DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Warsztaty niezależne - SZCZECIN - Rosiak i Syn

elk84 - 2007-09-16, 13:04
Temat postu: SZCZECIN - Rosiak i Syn
Witam!

Na razie miałem jedynie przyjemność (lub raczej nieprzyjemność) gościć w tym warsztacie na przeglądzie serwisowym po 10 000 km. Niby na tym przeglądzie jest niewile do zrobienia, a więc nie ma o czym pisać, a jednak udało im się skutecznie mnie do siebie zrazić.

1. Nic nie wiedzieli o przeglądach w Dacii, najpierw musiałem tłumaczyć że przegląd ma być po 10000 a nie po 15000 bo to disel, (i to pomimo faktu, że umawiając się na przegląd 2 tyg. wcześniej podawałem wszystkie dane samochodu, łącznie z przebiegiem i numerem nadwozia), a potem musiałem nie tylko się przypominać, ale prawie wykłócać o wpisanie odbycia tego przeglądu do książki przeglądów, bo oni wpierali mi że to "wizyta serwisowa" i "tego się nie wpisuje".

2. Zgłosiłem drobną usterkę. Po montażu blokady skrzynii biegów osłana na tunelu nie została prawidłowo zamontowana. Odpowiedzieli żebym pojechał z tym tam gdzie zakładałem blokadę. Nie podoba mi się to, ale mogę to jeszcze zrozumieć, no więc proponuję: to zróbcie to odpłatnie. Nie bo .... i tu długie marudzenie dające się streścić "nie bo nie", albo raczej "nie, bo nam się nie chce"

3. Nie dali bonu na kolejny przegląd (patrz mój post w dziale Ogólne) i jeszcze wciskali jakiś kit, że bony są tylko na przeglądy po 89zł.

Ogólnie serwisant tłumaczył się, że "mają mało Dacii", ale miałem wrażenie jakby przede mną nie było tam nigdy żadnej innej Daćki! No to teraz będą chyba mieć jeszcze mniej - przynajmniej o moją.

Pozdrawiam:

Krzysztof

elk84 - 2008-03-06, 11:44

Ponieważ właśnie w Szczecinie otwarto nowy salon/serwis Renault/Dacia, chciałem zaznaczyć że poprzedni wpis dotyczył serwisu na ul. Przestrzennej. W nowym serwisie (ul. Bulwar Gdański) wrażenia zdecydowanie pozytywne!

Krzysztof

kozank - 2008-06-08, 20:11

Witam

Za miesiąc będę jechał na pierwszy przegląd po 10000, diesel.

Mieszkam w Gryfinie więc najbliższa stacja jest w Szczecinie ul. Bulwar Gdański.

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądu?
Na pierwszy przegląd dostałem bon.
Czy na następne również powinienem :) dostać ?

Pablo78 - 2008-06-08, 20:14

Witaj kozank,

jesli ASO jest poważne, to dadzą bon na następny przegląd bez pytania ;-)

wox - 2008-06-08, 22:14

Ja na ten przegląd jadę w najbliższą środę, więc odnośnie bonu poinformuję. A jeśli chodzi o sam przegląd :lol: (jeżeli można go w ogóle tak nazwać) - to jest to czysta teoria - sprowadza się do obejrzenia samochodu. Sprawdź sobie (przed i po) poziom wszystkich płynów. Jeśli będziesz miał zbyt niskie poziomy, to Ci doleją (zależy od serwisu) i odpowiednio doliczą do tych 89 zł.
kozank - 2008-07-14, 13:02
Temat postu: Po przeglądzie
W piątek byłem na przeglądzie.

Jeśli chodzi o bony na przeglądy to nie dali bo i tak cena jest ustalona z góry.

Poinformowali, że będą coś za darmo wymieniać w moim samochodzie.
Tylko muszą się dowiedzieć co i zadzwonią do mnie.

