawczakiem.

laisar - 2020-09-27, 22:45

https://www.youtube.com/w...=youtu.be&t=151

Blogo napisał/a:
Natomiast nawet pod maską wszystko jest w miarę spoko. Są takie samochody, gdzie otworzysz... Nie wiem, ostatnio to widziałem w tym nowym renault megane gt - otwierasz maskę, a tam masz po prostu mega plątaninę kabli, no mega syf, aż się po prostu nie chce maski otwierać, bo to wygląda brzydko.


LOL, ROTFL i facepalm tą maską...

straszna_maruda - 2020-10-02, 16:50

No i ta opowieść jest o historycznym modelu. Mcv właśnie wycofali ze sprzedaży.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group