DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Jakiej firmy amortyzatory do dustera I?

corrado - 2014-02-08, 13:29

http://allegro.pl/bilstei...3941765387.html

Amortyzatory Bilstein do Dacii Duster za 230pln za szt. polecam .

corrado - 2014-02-10, 21:25

Ja właśnie kupiłem MONROE gazowe na przód jeszcze po cenie zeszłorocznej - 160pln za szt. , nr Monroe G7373. Nie wiem kiedy zmienię bo jak na razie nie jest źle ze starymi, może poczekam na koniec zimy.
mekintosz - 2014-02-10, 22:40

Ciekawe czy duster będzie sztywniej sie prowadził niz na fabrycznych.
GORDINI - 2015-04-16, 20:08

Cytat:
Ja właśnie kupiłem MONROE gazowe na przód jeszcze po cenie zeszłorocznej - 160pln za szt.

Lepiej zainwestować w coś innego. Mam złe doświadczenia z Low Budget.

Piotr_K - 2020-07-08, 11:50

przyszedł moment na wymianę amorków, jestem jednak w kropce bo na stronie Moto Dynamic przedni amorek do Dacia Duster 4x4 1,6 benzyna wygląda tak:

https://mdparts.pl/543026656r-amort-d-duster-przod,3,1211,28706

zaś tylni jest taki:

https://mdparts.pl/562105043r-amortyzator-dacia-duster,3,1211,22302

Na Allegro MotoFrance oferuje tylni amorek o dziwo wyglądający tak, jak ten przedni w Moto Dynamic. Pisałem do MotoFrance czy się nie pomylili, odpowiedzieli, że nie. Że błąd jest na Moto Dynamic.

Tymczasem sami popatrzcie, że kod produktu amorka tylnego widoczny na nalepce pudełka z MotoFrance jest identyczny jak ten na Motodynamic z tym amorkiem gazowym - innym w wyglądzie.


allegro - https://allegro.pl/oferta/amortyzator-dacia-duster-4x4-tyl-562103964r-oe-7929756077?utm_source=notification&utm_medium=platformMessage&utm_campaign=message-center-notifications-platformmessage&item=7929756077

O co chodzi i kto ma rację ??? Laisar proszę o pomoc, może schemat zawieszenia i wygląd amorków?

Piotr_K - 2020-07-08, 12:21

przepraszam, kod jest jednak inny, mimo to proszę o pomoc jw.
toka93 - 2020-07-08, 12:49

Amortyzator tylny numer: 562103964R wyglądem przypominający przedni.

MDparts ma zdjęcie z wersji 4x2

U mnie takie amorki OEM po 130zl szt.

Piotr_K - 2020-07-08, 12:59

dziękuję za info.

No to Moto Dynamic się nie popisał, w linku ma przecież opis, że tył do dacia 4X4 ???

https://mdparts.pl/562105043r-amortyzator-dacia-duster,3,1211,22302


Jeśli bym zamawiał u Ciebie cały komplet OEM (dwa przód dwa tył) to jak szybko i w jakiej cenie mogę dostać?

corrado - 2021-08-02, 08:14
Temat postu: Jakiej firmy amortyzatory do dustera I?
siemka,

Na przeglądzie w SKP usłyszałem od diagnosty , że moje amorki są sprawne tylko w 20% , mimo , że są suche . Faktycznie auto już dość jest " podskakujące " i przechyla się ochoczo na mocniejszych zakrętach. Jakiej produkcji i firmy polecacie amortyzatory ?

Biorę pod uwagę firmy TRW, KYB, Meyle . Z tego co wiem głównie KYB cieszy się dobrą opinią ale są troche droższe. Jakiej firmy są dobre ? Czy macie jakieś opinie na ten temat ? A tak wogóle jeździcie nadal na fabrycznych w swoich daciach gdy macie powiedzmy ponad 100kkm przebiegu ?

