DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Odcięcie zapłonu

acco - 2021-01-09, 00:42
Temat postu: Odcięcie zapłonu
Witam,wiem że takie tematy już były jak też zadawano konkretne pytania np.jak zamontować,gdzie schować moduł odcięcia,który lepszy,itp.
Mnie interesuje tylko który przewód mogę przeciąć aby silnik nie odpalił.
Bo ze schematów które udało mi się ściągnąc to eech nic nie wynika.Pozdrawiam
Przepraszam,że powielam z bliźniaczego forum Dustera,ale tam gdzie dojeżdzam do pracy takie zabezpieczenie bardzo się przyda bo palących samochodów już się naoglądałem wolałbym aby to nie była moja Daćka.

laisar - 2021-01-09, 01:42

acco napisał/a:
który przewód mogę przeciąć aby silnik nie odpalił

Wiele różnych, zależnie od inwencji - dowolny główny z akumulatora, te czerwone wychodzące ze skrzynki bezpieczników pod maską, albo jakiś zasilający komputer silnika, rozrusznik lub pompę paliwa, itd, itp...

...ale jeśli dla Ciebie ze schematów "nic nie wynika", to szczerze odradzałbym w ogóle samodzielne grzebanie.

acco - 2021-01-09, 01:54

laisar napisał/a:


...ale jeśli dla Ciebie ze schematów "nic nie wynika", to szczerze odradzałbym w ogóle samodzielne grzebanie.

Mając na myśli schematy to nie udało mi się ściągnąć konkretnych tylko jakieś opisy po francusku nie wiem czego chyba bezpieczników,nie jestem takim laikiem jak mogłoby się wydawać,ale szukając konkretnego przewodu wolałbym uniknąć przecinania i lutowania do skutku.Po prostu przeciąć i tyle.Poprzecinam czerwone i sprawdzę ,dam znać dla potomnych.

laisar - 2021-01-09, 02:07

Konkretne schematy są w tym temacie - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=194

A gdyby żadne z linków już nie działały, to po prostu trzeba szukać po konkretnych numerach not technicznych:

NT8564
NT8587
NT8630
NT8683
NT8693
NT8692

acco - 2021-01-09, 02:38

W niedzielę mam dniówkę jak nie będę miał za dużo pracy to znajdę ten kabel hehe,wieki temu miałem Malucha wymyśliłem i zmontowałem odcięcie które odpalało za pomocą baterii,ale jak zabrałem się za montaż to wynikło,że wystarczy podłączyć zasilanie z tylnej lampy i można odpalać więc zrezgnowałem za to zrobiłem włącznik na desce poprostu,żaden ukryty ot tak,wątpię aby ktoś się domyślił takiej ściemy.
Limes - 2021-01-09, 10:07

Takie rozwiązania były dobre w samochodach które nie posiadały ECU. Teraz jest to utrudnione a czasami niebezpieczne . Często przecięcie przewodu ( np. cewko-modułu ) może uszkodzić moduł ( nie będę się rozpisywał dlaczego ) , Moim zdaniem wyłączenie pompy paliwa lub automatu rozrusznika , jest najbezpieczniejsze.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group