DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - LPG - daewoo lanos

Krystian67 - 2021-03-03, 18:25
Temat postu: LPG - daewoo lanos
Witam. Mam prośbę o podpowiedzi. Tyczy instalacji lpg tzw. drugiej generacji .gdzie nie ma jeszcze wtryskiwaczy , a całośc idzie pod filtrem powietrza. Moze mocno coś mylę , ale tak opisał mi to kolega. Ja na tym się nie znam. Chodzi głównie o przyczynę dużegoo zużycia gazu. Z 12 do 22 l. Co do filtrów , itd rzekomo jest wszystko ok. Auto ciągnie za sobą opary z tłumika. Parownik czyszczony itd. Przełancza się po dodaniu 2000 obrotów. Ogólnie co do benzyny nie mam informacji . Auto normalnie się nagrzewa .O calość pytam grzecznosciowo na prośbę kolegi.
arnold - 2021-03-03, 19:45

Źle wyregulowane ciśnienie gazu, źle działający aktuator, zła regulacja wstępna aktuatora. Nie ma tam za dużo elementów, tylko nie wiem kto teraz obsługuje takie instalacje.
Krystian67 - 2021-03-03, 19:52

Dzięki za podpowiedz koledze.
Marrtin - 2021-03-03, 21:55

Znajdź serwis LPG który wyreguluje instalację.
Reduktor może mieć już swoje lata i też stąd może być większe spalanie.

route2000 - 2021-03-05, 08:42

Taka instalacja to zwana mieszalnikowa czyli pod przepustnicą jest zainstalowany mieszalnik i tędy idzie gaz do tłoków... taka instalacja to już przeżytek i mało to je teraz robi czy reguluje. ;-)
piotr. z - 2021-03-06, 20:00

Krystian67,
najlepiej podjechać do serwisu, który się daną instalacją zajmuje (chodzi mi o producenta: BRC, Lovato, Landi etc.). Kluczowe jest aby ten serwis miał analizator spalin i umiał z niego korzystać. Na takie wysokie spalanie może mieć wpływ niewiele elementów w instalce II-giej generacji- parownik i ewentualnie nieszczelne przewody. Mieszalnik (zwany również palnikiem) się nie zużywa.

Krystian67 - 2021-03-07, 10:09

Ok. Ale parownik wyczyszczony .Układ szczelny. Auto pojedzie do serwisu. Instalacja jest dosć stara .I była ok. Od niedawna , nagle wykazuje tak duży wzrost spalania gazu.
arnold - 2021-03-07, 12:31

Bo czyszczenie reduktora spowodowało całkowite jego rozlegulowanie. A membrany w nim zostały założone nowe? Dobrze że nadmiar gazu nie zalewa silnika.
Krystian67 - 2021-03-14, 12:52

Problem rozwiązany. Zawiesił się reduktor. Po regulacji wszystko działa jak nalezy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group