DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Nowe logo Dacii 2021 (i plan strategiczny Renaulation 2025)

DrOzda - 2021-01-13, 23:01
Temat postu: Nowe logo Dacii 2021 (i plan strategiczny Renaulation 2025)
https://spidersweb.pl/autoblog/z-czym-sie-wam-kojarzy-nowe-logo-dacii/
BogdanK - 2021-01-14, 00:39

Mi się nowe logo podoba.
Black Dusty - 2021-01-14, 01:12

Taki trochę inny X-wing
dudu$ - 2021-01-14, 05:48

Sam napis jest ok mógłby być umieszczany na klapie bagażnika jak w Skoda, fajnie by to wyglądało. Natomiast znaczek kojarzy mi się trochę z takimi egzotycznym markami. Może Dacia chce się stać takim drugim DS
DrOzda - 2021-01-14, 09:02

No właśnie może być nawet fajne , z przody DC a z tyłu napis tym ciekawym fontem.
Limes - 2021-01-14, 09:18

Czy wycięcie i umieszczanie takiego znaku nie pociągnie jakich konsekwencji myślę że nie . Więc rozmawiałem z synem może wyciąć laserem z każdego rodzaju i koloru folii , wymiar w/g uznania .Jak by było zainteresowanie to piszcie na PW. Ja w sobotę będę miał u siebie na klapę w Sanderusie . Kolor czarny mat lub sreberko pół mat.
defunk - 2021-01-14, 09:31


DrOzda - 2021-01-14, 09:44

Limes napisał/a:
Czy wycięcie i umieszczanie takiego znaku nie pociągnie jakich konsekwencji myślę że nie . Więc rozmawiałem z synem może wyciąć laserem z każdego rodzaju i koloru folii , wymiar w/g uznania .Jak by było zainteresowanie to piszcie na PW. Ja w sobotę będę miał u siebie na klapę w Sanderusie . Kolor czarny mat lub sreberko pół mat.


Na pewno nie , w przyszłym tygodniu może uda się nawet pogadać w tej sprawie z Renault PL , mogliby sami takie naklejki przygotować w ramach promocji nowego logo.

EBmazur - 2021-01-14, 10:05

A mnie sie nie podoba. Może dlatego , że jestem jeszcze " analogowy" i używam długopisu
kapelusznik - 2021-01-14, 10:27

To nie chodzi o analogowosc.
Ono jest po prostu obiektywnie brzydkie ;-)

arnold - 2021-01-14, 10:37

Wydaje mi się że te logo prawdopodobnie zastąpi biały napis na niebieskim tle. Szczególnie że nowa Sandero ma dalej otwieracz.
Prezes - 2021-01-14, 10:43

Fajne logo, bardzo pasuje do elektryka - będzie można je w przedniej atrapie z ledami łączyć
Choć osobiście uwielbiam mój uśmiechnięty otwieracz do piwa.. tj. do zakapslowanych butelek ;-)

defunk - 2021-01-14, 10:54

Obiektywnie bardziej pasowałoby do jakiejś niszowej nordyckiej marki -- to logo jest stylizowane na pismo runiczne, więc trzeba odświeżać inne tropy. Ot np., że Rurykowicze to potomkowie Wikingów, a z Rusi na Wołoszczyznę rzut oszczepem, więc być może producent pomija spuściznę Daków i sięga po skandynawską spuściznę marki.
Upraszczając: DACIA jak VOLVO ;-)

kapelusznik - 2021-01-14, 11:14

Logo (nie logotyp) będzie na grillu a napis pewnie na klapie


laisar - 2021-01-14, 11:21

Nowe logo jest częścią większych zmian w całej Grupie Renault - https://en.media.groupe.renault.com/news/groupe-renault-renaulution-strategic-plan-ddc1-989c5.html


Dacia i Łada mają zostać połączone, ale osobne (?) - https://en.media.groupe.renault.com/news/renaulution-cp-dacia-4239-989c5.html


Nowy koncept Dacii: Bigster, SUV długości 4,6 m, zapewne opcjonalnie 7-miejscowy - https://storage.googleapis.com/wiz-prod-eu-renault-liip-cache/media/cache/renault_no_filter_grid_fs/5fff184f068751047529f2d3


Na razie bez komentarza, ale... pierwsze wrażenia kiepskie.

kapelusznik - 2021-01-14, 11:30

Cytat:
Groupe Renault’s Renaulution strategy
komuś korpo za mocno w krew weszło.
Ech...