Firma w tym modelu coś wymienia na swój koszt.

wox - 2008-07-14, 21:01

Ja też bonu nie dostałem, ale w serwisie skwitowali, że ceny się na razie nie zmieniają, więc bon jest niepotrzebny (nie mieli akurat "druku")
Piotrek721015 - 2010-09-13, 08:47

Witam. Mam pytanie. Mam zamiar stać się dopiero cwłaścicielem daci, prawdopodobnie odbiór w styczniu 2011. Nie miałem wcześniej francuskieego auta, więc chcciałem spytać kolegów co to za bony, o których piszeecie ile kosztują przeglądu serwisowe, gwarancyjne, okresowe, i co to znaczy, gdyż wogóle się nie orieentuję w tych hasłach. Z górry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ;-)
laisar - 2010-09-13, 08:54

@Piotrek721015: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1564

(A najlepiej najpierw http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + [np] "bony" (; ).

krakry1 - 2010-09-13, 20:08

kozank napisał/a:
Za miesiąc będę jechał na pierwszy przegląd po 10000, diesel.
A dlaczego po 10 tys. km skoro w Książce przeglądów pisze że pierwszy przegląd: po 20tys. km. lub po 2 latach? (czyżby w 2007 roku były inne warunki w Książce przeglądów).
tomi - 2010-09-14, 06:44

W 2008 też dla dizla przeglądy co 10tyś. Zmieniło się to chyba w 2009. Było o tym na forum.
flowerman - 2010-09-14, 06:45

Chyba od jesieni 2009.

Ja mam swojego z początku 2009 i też robię przeglądy co 10 kkm

krakry1 - 2010-09-14, 15:45

tomi napisał/a:
W 2008 też dla dizla przeglądy co 10tyś. Zmieniło się to chyba w 2009. Było o tym na forum.
Dzięki Tomi za odp. Swoja droga to ciekawa sprawa: silniki niby te same (w 2007 i 2010), ale to nowe - lepsze, bo rzadziej trzeba wymieniać olej. :-P :lol:
Piotrek721015 - 2011-01-19, 20:37

Witam. Dziś byłem u dealera podpisać dokumenty. Odebrałem fakturę i inne papiery potrzebne do rejestracji. Jutro zarejestruje samochód i odbiór wyczekanego Dusterka. Fajnie, że bezboleśnie przeszedłem przez procedurę kradytu i zakupu auta. Bardzo pomół mi w tym p. Wojciech Szymański. Anielska cierpliwość do słuchania moich pytań, oraz udzielania na nie odpowiedzi to super cech tego sprzedawcy. Auto zamówiłem 09.09.2010r. Duster 2x4, 85 dCi+alu+skóra kierownica+brąz metalik+chlapacze. Autko trochę odbiega od zamówienia, bo dostałem 5 KM gratis. Niestety nie wiem czy auto ma FAP. Sprzedawca ma mi to ustalić do jutra. Tak że jest super. Obsługa w salonie miła, kawa, herbata dla klientów. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zakupu u tego sprzedawcy. Jak będzie z serwisem - zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich Dusterowiczów :lol:
TD Pedro - 2011-01-19, 20:51

Piotrek721015 napisał/a:
Witam. Dziś byłem u dealera podpisać dokumenty. Odebrałem fakturę i inne papiery potrzebne do rejestracji. Jutro zarejestruje samochód i odbiór wyczekanego Dusterka. Fajnie, że bezboleśnie przeszedłem przez procedurę kradytu i zakupu auta. Bardzo pomół mi w tym p. Wojciech Szymański. Anielska cierpliwość do słuchania moich pytań, oraz udzielania na nie odpowiedzi to super cech tego sprzedawcy. Auto zamówiłem 09.09.2010r. Duster 2x4, 85 dCi+alu+skóra kierownica+brąz metalik+chlapacze. Autko trochę odbiega od zamówienia, bo dostałem 5 KM gratis. Niestety nie wiem czy auto ma FAP. Sprzedawca ma mi to ustalić do jutra. Tak że jest super. Obsługa w salonie miła, kawa, herbata dla klientów. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zakupu u tego sprzedawcy. Jak będzie z serwisem - zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich Dusterowiczów :lol:


szerokości, przyczepności i zadowolenia z użytkowania, i jeszcze cierpliwości w tłumaczeniu na parkingach co to za samochód, jak się jeździ, ile kosztował, itd, itp... :-P - kolor brąz cajou piękny... :oops:

Mariusz - 2011-01-19, 21:20

Witaj :-D
Zyczę samej przyjemności z jazdy

Piotrek721015 - 2011-01-20, 05:07

Dzięki piekne za życzenia. Teraz mam jedynie zagwozdkę co będzie z FAP-em. Jest, czy go nie ma. Zamawaiałem specjalnie silnik 85 KM bo nie miał Fap-u. Dostałem silnik 90 KM, ale czy jest FAP tego na razie nie wie nikt, włącznie ze sprzedawcą. Dziś ma sie wszystko wyjaśnić. Nie mam na razie pomysłu co zrobić jak FAP będzie.Reklamować czy co ?
benny86 - 2011-01-20, 12:13

Ok reklamujesz i co, zrezygnujesz z zakupu samochodu w ogóle? Bo jeśli dostałeś auto z fapem tzn że zamówionej przez Ciebie wersji z silnikiem 85km już po prostu nie ma i nie będzie. A tak w ogóle to w kwestii czytso technicznej nie trzeba się już bac tego filtra, a 5 kucyków więcej zawsze cieszy:)
Seal - 2011-01-20, 20:17

Piotrek721015 napisał/a:
Nie mam na razie pomysłu co zrobić jak FAP będzie.Reklamować czy co ?

Nie przejmuj się na zapas tak tym FAPem jak będzie z nim coś nie tak to zawsze można go wyciąć w specjalistycznych firmach.

Piotrek721015 - 2011-01-21, 11:15

Dziś sie wyjasniło. Pan szef działu technicznego zajżaałpod samochód i ożekł, że auto nie ma FAP-a. Mnie to cieszy, bo jedna rzecz do zepsucia się mniej. Ale ciekawe, że na homologacji i we wszystkich papierach od auta, widnieje, że samochód ma normę Euro5. Jak narazie zrobiłem 150 km. Bardzo pozytywne uczucia z raacj iposiadania takiego auta i jazdy nim. Wszyscy na parkingu oglądają, bo to pierwszy Duster w powiecie.
Auto Krytyk - 2011-01-30, 10:51

Pan od serwisu najpewniej kit wcisnął i tyle, nie ma takiego silnika 90KM bez Fapu, 85 były bez fapu. A jeżeli nie ma fapu to silnik 85KM ale to idzie z vinu wyczytać i oznaczenia silnika.
Piotrek721015 - 2011-01-30, 13:48

W papierach mam samochód opisany jako 1.5 dCi 90. W nazwie nie ma też nic na temat FAP. Pan od sprzedaży również zapewniał, że samochód nie ma Fap-u. We wszystkich pismach widziałem oznaczenia samochodów 1.5 dCi 90 FAP. U mnie tak nie ma. Ale wg. homologacji mam normę EURO 5.
Seal - 2011-01-30, 20:57

To jakim cudem bez FAPa masz normę EURO 5.
TAXI chyba ma rację.