Obecnie mam Monroe i zakładane były ok 6 lat temu? - jak widać są słabiutkie .

piotr. z - 2021-08-02, 08:43

Mam ponad 207 tys. km nalotu i niedawne badanie techniczne Ciapa przeszła śpiewająco. Amory od nowości, jeśli pamiętam to mają teraz sprawność na poziomie 65% (fabryka 70%). O wymianie mam zacząć myśleć przy sprawności 40%.
Kilkanaście lat temu Monroe miało wpadkę jakościową, potem się poprawili ale ciężko wyciągać wnioski na temat jakości tych amorów, które jeszcze posiadasz- nie wiemy jak i gdzie jeździsz i ile na nich przejechałeś. Ja mam dobre zdanie o fabrycznych ale jeśli już miałbym wybierać coś poza nimi to szedłbym w KYB; jednak trzymają poziom.

corrado - 2021-08-02, 09:18

To niesamowite , że tyle wytrzymają u Ciebie. :-o 200kkm nalotu i nadal sprawne??? Jeździsz może głównie po ekspresówkach albo autostradzie ?

Diagnosta też kręcił nosem z niesmakiem gdy powiedziałem mu, że założyłem w dusterze monroe . Niestety ale wtedy kilka lat temu, nie było innych dostępnych firmowych do dustera poza oczywście fabrycznymi orginalnymi ale te było sporo droższe. :roll:

Jeżdzę po zwyczajnych drogach, w Polsce - wiadomo jak to u nas jest - często się gdzieś trafi na jakiś głębszy uskok studzienki czy wyrwe w szosie ... Cięzko się przed tym uchronić.

Lajkonik - 2021-08-02, 09:41

Znajomy mechanik mówił mi, że KYB zeszły na psy. Tylko cena została. Ja polecam Febi Bilstein.
corrado - 2021-08-02, 10:09

Febi ma amortyzatory do dustera ? Zakładałeś takie u siebie ? Dużo na nich przejechałeś ? Jak z prowadzeniem i komfortem?

Czytałem właśnie na forum chyba bmw, że podobno KAYABy montują w Czechach teraz a nie jak kiedyś w Japonii. No i chyba tak jest :

https://www.motofaktor.pl...i-sprezyny-kyb/

Może faktycznie to powód tych gorszych produkcji .

Zastanawiam się więc jeszcze nad Meyle - niemiecka marka, TRW - czytam , że te drugie są twarde na ogół i twardsze od KYB i innych ale są OK.

dudu$ - 2021-08-02, 12:20

Febi zeszła również psy, ja sie o tym przekonałem, jeden z forumowiczów równeiz oraz mój znajomy z pracy. Dobre opinie maja amortyzatory firmy Sachs ale nie patrzyłem czy sa dostępne do Dustera
piotr. z - 2021-08-02, 13:34

corrado,
fakt, na bezdroża raczej nie zjeżdżam ale i też mam 4x2 bo priorytetem był wyżej zawieszony samochód i związane z tym łatwiejsze wsiadanie.
Jeśli chodzi o amory to popatrz może na oryginały na mdparts.pl. Zresztą nie raz ta strona była podawana. Nie jestem w żaden sposób powiązany z tą firmą a polecam bo też tam robiłem zakupy i sprawdziłem, że tam amory są dostępne tylko musiałbyś sam zobaczyć czy do Twojego DD podejdą.

corrado - 2021-08-02, 18:24

Dzięki panowie za odpowiedzi akurat może troche się wyglupilem ale kupiłem Bilstein B4 bo akurat były w promocji. Zobaczymy jak przyjdą czy faktycznie będą nowe i wogole sprawne :-)
Lajkonik - 2021-08-06, 08:12

Sporo już zrobiłem na Bilsteinach z przodu. Wymieniłem kilka lat temu. Może trafiłem na ostatnie porządne :-P
corrado - 2021-08-06, 09:29

niestety padłem ofiarą cwaniaków xD, nici z zakupów Bilsteinów, kupowałem na allegro , wycofali mój zakup robiąc zwrot pieniędzy i tłumacząc , że się zepsuły w magazynie ... wystawili je jeszcze raz w wyższej cenie za 399pln/2szt i już sprzedali ! :lol: :lol:

Cytat:
Witam, niestety amortyzatory uległy uszkodzeniu na magazynie, nie mamy możliwości zamówienia drugiego kompletu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group