Prezes - 2021-01-14, 11:32

Ale dziś wysyp informacji o Bigsterze:

Przykład: BigSter

i tu:

BigSter info

"Spokojnie, nie musicie jeszcze biec do salonu – premiera dopiero w 2025 roku. "

Wiec podsumowując: Tanio to już było

kapelusznik - 2021-01-14, 11:38

Moze obok Dacii która ma mieć dodatkowo "coolnes" (meh) wprowadza na nasz rynek w końcu Ladę ("rough and tough")
kapelusznik - 2021-01-14, 11:40

Cytat:

Wiec podsumowując: Tanio to już było

Ale to się dotyczy wszystkich producentów
Dodatkowo martwi mnie że grupa chce przejść "from volume to value" czyli nastąpi prestiżacja gamy.
Czyli zostawia pole dla chińskich aut jeżeli chodzi o rynek tanich aut a Dacia będzie walczyła że Skodą ;-) (teraz walczyła w swojej lidze z nikim)

BogdanK - 2021-01-14, 12:08




defunk - 2021-01-14, 14:09

Ooo, Dacia Broncozaur ;-)
franius - 2021-01-14, 19:12

Z tą Ladą to chyba będą kopiowali wygląd lub znaczną ilość części tylko ?
toka93 - 2021-01-14, 19:26

Ale brzydkie logo :lol:
A koncept jak to koncept, pewnie będzie w 5% podobny :roll:

kapelusznik - 2021-01-14, 20:31

toka93, te 5% to logo.
Chyba że do 2025 zdążą poprawić ;-)

toka93 - 2021-01-14, 20:37

Najgorzej, że właśnie na firmie w ramach sklepu Daci pizgnęliśmy duży napis Dacia na niebieskimi tle na wzór salonu. Znowu trzeba będzie malować ścianę za 2 lata :-?
defunk - 2021-01-14, 21:12

toka93 napisał/a:
Najgorzej, że właśnie na firmie w ramach sklepu Daci pizgnęliśmy duży napis Dacia na niebieskimi tle na wzór salonu. Znowu trzeba będzie malować ścianę za 2 lata :-?


Nie martw się, niektórzy doceniają oldskól ;-)

miela - 2021-01-14, 22:07

Logo jakaś porażka, ale spoko. GM ma gorsze :)

Dziwi mnie też taki przeskok totalny, widać było, że coś kombinują, bo na stronie zmieniło się na czarne. I myślałem, że to będzie ta zmiana. Bardziej by się wyróżniało, a tak. Nijakie.

Nie, żeby otwieracz był lepszy :)

kapelusznik - 2021-01-14, 22:22

miela, GM nie sprzedaje aut pod swoją marką więc mogą mieć dowolne logo
klazow - 2021-01-14, 23:47

Ja strzelam focha.

Otwieracz był kultowy.

Kauris - 2021-01-15, 00:47

Tak mi się wydawało, że ten styl już gdzieś widziałem :lol:
Dymek - 2021-01-15, 10:38

Oj, nie podoba mi się to logo... Moda na wielkie napisy z marką na środku tylnej klapy jest OK, ale otwieracz z przodu powinni zostawić. I tak właśnie ma obecnie Lada...
pluto - 2021-01-15, 14:25

To chyba trzeba też zmienić logo "DACIA Klub Polska" bo nie będzie nawiązywało z nowym logiem

kapelusznik - 2021-01-15, 14:43

Aktualne też nie nawiązuje ;-)
franius - 2021-01-15, 16:00

Prezes napisał/a:
Ale dziś wysyp informacji o Bigsterze:

"Spokojnie, nie musicie jeszcze biec do salonu – premiera dopiero w 2025 roku. "

