DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Czujnik ciśnienia pompy wspomagania i łożyska kół przednich

orzeszek2 - 2021-10-23, 19:26
Temat postu: Czujnik ciśnienia pompy wspomagania i łożyska kół przednich
Byłem w serwisie Dacii i muszę wymienić łożyska kół przednich i czujnik ciśnienia wspomagania oleju. Łożyska mają kosztować 300 zł, a czujnik 195 zł. Samochód to Logan sedan z 2006 1,4 mpi bez gazu. Nie mam czujników na klocki hamulcowe. Pytanie czy możecie polecić jakieś tańsze zamienniki , szczególnie do czujnika. Chyba z robotą wymiana obu rzeczy ma kosztować 1400 zł. Czy wymiana czujnika w tym silniku potrzebna jest rozebranie silnika, że za pracę chcą 500 zł? Teraz popatrzyłem w ich papierach. Wychodzi, że razem mam zapłacić więcej niż 1400 zł.
route2000 - 2021-10-25, 08:15
Temat postu: Re: Czujnik ciśnienia pompy wspomagania i łożyska kół przedn
orzeszek2 napisał/a:
Byłem w serwisie Dacii i muszę wymienić łożyska kół przednich i czujnik ciśnienia wspomagania oleju. Łożyska mają kosztować 300 zł, a czujnik 195 zł. Samochód to Logan sedan z 2006 1,4 mpi bez gazu. Nie mam czujników na klocki hamulcowe. Pytanie czy możecie polecić jakieś tańsze zamienniki , szczególnie do czujnika. Chyba z robotą wymiana obu rzeczy ma kosztować 1400 zł. Czy wymiana czujnika w tym silniku potrzebna jest rozebranie silnika, że za pracę chcą 500 zł? Teraz popatrzyłem w ich papierach. Wychodzi, że razem mam zapłacić więcej niż 1400 zł.

Poszperaj na al..... łożyska i czujnik i będziesz wiedział jakie ceny są. Może być tam taniej. Można kupić w różnych sklepach z częściami do aut...
Wiadomo, że najdrożej jest w ASO, zdzierają kasę ile mogą i tyle w temacie.
Auto masz już po gwarancji, więc możesz robić w niezrzeszonych warsztatach mechanicznych, bo takie wymiany są łatwe.

orzeszek2 - 2021-11-30, 19:08
Temat postu: Re: Czujnik ciśnienia pompy wspomagania i łożyska kół przedn
route2000 napisał/a:
orzeszek2 napisał/a:
Byłem w serwisie Dacii i muszę wymienić łożyska kół przednich i czujnik ciśnienia wspomagania oleju. Łożyska mają kosztować 300 zł, a czujnik 195 zł. Samochód to Logan sedan z 2006 1,4 mpi bez gazu. Nie mam czujników na klocki hamulcowe. Pytanie czy możecie polecić jakieś tańsze zamienniki , szczególnie do czujnika. Chyba z robotą wymiana obu rzeczy ma kosztować 1400 zł. Czy wymiana czujnika w tym silniku potrzebna jest rozebranie silnika, że za pracę chcą 500 zł? Teraz popatrzyłem w ich papierach. Wychodzi, że razem mam zapłacić więcej niż 1400 zł.

Poszperaj na al..... łożyska i czujnik i będziesz wiedział jakie ceny są. Może być tam taniej. Można kupić w różnych sklepach z częściami do aut...
Wiadomo, że najdrożej jest w ASO, zdzierają kasę ile mogą i tyle w temacie.
Auto masz już po gwarancji, więc możesz robić w niezrzeszonych warsztatach mechanicznych, bo takie wymiany są łatwe.


Już wymieniłem w warsztacie. Ceny sprawdzałem w internecie, rozpiętość różna od najtańszych do najdroższych.

jurek - 2021-11-30, 20:29

Czujnik mój mechanik w zeszłym roku płacił ok 90 zł pozdr

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group