Piotrek721015 - 2011-01-31, 08:43

Nie wiem Panowie. Opisuję, co mam w dokumentach i co mi powiedzieli w serwisie. Nie jestem aż takim fachowcem żeby ocenić jakiego rodzaju mam silnik. Opieram się tylko na opini panów z serwisu i na tym, co zamawiałem we wrześniu. Miał być silnik 85 KM bez FAP. Jak mi wytłumaczono,z uwagi na to, że tamten silnik wyszedł z produkcji zamontowano mi 90 KM bez FAP, tak jak było w zamówieniu.
tomszafa - 2012-08-02, 08:05
Temat postu: Moja opinia o Rosiak i Syn na Bulwarze Gdańskim - Szczecin
Witam,

Odebrałem swoje autko i chciałem się podzielić moimi wrażeniami podczas procesu zamawiania i odbierania autka.
Autko zamówiłem około kwietnia u Pana Marcina.
Odbiór planowany był na 30 tydzień tego roku i tak też się stało, autko odebrałem w piątek po załatwieniu wszelkich formalności.
Mogę tutaj bardzo pochawalić Pana Marcina, współpraca z nim była bardzo dobra, informował mnie na każdym etapie co się dzieje, a nawet ja ja do niego dzwoniłem (a robiłem to często :mrgreen: ) to również nie było problemu, zawsze miło i rzeczowo odpowiadał.
Sam proces załatawiania dokumentów też przebieg OK, Pan Marcin był nawet ze mną w Urzędzie podczas rejestracji samochodu, sam osobiście dostarczył mi dokumenty auta.
Odbiór auta to już była czysta przyjemność :-D
Mogę tylko polecić współpracę z Panem Marcinem S.
Mam nadzieję, że jeśli jeszcze kiedyś będzie mi dane kupować w tym salonie nowe autko a będzie tam pracował Pan Marcin to na 100% się do niego zgłoszę.

O serwisie się narazie nie wypowiadam i obym nie miał okazji (poza przeglądami) z niego korzystać ;-)

Pozdrawiam
Tomek

d3mol3k - 2013-04-18, 16:12

Pan Marcin to widzę dobra dusza tego salonu :-) .
Ale wracając do salonu - miałem dziś okazję zajrzeć do niego w sprawie dywaników welurowych - "oryginalnych" do Logana PH1- chciałem się dowiedzieć ile kosztują i czy jest możliwość ich zamówienia. Owszem jest cena coś koło 118 PLN ale nie dostanę zniżki 20 % którą wymyśliło sobie renault bo oni te dywaniki dostają ponoć z 18 % marżą :-D .

Zaczynam się zastanawiać jak to jest z tymi rabatami ze strony moja dacia skoro jak już zauważyłem wielu koncesjonerów/dealerów stara się ich unikać lub mówiąc dobitniej odmawiać?

tomszafa - 2013-04-18, 19:02

d3mol3k napisał/a:
Pan Marcin to widzę dobra dusza tego salonu :-) .
Ale wracając do salonu - miałem dziś okazję zajrzeć do niego w sprawie dywaników welurowych - "oryginalnych" do Logana PH1- chciałem się dowiedzieć ile kosztują i czy jest możliwość ich zamówienia. Owszem jest cena coś koło 118 PLN ale nie dostanę zniżki 20 % którą wymyśliło sobie renault bo oni te dywaniki dostają ponoć z 18 % marżą :-D .
Obrazek
Zaczynam się zastanawiać jak to jest z tymi rabatami ze strony moja dacia skoro jak już zauważyłem wielu koncesjonerów/dealerów stara się ich unikać lub mówiąc dobitniej odmawiać?


To w takim razie po co to jest? Albo inaczej po co ktos jest sprzedawca samochodow Dacia jak nie stosuje tych znizek?
Znaczy pewnie nie beda tez respektowac znizki na przeglad w kwocie 299zł bo taki dostałem bon ze strony Dacia.
To wszystko dziwne. :roll:

tomszafa - 2013-06-08, 19:06

Teraz mogę dodać opinie na temat serwisu, bo odbyłem tam swój pierwszy rac :mrgreen: znaczy byłem na pierwszym przeglądzie po 20tyś ;-)