Wiec podsumowując: Tanio to już było


Patrząc na to logo i cały świecący pas przedni to będzie to elektryk i/lub hybryda plug-in co by się zgadzała z rokiem premiery i planowanymi nowymi normami Euro 7 oraz nowymi karami za CO2

Killer King - 2021-01-16, 09:37

A mnie się tam logo podoba ale tylko napis, np. na tylnej klapie w Sandaczu spokojnie możne być.
toka93 - 2021-01-16, 09:52

To już 3 "zmiana" loga Daci w ciągu 25 lat. Uważam, że to dla marki nie jest dobre.
Wszystkie większe marki nawiązujące do swojej historii maja swoje emblematy od kilkudziesięciu jak nie i 100 lat. To tak jakby co im wpadnie do głowy to sobie przywalą na auto. Za 5 lat znowu im się coś odmieni i znowu będzie inne i takim sposobem nikt nie będzie miał proste skojarzenia loga z marką jak to się dzieje w innych: Lew-Peugeot, gwiazda- Mercedes itd. Te znaczki znamy i od razu kojarzymy z danym pojazdem.

kapelusznik - 2021-01-16, 10:32

Killer King, czyli logo ci się nie podoba. Podoba ci się tylko część liternicza z logotypu ;-)
DrOzda - 2021-01-16, 10:53

To jakiś żart z tym niezmiennym logo ?
Zobacz choćby Fiata:


https://1000marcas.net/wp-content/uploads/2020/01/Fiat-logo-historia.jpg


Killer King - 2021-01-16, 10:53

kapelusznik napisał/a:
Killer King, czyli logo ci się nie podoba. Podoba ci się tylko część liternicza z logotypu ;-)


Oj tak, nie ma co czepiać, nawet małpa się rozwija.
Dla mnie nowe Sandero/Stepway powinno być już z nowym logo, ale chyba dostanie dopiero po FL

piotrres - 2021-01-17, 18:58

Tak mnię zastanawia ten mix stylistyczny Forda bronco i Range Rovera. w wydaniu Dacii.
A nowe logo cóż delkiatnie mówiac, srednio mo się podoba. Bez wyrazu.





laisar - 2021-01-19, 02:51

https://www.automarket.ro...esc-102029.html

(garść informacji z konferencji prasowej szefostwa Renault z rumuńskimi dziennikarzami).

laisar - 2021-02-01, 00:55

laisar napisał/a:
Na razie bez komentarza, ale... pierwsze wrażenia kiepskie.

Odczekałem, spojrzałem drugi raz - wrażenie się nie poprawiło.

Nie, to logo jest jednak fatalne, zarówno na płasko, jak i w postaci realnego znaczka na grillu ):


Napis też nie lepszy.

Kauris napisał/a:
Tak mi się wydawało, że ten styl już gdzieś widziałem :lol:

Biorąc pod uwagę ścieżkę kariery nowego prezesa, to może być nawet dobry trop... tyle że już ta ewentualna inspiracja nie jest zbyt dobra, a daciowa wersja nic nie poprawiła.


Pozostaje nadzieja, że zanim oba wejdą do użytku, to coś jeszcze się zmieni.

klazow - 2021-02-01, 23:31

To co? Może jakaś demonstracja w obronie otwieracza…
piotrres - 2021-03-16, 14:38
Temat postu: W Top Gear
https://www.topgear.com/c...bigster-concept
laisar - 2021-06-17, 16:13

Oficjalnie - https://en.media.dacia.com/news/dacia-new-visual-identity-503e-989c5.html?utm_medium=campaign&utm_source=wiztopic&utm_campaign=DACIA%20NEW%20VISUAL%20IDENTITY


(Miałem szczerą nadzieję, że jeszcze coś poprawią, ale niestety nic z tego... Logo jest po prostu słabe i żadne zaklęcia o "akcentowaniu prostoty" nie pomogą).

