DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Wyłącznik czasowy radia

yurec1st - 2020-05-24, 12:09

Czy można zmienić czas po którym wyłącza się radio ?
jas_pik - 2020-05-24, 12:22

Wg mojej wiedzy nie - bo o tym nie decyduje MN/radio tylko moduł UCH
yurec1st - 2020-05-24, 12:23

To może w UCH ?
Kauris - 2020-05-24, 18:18

jas_pik napisał/a:
Wg mojej wiedzy nie - bo o tym nie decyduje MN/radio tylko moduł UCH
Jestem na 99,98% pewien, że podstawowe radio plug&play wyłączało się szybciej niż teraz wyłącza mi się MNE.
yurec1st - 2020-05-25, 13:48

W escorcie fabryczne radio wyłączało się po dwóch godzinach.
Adamerio - 2021-09-13, 07:28
Temat postu: Wyłącznik czasowy radia
Hej, posiadam Media Nav Evolution (2), ale pytanie dotyczy chyba generalnie każdej wersji - czy jest jakaś możliwość całkowitego wyłączenia wyłącznika czasowego :?: Strasznie jest to irytujące gdy podczas słuchania radia na wyłączonym silniku wyłącza się ono co chwilę.
dudu$ - 2021-09-13, 09:55

Z tego co mi sie wydaje nie jest to opcja programowalna w Media Nav. Zostaje odcięte zasilanie radia przez ECU i tyle. Raczej nic z tym sie nie da zrobić.
Krystian67 - 2021-09-13, 14:44

Trzeba by zainerowac z zasilanie. Przepiać się pod inne zródło zasilana z bezpieczników przed stacyjką. Osatecznoscią jest akumulator, ale tez z zabezpieczeniem.
Dymek - 2021-09-14, 07:23

Krystian67 napisał/a:
Trzeba by zainerowac z zasilanie. Przepiać się pod inne zródło zasilana z bezpieczników przed stacyjką. Osatecznoscią jest akumulator, ale tez z zabezpieczeniem.

Przy czym po takiej modyfikacji zachodzi ryzyko zbyt dużego podkradania prądu z akumulatora na postoju, gdy radio jest wyłączone. Trzeba by dokładnie obczaić pobór prądu gdy wszystkie napięcia będą podane na stałe.

Kauris - 2021-09-15, 15:54

Ale to chyba z jakimś dodatkowym pstryczkiem takie stałe zasilanie, bo MN nie da się wyłączyć całkowicie guzikiem na MN (wyświetla zegar)?

@dudu$
ECU raczej nie, bo moje plug&radio wyłączało się automatycznie po ~10 minutach, MNE po 20 min. (chyba; na pewno dłużej gra) i oba można zaraz wzbudzać z guziczka I/O i masz kolejne 10 i 20 minut i sytuacja się powtarza.

jas_pik - 2021-09-15, 17:39

Sterowanie ( wyłączanie) MN jest realizowane zarówno prze UCH ( po ok 10 - 15 minutach ) ale też poprzez MN ( czas 10 minut) .
Czas w MN nie da się zmienić . To wyłączenie następuje automatycznie jeśli na pinie ACC nie ma sygnału +12V .
Rozwiązanie ( skoro koledze nie zależy na akumulatorze) a nie chce aby się MN wyłączało to trzymać załączony zapłon.
Ale jak długo wytrzyma akumulator - to on sam musi zdecydować

Dymek - 2021-09-16, 07:36

Kauris napisał/a:
Ale to chyba z jakimś dodatkowym pstryczkiem takie stałe zasilanie, bo MN nie da się wyłączyć całkowicie guzikiem na MN (wyświetla zegar)?

Zegar MN wyświetla, gdy zostanie wyłączone przy włączonej stacyjce. Jeśli stacyjka jest wyłączona, to MN po wyłączeniu nie wyświetla nic.

Kauris - 2021-09-16, 09:36

Dymek napisał/a:
(...) Jeśli stacyjka jest wyłączona, to MN po wyłączeniu nie wyświetla nic.
Dokładnie tak jest i zrobiłem założenie, że podanie stałego zasilania w miejsce tego po zapłonie spowoduje zachowanie jak po włączonej stacyjce. Ja się na tym nie znam - gdybam sobie. To by było (chyba?) stałe pod (14)IGN, ale wierzę jas_pikowi, że opcją jest stały + na ACC (w sumie myślałem, że tam jest stały - tu widac jak się znam :))
Dymek - 2021-09-16, 10:19

Kauris napisał/a:
w sumie myślałem, że tam jest stały - tu widac jak się znam...

Oznaczenie ACC oznacza zawsze na schematach samochodowych napięcie podawane PO załączeniu stacyjki/zapłonu lub równorzędnie w nowoczesnych samochodach podawane w inny sposób niż załączeniem stacyjki, ale nigdy na stałe.

yurec1st - 2022-09-16, 12:33
Temat postu: Radio wyłącza się za szybko.
Zwykłe fabryczne radio bez stacyjki wyłącza się po kilku minutach. Ktoś wie gdzie to można zmienić?
Dymek - 2022-09-16, 14:40
Temat postu: Re: Radio wyłącza się za szybko.
yurec1st napisał/a:
Ktoś wie gdzie to można zmienić?
W okablowaniu :mrgreen:
Naprawdę chcesz kiedyś zastać wydrenowany do zera akumulator?

Ajry - 2022-09-16, 14:54

Ale yurec1st, nie chce, żeby radio grało non stop, tylko zeby grało nieco dłużej. Mnie też to irytuje, ale nic nie poradzim. Przynajmniej się szybko odpala po ponownym naciśnięciu guzika, bo ono w sumie uśpione jest a nie wyłączone, więc nie musi bootowac za każdym razem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group