Ogólnie obsługa bardzo miła, autko odkurzone i dokładnie umyte.
Ale. No wlasnie.
Cena szok :shock: 730zł!!! to prawdopodobniej najdroższy przegląd w całej Polsce patrząc po wątku dotyczącym przeglądów. Skasowali jak za zboże i na nić były moje pytania o przeglądy Dacii za 310zł które tak mocno reklamują na stronie www.dacia.pl.
Do tego nie dostałem żadnego wykazu prac jakie zostały wykonane. Nie wiem w jakim stanie jest zużycie klocków hamulcowych, amortyzatorów itp. Na moje pytanie dostałem odpowiedź wszystko jest OK. To akurat dobrze ;-)
Czas przeglądy - OK około 3 godzin.

W sumie byłbym zadowolony ale cena mocno pozostała w mojej pamięci. Prawdopodobnie był to mój ostatni przegląd w tej firmie, no chyba, że będę jeździł z własnymi materiałami bo ceny za olej i części mają chore :evil:

To by było na tyle.
Mam nadzieję, że ktoś z tego serwisu to czyta (ale pewnie i tak z tym nic nie zrobią), bo takich frajerów jak ja co dają się tak dymać pewnie jest więcej, smutne ale prawdziwe :-/

Marek1603 - 2013-06-08, 19:33

Może i jest frajerów, którzy się dadzą dymać ale większość tylko raz ;-) :mrgreen: :mrgreen: i więcej tam nie pojadą.
d3mol3k - 2013-06-09, 08:27

No cóż jawi się nam oto taka smutna prawda o szczecińskim salonie/serwisie. Co do zniżek to jak otrzymałem informację o ile są na naszych kontach dacia polska to się nam należą - ale jak widać - podejście RP i salonu rosiak i syn w szczecinie się różni diametralnie w tym temacie. Chciałem skorzystać z oferty dywaników ale po odpowiedzi pana z części dałem sobie na luz a zniżki nie obowiązują w Szczecinie. Myślę że dbałość o klienta kończy się z chwilą odbioru samochodu :).

A może trzeba przypomnieć salonowi że klienci są ważni także po zakupie auta? Poinformować RP że w Szczecie nie honoruje się zniżek i rabatów RP?

tomszafa - 2013-06-16, 19:38

I jeszcze jeda rzecz mi sie znalazla po przegladzie.
Za taka cene jak im zaplacilem nawet im sie nie chcialo sprawdzic czy mam plyn do spryskiwaczy.
:evil:
To pierwsza marka w ktorej widze, ze nie uzupelniaja plynu do spryskiwacza ale moze to i dobrze po pewnie ze 100zl by mnie skasowali :-(

d3mol3k - 2013-06-16, 20:36

O ile pamiętam kiedy nam podstawiono dokkera to uwaga iż podczas przeglądów nie uzupełniają płynu do spryskiwacza bo jest zajebiście drogi.

Czyli wychodzi na to że byś zabulił jeszcze więcej :-D .

Nie mówili Tobie kiedy odbierałeś autko?

tomszafa - 2013-06-17, 21:11

d3mol3k napisał/a:
O ile pamiętam kiedy nam podstawiono dokkera to uwaga iż podczas przeglądów nie uzupełniają płynu do spryskiwacza bo jest zajebiście drogi.

Czyli wychodzi na to że byś zabulił jeszcze więcej :-D .

Nie mówili Tobie kiedy odbierałeś autko?