eio - 2021-06-17, 16:48

Nowe logo dacii też mi się nie podoba. Ale może jestem już bardzo, bardzo dorosły. Myślę że dzialy marketingu producentów aut analizują zmiany trendow dizajnu - tego co się kupującym podoba i co ich przyciąga, i na tej podstawie szacują o ile procent wzrośnie sprzedaż w konkurencyjnym otoczeniu, jeśli zastosują nowoczesne wzornictwo - logo, bryły auta i różnych wytłoczeń, wyglądu świateł i in. Kupujący (jako grupa) nigdy nie są ci sami. Co kilka lat ubywa starszych i przybywa młodszych. Młodsi mają inne upodobania niz starsi. Dlatego zmienia się czcionke, kolor, figury, czy nawet całą koncepcję. Ciekawie wyglądały zmiany logo różnych znanych marek. Najmniej, w segmencie aut, zmienily się chyba bmw i vw: https://www.logaster.com/...ds-logos/?wpamp
kapelusznik - 2021-06-17, 19:42

Tragedia

Co do korpo identyfikacji graficznych - znam to trochę od podszewki i niestety nie zawsze jest tak że wszystkie takie ruchy są zawsze poprawne.
Na pewno przemyślane. Ale nie zawsze celnie...

toka93 - 2021-06-17, 20:34

Dobrze, że na wiosnę w naszym sklepie pomalowaliśmy ściany na daciowy niebieski i wylądowało logo na ścianie - jak widać już nieaktualne :->
Prezes - 2021-06-18, 15:07

Przyzwyczaimy się jak do często puszczanej piosenki w radiu. Dla mnie ten X jest OK, nie jest tak szpanerski jak otwieracz do piwa, ale za to trochę eXtremalny ;-)
laisar - 2021-06-19, 00:00

X? Ex [Dacia]? Iks-de? Marka Iksognita?

Nie, nie i nie, do tego czegoś po prostu nie da się przyzwyczaić...

Zarówno dotychczasowy "otwieracz", jak i wcześniejsza "błękitna tarcza" od strony graficznej były okropne, bo bezładnie zastosowano w nich jednocześnie mnóstwo efektów - przejścia tonalne, fazowanie, tłoczenie, cienie, metalizację, a do tego trójwymiarowość - ale przynajmniej bezproblemowo robiły to, co do nich należało: _identyfikowały_ markę. Jednoznacznie i na pierwszy rzut oka.

Uwielbiam prostotę, dlatego podoba mi się nowy styl, ale sam pomysł i jego wykonanie są tragiczne.

Logo powstało przez skrócenie nazwy DACIA zapisanej nowym krojem liter - który już sam w sobie jest kiepski, bo mocno niekonsekwentny. (Albo "D" i "C" powinny wyglądać jak obrócone "A", albo odwrotnie, albo chociaż "A" i "I" powinny mieć jakieś elementy poziome, albo cokolwiek innego z nieskończonej liczy pomysłów, żeby to było spójne, a nie wyglądało jak przypadkowa układanka).

Efekt tego skrócenie nie ma żadnego sensu, bo jest zupełnie nieczytelny i z niczym się nie kojarzy - a to najgorsze możliwe błędy projektu identyfikacji wizualnej.

(W prezentacji mówią o "lustrzanym odbiciu" i "ogniwach łańcucha", ale jest bardzo wątpliwe, żeby ktokolwiek - nawet bardzo "przebiegły" - sam z siebie wpadł na takie skojarzenia patrząc na ów emblemat...).


Zrozumiałym jest, że nowy zarząd firmy chce zaprezentować swoją obecność na wszystkich polach, a w grafice zmiana z okrągłości na szpiczastość (lub odwrotnie) jest oczywiście jednym z najsilniejszych sygnałów - ale niechże jest w tym też jakaś logika, a nie tylko tania sztuczka! ("Sztuka dla sztuki" nie przeszło mi przez palce...).

syn marnotrawny - 2021-06-19, 09:30

laisar napisał/a:
X? Ex [Dacia]? Iks-de? Marka Iksognita?

Nie, nie i nie, do tego czegoś po prostu nie da się przyzwyczaić...

Zarówno dotychczasowy "otwieracz", jak i wcześniejsza "błękitna tarcza" od strony graficznej były okropne, bo bezładnie zastosowano w nich jednocześnie mnóstwo efektów - przejścia tonalne, fazowanie, tłoczenie, cienie, metalizację, a do tego trójwymiarowość - ale przynajmniej bezproblemowo robiły to, co do nich należało: _identyfikowały_ markę. Jednoznacznie i na pierwszy rzut oka.

