DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - Propozycja dla wizerunku forum

Killer - 2021-03-14, 14:35
Temat postu: Propozycja dla wizerunku forum
Witam wszystkich członków.

Chcę zaproponować pewną formę urozmaicenia forum ...

Proponuję wprowadzenie pewnej formy oceniania postów/wypowiedzi poprzez klikanie na ikonki "reputacji" np. jak na zdjęciu poniżej.
Fajnie zdaje to egzamin na innych forach które przeglądam i uczestniczę np. forum.wedkuje.pl bo w dużej mierze pomniejsza to ....y, SPAMerstwo itp.
Aby zaakceptować lub zanegować czyjąś wypowiedź wystarczy wybrać odpowiednią ikonkę, zamiast wypisywać .... cóś tam, co w dużym stopniu rozciąga wątek do nieskończoności w wielu przypadkach, a admini nie są w stanie tego opanować lub sami w tym uczestniczą, bo np. muszą uciszyć lub zasugerować poprawę "zachowania".

Mam również propozycję, aby sunięty z forum członek miał zmienioną nazwę profilu na Gość pozwoli to na pozostawienie jego postów na forum, chyba że sam zażyczy sobie ich usunięcia, o czym admin informuje o tym w wątku.
Nie będzie już możliwości kontaktowych z nim, ale posty pozostaną nie naruszone
Na życzenie usunięcia postu w miejscu będzie widoczny profil "Gość" i w treśći postu będzie np. "usunął", "kazał usunąć", "usunięcie na żądanie".
Jeżeli ktoś ma profil o nazwie "Gość" powinien zostać "zmuszony" do zmiany jego nazwy.

Chętnie odczekam oddźwięku z forum oraz adminów i wysłucham również innych propozycji urozmaicenia wizerunku forum Dacii.

Pozdrawiam

GRL - 2021-03-14, 15:41
Temat postu: Re: Propozycja dla wizerunku forum
Killer napisał/a:
Jeżeli ktoś ma profil o nazwie "Gość" powinien zostać "zmuszony" do zmiany jego nazwy.

To ja jeszcze zaproponuję, że każdy użytkownik o nazwie "Killer" powinien zostać "zmuszony" do zmiany jego nazwy na "Jerzy Kiler".
Żeby przez przypadek ktoś go nie uznał za mordercę.
Albo gorzej, np. moderatora.

Killer - 2021-03-14, 17:10

GRL

Proponuję zmienić sobie nazwę na Germańska Republika Ludowa. :mrgreen:

Wg mojej oceny Twój post = hejt i spam. Bo nie na temat. I łapka w dół = -.

hak64 - 2021-03-14, 20:23

Na wielu forach jest praktykowane ocenianie postów. Jest to moim zdanie forma mobilizacji forumowiczów do udzielania rzeczowych odpowiedzi, z drugiej zaś posiadanie stosownej reputacji, pozwala szukającym pomocy wierzyć, że uzyskali rzetelną odpowiedź.
Pomysł dobry (+)

Marek1603 - 2021-03-15, 06:40

Uważam, jak i pozostała administracja też, że wystarczy stosować się do ogólnie stosowanych zasad na forum i będzie ok.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556

Nie wypowiadać się jak się czegoś nie jest pewnym, czy bezsensownych tematów ( http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1820618 ).

Do tej pory się sprawdzało więc wszystko zależy od nas samych. Wiem to piszę, a nie, bo mi się wydaje, to napiszę.

Pozdrawiam i miłego tygodnia. ;-) :-D

klazow - 2021-03-15, 20:28

Marek1603 napisał/a:
(...) czy bezsensownych tematów ( http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1820618 ).


O co z tym linkiem chodzi? Jest "KLUB" w nazwie forum czy nie? :mrgreen:

A obecny wizerunek mi odpowiada. Jest jak idea Dacii. Technika sprawdzona choć nieco leciwa i zero wodotrysków.

GRL - 2021-03-15, 23:30

Killer napisał/a:
Proponuję zmienić sobie nazwę na Germańska Republika Ludowa. :mrgreen:
Wg mojej oceny Twój post = hejt i spam. Bo nie na temat. I łapka w dół = -.