Nie nie poinformowali mnie o tym ;(

cancer - 2013-08-14, 23:01
Temat postu: Dopiero tu zauważyłem opinie o Rosiaku....
Dno, dno i jeszcze raz dno... Powinni zabrać im autoryzację... Od stycznie jeździłem co miesiąc, z tłukącym się wydechem. Za każdym razem opinia serwisu, że wszystko jest dobrze. EFEKT? Pomimo gwarancji sam musiałem wymienić wydech, za własne pieniądze. Centrala nie przyjęła mojej reklamacji, bo ASO nie potwierdziło usterki. I rób człowieku co chcesz, wydymają Cię, oszukają i nic im nie możesz zrobić. Nigdy więcej już tam nie zawitam...
d3mol3k - 2013-08-15, 09:20

Nigdy nie mów nigdy ;). Widzę zajrzałeś na forum fajnie. Spróbuj pojechać do Koszalina lub do Świnoujścia na wycieczkę i rozeznaj okoliczne serwisy. Może w Szczecinie obudzą się w sprawie Daciek i poprawią podejście do klienta.
Problemy są po to by je rozwiązywać, klub po to by robić to wspólnie ;).

No i witam kolejnego kolegę z Daćką w okolicy Szczecina.

cancer - 2013-08-15, 10:39

Teraz jak w akcie desperacji sam naprawiłem wydech, to wycieczki po okolicy straciły jakikolwiek sens. A zdania nie zmienię ROSIAK&son to dno.
d3mol3k - 2015-07-29, 16:00

O przylukałem dziś taki komunikat na fanpejdżu Rosiak i Syn w Szczecinie (podejrzewam że w Poznaniu chyba także):
Cytat:

Rosiak i Syn Szczecin

Szanowni Państwo ;
Uprzejmie informujemy, że firma Rosiak i Syn Sp. z o.o. zakończyła współpracę z Renault Polska i od chwili obecnej jest serwisem niezależnym, dalej świadcząc usługi serwisu mechanicznego, blacharskiego i sprzedaży części zamiennych na najwyższym poziomie . W chwili obecnej nasze usługi oferowane w jeszcze lepszych cenach mamy nadzieję, że dalej będą cieszyć się w Państwa oczach najwyższym uznaniem, na co bardzo liczymy.
Serdecznie zapraszamy Emotikon smile
Ekipa Rosiak i Syn w Szczecinie

BoloSr - 2015-07-29, 18:56

d3mol3k napisał/a:
O przylukałem dziś taki komunikat na fanpejdżu Rosiak i Syn w Szczecinie (podejrzewam że w Poznaniu chyba także):
Cytat:

Rosiak i Syn Szczecin

Szanowni Państwo ;
Uprzejmie informujemy, że firma Rosiak i Syn Sp. z o.o. zakończyła współpracę z Renault Polska i od chwili obecnej jest serwisem niezależnym, dalej świadcząc usługi serwisu mechanicznego, blacharskiego i sprzedaży części zamiennych na najwyższym poziomie . W chwili obecnej nasze usługi oferowane w jeszcze lepszych cenach mamy nadzieję, że dalej będą cieszyć się w Państwa oczach najwyższym uznaniem, na co bardzo liczymy.
Serdecznie zapraszamy Emotikon smile
Ekipa Rosiak i Syn w Szczecinie


No to zapraszma do Koszalina Dubnicki na fejsie sie chwali ze jest jeden z lepszych w kraju :)

mdfan - 2015-10-26, 21:12

Rosiak stracił autoryzację, ponoć za jakieś przekręty. Ludzie z nowymi Renault i Daciami ze Szczecina muszą teraz jeździć na przeglądy gwarancyjne do Świnoujścia lub Gorzowa. Dzisiaj przejeżdżałem obok tego salonu. Wszystko pozamykane i wywieszona płachta - sprzedam lub wynajmę. Także Dacii i Renault jak na razie w Szczecinie nie kupimy.
Gość - 2018-08-20, 13:23
Temat postu: Rosiak i Syn w Szczecinie
Chyba się podnieśli bo na bulwarze gdańskim ich szyld wisi :D



___

Zamieszkaj na Pogodnie w Szczecinie

d3mol3k - 2018-08-21, 15:14

Tam teraz czym innym handlują - kafelki duperelki ;) Rosiak i Syn to już historia. Jak Renault Terlecki w Dąbiu. Teraz tylko Grupa Polmotor - na Struga.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group