Uwielbiam prostotę, dlatego podoba mi się nowy styl, ale sam pomysł i jego wykonanie są tragiczne.

Logo powstało przez skrócenie nazwy DACIA zapisanej nowym krojem liter - który już sam w sobie jest kiepski, bo mocno niekonsekwentny. (Albo "D" i "C" powinny wyglądać jak obrócone "A", albo odwrotnie, albo chociaż "A" i "I" powinny mieć jakieś elementy poziome, albo cokolwiek innego z nieskończonej liczy pomysłów, żeby to było spójne, a nie wyglądało jak przypadkowa układanka).

Efekt tego skrócenie nie ma żadnego sensu, bo jest zupełnie nieczytelny i z niczym się nie kojarzy - a to najgorsze możliwe błędy projektu identyfikacji wizualnej.

(W prezentacji mówią o "lustrzanym odbiciu" i "ogniwach łańcucha", ale jest bardzo wątpliwe, żeby ktokolwiek - nawet bardzo "przebiegły" - sam z siebie wpadł na takie skojarzenia patrząc na ów emblemat...).


Zrozumiałym jest, że nowy zarząd firmy chce zaprezentować swoją obecność na wszystkich polach, a w grafice zmiana z okrągłości na szpiczastość (lub odwrotnie) jest oczywiście jednym z najsilniejszych sygnałów - ale niechże jest w tym też jakaś logika, a nie tylko tania sztuczka! ("Sztuka dla sztuki" nie przeszło mi przez palce...).


Muszę się zgodzić. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na nowych modelach, ale też do mnie to nie przemawia.

Gagman - 2021-11-27, 00:57
Temat postu: Nowe logo Dacia
Cześć,

chodzą różne słuchy o czasie wymianie "otwieracza" na DC. Rok modelowy 2022 zaczął się mniej-więcej w listopadzie, kalendarzowy - wiadomo zacznie się w styczniu.

Jak myślicie kiedy zobaczymy pierwsze sztuki modeli do tej pory produkowanych ale z już nowym logiem?

DrOzda - 2021-11-27, 13:29

Nowe modele od 2022 będą miały Jogger ma stare na przykład.
syn marnotrawny - 2021-11-27, 20:14

DrOzda napisał/a:
Nowe modele od 2022 będą miały Jogger ma stare na przykład.


też to zauważyłem, a szkoda, bo by można było sobie wymienić jakoś pewnie w aktualnych Sandero czy Loganach "plug&play"...o ile będzie to w ogóle ładne w realu. ;-)

Dymek - 2021-11-29, 11:46

syn marnotrawny napisał/a:
...by można było sobie wymienić jakoś pewnie w aktualnych Sandero czy Loganach "plug&play"...o ile będzie to w ogóle ładne w realu. ;-)

Oj, nie... Zupełnie nie rozumiem skąd pomysł na stworzenie tego logo Dacii... Przecież to jest gorsze od "otwieracza", bo u każdego, kto kiedyś oglądał "Powrót do przyszłości", nowe logo wywoła tylko uśmiech politowania a pewnie i nowe memy się pojawią. Bo przecież to istna kalka:

laisar - 2021-11-29, 12:13

syn marnotrawny napisał/a:
o ile będzie to w ogóle ładne w realu

Nie będzie.

Prezes - 2022-04-25, 20:55

W piątek widziałem "na żywo" Logana Sedan z nowym logo. Wyglądało to lepiej, niż w wyobraźni ;-) szczególnie na tylnej klapie..
Ja należę do zwolennika otwieracza do kapsli, bo wiadomo, nowe jest wrogiem dobrego, ale nie zamykam się na nowe. Subiektywnie wyglądało to OK

bratex - 2022-04-25, 21:31

Mi się podoba. Nie jestem konserwatywny. Do projektu nowego Dustera wygląda idealnie.
DrOzda - 2022-06-15, 11:15