To jest mała społeczność, w której raz na ruski rok pojawi się jakiś japacyk siejący zamęt albo namawiający do zamordyzmu.
Póki co moderacja radzi sobie z tym wystarczająco dobrze.
Masz przycisk "pomógł", którym nagradza się osoby dające dobre rady.
Masz przycisk "ignoruj", żeby wyciąć sobie posty takich jak ja.
Załóż kajecik, notuj minusy i punktuj dziadów.
Tylko pamiętaj, że zgodnie z zasadami dwa minusy dają plus...

eplus - 2021-03-16, 06:03

Sam zacząłeś, a teraz krzyczysz.
Marek1603 - 2021-03-16, 08:56

klazow napisał/a:
O co z tym linkiem chodzi? Jest "KLUB" w nazwie forum czy nie? :mrgreen:


Ale nie KLUB AA. :mrgreen:
Prosta zasada:
Pijesz nie jedź, nie jedziesz wypij.
Wypijesz nie pojedziesz.

Killer - 2021-03-16, 10:03

Marek1603 napisał/a:
[quote="klazow"

O co z tym linkiem chodzi? Jest "KLUB" w nazwie forum czy nie? :mrgreen:
[/quote]

Ale nie KLUB AA. :mrgreen:
Prosta zasada:
Pijesz nie jedź, nie jedziesz wypij.
Wypijesz nie pojedziesz.[/quote]

Ale jest w dziale "Inne" i "Na każdy temat". Nie odpowiada moderatorom? To usuńcie, a nie hejtujcie.

Killer - 2021-03-16, 10:09

Marek1603

Pisz na temat, dawaj przykład, a 2, ten wątek jest do zaopiniowania przez członków forum a decyzję o wizualizacji podejmie właściciel portalu a nie jego "pracownicy". :-)

Killer - 2021-03-16, 10:17

GRL napisał/a:
Killer napisał/a:
Proponuję zmienić sobie nazwę na Germańska Republika Ludowa. :mrgreen:
Wg mojej oceny Twój post = hejt i spam. Bo nie na temat. I łapka w dół = -.

To jest mała społeczność, w której raz na ruski rok pojawi się jakiś japacyk siejący zamęt albo namawiający do zamordyzmu.
Póki co moderacja radzi sobie z tym wystarczająco dobrze.
Masz przycisk "pomógł", którym nagradza się osoby dające dobre rady.
Masz przycisk "ignoruj", żeby wyciąć sobie posty takich jak ja.
Załóż kajecik, notuj minusy i punktuj dziadów.
Tylko pamiętaj, że zgodnie z zasadami dwa minusy dają plus...

Killer - 2021-03-16, 10:23

hak64 napisał/a:
Na wielu forach jest praktykowane ocenianie postów. Jest to moim zdanie forma mobilizacji forumowiczów do udzielania rzeczowych odpowiedzi, z drugiej zaś posiadanie stosownej reputacji, pozwala szukającym pomocy wierzyć, że uzyskali rzetelną odpowiedź.
Pomysł dobry (+)

Black Dusty - 2021-03-16, 13:11

Killer napisał/a:
a nie hejtujcie.

Co się porobiło z tym światem, dlaczego nikt nie potrafi przyjąć słów krytyki na klatę (czasem może i mocnych) tylko zaraz zasłania się hejtem i leci na skargę do "mamusi"

Black Dusty - 2021-03-16, 13:17

Marek1603 napisał/a:
Ale nie KLUB AA.
Prosta zasada:
Pijesz nie jedź, nie jedziesz wypij.
Wypijesz nie pojedziesz.

W pełni się zgadzam. Nieważne czy to po płynie 70% czy 0,5% jestem za tym aby jakakolwiek ilość wykryta w badaniu pozbawiała prawka, a w przypadku recydywy bezwzględna utrata samochodu bez względu do kogo by nie należał.

klazow - 2021-03-17, 01:43

Na AA to się trzeźwością a nie piciem chwalą.
Link raczej do innego klubu prowadzi.

Myślę, że to klub Pinokia.
A teraz radość mają, że jednak znaleźli kogoś kto chce ich na drogę cnoty dobrymi radami sprowadzić.

Jednak chyba humor tam słaby... bo wielu prawdziwych tragedii dotyka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group