DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Praca wentylatora chłodnicy - Duster II 1.6 SCe

pavulon78 - 2021-06-02, 16:22
Temat postu: Praca wentylatora chłodnicy - Duster II 1.6 SCe
Cześć wszystkim. Pacjent to duster z 2018 z silnikiem 1.6 SCe. Problem jaki ostatnio zauważyłem to praca wentylatora chłodnicy. Jak dojdzie do takiego nagrzania silnika w korku że wentylator się włącza, to później nie ma opcji żeby sam się wyłączył. Chodzi cały czas, nawet jak się zacznie jazdę na trasie z prędkościami pow. 90km/h.
Dodatkowo zauważyłem troche dziwne zachowanie kontrolki temperatury, tej niebieskiej. Ona zawsze gasła, gdy temperatura na wskaźniku przekroczyła pierwszą kreskę. Teraz jej się czasem zdarza, że gaśnie, ale za chwilę jeszcze się na kilkanaście sekund zapala.
Dodatkowa rzecz jaką ostatnio miała miejsce, to włączenie się wentylatora na silniku który nie był rozgrzany. Wskaźnik nie był nawet na połowie, a wentylator się włączył.
Gdzie i jak szukać przyczyny? Możliwe że to coś innego niż padający czujnik temperatury?

Hiszpan_JS - 2021-06-02, 17:00

Nie miałeś czasem "gościa" pod maską? Trochę to wygląda na przetarty/nadgryziony przewód który czasem, pod wpływem drgań, zwiera do masy.
eplus - 2021-06-03, 04:54

Przy wyłączonej klimie oczywiście :?:
pavulon78 - 2021-06-03, 15:48

Jasna sprawa że przy wyłączonej klimie tak się dzieje. Dlatego mnie to niepokoi.
dudu$ - 2021-06-03, 20:21

Czy w trakcie pracy wentylatora o którym piszesz, przestaje Tobie działać system S&S? Miałem kiedyś podobne cyrki w Lodgy z tym samym motorem i wadliwy okazał się czujnik temperatury. Jak masz gwarancję jedź do ASO na wymianę a jak nie to sam go kup i wymień. koszt niewielki bo około 50zł, wymiana 5 minut.
pavulon78 - 2021-06-03, 20:59

Właśnie przed chwilą zauważyłem jak znowu mi tak zrobił, że przestał właśnie działać system start stop. Więc może to faktycznie tylko czujnik temperatury. Auto jest jeszcze na tej przedłużanej gwarancji easy service. Na następny czwartek mam umówioną wizytę w ASO. A w której części silnika szukać tego czujnika?
laisar - 2021-06-03, 21:21



- nr 15.

dudu$ - 2021-06-04, 04:46

pavulon78 napisał/a:
Właśnie przed chwilą zauważyłem jak znowu mi tak zrobił, że przestał właśnie działać system start stop. Więc może to faktycznie tylko czujnik temperatury. Auto jest jeszcze na tej przedłużanej gwarancji easy service. Na następny czwartek mam umówioną wizytę w ASO. A w której części silnika szukać tego czujnika?


w silniku 1.6 Sce , czujnik temperatury znajduje się po prawej strony silnika i jest wkręcony w obudowę termostatu. Z tego co pamiętam czujnik ma kolor niebieski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group