Czyli co , od końca 2022 nowe logo na wszystkich modelach ?
https://www.youtube.com/watch?v=g2wORMsKJfE

temporar - 2022-06-15, 11:29

Z tego co mi mówił dealer auta dostarczane w IV kwartale będą miały nowe logo.
Mecin - 2022-06-15, 13:37

Materiały promocyjne materiałami, ale najbardziej czekam na jakiś normalny film z prezentacją, lub jeszcze lepiej, oględziny na żywo. Właśnie będę niedługo odbierał swojego Dustera, zapytam przy okazji o planowane daty rebrandingu.
maciek - 2022-06-15, 19:04

Auta w starej gamie czyli dotychczas sprzedawane mają starą identyfikacje, Samochody w nowej gamie będą miały nową identyfikacje, będą też nowe nazwy wyposażenia oraz ceny :-P . Produkcja podaże od 43 tygodnia tego roku.
Auta z LPG będą dostępne później.

r-toor - 2022-06-16, 15:39

Nowe logo i już nowe cenniki
syn marnotrawny - 2022-06-24, 18:13

Jak wam się to podoba?
Myślicie, że łatwo będzie to "wstawić" w aktualną Dacię 2021?

chrom6 - 2022-06-25, 14:46

z tyłu to bez problemu, z przodu - grill do wymiany w całości, w kierownicy też bez problemu - poduszka na nową i gotowe. Cena takiej operacji oczywiście jest inną kwestią :D
kabaret10 - 2022-08-27, 10:22

temporar napisał/a:
Z tego co mi mówił dealer auta dostarczane w IV kwartale będą miały nowe logo.

Mi z kolei mówili coś innego, zamawiałem sandero 30 lipca 2022 i miałem do wyboru dwie opcje:
- Odbiór listopad na starym logo.
- Odbiór styczeń w roku modelowym 2023 z nowym logo.

Wybrałem MY23 z X-Tronic, Dacia Karlik Poznań.

Liakim - 2022-08-29, 07:07

To chyba najbardziej leniwy facelift jaki można zrobić, jedyne zmiany to znaczki na grillu, na tylnej klapie i kierownicy, nowy kolor i wydaje mi się że kolor elementów w środku (tam gdzie teraz są pomarańczowe).
Można w sumie powiedzieć że to taki bardziej rebranding i zmiana logo niż facelift tym bardziej że model ma niecałe 2 lata.

ptakooo - 2022-08-29, 16:10

Ale w Dusterze pojawił się czujnik deszczu i składane elektrycznie lusterka. Tego nie było dotąd...
Black Dusty - 2022-08-29, 18:44

ptakooo napisał/a:
pojawił się czujnik deszczu

Nie pojawił, tylko powrócił.

Lelupi - 2022-08-29, 19:56

Oraz wyparowały wszystkie elementy chromowane.
ptakooo - 2022-08-30, 00:07

Black Dusty napisał/a:
ptakooo napisał/a:
pojawił się czujnik deszczu

Nie pojawił, tylko powrócił.


Oficjalnie pojawił się, a nieoficjalnie powrócił.

marceli - 2023-02-21, 13:21

Podmieniał już ktoś logo na nowe :) ?
Mam Sandero z września 2022 i nowe logo jednak lepiej by wyglądało...

chrom6 - 2023-02-21, 14:51

raczej nie bo to kwestia wymiany całej atrapy a to są już koszty
Liakim - 2023-02-21, 14:57

Na "fejsie" jest sporo zagranicznych ogłoszeń z całymi grillami z nowym logo do kupienia. Zwykle cenią sobie 100€ + koszt wysyłki. Ja osobiście nie czuję potrzeby wymiany. Może i przód wygląda troszkę ciekawiej z nowym logo ale tył i kierownica zdecydowanie na wielki minus.
defunk - 2023-02-21, 15:49

To jest obserwowane za każdym razem przy większości nowości: na początku każdy, kto chce być modny, chce mieć nowe -- a jak to nowe się upowszechni, modne staje się posiadanie starego.

(Temat znam z mediów, ale wiele lat temu było tak np. z komórami -- jak już wszyscy mieli telefony systemu GSM, to w pewnych kręgach modne stało się obnoszenie z analogowymi "cegłówkami" NMT.)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group