DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Ekran do Dacii Sandero nosisz ze sobą.

Killer - 2021-03-29, 17:10
Temat postu: Ekran do Dacii Sandero nosisz ze sobą.
Ekran do Dacii Sandero nosisz ze sobą. Media Control to świetny pomysł w tanich samochodach

Zaciekawił mnie ten artykuł. Ktoś z was to stosuje również w starszych samochodach bo ja pierwszy raz o tym słyszę.
Czym tak "zachwyca" Media Control, to jakaś appka do smartfona?

EBmazur - 2021-03-29, 18:02

Mam sandero poprzedniej generacji ( 2018 rok ) i jedynie radio - spokojnie łączy się z srajfonem przez BT . Można nie tylko słuchać muzyki , mam wtedy także zestaw głośnomówiący . A smartfon leży sobie spokojnie choćby w kieszeni kurtki / bluzy .Mam więc media Control nawet o tym nie wiedząc.
bartos123 - 2021-03-29, 20:52

EBmazur napisał/a:
Mam sandero poprzedniej generacji ( 2018 rok ) i jedynie radio - spokojnie łączy się z srajfonem przez BT . Można nie tylko słuchać muzyki , mam wtedy także zestaw głośnomówiący . A smartfon leży sobie spokojnie choćby w kieszeni kurtki / bluzy .Mam więc media Control nawet o tym nie wiedząc.

No nie bardzo, w obecnym rozwiązaniu radio samochodowe służy jak "wzmacniacz" i głośniki dla telefonu, w Media Control również a może przede wszystkim telefon służy jako ekran i "przyciski" do sterowania elementami samochodu. Najprostszy przykład obecnie nie można za pomocą telefonu sterować stacjami radia samochodowego, w Media Control można. Jest po prostu odwrócenie ról (plus oczywiście inne możliwości).
@killer Tak, to oficjalna aplikacja dostępna w sklepie googla, współpracuje tylko z trzecią generacją dacii.

EBmazur - 2021-03-30, 06:18

Cytat:
Najprostszy przykład obecnie nie można za pomocą telefonu sterować stacjami radia samochodowego, w Media Control można. Jest po prostu odwrócenie ról (plus oczywiście inne możliwości).

Mnie to nie przekonuje - po jakiego czorta komplikować . Skoro mogę sterować radiem z radia to na co mi sterowanie radiem ze smartfona? Jak komuś pasuje to proszę bardzo - dla mnie "czekoladowe fontanny i elektroniczne kominki " w aucie nie są potrzebne . Nawet MediaNav nie chciałem brać .

buladag - 2021-03-30, 08:14

Tam w standardzie nie ma ani wyświetlacza radia ani panelu sterowania (sterowanie przy kierownicy, nazwa stacji w liczniku).
EBmazur - 2021-03-30, 09:43

buladag napisał/a:
Tam w standardzie nie ma ani wyświetlacza radia ani panelu sterowania (sterowanie przy kierownicy, nazwa stacji w liczniku).

Tam czyli gdzie ? w nowej sandero nie wiem / nie interesowało mnie . W swojej mam duży wyświetlacz z RDS - pokazuje odbieraną stację , tekst ( wykonawca , tytuł utworu , oczywiście jeśli te dane są nadawane przez stację ) , po połączeniu ze smartfonem f trybie telefonu pokazuje ewentualnego rozmówcę i mogę za pośrednictwem radia wybierać połączenia - wyświetla moją "książkę telefoniczną " smartfona . W trybie audio mogę słuchać muzyki ze smartfona - wyświetla tytuły i wykonawcę .

Czajo - 2021-03-30, 09:46

w bieda wersji w nowym Sandero nie ma w ogóle ekranu, za ekran robi Twój smartfon, który łączy się z autem przez specjalną apkę. Bez smartfona możesz sterować radem z manetki pod kierownicą
laisar - 2021-03-30, 09:56

Tytułowy artykuł dotyczy nowej generacji logana/sandero - nie widziałem na razie prób użycia Media Control z innymi modelami.

Czajo napisał/a:
w nowym Sandero nie ma w ogóle ekranu

Nie ma osobnego ekranu radia, ale w ogóle jest - ten od komputera pokładowego, na środku liczników, i to na nim są wyświetlane dane radia jeśli ktoś nie używa aplikacji "Media Control" na smartfonie (= nie jest niezbędna do obsługi radia).

arnold - 2021-03-30, 10:21

https://youtu.be/EZ3Z3BKoG3s
Dla ludzi którzy nie chcą szukać, a później czytać. Oraz tych którzy po prostu są tego ciekawi.

Dymek - 2021-03-30, 13:25

EBmazur napisał/a:
Tam czyli gdzie ? w nowej sandero nie wiem / nie interesowało mnie . W swojej mam duży wyświetlacz z RDS...

No właśnie. A ten wątek i tytułowy podlinkowany artykuł dotyczy tylko i wyłącznie 3 generacji Sandero/ Logana i specyficznego systemu Media Control, który tam zastosowano.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group